Audiohobby.pl

Słuchawki tylko do laptopa

dong

  • 541 / 5882
  • Ekspert
29-09-2009, 14:16
Będę w najbliższym czasie wybierał nowe słuchawki do celów roboczych (tzn. do umilania sobie życia w pracy :), dotychczasowe są już w tak fatalnym stanie, że wstyd zakładać publicznie na uszy.

Warunki użytkowania:
1) podłączane do laptopa, pokładowa karta muzyczna, zwykła dziurka, bez zewnętrznego DAC-a i wzmaka słuchawkowego,
2) odsłuchy niezbyt intensywne i raczej nie długotrwałe,
3) konstrukcja raczej zamknięta (żeby nie przeszkadzać innym), ale zdecydowanie nie dokanałowe,
4) brzmienie możliwie naturalne i niemęczące, w warunkach domowych słucham głównie klasyki, w pracy co prawda częściej innych gatunków (klasyka jest zbyt angażująca :), ale jakość dźwięku oceniam głównie przez zdolność w miarę poprawnego odtwarzania muzyki nieamplifikowanej.

Zwracam uwagę na punkt 1 - słuchawki będą podłączane do marnego źródła i to chyba w największym stopniu determinuje wybór. Budżetu specjalnie nie ograniczam, ale nie ma chyba sensu poważne inwestowanie.
Co może przyzwoicie zabrzmieć? Jakie kandydatury brać pod uwagę? Dopuszczam używki.
Na razie na podstawie pobieżnego przejrzenia wątków wynotowałem sobie Creative Aurvana Live... co jeszcze?

dong

  • 541 / 5882
  • Ekspert
30-09-2009, 12:03
Wątek spadł z pierwszej strony, więc pozwolę sobie odświeżyć - a nuż ktoś jednak coś podpowie?

Dudeck

  • 5101 / 5881
  • Ekspert
30-09-2009, 12:06
Ale mini ( nie douszne oczywiście ) , czy pełnowymiarowe ?

Dudeck

  • 5101 / 5881
  • Ekspert
30-09-2009, 12:11
"konstrukcja raczej zamknięta (żeby nie przeszkadzać innym), ale zdecydowanie nie dokanałowe"

Doczytałem . Czyli jednak duże . Ale czy nie będą zbyt uciążliwe ?
Może takie już wystarczą ?

http://www.jvc.pl/product.php?id=HA-L50-E&catid=100031

dong

  • 541 / 5882
  • Ekspert
30-09-2009, 12:46
^Dudeck

Nie wykluczam i takich, chociaż jestem przyzwyczajony do pełnowymiarowych i nie widzę problemu (obecnie słucham na blisko dwudziestoletnich Kenwoodach KH-5000, ale już się praktycznie rozpadają).

pastwa

  • 3815 / 5913
  • Ekspert
30-09-2009, 12:59
Punkt 3) ogranicza krag podejrzanych, do wlasciwie kilku modeli, wsrod ktorych jak najbardziej beda wspomniane CAL, jesli jednak nie ma tu zasadniczych ograniczen budzetu, warto sie zainteresowac nowymi Ultrasonami Pro 900, testowane ostatnio z \'byle czym\' (ja tam wole dziurke w swoim iMacu od tego Projecta co go tam mieli, a pisze to w kontekscie wpinania tych nausznikow do laptopa) na lamach hi-fi i m wypadly referencyjnie i widac, ze sprawdzaja sie rowniez ze sprzetem dalekim od hi-endu, w przeciwienstwie do wycofanego modelu U9, ktorego nastepca U8 tez (za Piotrem Ryka) ponoc nie czyni spustoszenia w kolekcji kiedy wpiety do mniej wyktintnego towarzystwa. Dodatkowo, moga sie okazac te nauszniki jako te nie tylko do laptopa, czyli mialbys 2 w 1.

asmagus

  • 4439 / 5462
  • Ekspert
30-09-2009, 13:27
Senki HD 25 podobno spisują się nieźle w graniu z kart, mają chyba najwyższą efektywnośc ze wszystkich obecnie produkowanych modeli.

Testowałem z "laptopami" i kompem stacjonarnym Sony 7509HD i cóż mogę powiedzieć, trudno uwierzyć, że z takiej dziurki można grać z taka dynamiką i podstawą basową.

