Audiohobby.pl

Słuchawki Beyerdynamic!!!

fallow

  • 6457 / 5870
  • Ekspert
23-12-2014, 15:30
Mnie akurat Espressivo nie specjalnie przypadl do gustu... zrzucam to jednak na grzbiet uzytych lamp. 6SN7 i 6AS7 to juz zdecydowanie moje klimaty, chociaz biorac pod uwage ze po Espressivo oczekiwalem wiecej, nie jestem jakos hura optymistycznie nastawiony do Elise.

Z konkurencyjnych konstrukcji, ktore sa na naprawde bardzo dobrym poziomie moge wymienic chociazby Darkvoice 336 oraz Bottlehead Crack. Tutaj znow Crack przypda mi do gustu mniej za sprawa ECC82, natomiast znacznie bardziej lezy mi Darkvoice za sprawa 6AS7.

Elise jest na moim ulubionym combo pod sluchawki podobnie jak Darkvoice 336. Czekam na bezposrednie starcie :) Oczywiscie na tych samych lampach, gdyz w swiecie 6SN7 i 6AS7 roznice moga byc naprawde bardzo duze.

Zupelnie inny charakter brzmienia mozna uzyskac stosujac typowe 6SN7GTA/B RCA ze skrzynkowymi anodami, czy tez podluzne Sylvanie albo Tung-Sole, wyraznie inny kierunek stosujac Sylvanie Bad Boya albo Tung Sola Round Plate, jescze bardziej inny uzywajac 5692 lub starych Brimarow albo totalnie inna szkole grania uzywajac Sophia 6SN7 lub nowe PSVANE CV1981-TII albo znow blizsza starym NOSom - CV181-Z Treasure albo znow zmienic biegun uzywajac 6F8G lub 7N7.

Mozliwosci przy 6AS7 sa rowniez ogromne. Poczawszy od klasykow RCA 6SN7 z obfitym dolem i stereotypowa gora, przez klasyczne 6080 w roznych wersjach, ktore pieknie oddaja wokalize i stereofonie po ultra-lampy takie jak Bendix 6080WB lub Western Electric 421A, 5998, 2398 lub Tung Sole 7236 - to juz prawie dzwiek tranzystorowy.

Generalnie mozliwosci przy tej kombinacji lamp - sa ogromne.

fallow

  • 6457 / 5870
  • Ekspert
23-12-2014, 15:32
Darkvoice przypadl oczywiscie do gustu za sprawa zmiany ECC82 na 6SN7 wzgledem Cracka, bo 6AS7 jest jako driver tu i tu.

fallow

  • 6457 / 5870
  • Ekspert
23-12-2014, 15:35
Aaa, 6SN7 i 6080 to polaczenie, ktore zdecydowanie dobrze dziala ze sluchawkami, ktore sa sterylne takimi jak np. Beyer T90, T70, T1 - moim zdaniem w przeciwienstwie do Espressivo, ktore wcale do slchawek idacych w tym kierunku sie nie nadaje.

Wlasnie odpowiednio dobrana kombinacja tych lamp, potrafi wyrwac wyzsze Beyery z rejonu sterylnosci i dac wiecej polotu, co szczegolnie wazne jest w przypadku T90 i T70.

Synthax

  • 2323 / 4119
  • Ekspert
23-12-2014, 21:16
Z tego o wiem na styczeń już wszystkie pierwsze modele wyprzedane :) Dopiero na luty ma być druga partia... Sam poważnie o nim myślę. A na wiosnę wersja z pilotem.

aulait

  • 1390 / 5560
  • Ekspert
23-12-2014, 22:13
Z tego o wiem na styczeń już wszystkie pierwsze modele wyprzedane :) Dopiero na luty ma być druga partia... Sam poważnie o nim myślę. A na wiosnę wersja z pilotem.

