Audiohobby.pl

Audio voodoo

sir.jax

  • 241 / 3813
  • Aktywny użytkownik
14-05-2015, 12:10
Cyt.
"Jeżeli tylko masz regulację RGBCMY i balans szarości/bieli z podziałem na suwaki RGB, nawet w dwóch punkach ok. 40 IRE i 80 IRE to to wystarczy. Jeżeli w 10 punktach 10,20,30,….100IRE to już super. Jeżeli to masz w menu to nie potrzebujesz wchodzić w tryb serwisowy"

Tak, mam w 10 pkt, na tą chwilę mam ustawione na 100IRE nie wiem czy dobrze.
Rozumiem, że soft który podałeś podpowie w którym momencie ustawić IRE, czy nie ?
i1 Display wpinam w USB w kompie?
Rozumiem, że po to by soft zczytał parametry obrazu z panelu plazmy na którym wisi kolorymetr.

To, że masz ustawione na 100IRE to ani dobrze, ani źle, tylko nijak :-)
Tak samo możesz mieć ustawione na 20IRE.

Najpierw wyświetlasz planszę 10IRE, mierzysz a soft podaje jakie masz aktualne proporce RGB w stosunku do referencyjnej bieli 6500K. Regulujesz w TV odpowiednie proporcje RGB przy tej wartości IRE jaką wyświetlasz tak aby się zbliżyć do 6500K. Potem tak samo dla 20IRE, 30IRE itd aż do 100IRE. Idea taka aby w całym zakresie balans od czerni do bieli był najbliżej 6500K. Popróbuj bo korespondencyjnie tego nie zrobię. :)

P.S. i oczywiście i1 wpinasz do kompa bo telepatycznie z kompem się nie połączy ;-)))
Te plansze od 10IRE do 100 IRE są do pobrania ?
Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

brodacz

  • 1780 / 3836
  • Ekspert
14-05-2015, 12:19
Majkel ja rozumiem ,że ktoś po prostu ma pieniądze i ma ochcotę kupić sobie drogi klocek ale na Boga przecież w tym urządzeniu prawie nic nie ma.
Dwie czy trzy rurki z magicznym piaskiem czy czyms tam ,trochę drutów ,gniazda i obudowa.Za co te 35 tys.

Wracając do tych moich kabli ,po ślepych testach pomyślałem sobie podobnie.Przecież tam nic w nim nie ma co choć w połowie usprawiedliwiałoby takie ceny.Metr srebrnego druta czystości 99,9 na interkonekt kosztuje z 30 czy 50 zł. a kabel który miałem na takim drucie wyceniony był jako nowy na ok 9 tys. zł.

Za cenę takiego kabla można mieć taki zajebisty rower ,że masakra a radocha z jazdy na nim nie do opisania.
Panowie idzie lato sprzedajemy te głupie kable kupijemy rowery i w teren :-) po powrocie z takiej wycieczki i odpoczynku muzyka na zwykłym interkonekcie brzmi jeszcze lepiej niż na tym drogim ,gwarantuje.

Za cenę 9 tysięcy można mieć 9 rowerów, którymi pojedziesz w teren z pełną radochą :)
Za 9 tysięcy to już rower dla rowerofilów. :-) no chyba, że się jeździ na zawody.

Na 9 się do końca nie zgodzę bo mogą dawać trochę problemów ale na 4 już tak.

Gustaw

  • 3856 / 3323
  • Administrator
14-05-2015, 12:59
Cyt.
"Jeżeli tylko masz regulację RGBCMY i balans szarości/bieli z podziałem na suwaki RGB, nawet w dwóch punkach ok. 40 IRE i 80 IRE to to wystarczy. Jeżeli w 10 punktach 10,20,30,….100IRE to już super. Jeżeli to masz w menu to nie potrzebujesz wchodzić w tryb serwisowy"

Tak, mam w 10 pkt, na tą chwilę mam ustawione na 100IRE nie wiem czy dobrze.
Rozumiem, że soft który podałeś podpowie w którym momencie ustawić IRE, czy nie ?
i1 Display wpinam w USB w kompie?
Rozumiem, że po to by soft zczytał parametry obrazu z panelu plazmy na którym wisi kolorymetr.

To, że masz ustawione na 100IRE to ani dobrze, ani źle, tylko nijak :-)
Tak samo możesz mieć ustawione na 20IRE.