Apple poleca Senki HD 25 jako "referencyjne" do ipodów "pełnowymiarowych" i macbooków.


________________________________________
Sprzedam Magnetofon jednokasetowy - CENA DO USTALENIA:
Onkyo TA-6511 czarny + 45 Oryginalnych Kaset
http://audiohobby.pl/ogloszenie/322

Rafaell

  • 5033 / 5910
  • Ekspert
30-09-2009, 13:41
  Soniacze maja to we krwi :)              

Renia239

  • 213 / 5871
  • Aktywny użytkownik
30-09-2009, 13:46
Wyłącznie do laptopa w pracy używam Senki HD 595 ale nie są one zamknięte więc nie wiem czy Ci to odpowiada. Ale za to chodzą bardzo dobrze i cena nie jest porażająca. Może pół otwarte dt 880 pro ? Wydają się być uniwersalnymi słuchawkami.  

majkel

  • 7476 / 5913
  • Ekspert
30-09-2009, 13:53
Czasami brakuje głośności do słuchawek wysokoomowych w komputerach. 150 omów HD565 to chwilami za dużo dla mojego stacjonarnego lenovo w robocie. HD595 mogą zagrać dobrze, aczkolwiek nie muszą, bo to uniwersalne słuchawki, ale ze wzmacniaczem z reguły zyskują sporo. Z dwojga 7509 czy HD25 brałbym te drugie. Nie ma w nich żadnych pogłosów i są pierońsko skuteczne jak na 70 omów, niejedne 32-omowe grają ciszej. Sony od nich są wygodniejsze, ale dźwiękowo mi Sennheisery bardziej pasują.

Rafaell

  • 5033 / 5910
  • Ekspert
30-09-2009, 14:01
 W sumie myślałem że pobór prądu z baterii kompa jest istotny i np dlatego z dużym 50mm przetwornikiem Sony MDR7509HD bym nie szalał,może  predzej 30mm Sony MDR7506HD              

dong

  • 541 / 5882
  • Ekspert
30-09-2009, 16:13
Dziękuję za wszystkie dotychczasowe propozycje (oczywiście jeśli padną kolejne, nie obrażę się :).

Konstrukcja zamknięta nie jest wymogiem bezwzględnym, chodzi tylko o to, żeby przy normalnych poziomach głośności (może nawet poniżej przeciętnej, słuchawki podkręcam umiarkowanie) nie przeszkadzać współlokatorom pokoju. Jeśli konkretny model np. półotwarty nie emituje dźwięku na zewnątrz w nadmiernym stopniu, mogę go brać pod uwagę.

Pobór prądu też nie jest krytyczny, bo będę słuchał prawie wyłącznie na zasilaczu.

Natomiast podkreślam kwestię możliwie naturalnego brzmienia - nie musi być wybitnej przestrzeni, hiperszczegółowości, czy pełnego rozciągnięcia pasma - ważne, żeby nie miało się wrażenia nadmiernej sztuczności brzmienia, szczególnie na instrumentach akustycznych.

Molibden

  • 1906 / 5916
  • Ekspert
01-10-2009, 21:49
Pobór prądu (mocy) przez słuchawki to są miliwaty więc na tym się nie przyoszczędzi.
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!

Dawid-SS

  • 325 / 5505
  • Zaawansowany użytkownik
01-10-2009, 23:26
Ja bym wybrał KPP, ale one otwarte są, wiec może AKG K414P one zamknięte i grają w miare, teraz za niecałą 100 można wyrwać na alledrogo. Ewentualnie może jakieś KSC75. CAL! są ok ale wydaje mi się że troszkę za malo będzie ta dziurka z PC. Ale są najwygodniejsze więc były by ok.

asmagus

  • 4439 / 5462
  • Ekspert
02-10-2009, 13:54
Wydaje mi się, że kolega DONG interesuje się sprzętem z troszkę innej półki niż AKG K414P

________________________________________
Sprzedam Magnetofon jednokasetowy - CENA DO USTALENIA:
Onkyo TA-6511 czarny + 45 Oryginalnych Kaset
http://audiohobby.pl/ogloszenie/322