Audiohobby.pl

Hybrydowy wzmacniacz słuchawkowy

Vinyloid

  • 2470 / 5125
  • Ekspert
05-12-2010, 19:16
Dlatego napisałem, ze moim zdaniem sprawa jest trochę bardziej złożona i nie ma wyłącznie jednego źródła.

MicSzu

  • 73 / 4931
  • Użytkownik
05-12-2010, 21:15
Jeśli się uda to dzięki uprzejmości kolegi  wzmacniacz najprawdopodobniej będzie na najbliższym spotkaniu w POZNANIU dlatego też obecni bedą mogli posłuchać ogladnąc i napisać conieco.



Pozdrawiam;MicSzu.



ps. lancaster  --> masz zapełnioną skrzynkę i nie mogę do Ciebie wysłać kolejnych wiadomości na PW.

fallow

  • 6457 / 5880
  • Ekspert
06-12-2010, 11:40
Odpowiadasz na wpis
>> Vinyloid, 2010-12-05 18:51:45
@ fallow,

Lampy o których myślisz (Siemensy, Telefunkeny, Amperexy) są praktycznie nieosiągalne lub baaardzo drogie i to w pojedyńczych egzemplarzach, co eliminuje je z grona potencjalnych kandydatów na wyposażenie wzmacniacza w produkcji nazwijmy to - seryjnej. Mając do dyspozycji kilka sztuk rocznie nie sposób mówić o jakimś lampowym wykwincie z tej prostej przyczyny, że nie ma go skąd brać.

Odpowiadasz na wpis
>> MicSzu, 2010-12-05 18:54:53
DOKŁADNIE tak jest.

-----

Nic bardziej mylnego :) A juz kilka sztuk rocznie to niesamowicie gruba przesada przesad przesadyzmu :))
Po prostu nie drazyliscie tematu odpowiednio gleboko.

Sam organizowalem jakis czas temu zamowienie wiekszej ilosci takich wlasnie uznanych NOSow dla jednego z polskich producentow sprzetu lampowego. Rozeznanie tematu zajelo mi sporo czasu wiec szczegoly zachowam dla siebie - bo przeciez byc moze tez w przyszlym roku kupie jakiegos kita (np. z Kraju kwitnacej wisni - tam juz sa od razu z ladna obudowa) i bede potrzebowal dobrych NOSowych lampek do sprzedazy na polskim rynku jako hi-end).

Wystarczy spojrzec nawet na najbardziej topowe legendy takie jak Siemens CCa czy B65 albo RCA z szarym szklem dla 6SN7 lub MELZ 6H8C na eBayu lub u Tube-Resellerow. One nie sa wprowadzane na rynek hurtem, tacy ludzie maja wbrew pozorm bardzo duze zapasy tych lamp, sprzedawajac je w odstepach czasu albo co para. Zakup wiekszej ilosci nie jest duzym problemem.

fallow

  • 6457 / 5880
  • Ekspert
06-12-2010, 11:42
Odpowiadasz na wpis
>> lancaster, 2010-12-05 18:42:45
fallow, niemniej jednak nalezy pamietać że na rosyjskich współczesnych lampach za 10zł to sobie można słuchać w tajemnicy/pod kołdrą, tak by nikt nie widział.
Gdyby taka informacja ujrzała swiatło dzienne oznaczałoby to totalną kompromitację towarzyską !
Słowa pomocnicze: nieczystość, passe.

Pisz/ostrzegaj o takich rzeczach, bo facet sie wygłupi a potem nie będa chcieli z nim gadac :-))))

---

Dokladnie, ja takze slucham pod koldra na ruskich NOSow ale tylko kiedy sie upewnie, ze nikogo nie ma w domu.
Tesli czy JJ nigdy nie odwazylbym sie pokazac znajomym :))))

A.H.

  • Gość
06-12-2010, 11:45
Wiem, że niemiecka myśl techniczna jest absolutnie nie do pobicia ale moje osobiste doświadczenia z frontu wschodniego
sprawiły, że słucham na Sventlanach 6N6P.
............................................................................
Maine damen und herren, hier ist wunderbar !

lancaster

  • Gość
06-12-2010, 11:49
A.H, a powinienes na 6N30P bo to "supertrioda"(jak sama nazwa wskazuje)....pomimo że to to samo co 6N6P i brzmi zdaniem niektórych heretyków słabiej od 10xtańszej lampy 6N6P... niemniej jednak....sam rozumiesz.
Nie wypada.

fallow

  • 6457 / 5880
  • Ekspert
06-12-2010, 11:51
Svetlana robila sehr gut tuby Mein Fuhrer, lecz ta informacja nie moze przedostac sie na salony wykwintem szyte. Entschuldigung bitte najmocniej, jako ze tez lubie robic odsluch na Svetlanie 6H13C.

A.H.

  • Gość
06-12-2010, 11:56
Nie wiem czy wypada, maine koligen, ale wspomnę, że jedna taka lampa kosztowała po starym, oficjalnym, kurskie 4 DM.
(1 DM = 2 zł)

Mit freundlichen Grüssen
A.H.


.............................................................................
Maine damen und herren, hier ist wunderbar !

lancaster

  • Gość
06-12-2010, 11:59
Dlatego przegraliście wojnę fryce.
U nas te lampy są od ręki za 6,22
http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=6n6p

A.H.

  • Gość
06-12-2010, 12:02
Parowane ?

Mit freundlichen Grüssen
A.H.

.............................................................................
Maine damen und herren, hier ist wunderbar !

lancaster

  • Gość
06-12-2010, 12:06
No dobra. Nieparowane....ale pamiętaj, ze Rosjanie na nierównych gąsienicach i tak pogonili Wasze Tygrysy na gasienicach dobieranych !

A.H.

  • Gość
06-12-2010, 12:12
Tak samo jak nasze Mercedesy, BMW i Audii poganiają Wasze Polonezy, Żuki, Nysy, Fiaty 126p i Deawoo.

Mit freundlichen Grüssen
A.H.

.............................................................................
Maine damen und herren, hier ist wunderbar !

lancaster

  • Gość
06-12-2010, 12:17
Ale Rosyjskie lampy mają akurat rodowód militarny hehe.
Fanem Wołgi czy Zaporożca nie jestem :-)

lancaster

  • Gość
06-12-2010, 12:20
"Tak samo jak nasze Mercedesy, BMW i Audii poganiają Wasze Polonezy"

Celowo pomijasz widzę tego Volkswagena i jego nowoczesne systemy antypoślizgowe !:-)))

A.H.

  • Gość
06-12-2010, 12:20
:)

Mit freundlichen Grüssen
A.H.

.............................................................................
Maine damen und herren, hier ist wunderbar !