Audiohobby.pl

Słuchawki wysokiego lotu

Alucard

  • 2557 / 3615
  • Ekspert
20-12-2023, 20:20
Samochody bez ogrzewania? Zimą w Polsce? Nie, dziękuję :) Zostaję przy moim starym kopciuchu.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2557 / 3615
  • Ekspert
21-12-2023, 00:23
ok, słucham FT5 parę godzin. Trzeba robić przerwy bo bas jest zabójczy na moich trackach. Nie ma litości, to jest cięzka basshedowa orka, słuchawki na zamszowych padach stworzone do współczesnej muzyki. Nie testowałem jeszcze skórkowych padów które ponoć mają mieć mniej basu i więcej tonów wysokich. Mam tylko nadzieję że w miarę wygrzewania nie wyjdą jakieś kwiatki i coś się tam nie zacznie zmieniać i staną się anemiczne. Ale na razie nic na to nie wskazuje. Testy trwają.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2557 / 3615
  • Ekspert
21-12-2023, 19:27
Testy trwają a więc mogę napisać że nastąpiło dla porównań przejście na D8000. Słuchawki za 16500zł vs  za 2400zł. Co nastąpiło? Pierwsza obserwacja. Ogólnie D8000 gubią spójnościa brzmienia Fioo Ft5 i ogólną wielkością sceny. Są też deliaktniejsze i traktują nasze uszy lepiej niż Fiio.  Ale co można od razu powiedzieć po przesiadce to to, że Fiio uderzają tak mocno że to było możliwe do tej pory tylko dla słuchawek dynamicznych. I to tych najcięższego kalibru. Jeśli chodzi o sam bas, D8000 nie potrafią uderzyć tak mocno chociaż objętościowo brzmią potężnie. Bas Fiio na padach zamszowych wciska w fotel i posiada uderzenie jakim mogą się pochwalić najlepsze dynamiki. Jednocześnie ma zejście planarów i daje efekt jakoby słuchawki wręcz drgały nam od niskich tonów na głowie. Jestem bliski stwierdzenia że to jest najcięższy i najlepiej zrobiony bas do muzyki elektronicznej w słuchawkach. Spokojnie wole je od Pioneer SE Master 1 które mają ich uderzenie ale brak zejścia i naturalności. Od D8000 w skali całkowitej nie, aczkolwiek Fiio posiadają lepszy całościowo dół pasma od D8000 jak i od Master 1. Co jest całkowitym zaskoczeniem. Nie słyszałem Abyss ani Solitaire P, także Susvar, ale własciwie na dziś dzień mogę powiedzieć że FT5 mają najlepszy bas w słuchakwach jakiego dane mi było doświadczyć. Albo po prostu ciemne zbyt basowe słuchawki łapią taką synergię z moim rozjaśnionym torem stawiającym na emocje i kopa.

Bas Fiio jest najbardziej kompletny jaki słysząłem, łączy w sobie niesmowite faktury, twardość i skupienie dynamików, plus zejście i objętość planarów. Reszta pasma nie jest tak dobra i słuchawki posiadają pewne problemy, to nie jest szczyt szczytów. Można ponarzekać że nie są zbyt delikatne, ze ostro znaczą krawędzie, że nie oddają tyle detalu co słuchawki za 15 000 i więcej no ale... właśnie. 2400zł za nie chca. Jeśli chodzi o muzyke nowoczesną to są to słuchawki które mi właśnie wywróciły światopoglad i dla mnie definiują na nowo nie tylko możliwość jakość cena od chinoli, ale też ostatecznie rozprawiły się z moim pogladem dotychczasowym że nie da się słuchać basowej muzyki na planarach. Otóż da się i dynamiki właśnie przestały mieć cokolwiek do powiedzenia w tej kwestii. Jeśli wole słuchac elektroniki albo bass metalu na Fiio zamiast na Finalach czy Pioneerach, a u mnie to 90% muzyki,  to chyba nadszedł czas aby zweryfikować pewne poglądy.






Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2557 / 3615
  • Ekspert
21-12-2023, 19:30
Myślę że jeśli poważne słuchawkowe firmy nie zweryfikuja sobie tego co od jakiegoś czasu robią pozwolę im odejść z mojego uniwersum. I zacznę traktować jako ciekawostkę. Czekam na nastepne takie słuchawki bo mam nadzieję że to wszystko dopiero sie rozkręca, bo ja bawię się wysmienicie. Gratuluję inzynierom Fiio. Chleb zarobiony uczciwie.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

pastwa

  • 3815 / 5907
  • Ekspert
21-12-2023, 20:39
Mnie bardziej intryguja dynamiczne Fiio FT3, basu mniej, ale za to góra mniej scieta (lepiej wyciagniete soprany) i podobno mocniej zaznaczona holografia. Cena równie atrakcyjna. Chociaz po glowie chodza mi jeszcze mocniej Goldplanar GL850, za niezwykly realizm oddania instrumentow perkusyjnych, gitar i ogolnie wejscia w muzyke. Drozsze juz od tych Fiio, ale jeszcze akceptowalnie wycenione, zwłaszcza za to, co maja oferowac.

