Audiohobby.pl

Słuchawki Beyerdynamic!!!

Synthax

  • 2323 / 4119
  • Ekspert
14-10-2014, 08:53
Fiio takiej małej kostki słuchałem i byłem zdumiony jak dobrze gra z moimi Beyerami T70, grało lepiej niż niejeden poważniejszy klocek

aulait

  • 1390 / 5560
  • Ekspert
14-10-2014, 10:08
To wszystko zależy na czym teraz słucha Kasia. Sam osobiście jak słucham superluxów to często wystarcza mi integra, albo U2+E6 słucham wtedy nie dla niuansów, a jakiś film, czy gra, czy coś aby w tle leciało.

Jeśli pod pojęciem integry rozumiesz stereofoniczny wzmacniacz zintegrowany, to one często grają lepiej niż nie jeden wzmacniacz słuchawkowy. U mnie Luxman L-530 gra lepiej niż forum 608, MF X-can V3, Esperessivo E i wiele innych, których tu nie wymienię, żeby atmosfery nie podgrzewać ;)

pastwa

  • 3815 / 5900
  • Ekspert
14-10-2014, 10:34
Jeśli pod pojęciem integry rozumiesz stereofoniczny wzmacniacz zintegrowany, to one często grają lepiej niż nie jeden wzmacniacz słuchawkowy.

Wcale mnie to nie dziwi, taki NAD C352 mial wyjscie sluchawkowe na poziomie najlepszych dedykowanych urzadzen chodzacych po 1000PLN, a byl to przeciez jedynie dodatek w budzetowym NADzie.

StartRockToday

  • 171 / 4703
  • Aktywny użytkownik
14-10-2014, 11:08
Pisałem o integrze w nowym kompie, która jest całkiem niezła w porównaniu do innych układów zintegrowanym, co prawda w porównaniu do X5 można określić jednym słowem, że gra trochę niesmacznie, ale do takich HD330, które potrafią wnieść swoje barwy i zatuszować to i tamto, jest wystarczająca do pewnych celów.

Jednak nie dziwię się temu co piszesz, bo czasami tak bywa, że dedykowany wzmacniacz może popsuć, zamiast naprawić efekt. Dedykowany wzmacniacz jak dla mnie to jest problem pod wieloma względami. A to dodatkowy grat zajmujący miejsce, a to zgranie nie takie jak trzeba, a to prezentacja dźwięku nie pasuje, a to trzeba biżuterie do niego dokupić, a to z nie ze wszystkimi słuchawkami zagra. Never-ending story :) A jak mamy takie małe zgrabne urządzenie, to gra to czysto, niski w miarę jiter, lepiej zgrane komponenty, tylko wybrać taki, który nam odpowiada i cieszyć się muzyką.

Mi X5 bardzo odpowiada, ale czasami mi basu brakuje w gorszych realizacjach więc trzeba jakoś się ratować, ale jak ktoś słucha tylko klasyki, to można się i bez niczego zadowolić. A jak jednak chcemy czegoś więcej to FiiO to całkiem niezły DAC/transport. Nie to, żebym nakłaniał, ale jako nieliczny przypadek jestem zadowolony z takiego zakupu audio. :) 
« Ostatnia zmiana: 14-10-2014, 11:15 wysłana przez StartRockToday »

aulait

  • 1390 / 5560
  • Ekspert
14-10-2014, 11:10
Jeśli pod pojęciem integry rozumiesz stereofoniczny wzmacniacz zintegrowany, to one często grają lepiej niż nie jeden wzmacniacz słuchawkowy.

Wcale mnie to nie dziwi, taki NAD C352 mial wyjscie sluchawkowe na poziomie najlepszych dedykowanych urzadzen chodzacych po 1000PLN, a byl to przeciez jedynie dodatek w budzetowym NADzie.
No właśnie, od przyzwoitego Hi Fi do doskonałości zbliżamy się zawsze o połowę dzielącego je odcinka płacąc tyle samo. O ile te wydatki na początku jeszcze czuć, to w następnych krokach można się pogubić co gra lepiej, a co gorzej. Potem czasami pakujemy grubą kasę i dorabiamy filozofię ile to klas jest lepiej, albo jeśli udaję się nam zachować więcej obiektywizmu widzimy, że jest jak napisałem wyżej.

