Audiohobby.pl

Polowanie na stare "szafy".

Lutek

  • 535 / 5878
  • Ekspert
22-08-2008, 23:43
A ten Altc 14 na 12 calowym basowcu nie ladniejszy ?
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=320287322180

konto_usuniete

  • 56 / 5437
  • Użytkownik
22-08-2008, 23:44
>> magus, 2008-08-22 23:40:53
ktoś sam wyszukuje i ściąga używki do Polski

Raczej ta wersja.
Była aukcja tych Alteców na allegro. Za 5100 "cena minimalna nie została osiągnięta". Muszę chyba zadzwonić do sprzedawcy i podpytać.

konto_usuniete

  • 56 / 5437
  • Użytkownik
22-08-2008, 23:51
>> Lutek, 2008-08-22 23:43:51
A ten Altc 14 na 12 calowym basowcu nie ladniejszy ?
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=320287322180


Lutek,
Ja mam takie głupkowate podejście, że zastanawiam się i zastanawiam, przez wiele miesięcy
ale "jak już to już" co "lepciejszego", z większym basowcem aby nie wzdychać, " mogłem jednak tego większego" :-)

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że zakup, de facto, odbywa się w ciemno tzn. bez
przetestowania we własnym systemie. To chyba najgorsza sytuacja z możliwych.

magus

  • 20990 / 5914
  • Ekspert
23-08-2008, 00:00
Gustaw,

nie pękaj!!! wielkie jest piękne!!

pokażemy twoim sąsiadom, a co!! :))

a tak serio - jak masz gdzie to postawić i nie ryzykujesz zdrowiem ze strony kierownictwa, to myślę, że się nie zawiedziesz
------------------
maciek_m
Odszedł 13.10.2016r.

konto_usuniete

  • 56 / 5437
  • Użytkownik
23-08-2008, 00:05
"Najgorsze w tym wszystkim jest to, że zakup, de facto, odbywa się w ciemno"

Zakup odbywa się w ciemno ? Nic się nie odbywa. To tylko bardzo wstępne przymiarki :-)


P.S.Magus. Zawsze chciałem mieć coś wielkiego tak aby jak ktoś przyjdzie i zobaczy powiedział " Ooo ! Ja cie.. !!!!"  :D
To nie musi grać. To ma przytłaczać wyglądem ;-)


Zdzislav

  • 256 / 5910
  • Zaawansowany użytkownik
23-08-2008, 01:55
trochę sie wcisnę w temat, Jestem ciekaw jak mają sie do modelu 19 alteca,modele A5 i A7? Ktoś słuchał? Lancaster co o nich sądzisz? Dodatkowo znalazłem jeszcze coś podobnego do siódemek i piątek. Jak to gro?

mzawek

  • 176 / 5914
  • Aktywny użytkownik
23-08-2008, 12:43
jak zmienie mieszkanie to zagoszcza u mnie prawdopodobnie KLIPSCH heresy.Kupie chyba w ciemno, bez odsłuchania.
To z lampą ponoc gra jak marzenie.bez mulenia ,ocieplania i osładzania.

Lutek

  • 535 / 5878
  • Ekspert
23-08-2008, 13:40
>Gustaw, 2008-08-22 23:51:26
" Lutek, 2008-08-22 23:43:51
A ten Altc 14 na 12 calowym basowcu nie ladniejszy ? "

Gdyby tylko rozbijalo sie o: ladniejszy, brzydszy itp., to pol biedy.  Trzeba pamietac, ze te basowce w Altec-ach siedza w skrzyniach o wielkiej obietosci - patrz wymiary. Gdyby taki 15 calowy mial pracowac w odgrodzie, to mozna brac w ciemno - raczej nie ma obawy o kiepskiej jakosci bas, a szczegolnie te wstretne dudnienia. Niektorzy narzekaja, ze co najwyzej jest go za malo. Natomiast odwazyc sie na taki glosnik w takiej skrzyni bez odsluchu u siebie, to juz trzeba byc ryzykantem. Niestety mamy pokoje zaledwie o srednim metrazu i czy bas nie zdmuchnie Cie z fotela i do tego nie dojdzie dudnienie ? I jeszcze chyba najwazniejsze: Czy przy takim basie (jesli oczywiscie okazaloby sie, ze bylby taki jak pisze) nic nie stracilaby srednica i wysokie ? Czy bylyby wszystkie najdobniejsze smaczki, ktore tak uprzyjemniaja sluchanie ?
Pamietaj, ze ze skrzyni Alteca 14 z 12 calowym basowcem, raczej nie nalezy spodziewac sie basu, jaki slyszales u mnie z Tannoy-a..., raczej wiekszy, potezniejszy, nizej schodzacy..., no ale co z jego pozostalymi aspektami i z reszta pasma..., tego niestety nie wiemy bez odsluchu we wlasnym pokoju.
 
