Audiohobby.pl

Audio show 2013

-Pawel-

  • 4724 / 5509
  • Ekspert
14-11-2013, 08:14
.

-Pawel-

  • 4724 / 5509
  • Ekspert
14-11-2013, 08:15
.

-Pawel-

  • 4724 / 5509
  • Ekspert
14-11-2013, 08:16
.

-Pawel-

  • 4724 / 5509
  • Ekspert
14-11-2013, 08:16
.

-Pawel-

  • 4724 / 5509
  • Ekspert
14-11-2013, 08:17
.

-Pawel-

  • 4724 / 5509
  • Ekspert
14-11-2013, 08:23
Nie doszedłem nawet do połowy, a już error :(

magus

  • 20990 / 5907
  • Ekspert
14-11-2013, 08:30
>> meloV8, 2013-11-14 00:04:52

>Lancaster
>Czasami mam wrazenie, ze producenci sprzetu Hiend zbyt czesto plywaja w chmurach niby super rzemiosla i niedoscignionej sztuki.
>Oslo master kosztuje 5 tys
>czesci z jakich jest zbudowany sa marketowe. Obudowa nie jest z zadnego szlachetnego drewna,
>nawet jej ksztalt jest dramatycznie banalny.
>Po prostu nie dostrzegam tutaj powodu, dla ktorego ktos mialby za to zadac takiej kasy.

melo,
czy ty jesteś absolutnie pewien, że mówimy o produkcie Hi-End?
nic z twojego opisu nie pasuje mi do tej kategorii, absolutnie nic
ani wygląd, ani elementy, ani - przede wszystkim - cena

z opisu wnioskowałbym, że mowa raczej o produkcie audiofilskim klasy low-middle-end


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Po 2 godzinach sam niemal dałem się przekonać tym naukowcom, byli bardzo wiarygodni. Na szczęście mam inne poglądy". - prof. K. Kik

"To przekracza moją wyobraźnię". - S. Chandrasekhar, laureat Nobla, zwolennik teorii, wg. której cała materia Wszechświata miała swój początek w nieskończenie małym punkcie
Odszedł 13.10.2016r.

jjurek

  • 2064 / 5835
  • Ekspert
14-11-2013, 09:17

1. Styl japońsko-warszawski:
http://www.eryksc.com/store/

2. Barokowo- mieszczański:
http://www.ancient.com.pl/brand_new_in.htm

Target inny?

:)

Max

  • 2204 / 5401
  • Ekspert
14-11-2013, 10:51
>> meloV8, 2013-11-14 00:04:52
Kolego Max.
Z tego co widze jasno okreslasz wymagania stawiane przyszlym monitorkom. Obawiam sie, ze nie znam takich, ktore spelnialyby Twoje potrzeby. Chodzi o to, ze sprzet studyjny raczej nie jest budowany z mysla o finezyjnym wygladzie prawdziwego drewna.
Jesli naprawde nie mozesz wprowadzic w swoj wybor jakis kompromisow, to nie znam produktu, ktory moglbym polecic. Natomiast gdybys mogl zastosowac nieco wieksze glosniki o wygladzie typowo studyjnym, to wybor jest bardzo duzy, szczegolnie w zakresie 3 tys zl.
Jednak w tej sytuacji nie potrafie doradzic czegos, co by w pelni zgadzalo sie z Twoimi potrzebami :) Byc moze faktycznie male Oslo beda dla Ciebie najlepsze."

No ale zacząłeś od takiej dość radykalnej nuty, pisząc o naiwnych, czy zorientowanych na hi-end (za 3 tysie... :-)) )
A sprawa jest banalna. Te monitorki wpisują się idealnie w moje potrzeby, dlatego się nimi zainteresowałem. Jeszcze ich nie słyszałem ani nie widziałem na żywo. Gdyby jednak przyjąć za dobrą monetę reklamy internetowe i laurkowe opisy krakowskich recenzentów, kwota, którą trzeba wysupłać nie wydaje się zaporowa...  Tym bardziej, że alternatywą (być może lepiej grającą) są studyjne potworki pokroju Geneleca. (Na samą myśl o tym, że Symfonia Koncertująca Mozarta mogłaby popłynąć z takich szkaradeł, dostaje drgawek na całym ciele. :-) ) Pytasz o kompromisy dotyczące wyboru. No więc właśnie, owe głośniczki są dodatkiem do słuchawek i bardzo luźnym dla mnie tematem, dlatego nie muszę się przejmować kompromisami.
Być może też owe "pierdziawkowate" Oslo, spisały się tak fatalnie, ponieważ zostały zaprezentowane w skrajnie niesprzyjających okolicznościach.
Bo czy ideą owych maleńkich zabaweczek jest to by popisywać się wyczynowym basem przed sforą megasceptycznych, stałych bywalców AS, czy tez raczej mają dykretnie szeptać do ucha z niewielkiej odległości na bardzo umiarkowanych poziomach głośności, w ramach alternatywy dla innych sposobów odtwarzania muzy  ?
Najprościej byłoby to sprawdzić we własnym systemie, ale po Waszych "rekomendacjach", koledzy, juz mi chyba przeszło. :-)))

asmagus

  • 4439 / 5453
  • Ekspert
14-11-2013, 10:54
>> Max, 2013-11-13 18:24:43

"To ja proszę o alternatywę, bo widzę, że jesteś oblatany. A co ma być...
...Aktywne monitorki bliskiego pola, skrzynki nie szersze niż 10 cm (szersze mi się nie zmieszczą na pólkę), mają być w jakimś szlachetnym drewienku, a przy okazji fajnie gdyby dobrze zagrały :-)
A to wszystko oczywiście za dużo mniej niż 3 k zł (najlepiej za 1/3 tej kwoty), bo mniejsze "Oslo" tyle właśnie kosztują."


