Audiohobby.pl

ART ZOYD jakie plyty polecacie

champignon

  • 268 / 5877
  • Zaawansowany użytkownik
12-03-2009, 20:55
Hmm - jak w temacie .

pastwa

  • 3815 / 5907
  • Ekspert
12-03-2009, 21:55
Znawca w tym temacie nie jestem,  znam i polecam jedynie dwie plyty: Haxan oraz Le Mariage..., sam przymierzam sie jeszcze do Nosferatu, ale kolejka dluga, wiec przyjdzie poczekac.

champignon

  • 268 / 5877
  • Zaawansowany użytkownik
12-03-2009, 22:03
Posluchalem sobie Symfonii na Dzien w Ktorym Splona Miasta i stwierdzilem ze to jest calkiem niezle. Przy okazji ta plyta wydana byla pierwotnie w latach 70 przez francuski Atem, a wspolczesnie material z niej byl ponownie nagrany i wydany przez Orkhestre. Tu musze stwierdzic, ze mimo wszystko chyba bardziej podoba mi sie wersja wczesniejsza - mimo ze wspolczesna jest chyba bardziej "dopracowana" i ... dluzsza. O dziwo takie zestawienie kameralistyki i ogolnie muzyki wspolczesnej z muzyka hmmm ... rockowa ?? calkiem sie broni ...  

pastwa

  • 3815 / 5907
  • Ekspert
12-03-2009, 22:15
Mnie tez ten klimat podchodzi, troche mroczny, ale rytmiczny, brzmienie odmienne ale nie popada w dziwacznosc co sie przydaza wielu chcacym byc oryginalnymi czy tez raczej nowoczesnymi. Jeszcze jedno, powinienem miec za jakis tydzien/dwa Experience De Vol by Art Zoyd Et Ensemble Musiques Nouvelles 3 plytowy album oraz Le Champ Des larmes to dopisze czy warto kupowac..

ps. kiedys kupilem juz Nosferatu Zoyda, ale przyslali mi samo opakowanie/ksiazeczke, kase zwrocili,ale sie poddalem przy tym zakupie, moze ten watek mnie zmotywuje ponownie.