" ale "jak już to już" co "lepciejszego", z większym basowcem aby nie wzdychać, " mogłem jednak tego większego" :-) "
Oby - kupujac w ciemno - nie bylo pozniej wzdychania: " moglem jednak tego mniejszego " :-)

Na szczescie: " To tylko bardzo wstępne przymiarki  "

>lancaster
Sluchales Altec-a 19. Napisz w jakim pomieszczeniu, opisz bas, jak bylo z rownowaga tonalna, jakla srednica i wysokie, szczegoly i szczegoliki itp

Lutek

  • 535 / 5878
  • Ekspert
23-08-2008, 14:02
>Gustaw
Jak bylbys zainteresowany, jak zagraja Tannoy-e konkretnie w Twoim pokoju to propozycja jest nastepujaca: Masz ladny, duzy, wygodny samochod. Przyjezdzasz do mnie..., sluchamy - powiedzmy - 2 godziny..., zapamietujesz - na ile sie da - jak graja w moim pokoju..., ladujemy kolumny i kierunek Poznan. Mysle, ze istnieje nawet opcja zostawienia Ci na pare dni. Dokladnie zorientujezsz sie, czy basu wystarczy i jest jak trza, czy tez za malo i mozna w wiekszych paczkach lub nawet pomyslec o 15 calowym - tylko trzeba by pomyslec jak mam je dostac z powrotem :-)

konto_usuniete

  • 56 / 5437
  • Użytkownik
23-08-2008, 14:14
>> Lutek, 2008-08-23 14:02:16

Lutek,
Propozycja jest bardzo kusząca. Dzięki.
Następna sobota ? :)))

lancaster

  • Gość
23-08-2008, 15:06
Lutek....nie ma sie co czarować 19-ka gra z większą swoboda od Tannoy RM. Bas jest sporo wiekszy(normalne ze wzgledu na rozmiar glośnika), tak wiec nawet mega zrzędy przyzwyczajone do burczybasa nie będa marudzic :)
Pokoj dośc spory ja wiem...30-35m....co do rownowagi tonalnej to tez na plus dla Altec....nie odebralem jej jako rozjasnionej(co trochę slychac w Tannoy - ele mysle ze tam jest to w ten sposob zestrojone zeby dźwiek przy nieduzch poziomach glośnosci w studiu nagrań był optymalnie czytelny dla realizatora) JEdnym slowem Altec to chyba nawrt lepsza wizualizacja i do tego nei ma tej w sumie fajnej ale raczej nie występujacej w naturze "poświaty". To est fajne tak jak piszesz mieć te wszystkie smaczki jak na talerzu, ale stawiajac np Tannoy obok Klipsch okazuje sie ze Klipsch ma ich tyle samo a caly bajer polega na tym ze w Klipschu bardziej eksponowana jest moc dźwieku a w Tannoy subtelność - wowczas smaczkow wychodzi wiecej.

To takie moje przemyslenia, bo przeciez w tannoy po chwili sluchania mozna sie zakochac i wcale sie nie dizwię. Wspanialy dźwięk....no ale jakby nie patrzec Hiraga czy Yamamoto nei robia swoich flagowcow na vintage innym niż altec....604 najcześciej :)
...bo co by nie mowic brzmienie tannoy przy calym ich uroku jest jednak skierowane w kierunku selektywnosci i "wyciskania z realizacji" a Altec to taki bardziej klimatowy pomimo niespozytej dynamiki.

oj Lutek, nie katuj już :) Gdybym miał w domu Tannoy to bym nad innymi kolumnami nawety nie myslał, a gdybym mial prywatnie wybierac miedzy Tannoy i Altec to Altec.  



\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

konto_usuniete

  • 56 / 5437
  • Użytkownik
23-08-2008, 15:42
>> lancaster, 2008-08-23 15:06:10
tak wiec nawet mega zrzędy przyzwyczajone do burczybasa nie będa marudzic :)

Złośliwiec ;-)

magus

  • 20990 / 5914
  • Ekspert
23-08-2008, 15:59
Gustaw,

bierz te większe!!

żona będzie mogła na nich więcej wazoników i obrazków postawić! :))

pokocha cię jeszcze bardziej :)
------------------
maciek_m
Odszedł 13.10.2016r.

konto_usuniete

  • 56 / 5437
  • Użytkownik
23-08-2008, 16:05
>> magus, 2008-08-23 15:59:37
bierz te większe!!
żona będzie mogła na nich więcej wazoników i obrazków postawić! :))

Wytłumaczę też, że ta dodatkowa powierzchnia ekspozycyjna musi kosztować i dlatego nie pojedziemy na wakacje :))