Audiohobby.pl

pre na 6h30

Gabriel

  • 1229 / 5701
  • Ekspert
03-06-2009, 23:01
Przy okazji, jak już piszemy o abstrakcji, to na stronie lampizatora są już poprawione schematy? Na AS chyba jeszcze nie...

almagra

  • 11514 / 5559
  • Ekspert
03-06-2009, 23:17
Nie wolno stwarzać sytuacji gdy siatka pojawi się żywcem na masie.Gabi,dlaczego odpowiedz wszystkim proszę...

Gabriel

  • 1229 / 5701
  • Ekspert
04-06-2009, 00:22
Alma, odpowiem w Twój sposób:co stanie się z siatką triody, w momencie, gdy złożymy taki układ, jaki naszkicowałem poniżej, wszak wstawiłem rezystor upływu siatki, ma nawet sporą wartość, ale czyż rezystor ten nie ma za zadanie wyrównać charakterystykę częstotliwościową trafka audio?, siatka zaś jest bardzo skutecznie spięta żywcem wręcz do masy, właśnie przez uzwojenie wtórne trafka. Układ działa. Po drugiej stronie trafka jest mikrofon. Trafko ma przekładnię powiedzmy 1:10.
Czyż w specyficznych warunkach rezystor siatkowy nie może mieć wpływ na prąd lampy?Tutaj to nawet nikt nie zauważył, że pisałem o 6h30 a nie o UX-226:"Jeżeli robisz wg schematu z wcześniej przytoczonej strony, to każda zmiana zasilania względem bieżącego wymaga przeliczenia punktu pracy lampy.
W tym projekcie zmieniłbym tylko żarzenie, reszty - nie liczyłem ;)" Czyż niektórzy nie poszukują wyłącznie absolutnego hi-endu, lecz stawiają na ulubione sooooo smooth brzmienie?:"The sound of the choke loaded version is sooooooooohooooo smooth, unlike anything I\'ve heard up to now. Most people will want to hear all the gorey details on what it sounds like, but I really think that it is too subjective."Czytać Panowie, czytanie co miał w zamiarze konstruktor jak mawiała moja ciocia - nie boli. Metody użyte do uzyskania zamierzonego efektu mogą być dalekie od książkowych obliczeń, poza tym, chyba nikt z audiofilów nie słucha sprzętu z potencjometrem skręconym na "0", na pewno nie konstruktor tego urządzenia ;) Całą resztę - liczących zera po przecinku, ilość kondensatorów w torze - tacy konstruktorzy maja ... daleko.
Alma, ujawnij w końcu światu te swoje badania nad lampowym dźwiękiem, nad hi-endem wśród wzmacniaczy... Urząd patentowy czeka z otwartymi drzwiami, zniecierpliwieni audiofile już przygotowują sakiewki. Świat audio czeka na Ciebie otworem, a Ty pozostawiasz go w niepewności, trzymając wszystkich w mgle i mroku...Również pozdrawiam ;)Wiesz, że nikt mnie do tej pory nie nazywał ? Śliczne :)

Gabriel

  • 1229 / 5701
  • Ekspert
04-06-2009, 00:26
Jeszcze dla politycznej poprawności dodam, że abstrakcyjny cytat w powyższym moim wpisie:
"The sound of the choke loaded version is sooooooooohooooo smooth, unlike anything I\'ve heard up to now. Most people will want to hear all the gorey details on what it sounds like, but I really think that it is too subjective."
pochodzi z tej strony:http://www.vt52.com/diy/myprojects/amps/26_lc/26lc.htm

almagra

  • 11514 / 5559
  • Ekspert
04-06-2009, 00:33
Przy bezpośrednim zwieraniu siatki do masy istnieje wielkie ryzyko,graniczące z pewnością,że układ się wzbudzi...Przykro mi, nie zdałeś...

Gabriel

  • 1229 / 5701
  • Ekspert
04-06-2009, 00:36
Idź spać almagra, a jutro do urzędu patentowego. Sakiewki audiofilów czekają. Sporo schematów do poprawienia i urządzeń czeka na Twoją ingerencję, również schematy na audiostereo.

almagra

  • 11514 / 5559
  • Ekspert
04-06-2009, 00:46
Rezystory antyparazytowe nie są moim wynalazkiem...

almagra

  • 11514 / 5559
  • Ekspert
04-06-2009, 00:49
Jeżeli chciałbyś się czegoś dowiedzieć,to proponuję więcej pokory...

utopia

  • 209 / 5621
  • Aktywny użytkownik
04-06-2009, 18:07
wszelkie dyskusje na temat 226 zapraszam tu

http://audiohobby.pl/topic/1/3508