Jak regulacja głośności z pilota będzie jak w Espressivo-E to polecam. Potencjometr kręci się naprawdę powolutku. Nie ma nić bardziej irytującego, jak szybko bujający się w lewo i prawo potencjometr głośności... szczególnie przy cichym słuchaniu ;)

Synthax

  • 2323 / 4119
  • Ekspert
23-12-2014, 22:27
@Fallow,
Ostatecznie też wolałem T70 np na Black Pearl. Ale za to Espressivo właśnie super pędzi orto Sansui SS-100

fallow

  • 6457 / 5870
  • Ekspert
23-12-2014, 23:06
@Synthax: Takim sluchawkom jak SS100 pewnie faktycznie robi calkiem dobrze. Dla mnie jednak Espressivo nie mial "kultury" brzmienia wlasciwej dla dobrych lampowych urzadzen. Na pewno za sprawa Lamp w Elise bedzie lepiej, bo jezeli tam na poczatek beda 6H13C i 6H8C to lepiej od razu dokupic lampy.

Jak sie chce pojsc w cos faktycznie dobrego, to przy ukladzie 2x6AS7 + 2x6SN7 trzeba liczyc te dodatkowe 1K PLN albo szukac okazji. Ruskie 6H13C to nic specjalnego, sprawa ma sie troche inaczej w ruskim utartym zamienniku 6SN7 - 6H8C - 1578 Melz. Wersja 4 perforacjami i czarnymi anodami - ponoc jedyna prawdziwa hehe, gra bez jazgotu zachowujac zalety "zwyklej ruskiej" ale kosztuje obecnie tyle, co uznany NOS albo hi-end z obecnej produkcji.

fallow

  • 6457 / 5870
  • Ekspert
23-12-2014, 23:08
W kazdym razie liczylbym docelowo 1.6K za wzmacniacz i 1K na dobre lampy :) co przy zonglerce lampowej pewnie zamieni sie w 1.6K za wzmacniacz + 3K na dopasowanie dobrego zestawu pod swoje preferencje :)))

Synthax

  • 2323 / 4119
  • Ekspert
23-12-2014, 23:56
Można poczekać jak ukonstytuują się jakieś lampowe pewniaki do tego modelu.

No i wtedy będzie można napędzać Beyerydnamiki ( co by offtop'u nie było ;) )

fallow

  • 6457 / 5870
  • Ekspert
24-12-2014, 09:51
Jezeli tylko wzmacniacz bedzie zrobiony poprawnie to nie trzeba czekac :)) Jezeli nie, to trzeba bedzie brac po prawke na to co sam od siebie wnosi, poza konkretna lampa.

Wzmacniacz ma byc przezroczysty a "grac" maja lampy. Przerabiam kombinacje 6AS7 i 6SN7 od lat w roznych wzmacniaczach i chyba naprawde trudno zepsuc ten dzwiek. Dodatkowo 6SN7 graja dosc "stereotypowo" lampowo, wiec tez trudno to zepsuc. Jezeli tylko design nie bedzie zbyt dziwny lub zbyt oryginalny i celowany powiedzmy akurat w 6SNTGTB, to bedzie mozna zonglowac do woli.

Oczywiscie pod Beyerami :))) Inaczej sobie nie wyobrazam, chociaz i z niskoohmowych sluchawek takze da sie cos wycisnac pod OTLem za sprawa takich lamp jak np. 6528, 6336 - jezeli tylko zasilacz wytrzyma lub 7236 i 5998/421A.

pastwa

  • 3815 / 5900
  • Ekspert
24-12-2014, 11:53
Wzmacniacz ma byc przezroczysty a "grac" maja lampy.

Same 'banki' maja zasadniczo pomagac w kreowaniu oczekiwanej barwy (zimnej i szczuplej poprzez wywazenie az do duzego nasycenia cieplem, w zaleznosci od modelu), natomiast to konstrukcja wzmacniacza jest jednak decydujaca (daje najwiekszy wklad) w pozostalych aspektach. Wezmy takiego Twin Heada albo Fosgate'a, jakie bys do niego lampy nie zapodal to ma on swoje cechy/przymioty wlasne (stereofonia, przejrzystosc, skala), ktore nawet przy slabszych lampach wciaz beda atutami tych konstrukcji. Kiepskie lampy nie dadza sie im w pelni rozwinac, a klasowe zamienniki pozwola ukazac w wiekszym stopniu potencjal projektu/budowy danego wzmacniacza.

fallow

  • 6457 / 5870
  • Ekspert
24-12-2014, 15:39
W zasadzie to chodzi mi o to samo, tylko "ide o krok dalej", a przynajmniej, mam po prostu troche inny punkt widzenia.