Kasi życzę, by nie wpadła w taki uzależniający ciąg, to mówię ja.. AAudiofil niestety pełną gębą :0 :)))

pastwa

  • 3815 / 5900
  • Ekspert
14-10-2014, 11:25
Mnie sie podoba coraz bardziej koncepcja prezentowana w niedrogich integrach, jak ten wspomniany Hegel albo Fiio, male, zgrabne, laczace znakomity przetwornik z bardzo sensownym wzmacniaczem, idealne do wszystkich sluchawek dajacych sie napedzac bez stada watow, jak takie Beyery DT990, T70, AKG K812 czy tez Grado GS1000, RS2, RS1 i wiele innych. Tu mozna naprawde osiagnac bardzo wysokiej klasy dzwiek i to w kategoriach absolutnych, a najwazniejsze, nie wydajac fortuny i bez bolu glowy ;'))

Kasia01061987

  • 122 / 4052
  • Aktywny użytkownik
14-10-2014, 11:26
Czytacie w moich myślach.
Dlatego, że właśnie dziś, miałam Was zapytać, czy któryś Fiio, zagra z nimi.
A, jak tak, to z którego można być zadowolonym?

Nie martwcie się o mnie, nie wpadnę w audiofilizm.
Choć, przy Was, kto wie, haha;)
Nie, nie żartuje.

Jak na razie, jestem bardzo zadowolona z dźwięku moich słuchawek i chyba w najbliższym czasie, nie zamierzam, niczego zmieniać.
Ale uważam, że warto, wiedzieć, czego użyć, być może w przyszłości.

A, na kogo można bardziej liczyć, jak nie na Was!:)
Muzyka zaczyna się tam, gdzie słowo jest bezsilne – nie potrafi oddać wyrazu; muzyka jest tworzona dla niewyrażalnego.

Claude Debussy

aulait

  • 1390 / 5560
  • Ekspert
14-10-2014, 11:35
Pisałem o integrze w nowym kompie, która jest całkiem niezła w porównaniu do innych układów zintegrowanym, co prawda w porównaniu do X5 można określić jednym słowem, że gra trochę niesmacznie, ale do takich HD330, które potrafią wnieść swoje barwy i zatuszować to i tamto, jest wystarczająca do pewnych celów.

Jednak nie dziwię się temu co piszesz, bo czasami tak bywa, że dedykowany wzmacniacz może popsuć, zamiast naprawić efekt. Dedykowany wzmacniacz jak dla mnie to jest problem pod wieloma względami. A to dodatkowy grat zajmujący miejsce, a to zgranie nie takie jak trzeba, a to prezentacja dźwięku nie pasuje, a to trzeba biżuterie do niego dokupić, a to z nie ze wszystkimi słuchawkami zagra. Never-ending story :) A jak mamy takie małe zgrabne urządzenie, to gra to czysto, niski w miarę jiter, lepiej zgrane komponenty, tylko wybrać taki, który nam odpowiada i cieszyć się muzyką.

Mi X5 bardzo odpowiada, ale czasami mi basu brakuje w gorszych realizacjach więc trzeba jakoś się ratować, ale jak ktoś słucha tylko klasyki, to można się i bez niczego zadowolić. A jak jednak chcemy czegoś więcej to FiiO to całkiem niezły DAC/transport. Nie to, żebym nakłaniał, ale jako nieliczny przypadek jestem zadowolony z takiego zakupu audio. :)

Mi od dłuższego czasu wystarcza Marantz CD 60 Skorpion + Luxman L-530, ba nic mi lepiej zagrać nie chcę. Choć przyznać muszę, że czasami jak słucham jakiś starszych nagrań, lubię je zapodać np. ze starych klocków Technicsa, ale to inna bajka całkiem ;)

Kasia01061987

  • 122 / 4052
  • Aktywny użytkownik
14-10-2014, 11:46
Ja myślałam, o:

http://www.ceneo.pl/27075966

a jeszcze bardziej, o:

http://www.ceneo.pl/15569027
Muzyka zaczyna się tam, gdzie słowo jest bezsilne – nie potrafi oddać wyrazu; muzyka jest tworzona dla niewyrażalnego.

Claude Debussy

StartRockToday

  • 171 / 4703
  • Aktywny użytkownik
14-10-2014, 12:33
Ja myślałam, o:

http://www.ceneo.pl/27075966

a jeszcze bardziej, o:

http://www.ceneo.pl/15569027

To są dobre budżetowe karty, ale poziom ich nie jest jeszcze taki jak by się chciało.

