Audiohobby.pl

White Bird Amplification Sensauris

asmagus

  • 4439 / 5448
  • Ekspert
26-08-2009, 09:43
>> Rolandsinger, 2009-08-26 01:47:23
Zgodnie z życzeniem wielu osób przedstawiam ostateczny design wzmacniacza WBA Sensauris.


Napiszę tak z lekka kolokwialnie:
"Zajefajnie muskularny"

Bardzo mi się podoba. Fakt, nie jestem w gronie potencjalnych nabywców ale wygląd mi się podoba.

Ged

  • 1716 / 5901
  • Ekspert
26-08-2009, 10:09
A ja jestem w gronie potencjalnych nabywców i też mi się podoba.
Czy będzie wybór odcienia obudowy (jasny/ciemny/szary/czarny) ?

majkel

  • 7476 / 5899
  • Ekspert
26-08-2009, 10:37
Leszek, a po co? Będziesz go sobie wyjmował z podstawki? :) Mnie taki ekshibicjonizm nie rajcuje. Traf wyjściowych brak, bo to OTL, a zasilający toroid na wierzchu? Tfu! Kolejny okrągły pojemnik obok "słoików", czyli lamp. Po co wtedy obudowa? Na audiofilskie powietrze? Mnie się nie podoba ta ponura kolorystyka, oryginalny kolor alu lub szampański byłby wporzo, gałeczki pod kolor o tej samej fakturze i bez motywów drewnianych z boku. Jak czarny, to cały w połyskliwym lakierze lub półmatowym, na anodowanym paskudnie wyglądają plamy po palcach. Podoba mi się natomiast minimalizm i potęga sylwetki w jednym. Fajne pogodzenie pozornych sprzeczności.

kopaczmopa

  • 786 / 5839
  • Ekspert
26-08-2009, 10:42
Podoba mi sie - troche przypomina dziwacznosc Alchemista Krakena i prostote NADow - ale w bardziej wyrafinowanej wersji.
ciekawosc brzmienia

domzz

  • 1113 / 5816
  • Ekspert
26-08-2009, 10:59
Z tego co się orientuję, to jest to tylko wstępny render, a Roland wstawił go raczej po to, żeby zaspokoić ciekawość najbardziej niecierpliwych i nie należy go brać całkowicie dosłownie ;)
(Final gather soon...)

chrees

  • 1653 / 5899
  • Ekspert
26-08-2009, 11:07
Wygląd może być. Byle korespondował z równie wyrafinowanym i muskularnym brzmieniem. WBA, skacząc - jako jednak nowa na rynku firma - parę razy w górę z poziomem cen, sam ustawił sobie poprzeczkę, którą będzie musiał pokonać. Mam nadzieję, że to się uda.




-------------------------------------------------------------------------------
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.
.
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.

Rolandsinger

  • 2894 / 5900
  • Ekspert
26-08-2009, 12:42
Kilka szczegółów, których nie widać na grafice:

- Przedni panel będzie wykonany z matowego poliwęglanowego plexi (nierysującego się), lekko przydymionego, dokręconego do anodowanej płyty czołowej, na której znajdą się grawerowane napisy (grawer będzie odsłaniał srebrne aluminium, przez co napisy będą widoczne)

- kolce będą nieco mniejsze niż na grafice i umieszczone bardziej centrycznie

- oczywiście nad gałkami i pośrodku będą wspomniane w opisie technicznym  diody sygnalizujące pracę układów zabezpieczających lampy

- słoje drewna będą mniejsze, jak to w mahoniu amerykańskim, a wykończenie będzie fortepianowe

-  trafo jest w wewnątrz obudowy, gdyż nie chcemy kopiować utartych wzorców

Niebawem wkleję nieco precyzyjniejszą grafikę, ujawiniającą więcej szczegółów.




