Audiohobby.pl

Nowa płyta Cassandry Wilson "Loverly"

majkel

  • 7476 / 5907
  • Ekspert
09-03-2009, 16:11
Widzisz cocor, a mnie interesuje kto zacz i co myśli lub mówi na ten lub inny temat. Przykładowo, nie kupiłbym albumu Eriki Steinbach choćby nie wiem jak pięknie śpiewała, i wcale nie chodzi o nazwisko. ;) Taki mój mały bojkot dla zgodności z własnym sumieniem. Fakt faktem, że nie interesuję się zbytnio życiorysem gwiazd, ale jak któraś podpadnie, to nie ma przebacz.

cocor2007

  • Gość
09-03-2009, 16:19
majkel,

no proszę Cię..., rozmawialiśmy o MUZYCE, nie o pozamuzycznych ( notabene nie potwierdzonych niczym zainteresowaniach Cassandry - szukałem w necie, żadnych  informacji o działalności pro-aborcyjnej nie znalazłem). A narkotyki popierasz? A rocka słuchasz? A chłopaki z Jazzanova nie kopcą?

almagra

  • 11514 / 5562
  • Ekspert
09-03-2009, 16:43
Panowie, jakość artystyczna tej pani nie ma się nijak do jej poglądów,no i przede wszystkim na pewno do jakości kondensatorów.Niestety nie mam tysięcy ulubionych płyt.Skoro z jakiś przyczyn nie możesz mi podać Swoich podaję moje:E.Broughton Band "Wasa Wasa",Caravan"In the Land...",Aphrodites Child"666",Led Zeppelin"BBC Sessions",Affinity"Affinity",Tax Free"Tax Free",Tonton Macoute"Tonton Macoute",White Noise"An Electric Storm","Agitation Free"Second",McDonald and Giles"Mcdonald and Giles",Matching Mole"Matching Mole",Gila"Gila",The Soft Machine"Soft Machine\'\' .

majkel

  • 7476 / 5907
  • Ekspert
09-03-2009, 16:54
cocor, jak na tolerancyjnego straszny z Ciebie purysta. :) Ja jednak off-topem - toleruję zapędy hedonistyczne i samodestrukcyjne, więc wali mnie kto ćpa i kopci. Nie popieram i nie stosuję. Rocka słucham również. Nie zrozumiałeś chyba sensu mojej wypowiedzi, a był on taki, że jeśli mi ktoś nie leży pozamuzycznie, to go nie chcę słuchać. Obojętne dlaczego mi nie leży.

almagra

  • 11514 / 5562
  • Ekspert
09-03-2009, 16:56
Znacie zespolik "Karpaty Magiczne"?

cocor2007

  • Gość
09-03-2009, 16:58
almagra,
piekne płyty, kilka znam. O poglądach i zachowaniach muzyków nie będe sie wypowiadał, bo to nie ma nic do rzeczy ( chłopaki z LZ to byli prawdziwi gieroje ).

Za te teflony - sorki, mam nadzieję, że skumałeś czaczę.

I na tym skończmy, bo i tak pod koniec marca pojawia się kolejne wydawnictwo Cassandry, i choć nie będzie tam nowych dźwięków ( kompilacja coverów ) to "Loverly" straci status nowej płyty.

Peace

almagra

  • 11514 / 5562
  • Ekspert
09-03-2009, 17:13
Nie,nie tak łatwo Ci nie odpuszczę."Teraz Ty postrasz chłopulku!!!"jak mawiał mój Profesor logiki.

Rafaell

  • 5033 / 5904
  • Ekspert
09-03-2009, 17:26
>> majkel, 2009-03-09 16:54:36
>Nie zrozumiałeś chyba sensu mojej wypowiedzi, a był on taki, że jeśli mi ktoś nie leży pozamuzycznie, to go nie chcę słuchać. Obojętne dlaczego mi nie leży.

W ogóle ludziska są bardzo wścibskie, lubią ludziom którym coś wychodzi w życiu wchodzić z butami w życie prywatne. Osobiście nie lubię czytać biografii ani podobnych materiałów, bardzo nas to zniechęca do np artysty. Jak np. traktować twórczość Wyspiańskiego wiedząc ze szlajał się po knajpach, był syfilitykiem-co odbiło się na przykład na wyglądzie swoich syfilitycznych namalowanych dzieci. Bard Jacek Kaczmarski kolejny przykład rozdwojenia jaźni co innego robił w życiu prywatnym a co innego śpiewał  (miałem pecha czytać wywiad z jego córką) i co też go mam nie słuchać, jak Wyspiańskiego nie czytać czy oglądać ?

Kiedyś się tak mówiło żyj i daj żyć innym-czy to dalej aktualne? Różne instytucje doskonale na tym żerują eksponując poczucie naszej winy. Kazimierz Wielki budował za oganianie się za babami w ramach odpustu kościoły (a nie Polskę murowaną) a co mamy my maluczcy robić? Może pognębić innych maluczkich to przecież "takie szlachetne" i w słusznej sprawie.

Dajmy ludziom żyć i bez tego mają sporo piekiełka tu a nie gdzieś tam w niebie. Cieszmy się że nam coś pozytywnego dają mimo własnej ułomności-czyż to nie jest piękne?



Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Kryzysu nie ma, to tylko paru cwaniaczków sięga po naszą własność

                     

almagra

  • 11514 / 5562
  • Ekspert
09-03-2009, 17:31
Aby poznać Twoje, Rafaellu,preferencję muszę również i Ciebie poprosić o listę dziesięciu ulubionych płyt...