Najpierw wyświetlasz planszę 10IRE, mierzysz a soft podaje jakie masz aktualne proporce RGB w stosunku do referencyjnej bieli 6500K. Regulujesz w TV odpowiednie proporcje RGB przy tej wartości IRE jaką wyświetlasz tak aby się zbliżyć do 6500K. Potem tak samo dla 20IRE, 30IRE itd aż do 100IRE. Idea taka aby w całym zakresie balans od czerni do bieli był najbliżej 6500K. Popróbuj bo korespondencyjnie tego nie zrobię. :)

P.S. i oczywiście i1 wpinasz do kompa bo telepatycznie z kompem się nie połączy ;-)))
Te plansze od 10IRE do 100 IRE są do pobrania ?

http://www.homecinema-fr.com/colorimetre-hcfr/hcfr-colormeter/

Na dole (Paterns DVD)

magus

  • 20990 / 5904
  • Ekspert
14-05-2015, 17:23
Nie chcę tutaj sadzić elaboratów bo to forum audio ale musisz mi uwierzyć na słowo, że HCFR zupełnie wystarczy do kalibracji TV.  :-)
Dobrze Gutek zauważyłeś, ze to forum audio, bo już zacząłem mieć wątpliwości i narastało wewnętrzne przekonanie o konieczności nadrobienia braków w wiedzy dot. video.

Proponuję część postów wydzielić do odrębnego tematu z miejscem w pogaduchach, bowiem na tym forum nie ma specjalnego działu video. Hmmm ... no właśnie ... nie ma .... .


to o co ci chodziło z tymi wyborcami PO? że sami nie wiedzą co mówią?

Odszedł 13.10.2016r.

magus

  • 20990 / 5904
  • Ekspert
14-05-2015, 18:41
Rumburak, próbuję załapać, o co ci chodzi i serio mam problem - nie po raz pierwszy, więc i nie ma co rwać szat. A jednocześnie nie mam zamiaru wdawać sie z tobą w dziwne rozmowy i trollować wątek.

Mój tekst, który zacytowałeś jako pierwszy był wsparciem dla twojego postulatu, żeby wydzielić waszą dyskusję o video. Gdybym był moderatorem, to zamiast pisać bym to po prostu zrobił.

Jesteś przeciw? Zmieniłeś zdanie? Bywa.

Jeśli nikomu wasz offtop nie przeszkadza, to mnie tym bardziej...

Możesz w takim razie uznać mój tekst za nieaktualny, a nawet niebyły.

Spróbuje zapamiętać, że jak piszesz, "wydzielić do osobnego tematu", to kryje się pod tym co najmniej drugie dno - i tyle .


A co do polityki ...  może nie tutaj jednak ...?


« Ostatnia zmiana: 14-05-2015, 18:47 wysłana przez magus »
Odszedł 13.10.2016r.

magus

  • 20990 / 5904
  • Ekspert
14-05-2015, 18:55
Aaaaaa .... to zmienia postać rzeczy ....

Odszedł 13.10.2016r.

Gustaw

  • 3856 / 3323
  • Administrator
14-05-2015, 20:07
Mój tekst, który zacytowałeś jako pierwszy był wsparciem dla twojego postulatu, żeby wydzielić waszą dyskusję o video. Gdybym był moderatorem, to zamiast pisać bym to po prostu zrobił.
Dzięki za wsparcie ..... ale ja nie prowadzę dyskusji nt. video , raczej Gustaw i sir.jax :)

Rumbi,

Przy całej mojej sympatii powoli zmierzasz do ignora. Serio.

Synthax

  • 2323 / 4120
  • Ekspert
14-05-2015, 22:17
Majkel ja rozumiem ,że ktoś po prostu ma pieniądze i ma ochcotę kupić sobie drogi klocek ale na Boga przecież w tym urządzeniu prawie nic nie ma.
Dwie czy trzy rurki z magicznym piaskiem czy czyms tam ,trochę drutów ,gniazda i obudowa.Za co te 35 tys.

Wracając do tych moich kabli ,po ślepych testach pomyślałem sobie podobnie.Przecież tam nic w nim nie ma co choć w połowie usprawiedliwiałoby takie ceny.Metr srebrnego druta czystości 99,9 na interkonekt kosztuje z 30 czy 50 zł. a kabel który miałem na takim drucie wyceniony był jako nowy na ok 9 tys. zł.

