Audiohobby.pl

Slaskie Spotkania Sluchawkowe - The Next Generation

majkel

  • 7476 / 5905
  • Ekspert
14-06-2011, 13:02
>> domzz, 2011-06-14 13:01:23

Można za to, jako dodatkową atrakcję wprowadzić biczowanie oryginalnym kablem od CAL.

To przy okazji się dowiecie kto ma łaskotki.

fallow

  • 6457 / 5876
  • Ekspert
14-06-2011, 13:12
Panowie. Nie ma obaw. Zapraszam :))

fallow

  • 6457 / 5876
  • Ekspert
14-06-2011, 13:15
Najmocniej przepraszam, zapomnialem o jeszcze jednym rekwizycie z salonu w piwnicy. Wyjmujemy go tylko na specjalne bardzo hardkorowe sesje i wymagana jest pisemne oswiadczenie przed rozpoczaciem zabawy.

Cypis

  • 2479 / 5045
  • Ekspert
14-06-2011, 13:28
>> fallow, 2011-06-14 13:12:39
>> Panowie. Nie ma obaw. Zapraszam :))

Łożesz! Ale fajna siłownia na pierwszym zdjęciu! :D

Pzdr, Tomek
d(-_-)b

Rolandsinger

  • 2894 / 5906
  • Ekspert
14-06-2011, 15:20
@ Asnagus

>>>> asmagus, 2011-06-14 12:52:54
Roland - ciekaw jestem IE8. Na marginesie, jak się doki odsluchuje? Kazdy ma przyniesc wlasne gumki, pianki ;)

 Jeśli mnie DT1350 nie przypadna do gustu to jakies dokanalowki pewnie nabede, nie mam na tym polu doswiadczenia. Myslalem o IE8, nowy sony czy Westonach 4.<<

Tipsy można wymyć mydełkiem albo bez ceregieli przetrzeć chusteczką dezynfekującą. Nie ma obaw.

_____________________________________

____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

asmagus

  • 4439 / 5455
  • Ekspert
14-06-2011, 15:41
Zabiorę chusteczki w takim razie :)
Jakoś nigdy nie miałem okazji odsłuchiwać nie swoich dokanałówek.

Miałeś może styczność z Westone TrueFit 4?

_______________________________
Sprzedam słuchawki Sony MDR-7509HD

korzena

  • 343 / 4790
  • Zaawansowany użytkownik
14-06-2011, 15:52
Ja mam poprzednika - Westone 3 i używam ich już od dłuższego czasu (z iPodem). Nie jestem ekspertem od słuchawek ani jakoś specjalnie nie skupiam sie na dokanałowych, ale te słuchaweczki są po prostu cudowne i odkąd je nabyłem nie interesuję mnie zmiana na żadne inne dokanałówki. Grają bardzo muzycznie, przyjemnie. Mają bas, który jednak nie przysłania reszty. Dla mnie są niesamowicie wygodne (nie wchodzą zbyt głęboko w ucho) i dobrze izolują (używam do niech foams). Obiło mi sie niedawno o uszy, że Westone 4 niekoniecznie są lepsze (niestety nie pamiętam teraz o co konkretnie chodziło, ale było to head-fi) więc polecam to wcześniej sprawdzić.

asmagus

  • 4439 / 5455
  • Ekspert
14-06-2011, 16:18
Pytam wstępnie bo jeśli nie nabędę czegoś pokroju DT1350 to (o matko jak ja nie lubię sobie czegokolwiek wkłądać do ucha) pewnie skuszę się na jakieś doki i tu wstępnie upatrzyłem dynamiczne Sennheisery IE 8 (w Polsce mają doskonałą cenę), dynamiczne Sony MDR-7550 czy właśnie coś "armaturowego" jak Weston TrueFit 4? Nie chcę nic "odlewanego" bo to uniemożliwiałoby żonie korzystanie z słchawek [lub mnie bo te przenośne to w 90% ona używa].

To nie miejsce w zasadzie, ale nie bardzo wiem jakie różnice są w odsłuchu między dokami dynamicznymi a "armaturowymi"?

Przeczytałem m.in http://www.audiohead.pl/wp-content/uploads/2010/06/Balanced-Armature-kompendium-wiedzy1.pdf  ale wasze opinie byłyby mile widziane :)
_______________________________
Sprzedam słuchawki Sony MDR-7509HD

zibra

  • 812 / 5002
  • Ekspert
14-06-2011, 16:42
a bedzie na spotkaniu jakis lampion czy same scalaki?
The Protagonist DAC by McGyver, Black Pearl by Majkel, DT1350 by Germany, Shure SRH940 by USA:)

aallen

  • 651 / 5356
  • Ekspert
14-06-2011, 16:56
>>Miałeś może styczność z Westone TrueFit 4?
<<

Ja pisałem nawet ich recenzje. Co potrzebujesz wiedzieć ?

Co do dynamicznych i armaturowych nic więcej co tam masz napisane się nie dowiesz. Różnica leży przede wszytkim w rodzaju przetwornika a co za tym idzie też gry. W przypadku Westone 4 masz konstrukcje kilkudrożną  opierającą się na takich małych driverach a w przypadku IE8 masz miniaturowy magnes neodymowy. Coś jak w dużych słuchawkach

asmagus

  • 4439 / 5455
  • Ekspert
14-06-2011, 17:31
Jak bys okresli roznice w dzwieku między tymi technologiami?
Jakich dokow uzywasz?