_____________________________________

Hi-endy sprzedane, nowe oferty wkrótce :)
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

kopaczmopa

  • 786 / 5839
  • Ekspert
26-08-2009, 12:47
A czy juz ktos sluchal powyzszego wzmacniacza na kolumnach?
ciekawosc brzmienia

Rolandsinger

  • 2894 / 5900
  • Ekspert
26-08-2009, 12:49
I jeszcze o wesjach kolorystycznych:

będą dostępne dwa wykończenia - brązowy mahoń + anodowany i szczotkowany górny panel oraz czarny mahoń + szczotkowany górny panel w kolorze inox

_____________________________________

Hi-endy sprzedane, nowe oferty wkrótce :)
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

-Pawel-

  • 4724 / 5504
  • Ekspert
26-08-2009, 13:01
>> Rolandsinger, 2009-08-26 12:49:50
I jeszcze o wesjach kolorystycznych:

będą dostępne dwa wykończenia - brązowy mahoń + anodowany i szczotkowany górny panel oraz czarny mahoń + szczotkowany górny panel w kolorze inox

Kolor inox czyli bardziej srebrny tak?  A czy wersja mieszana np. czarny mahoń + czarny górny panel też wchodzi w grę? W pierwszej wersji czyli z brązowym mahoniem, górny panel będzie wyglądał rozumiem podobnie jak w wooaudio w wersji black(czyli jakby czarny/metalik):

Rolandsinger

  • 2894 / 5900
  • Ekspert
26-08-2009, 13:31
>> W pierwszej wersji czyli z brązowym mahoniem, górny panel będzie wyglądał rozumiem podobnie jak w wooaudio w wersji black(czyli jakby czarny/metalik):<<

Dokładnie tak. Niemiej zapytam, czy oglądałeś Woo2 z bliska? Bo to szczotkowanie wcale nie jest tak aksamitne, jak by to wynikało ze zdjęć. U nas chcemy by było nieco lepiej.

Jeśli chcesz mieć czarny mahoń + górny panel również czarny, to OK, ale IMHO to nie pasuje, brak kontrastu, który złamałby tę wszechobecną czerń, fornt w każdej wersji jest przecież czarny. Polerowny i szczotkownay INOX daje satynowy, srebrzysty połysk, który ładnie podkreśla elegancję czarnego mahoniu.

_____________________________________

Hi-endy sprzedane, nowe oferty wkrótce :)
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

-Pawel-

  • 4724 / 5504
  • Ekspert
26-08-2009, 13:50
>> Rolandsinger, masz rację, czarno-czarny mógłby być pozbawiony kontrastu, tak tylko przykładowo pytałem o tego typu modyfikację kolorystyki. Myślę, że najbardziej jednak podoba mi się wersja czarna + naturalne drewno i przy niej pewnie pozostanę.
Ten górny panel na Woo prezentuje się nieźle, jeśli w Sensaurisie będzie jeszcze lepiej to bardzo się cieszę :)

Jeszcze wracając do moich wcześniejszych pytań nie powiedziałeś jak będzie ostatecznie z tą pierwszą gałką. Jest wybór źródeł jak w prototypie czy to ma być taki duży włącznik gałkowy jak wynika z podpisu ilustracji?

cypher1121

  • 9 / 5389
  • Nowy użytkownik
26-08-2009, 14:35
Według mnie, przynajmniej wnioskując z wstępnej grafiki, wygląda bardzo w porządku.
Jeśli się zdecyduje, to zapewne też na wersję czarną + naturalne drewno.

Poczekam jeszcze na ostateczny design i oczywiście opinie o dzwięku.

Rolandsinger

  • 2894 / 5900
  • Ekspert
26-08-2009, 21:48
Wybór źródeł powoduje zwiększenie ilości okablowania wew., przełączników i de facto, wg naszych obserwacji, wpływa jednak na jakość dźwięku. Dlatego możemy go zastosować opcjonalnie, podobnie jak obwód głośnikowy, a takze zdalne sterowanie, niemniej będą to opcje ponadstandardowe, dostępne za niewielką dopłatą. Naszym kluczowym założeniem były osiągi soniczne traktowane bezkompromisowo, dlatego wyposażenie jest purystyczne zgodnie z ideą minimalizmu obowiązującą w sprzęcie hi-end.

Obrotowy włącznik pozostaje, jest o wiele trwalszy i solidniejszy niż dowolny przycisk.


_____________________________________

Hi-endy sprzedane, nowe oferty wkrótce :)
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

-Pawel-

  • 4724 / 5504
  • Ekspert
27-08-2009, 07:46
Skoro wpływa na brzmienie to trudno obejdę się i bez tego :) A przewidujecie może jakieś line-out z pominięciem układów wzmacniacza?