Za cenę takiego kabla można mieć taki zajebisty rower ,że masakra a radocha z jazdy na nim nie do opisania.
Panowie idzie lato sprzedajemy te głupie kable kupijemy rowery i w teren :-) po powrocie z takiej wycieczki i odpoczynku muzyka na zwykłym interkonekcie brzmi jeszcze lepiej niż na tym drogim ,gwarantuje.
Ja w tym sezonie musiałem kupić grill, naczytałem się o tych Weberach, odłożyłem kasę, i na całe szczęście dostąpiłem oświecenia w przede dniu zakupu. I ostatecznie kupiłem świetny (już przetestowany :)  ) grill za 300pln, nowy miernik, trymer do brody i jeszcze na obiad zostało :)

lancaster

  • Gość
15-05-2015, 06:24
brodacz, swoj rower mam od lat, dalem za niego nascie lat temu nie 8-9 tylko 2Kzł i tak jak piszesz radochy w cholere.
Jak sie jeszcze do tego czlowiek przylozy wczesna wiosna i troche rozjexdzi na stacjonarnym z dobrym oporem to chyba jeszcze w takiej formie rowerowej jak w tym sezonie w zyciu nie bylem, leci sie naprawde lekko choc zaden ze mnie pro - forma tak jak pialem dobra jak na mnie.

Poza tym jak sie ostatnio okazalo moj rower nazywa sie jak najlepsze Stradivariusy, czego chciec wiecej  ?!;-)

brodacz

  • 1780 / 3836
  • Ekspert
15-05-2015, 09:35
brodacz, swoj rower mam od lat, dalem za niego nascie lat temu nie 8-9 tylko 2Kzł i tak jak piszesz radochy w cholere.
Jak sie jeszcze do tego czlowiek przylozy wczesna wiosna i troche rozjexdzi na stacjonarnym z dobrym oporem to chyba jeszcze w takiej formie rowerowej jak w tym sezonie w zyciu nie bylem, leci sie naprawde lekko choc zaden ze mnie pro - forma tak jak pialem dobra jak na mnie.

Poza tym jak sie ostatnio okazalo moj rower nazywa sie jak najlepsze Stradivariusy, czego chciec wiecej  ?!;-)
:-) no to masz audiofilski rower
mój sie nazywa Tonopah Race i w sumie też trafnie bo moja jazda to takie race w góre i w dół ,w góre i w dół bo  płaskiego jak na lekarstwo.Tylko że 80% po czarnym 20% po terenie bo tylewego hardcorowego tereny nie preferuje.
Do zobaczenia na ścieżce :-)

Gustaw

  • 3856 / 3323
  • Administrator
15-05-2015, 09:42
Rumbi,
Przy całej mojej sympatii powoli zmierzasz do ignora. Serio.
Gutuś, pomyśl racjonalnie: temat audio voodoo a Wy bajacie o sprawach video i to na takim poziomie, że większość szuka szczęki na podłodze.

Rumbi,

Masz przeszło pół tysiąca wpisów, w których 99,9% stanowią pretensje, utyskiwania, niezadowolenie i czepialstwo.
Być może są takie ale ja nie przypominam sobie Twoich wpisów dotyczących audio.

Nie mam nic przeciwko temu aby wpisy o kalibracji przesunąć lub nawet usunąć ale wierz, mi, że jednocześnie mam
zwyczajnie dosyć czytania o cudzych frustracjach i dlatego pewną rozsądną opcją jest wyłączenie tych tekstów z mojego horyzontu przez "ignor". W tej sytuacji musisz być przygotowany raczej na monologi lub krótką wymianę suchych tekstów bo nie wiem czy zwróciłeś uwagę, ale, de facto, nikt więcej z Tobą nie rozmawia na tym forum, bo otrząsanie się słowne od Twoich wiecznych pretensji, rozmową z pewnością nie jest.

Tak więc, szanowny, Rumbi,  jeszcze dwa, lub trzy, "wpisy marudzące" to sorry ale chyba sobie już "podziękujemy".

Gustaw

  • 3856 / 3323
  • Administrator
16-05-2015, 11:15
,
« Ostatnia zmiana: 16-05-2015, 12:39 wysłana przez Gustaw »

Gustaw

  • 3856 / 3323
  • Administrator
16-05-2015, 11:15
http://www.musika.jp/en/hwb.html

Audiofilska podstawka pod kable. Brazylijskie drzewo tekowe.
Chodzi o to aby elektrony płynące w przewodniku zbytnio nie podskakiwały ponieważ mogą obić sobie swój elektronowy czerep o warstwę przewodnika odpowiedzialną za efekt naskórkowości.