Chodzi Ci o wersję "studio Oslo" ona ma 10cm szerokości, bo Master też Ci nie wejdą: mają ponad 12 cm szerokości: 125 x 270 x 270 mm (kosztują też więcej bo 4999 bez podstawek).

Trochę większe niż chcesz są KEF X300A myślę, że mogłyby Ci się spodobać z ich minimalistycznym wzornictwem.

Zastanów się też, skoro półka, nad leżącymi Adamami Artist np. 6 H.


Ja gdybym miał teraz, po długim użytkowaniau KRK RP6 kupić kolejne monitory, wybrałbym coś na 8" wooferku np. KRK VXT8, ale one rozmiarowo CI nie przypasują jak mniemam, aczkolwiek cenowo się mieszczą, a i dźwiękiem projekt Oslo raczej będą przewyższać no i można ich dźwięk bardziej pod siebie, pomieszczenie dostosować (tego konstrukcjom Hi-Fi brakuje bardzo).





asmagus

  • 4439 / 5453
  • Ekspert
14-11-2013, 10:59
>> Max, 2013-11-14 10:51:55

Aktywne monitory BP to wspaniałe rozwiązanie, używam ich każdego dnia, gdybym to przewidział uwierz, kupiłbym lepsze. Generalnie jestem przekonany, że nie wrócę do pasywnych kolumn. Źródło i aktywna kolumna to zestaw dość minimalistyczny, ale fajny. Chcesz to pożyczę Ci moje budżetowe KRK RP6 na weekend, a od nich można naprawdę lepiej... może nie w tak niskiej cenie, ale generalnie można. Aktywne monitory mają też tę zaletę, ze wzmak jest zaprojektowany tylko dla danych głośników, nie musi być uniwersalny itd.

Generalnie, MAX nie daj się zbić z tropu, aktywny monitor to fajne uzupełnienie słuchawek. Szczerze polecam, a czy Oslo czy coś innego to bez znaczenia... ważne by tobie pasowało.

Max

  • 2204 / 5401
  • Ekspert
14-11-2013, 11:10
Dzięki Asmagus,

BTW, Te KRK niewiele ładniejsze niż Geneleci... ;-)

asmagus

  • 4439 / 5453
  • Ekspert
14-11-2013, 11:16
Niewiele, ale zawsze;)

Ps. Wiem, że wielu wielbicieli klasyki szarpie się na monitorki KRK za 10.000 zł sztuka: krk expose e8b ale ich nie słyszałem i się nie wypowiem.

meloV8

  • 1552 / 5873
  • Ekspert
14-11-2013, 12:22
magus

Hiend ma pewna wspolna ceche, niezaleznie czy mowimy o przewodzie, kolumnie, czy wzmaku. Ta cecha jest windowanie cen do granic absurdu. Wolajac 5 tys zl za kawalek skrzynki, z chinskim glosnikiem i wzmakiem za kilkanascie zl to jak mozna inaczej nazwac? Chyba, ze tak zostala wyceniona praca nad projektem, ale cena powinna ( i dla mnie jest ) wyznacznikiem jakosci. Chyba, ze w tym swiecie sa prawa podobne do galerii sztuki, gdzie cena jest bardzo umowna liczba i nie sposob okreslac za jej pomoca realnej wartosci danego dziela. Po prostu cos jest warte tyle ile ktos jest w stanie za to zaplacic. Dla mnie placic 5 tys za Oslo master to kpina. Studio Oslo jest tanszy, ale za 3 tysie dalej mozna kupic duzo, duzo lepszy dzwiek, no chyba ze komus nie wejdzie w polke ( jak u Maxa ), to nie ma zbyt wielkiego wyboru.

Max
Nie znam naprawde Twoich mozliwosci w ustawieniu przyszlych kolumn. Sam musisz realnie okreslic ile tak naprawde mozna zrobic, oraz czy jestes w stanie isc na kompromis w kwesti wygladu ale jednoczesnie dostajac w zamian lepszy dzwiek. Wizualnie Oslo wyglada lepiej od Oslo Master i moze przyciagac wzrok. Natomiast za cene Oslo Master mozna juz szukac Neumann KH 120 A, ale fakt, to juz jest rasowy monitor, nastawiony na najwyzszej jakosci dzwiek, a nie bajerancki wyglad.

magus

  • 20990 / 5907
  • Ekspert
14-11-2013, 12:33
meloV8

ja rynek Hi-End odbieram zupełnie inaczej
i zgaduję, że 5 kPLN za parę kolumn oznacza, że przeciętny klient poszukujący prawdziwego Hi-Endu (co będzie mógł zakomunikować z dumą znajomym oraz na audiofilskim forum) nawet na nie nie spojrzy
niezależnie czy ich bebechy będą warte 1 zł czy 4999 zł - i czy będzie on tego świadom, czy nie



-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Po 2 godzinach sam niemal dałem się przekonać tym naukowcom, byli bardzo wiarygodni. Na szczęście mam inne poglądy". - prof. K. Kik

"To przekracza moją wyobraźnię". - S. Chandrasekhar, laureat Nobla, zwolennik teorii, wg. której cała materia Wszechświata miała swój początek w nieskończenie małym punkcie
Odszedł 13.10.2016r.