Wedlug mnie banki to esencja lampowego wzmacniacza i to pod nie budowana jest cala konstrukcja. Celowo napisalem "jezeli tylko bedzie zobiony poprawnie". Oczywiscie najwazniejsza jest konkretna aplikacja i konkretny uklad, punkty pracy etc. w jakim lampy beda zaimplementowane ale smiem twierdzic, ze wiekszosc lampowych konstrukcji to juz powielanie od wieludziesieciu lat tego samego, no moze poza konstrukcjami Almagry... :)))

Slowem, dwa wzmacniacze zbudowane na tym samym uladzie pod ten sam typ lamp, z tej samej klasy zasilaniem powinny grac w bardzo podobny sposob o ile ktos po prostu ich nie spierniczy.

Tak samo jak ma sie klasowe sluchawki, a chce je napedzac z byle czego. Tyle, ze we wzmacniaczu, jezeli jest zrobiony dobrze to lampy sa waskim gardlem i to wtedy wlasnie zmiana tego gardla na inne powoduje roznice w brzmieniu.

Tak samo jak w systemie sluchawkowym, tym waskim gardlem sa sluchawki - dlatego ich zmiana powoduje najwieksze roznice.

Twin Head to z kolei kompletnie inna bajka :)

Znow, patrzac z innej pesrpektywy - ja wcale nie zawsze lubie kiedy wzmacniacz jest tak dobrze zrobiony, lubie czasem troche zepsuty i wypaczony dzwiek, zwlaszcza jezeli na koncu sa te "lepsze" nauszniki.

Z reszta, moim celem jak niejednokrotnie pisalem nie jest zblizyc sie do "wrazenia sluchania na zywo" - uwazam, ze to nonsens w erze nagran przejechanych na ProToolsie za pomoca 1000 efektow i zrealizowanych pod gusta realizatora.... moim celem jest uzyskac brzmienie, ktore sprawia ze wlaczaja mi sie emocje i dreszczyk, co wcale nie musi byc zbiezne ze stereotypem emocjonalnego grania :))

Udaje sie juz na wieczerze

sandacz

  • 268 / 4354
  • Zaawansowany użytkownik
25-12-2014, 15:14
Namieszaliście z tymi lampami, a ja potrzebuję prostych łopatologicznych rozwiązań typu "do twoich preferencji to i to, bo tak i śmak".
Ciekaw jestem firmowego A20 - na  pewno przynajmniej wezmę go na test, gdy już uzbieram tę wielką furę pieniędzy.
SunDutch

Synthax

  • 2323 / 4119
  • Ekspert
25-12-2014, 15:35
możesz też kupić a1 lub a2, wszystkie wzmaki beyera graja bardzo dobrze ze słuchawkami Beyerdynamic. Na pewno nie będziesz żałował. Natomiast z innymi markami już różnie się zgrywają...

fallow

  • 6457 / 5870
  • Ekspert
25-12-2014, 18:08
A ja bym znow nie powiedzial, ze te wzmaki Beyera ze wszystkimi Beyerami dobrze graja (np. taki A20 szczegolnie z Beyerami ktore maja duzo wysokich, a juz na pewno taki A20 nie bardzo przelamuje sterylnosc Tesli...) .... chyba juz powinienem sie zamknac i wrocic w otchlan forumowego zapomnienia.... :)

@Sandacz, powiedz jaki masz wzmak i jakie Beyery i czego oczekujesz lub co chcesz poprawic w brzmieniu, to razem dobierzemy lampy.