Naukowcy pracują już nad bardziej udoskonaloną wersję urządzenia w której oprócz drewna gekowego, elementem tłumiącym drgania, będzie masa plastyczna złożona z jaskółczych odchodów zbieranych tylko podczas pełni księżyca, wyłącznie przez dziewice w pierwszej fazie okresu miesiączkowego.

Rozwiązanie to pozytywnie wpływa na koherentność średnicy, namacalność wokali. Nie muszę chyba dodawać, że czarne tło staje się oczywiście bardziej czarne.
« Ostatnia zmiana: 16-05-2015, 11:22 wysłana przez Gustaw »

palton

  • 422 / 5410
  • Zaawansowany użytkownik
17-05-2015, 22:43
elo Robert, poddalbys sie probie na roznice kabel zapetlony/prosty albo nawet taiej przyzwoity kabel za 300zł vs taki za 30Kzł ? (cena x 100, zupelnie inna budowa mam nadzieje ;-))
Z ciekawosci pytam.
Poddałem się "takim" próbom, oczywiście oblałem. Test ABX (bo zdaje się, o "takie: próby chodziło), pozwala rozróżnić słonia od mrówki, ale dwie mrówki {czerwona i czarna}, na to nie ma szans. Mam przełącznik, który służy do testów ABX. Problem w tym, że jakość tego przełącznika, nie nadaje się do czegokolwiek. Człowiek który go dla mnie zrobił, miał jak najlepsze chęci. Niestety, jak porównać cokolwiek, gdy kabelki wewnątrz są jak włos, a złącza, przełącznik i inne elementy mają tą zaletę, że przewodzą...
Oczywiście, można porównać niektóre elementy, bez użycia przełącznika. Np. dwa źródła, można podpiąć do pre, lub dwa transporty do jednego dac-a. Można też znaleźć pre z dwoma wyjściami i końcówki z dwoma wejściami i podłączyć to różnymi kablami. Mówiąc szczerze, nadal trudno to rozróżnić, bezbłędnie się nie da. Kryterium podane przez sceptyków, to 9/10. Sprawdziłem to, sprawdziłem też różne testy kolegów, a także te, znalezione w necie. Nikt nie zdał takich testów, zawsze odpowiedzi były poniżej wymaganego 9/10. Dziwnym trafem, ludzie zwykle mylili się w jedną stronę, w zbadanych przypadkach, zawsze był to przedział 5 i więcej na 10. Nigdy 5 i mniej... Jaki to dowód? Ano taki, że nikt nie odpowiedział 9/10, a więc różnic nie ma. A to, że wszyscy (takie tylko znalazłem testy) mylą się w jedną stronę? To jest NIEWAŻNE i na tym zakończmy tą dyskusję.



Cytuj
PS. uwazam ze koledzy nieco nieelegancko komentuja, ale to moje zdanie.
"Nieelegancko", ależ co Ty :) Ci ludzie, obejrzeli już na obrazkach drogie systemy tych, co słyszą i wiedzą, że "nie ma różnic". Ja niestety nie dysponuje odpowiednią kwotą, ale dany mi jest dostęp do wielu rzeczy i mam otwartość umysłu. Wiele rzeczy wzbudza mój uśmiech, wiele jednak działa. Zresztą ten uśmiech czasami rzednie, gdy w danym systemie wyłapuje zmiany. Miałem płytki Holfi u siebie, oddałem pukając się w czoło. Tydzień temu byłem świadkiem, jak zmienił się dźwięk, gdy kolega zabrał taką płytkę z daca. Kilkukrotnie przekładał i cóż dodać, było to wyraźnie słychać. Nie ma szans na odróżnienie tego w ABX, to niewielkie, ale słyszalne zmiany. Czy komuś to do szczęścia potrzebne, czy cena to usprawiedliwia itd. to inne pytanie. Pewne jest, że to było słychać. Byliśmy tam w trzech, być może mieliśmy wspólne omamy. Kolega jest pianistą, uczy w szkole muzycznej, a także na akademii muzycznej uczy studentów gry na fortepianie. Drugi kolega, to kablo-sceptyk... przynajmniej do niedawna. Nadal ma niedrogie przewody (podobnie ja), ale zdecydowanie słyszy występujące różnice. Ślepe testy fajnie wyglądają na papierze, niestety, z racji fizjonomia człowieka, na nic się zdają w audio.

palton

  • 422 / 5410
  • Zaawansowany użytkownik
17-05-2015, 22:44
PS. Trzy miesiące niemal nie odpalałem kompa (przyczyny prywatne), prośba więc o wyrozumiałość.