Audiohobby.pl

Zestawy głośnikowe transient perfect

lancaster

  • Gość
30-07-2009, 09:27
Dzięki cadam.
Ta czerwona linia(ktorej nie ma :)) obrazuje 3 harmoniczną.

lancaster

  • Gość
30-07-2009, 09:30
acha....wynik pomairau jest "na ostro" bez żadnych wygładzeń.
Warunki - komora bezechowa.




mordensiur

  • 934 / 5827
  • Ekspert
30-07-2009, 09:40
Ale tam nie ma skali:(

lancaster

  • Gość
30-07-2009, 09:46
mordensiur, od grubej kreski do grubej kreski 10dB (linia 2 dB)


...i zeby dowalic do pieca to głosnik był modyfikowany na ucho :P

mordensiur

  • 934 / 5827
  • Ekspert
30-07-2009, 09:52
Modyfikowany - wynieniony magnes, cewka i membrana??  :):):)

misiomor

  • 2094 / 5911
  • Ekspert
30-07-2009, 10:05
>> lancaster, 2009-07-30 06:55

"Wracajac do tej opinii spotkałem sie ze zdaniem, że własnie dlatego jdźwiek z szerokopasmowego przetwornika(np. pełnopasmowy elektrostat czy głośnik dynamiczny) bedzie odtworzony bardziej wiarygodnie bo...mikrofon rejestrujący nagranie rejestruje sygnał właśnie w ten sposób a nie z podziałem na pasma kilku przetworników."

Wyrażający tę opinię kompletnie nie zna się na akustyce. Mikrofon ma za zadanie wyłącznie REJESTROWAĆ dźwięk przy wspomaganiu czułymi wzmacniaczami a więc wychylenia jego membrany mogą być bardzo małe - i wzajemna modulacja będzie również mała. Głośnik - odwrotnie, musi wytworzyć ciśnienie akustyczne a więc również po konkrecie się wychylać.

lancaster

  • Gość
30-07-2009, 10:07

"Modyfikowany - wynieniony magnes, cewka i membrana?? :):):)"

Niezupełnie :)

Z tego co pamiętam wyleciała nakładka przeciwpyowa a w jej miejsce pojawił sie stozek fazowy(kilka eksperymentów z doborem długosci/fi)
Magnes zaledwie doklejony + malowanie membrany - i to dawało spore róznice.
Ostatecznie membrana była pomalowana w calosci bez stożka fazowego jakims holenderskim werniksem, a whizzer oraz 4 paski na mambranie(ala woofer Rehdeko) C37....chyab nic tam wiecej nie robiłem :)

  • Gość
30-07-2009, 10:09
lancaster, 2009-07-30 09:46:00

Lancaster, a żeby dowalić do pieca zauważę, że nie przyjmowałeś do wiadomości wpisów które poczynił Krs47 i Emil w watku przytoczonym przez Cadama. Wkleiłeś tam jakieś gówno, które się kupy nie trzyma i zacząłeś opisywać ahy i ohy na jego temat.

To ja powtórzę za oboma że nawet z tych niczego nie wnoszących wykresów szerokopasmowca które wkleiłeś widać znaczny wzrost zniekształceń powyżej 2 kHz. Poniżej należy go uciąć, co będzie trudne jeśli ciągnie wysoko, bo będzie jeszcze śmiecił daleko poza pasmem odcięcia. Czyli boom boxowy szit jakich wiele.

Pamiętasz co napisałem o niebezpieczeństwach słuchania szerokopasmowców dla psychiki? Zbliżasz się do niebezpiecznej granicy :)))




PS. Mordensiur, modyfikowany, czyli zapewne powleczony magicznym lakiem z oderżniętą nakładką przeciwpyłowa i wklejonym stożkiem fazowym na zezowate oko :))) Tak w stylu Lancastera, on zawsze lubił popsute głośniki.

lancaster

  • Gość
30-07-2009, 10:19
mordensiur, zasada działania jest identyczna nie wydaje Ci się ?
Bliższy twoim zdaniem sposobowi zapisu przez mikrofon jest uklad 3 drożny ?