Rafaell

  • 5033 / 5904
  • Ekspert
09-03-2009, 18:08
>> almagra, 2009-03-09 17:31:54
Słucham prawie każdy rodzaj muzyki nie dziele ja na lepszą lub gorsza, tylko mniej lub bardziej męcząca ;) lepiej lub gorzej nagraną-zrealizowaną. Łapię się czasem z przerażeniem za głowę ze płyta którą odsuwam coraz niżej na półce bo uznałem ja na samym początku za straconą a tu nagle zaiskrzyło. Ulubiony LZ II leży i się kurzy ponad rok, tak że wszystko może się przejeść. Kremówki tez kiedyś jak Papież lubiłem każdy z nas był kiedyś dzieckiem ale wyrosłem i nie zostałem Papieżem. Życie odcisnęło na nas takie a nie inne piętno i z tabula rasa staliśmy się zaprogramowana kością Eprom. Nie wiem jak Ty ale nie doszukuję się w tym wszystkim jakiegoś specjalnego celu i nie czuje się pępkiem świata ani nawet pryszczem na d4. Jeśli to jest jakaś gra typu platformówka to przyznam się bez bicia nie zachwyca mnie, mimo że w życiu od czasu do czasu dostaję jak małpa banana. Nie wiem czy zauważyłeś, również jak Ty muszę grać w te klocki czy chcę czy nie chcę! Na razie tkwi jeszcze we mnie to dziecko i ciekawość: co tam może być jeszcze za rogiem. Przeraza mnie w muzyce to że może być u mnie tak jak z filmem; po pierwszej scenie już wiem jakie będzie zakończenie ilość kombinacji scenariuszy sie wyczerpała. Ostatni banan zostanie zjedzony,  Eprom został zainstalowany za duży i ogarnął muzykę,....
Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Kryzysu nie ma, to tylko paru cwaniaczków sięga po naszą własność

                     

majkel

  • 7476 / 5907
  • Ekspert
09-03-2009, 18:15
Rafaell, ja nikogo nie szykanuję, a jedynie pozwalam sobie na bierność wobec twórczości. Wiesz, gdybym był taki nietolerancyjny, to śledziłbym życiorysy, a wcale tego nie robię. Artyści są trudni w relacjach międzyludzkich, ja im to wybaczam, ale czymś innym jest popieranie ogólnych filozofii podobnych do faszyzmu, totalitaryzmu, itp. Chyba mogę takim osobom powiedzieć "dziękuję"?

@almagra - szybko z głowy ode mnie:
Faith No More "The Real Thing"
Morcheeba "Who Can You Trust?"
Esthero "Breathe from Another"
Tool "Aenima"
Anna Netrebko "Souvenirs"
Seether "One Cold Night"
Raz Dwa Trzy "Młynarski"
Silverchair "Frogstomp"
Dub Pistols "Point Blank"
Freestylers "We rock hard"

Nie wiem, czy to akurat ulubione wszech czasów, ale jak widać - eksplozja audiofilizmu. :)

Rafaell

  • 5033 / 5904
  • Ekspert
09-03-2009, 18:50
majkel
Ja tez nie lubię izmów ale w szerszym zakresie niż Ty podałeś-nie chcę się czepiać fajne filozofie zostały spieprzone tak po ludzku przez ludzi. Już pisałem: kiedy rozum śpi budzą się potwory.

Inna jest sprawa kultury, bo muzyka według mnie to także kultura i różne izmy jej zupełnie nie zabijają. pod danym izmem mieszkają ludzie mróweczki i coś sobie tam jednak tworzą, jakąś własną rzeczywistość. Niestety ten izm odciska się także na ich twórczości. Gdyby nie pan Busch (sztuk2) nigdy bym się na przykład nie zainteresował strefą wrogą doktrynalnie dla religii naszego regionu. Mówię o np Arabii Saudyjskiej . Oglądałem jak dzieciom Irackim "słusznie" za Saddama Husajna odpadały główki i rączki od Amerykańskich pocisków a przy okazji oglądałem np z tego rejonu stacje właśnie z Arabii. Jak to mówią ich muzyka powaliła mnie na kolana co z tego ze muzycy płci odmiennych nie siedzieli razem (kolejny izm) ale ta muzyka po prostu wychodziła od serca i trafiała w serce. Ostatnio słuchałem na płycie niszczonych przez odmienność kulturową Aborygenów. No jak tu można im wytykać że mają inne reguły życia, odmienne od naszych skoro ich muzyka tak do mnie przemawiała i jeszcze jest piekna. Ja sobie nie mogę pozwolić na bierność wobec twórczości, to po prostu z tym wszystkim nie tak :(

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Kryzysu nie ma, to tylko paru cwaniaczków sięga po naszą własność

                     

almagra

  • 11514 / 5562
  • Ekspert
09-03-2009, 19:53
A ja nadal uporczywie proszę o Twoje ulubione tytuły....

violett

  • 786 / 5898
  • Ekspert
09-03-2009, 20:55
Przypominam, że jest to wątek o nowej płycie Cassandry Wilson. Proszę o merytoryczne wpisy i NA TEMAT. Dziękuję. V-tt

almagra

  • 11514 / 5562
  • Ekspert
09-03-2009, 21:27
Kolegę Violett również poproszę o podanie swojej dziesiątki...