Dołóż trochę, albo poszukaj używki, do czegoś takiego:
http://www.ceneo.pl/28137818?se=L-A0oZ8HFKG5Fw4Glw6LR8suYNmaiX-8&gclid=CO7hmIz4q8ECFaYewwodBGIAmw

Nie znam, ale z różnych opinii można wywnioskować, że gra w bardzo zbliżony sposób do X5. Ogólnie jednak, jeśli nie potrzebujesz android DACa, to warto się wykosztować na X5 (którego mogę załatwić Ci w atrakcyjnej cenie, nówkę, ze sklepu z gwarancją). Nie porównywałem X5 z E18 ze sobą, ale jednak zdaje się X5 będzie miał przewagę sprzętową. W dodatku masz funkcje DAP, czyli jesteś niezależna od komputera czy innych urządzeń, a jako DAC/transport to działa na xmosie. Taką inwestycje będziesz robiła raz na parę lat, więc dołożyć jest sens. No, ale jeśli, te rzeczy do Ciebie nie przemawiają to E18 też będzie dobry. Najlepiej jakbyś poszła, ze słuchawkami i posłuchała na najlepszych Firmeware i sterownikach.

Jeśli koszty chcesz mocno ograniczyć, to podobno nowy E10K też jest niezły, choć poziom ww. raczej to jeszcze nie będzie.  http://muzostajnia.wordpress.com/2014/09/21/fiio-e10k-olympus-2-test/

Ogólnie widzę, że Chłopaki rozumieją w czym rzecz :)
« Ostatnia zmiana: 14-10-2014, 12:48 wysłana przez StartRockToday »

pastwa

  • 3815 / 5900
  • Ekspert
14-10-2014, 12:47
E18 jest faktycznie tylko niewiele drozszy od E17, a oferuje nieco wiecej, poza tym, E18 kosztowal jeszcze nie tak dawno jakies 1000PLN, a obecnie to chyba okolo 650PLN. Zakladajac, ze to ma grac glownie w polaczeniu z laptopem/pc (a nie z jakims telefonem), to bardzo interesujaca propozycja za jeszcze ludzkie pieniadze ;')

StartRockToday

  • 171 / 4703
  • Aktywny użytkownik
14-10-2014, 13:09
E18 jest faktycznie tylko niewiele drozszy od E17, a oferuje nieco wiecej, poza tym, E18 kosztowal jeszcze nie tak dawno jakies 1000PLN, a obecnie to chyba okolo 650PLN. Zakladajac, ze to ma grac glownie w polaczeniu z laptopem/pc (a nie z jakims telefonem), to bardzo interesujaca propozycja za jeszcze ludzkie pieniadze ;')

Dokładnie :)

Ja bym chciał posłuchać DX90, ale jednocześnie nie chciałbym, bo pewnie spodobałby mi się tak jak X5 i miałbym problem, a kolejnego tysiaka nie chcę wydawać. Też ciężej go wyrwać w Polsce w normalnej cenie, a nie "polskiej cenie".

A jeszcze w budżetowej półce to można pomyśleć o czymś takim http://www.aliexpress.com/item/2014-NEW-SMSL-M2-Portable-headphone-amplifier-external-DAC-decoder-sound-card/1899211307.html

TANIE, ładne, małe, SABRE na pokładzie i ponoć dorównuje E10K :)
« Ostatnia zmiana: 14-10-2014, 13:21 wysłana przez StartRockToday »

Kasia01061987

  • 122 / 4052
  • Aktywny użytkownik
15-10-2014, 19:53
Dobrze wiecie, że jeśli wybiorę dobry wzmacniacz, to ten, który Wy mi polecicie:)
Muzyka zaczyna się tam, gdzie słowo jest bezsilne – nie potrafi oddać wyrazu; muzyka jest tworzona dla niewyrażalnego.

Claude Debussy

Synthax

  • 2323 / 4119
  • Ekspert
25-10-2014, 16:33
Witajcie słuchałem dziś Sennheiser Momentum i Sony MDR 1R. Sennheiser jak na swoją wagę i relatywnie delikatną konstrukcję mile mnie zaskoczyły. Czy ich cena jest stosowna do jakości? Myślę że tak i to bardzo - w necie widać je już po mniej niż 600PLN... Wow. Są na pewno udane. Natomiast Sony MDR 1R mają faktycznie miły środek ale nigdy nie powiedziałbym że są lepsze od DT150. A i od Momentum według mnie lepsze nie są. Choć Sony są fajne te spodziewałem się czegoś więcej... Ale chyba znowu za dużo czytania a za mało słuchania.
« Ostatnia zmiana: 25-10-2014, 16:37 wysłana przez Synthax »

Soundman

  • 775 / 4024
  • Ekspert
25-10-2014, 16:37
Ha ,czyli jednak DT150 rządzą nadal ...