Nie mówie ze ta opinia jest 100% trafiona - chodzi o to żeby POD TYM względem znaleźc rozwiazenie ewidentnie lepsze.
Wyrażajacy te opinie zrobil kolumny które zebrały chyba najwyższe z dotychczasowych opinie na Enjoy the music (przynajmniej ja nie znalazłem lepszych)

Dla porównania po prawej wyniki         B&W801


Tonality                               95                    95

Sub-bass (10 Hz - 60 Hz)    95                    90

Mid-bass (80 Hz - 200 Hz) 100                    85

Midrange (200 Hz - 3,000 Hz) 100              90

High-frequencies (3,000 Hz on up) 95         95

Attack   95                                                   90                    

Decay 95                                                      90

Inner Resolution 100                                   85

Soundscape width front 90                          95

Soundscape width rear 90                           90

Soundscape depth behind speakers 90       85

Soundscape extension into the room 90      90

Imaging 90                                                   90


lancaster

  • Gość
30-07-2009, 10:23
Rozumuiem Qubric.

Poprosze o listę glośników dobrych Twoim zdnaiem, ktre mają thd na pozomie -55(w piku) a najczesciej -60-65 oraz 3 cią ponizej 80-90dB
 pisałem o nim żeby skończyć bezsensowne opowieści o jakichś thd z kosmosu szerokopasmowców.
A to byl tani badziew.
No to poprosze o te twoje typy głośników. Naprawdę jestem ciekaw.

misiomor

  • 2094 / 5911
  • Ekspert
30-07-2009, 10:34
>> lancaster, 2009-07-30 10:19

To jakiej propagandy ktoś używa żeby sprzedać swojej kolumny, nie świadczy o jego prawdziwych poglądach. Jeżeli propaganda jest bez sensu, można to merytorycznie wykazać.

Najlepszym sposobem super-wiernego odtworzenia tego co było na mikrofonie jest użycie mikrofonu jako głośnika. Doprowadzając do niego sygnał taki jak powstał na nim po pobudzeniu dźwiękiem powinniśmy dostać takie same wychylenia jego membrany. Że co - cicho będzie? Ale za to jak wiernie.

misiomor

  • 2094 / 5911
  • Ekspert
30-07-2009, 10:37
PS. Zasada z mikrofono-głośnikiem jest tak "Vintage" jak to tylko możliwe - tak robił swoje telefony Alexander Graham Bell.

lancaster

  • Gość
30-07-2009, 11:17
morensiur, pisałem przeciez ze nie zalezy mi na udowadnianiu czegokolwiek, tylko pytałem czy znasz bliższy mikrofonowi sposób odtworzenia fotki z negatywu niż przetwornik fullrange(jaki by nie byl....elektrostat, dynamiczny czy co tam kto jeszcze chce)....a wszelkie błędy dotyczące wychylen, nierównomierności, zniekształceń itp. są równei dla wszystkich przetworników.
Serio. Kiedy oglądałem sobie Lowthera jak pracuje nagłasniaac pomieszcznie 30m2 to on naprawde niewiele sie w tubie wychyla.
Nie mówię ze to naj sposób na topowy dźwiek, ale jesli ktoś szuka własnie tych aspektów(nieobecnych lub mocno ograniczonych najczęsciej w wielodronych konstrukcjach) to ma i juz.
Po co kombinować z 7 drożnym układemw ktrym kazdy glosnik gra swoje próbując zlożyć z tego jednorodny instrument.
Pasmo pasmem, znieksztacenia zniekształceniam.
Nie mówie ze perfekcja inżynierska mi nie imponue/nie podoba sie, tylko że np  teoretycznie perfekcyjnie pod wzgledem pomiarów wzmaki za 1000zł o zniekształceniach ponizej progu slyszałności za cholerę nei chcą sie lepiej odezwac od takich za 50Kzł np. z czasami nawet ciut wyższymi thd :)
 Znajdą sie pewnie wyjatki :) Ale generalnie tak to wygląda.
A powinny przecież tak jak Paweł pisze nie wykazywać różnic - zniekształcenia ktore komuś przyszło do głowy zmierzyc są przecież ponizej progu slyszalności. Teoretycznie.
Czy np. odste S/N określa dynamikę postrzeganą ?
Moim zdnaiem np. na przykładzie gramofonu zupełnie nie.

lancaster

  • Gość
30-07-2009, 11:18
sorry :) misiomor miao być .

lancaster

  • Gość
30-07-2009, 11:25
Gadajacy sam ze sobą jak xyz.