_______________________________
Sprzedam słuchawki Sony MDR-7509HD

aallen

  • 651 / 5356
  • Ekspert
14-06-2011, 17:57
Oj używanie doków skończyłem na moich skonsumowanych przez psa Customach 2w by themadcub czyli nic innego jak nasza Polska firma SpiralEar z Poznania.
Nie mam potrzeby używania doków. Przy komputerze używam AKG k1000 lub STAX SR303 a poza domem przemieszczam sie autem więc audio samochodowe w zupełności mi styka.
Ponadto z całym szacunkiem dla użytkowników doków. Nauszne to moim zdaniem po wszystkich perypetiach nie ta sama klasa co doki. Służą do czego innego. Np nie umiałbym mieć czegoś teraz w uchu nawet gdyby grało jak k1000.

Jeśli chodzi o samą technologię to w skrócie takie IE8 czy IE7 swój dźwięk zawdzięczają jedynemu przetwornikowi jakim jest magnes neodymowy a cała reszta to technologia jego wykonania + środowisko akustyczne mające na celu dźwięk taki a nie inny (choć czasem mam wrażenie żę producenci nie słuchają tego co wyprodukowali)
I ten że przetwornik odpowiada za każdą częstotliwość pasma

Konstrukcje wielodrożne i tzw "armaturowe" mają w wielu przypadkach teraz co najmniej 2 przetworniki lub więcej, usytuowanych i skonstruowanych na wielodrożne konstrukcje. Przykładowo Westone 4 ma 4 przetworniki (Podwójny przetwornik (dual-driver) na niskie tony i drugi podwójny przetwornik odpowiadający za tony średnie i wysokie)
A z kolei SE 5-Way są w pełni 5 drożnymi i chyba były lub są jedyną taką konstrukcją.

Za tym wszystkim idzie fakt że w przypadku takich 5 way każde pasmo ma swój przetwornik który je generuje a drożność odpowiada za to że to wszystko się nie miesza. Coś jak z procesorami w kompie. 6 rdzeniowy jest lepszy bo wykonuje większą pracę naraz nakładem sił. Czyli przeniesie w jednej chwili 6 informacji a 1 rdzeniowiec musiałby 6 razy biegac w tą i spowrotem.

Reasumując daje nam to dźwięk bogatszy, bardziej rozdzielczy (słuchawki nauszne nie mają szans w szczegółowości jakiś muśnięć, dorównać takim słuchawkom) i praktycznie każdy aspekt poza sceną, wolnością i przepychem są technicznie lepiej dopracowane w takich dokach. Tym samym takie IE8 przy SE5 Way to takie "EP-630"
Oczywiście nauszne słuchawki daja swobode, przepastność, brawurowośc, brak uczucia posiadania czegoś w uchu a co za tym idzie są lepsze w dłuższych odsłuchach gdzie chce się połączyć "pazur" i przepych

Pawlo

  • 50 / 5558
  • Użytkownik
14-06-2011, 19:22
Ja z kolei, pomimo posiadania słuchawek nausznych, słuchawki dokanałowe bardzo cenię i chwalę.
Stawiam je niekiedy na równi ze słuchawkami nausznymi. (I pomimo, że rzuciłem takie stwierdzenie to nie boję się linczu ;-) )

W przypadku gdy potrzebuję czegoś mobilnego, bądź "intymności w odsłuchach" w nieprzyjaznym środowisku to zawsze biorę doki. Nic tak nie sprawdza się w pociągu czy miejskiej dżungli jak ww słuchawki.

Na co dzień użytkuje  dwu-przetwornikowe Shure E5 z sylikonowymi tipsami Sensorcom Puresound, które mimo strasznego wyglądu są niesamowicie wygodne (dzięki temu, że są zrobione z sylikonu) i świetnie izolują.
Poprawiają scenę, dynamikę i tzw wykop na basie. Stąd mój apel, żebyście słuchali doków na różnych tipsach, bo nie są bez znaczenia na dźwięk.

I jeszcze słówko o słuchawkach customowych.
Odsłuch takowych może być ciekawym doświadczeniem, bo w przypadku, gdy mamy customy zrobione z akrylu w grę wchodzi też przewodnictwo po małżowinie usznej (nie wiem czy dobrze to określiłem) i bas może dosłownie poczuć na uchu.
*Na jednym z warszawskich spotkań upchnąłem customy kolegi do ucha (mamy bardzo podobne kanały słuchowe! :o) i to co usłyszałem bardzo miło mnie zaskoczyło. Scena i powietrze jak z porządnych nausznych słuchawek i szczegóły rodem z najlepszych doków.  *

aallen

  • 651 / 5356
  • Ekspert
14-06-2011, 19:46
>>Scena i powietrze jak z porządnych nausznych słuchawek <<

to raczej był zachwyt ale nijak mający się do rzeczywistości. Fizycznie nie mogą mieć takiej samej sceny bo konstrukcja wymaga pewne zachowania. Jak najbardziej mogły mieć głębie, umiejscowienie szczegółowość ale scena rodem z GS1000i, k1000 etc. to raczej nie to.
Powietrze dosłownie i w przenośni też raczej nie. Przestrzeń między instrumentami sama z Siebie nie jest od razu przestrzenią Panuma (jak ja to się śmieje czasami) a raczej to skąd dochodzi.

aallen

  • 651 / 5356
  • Ekspert
14-06-2011, 19:48
chyba że porzadne czyt. HD650, DT880. Do takich naprawdę elitarnych startu nie mają a tylko z takimi możemy je porównywać. Tu elita i tam elita