Alucard

  • 2557 / 3615
  • Ekspert
21-12-2023, 20:52
Jak zobaczyłem FT3 to od razu coś mnie drgnęło i pomyślałem ze warto sprawdzić. Ale po zobaczeniu FT5 i wstępnych opiniach po odsłuchach od razu się rzuciłem na FT5 bo widziałem że to będzie to. Do mojej muzyki miazga. Moim zdaniem góra jest dobrze rozciągnięta tylko przygaszona przez bas na padach zamszowych, ale do electro i różnych takich porwistych szarży pasuje. Nie sprawdzałem tamtych drugich padów ale na stronie pisze że dają więcej góry, równiejszy i czystszy dźwięk. Więc pewnie starczy zmienić pady zeby było to co mówisz. Nie wydaje mi się żeby FT5 mogłyby być w czymkolwiek gorsze od FT3. Dynamiki nie wyprodukują raczej takiego sopranu jeśli chodzi o jakość co planary.  Ogólnie odbieram skraje pasma w Pioneerach jako mniej naturalne niż w FT5 i D8000. Szczególnie bas. Hedonic robił z Pioneerami lepszy bas, Chord Anni trochę inaczej rozgrywa tę część pasma.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2557 / 3615
  • Ekspert
21-12-2023, 23:24
Te Gold Planar to znowuż nie takie tanie z tego co widzę :D powiedziałbym ze trochę drogo jak na chińskie słuchawki. No ale HiFiMan ma dużo drożej.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

pastwa

  • 3815 / 5907
  • Ekspert
22-12-2023, 08:33
Za sygnature dźwięku w Pioneerach odpowiadaja właśnie fatalne pady, ktore sporo psuja i mozna je wymienic jak uczynilo kilku wlascicieli, na perforowane. Ja bym tam chetnie zrezygnowal z kilku kilogramow basu w zamian za szybkośc i artykulacje, ktora pewnie dadza te dynamiczne FT3 lepsza. Z opisu posiadaczy FT5 i FT3 właśnie te roznice padały, lepsza przestrzeń i gora w dynamikach, a sporo więcej dolu w FT5 i pewnie mniej zniekształceń na wyzszych poziomach głośności, co kto lubi i podług muzyki, jak piszesz, po to zrobili dwa rozne modele w dosc zblizonej cenie.

Goldplanar 850 widzialem za 5k PLN, zatem w cenie akceptowanej przez Mirka :)

pień

  • 2246 / 1044
  • Ekspert
22-12-2023, 10:52
Te Gold Planar to znowuż nie takie tanie z tego co widzę :D powiedziałbym ze trochę drogo jak na chińskie słuchawki. No ale HiFiMan ma dużo drożej.

Przepraszam że się wtrącam-  bo na słuchawkach to ja znam się jak wilk na gwiazdach.   Patrząc jednak na te Gold Planar  to nie mogę się odpędzić od myśli że to wersja >de lux<  Takstarów HF 580.   Taka wersja do wyciągania większej kasy, bo przetworniki chyba te same-  pewno jeszcze kilka innych wersji by znalazł.
  Jak na moje to w zasadzie ma bardzo dobre przetworniki i odkąd je mam (HF 560)   to nie mam presji żeby prezentować sobie inne.
   Gdyby były jeszcze nieco lżejsze heheheeh
  i miały lepsze pady-  oryginalne są do d........
     Ale jakoś tam lepię z innych :)
« Ostatnia zmiana: 22-12-2023, 10:55 wysłana przez pień »

Alucard

  • 2557 / 3615
  • Ekspert
22-12-2023, 11:27
Jak sprawdzę te drugie pady to powiem jakie są różnice ale one wstpenie przychodzą z zamszowymi założonymi a te drugie są opcjonalne. Z tego co czytałem większość ludzi wybiera właśnie proteinową skórę czyli te drugie, bo słyszą czystszy lepiej zbalansowany dźwięk. Mi np pasuje to co jest bo po to je kupiłem. Ogólnie Qutest to jest jasne detaliczne źródło i potrafi się doskonale pokryć z tymi słuchawkami i mi detalu nie brakuje nawet na zamszowych padach. Jeśli proetinowe pady ściągają tę powłóczystość i ciemną atmosferę odkrywając górę (chociaż u mnie i tak wcale tak tego nie odbieram za bardzo), to stawiam że FT5 i tak będą lepsze od FT3 w większości przypadków dla większości osób. Ale może się mylę. Nie słyszałem FT 3 a one chyba też przychodza z dwoma kompletami padów. Jestem pewien że FT3 na pewno brzmią lżej, bo trudno żeby coś brzmiało jeszcze cieżej od FT5. Byłbym zdziwiony :)

To ze strony producenta jeszcze tylko odnośnie padów w FT5:

"Suede: balanced sound, enhanced athmosphere, magnificiently vigorous
Protein leather: clear sound, wide soundstage, highly detailed"

Wiadomo że wybiorę zamsz.


 Mi pady w Pioneerach nie przeszkadzają ale mam do nich inny kabel teraz, 8 żyłowe srebro. niestety nie mam oryginalnego, i nie jestem w stanie sprawdzić czy ta różnica wynika ze zmiany kabla czy może zmiany amplifikacji. Ale teraz mają lepiej widoczny sopran i czystszy bardziej skupiony bas. Z czym że na Hedonicu mi sie podobał, na Anni tak średnio. Tez wzmacniacz gra bardzo czysto dynamicznie i mocno, ogromną bliską ścianą dźwięku, ale niezbyt soczyście, lubi się bardziej z planarami.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

pastwa

  • 3815 / 5907
  • Ekspert
22-12-2023, 11:30
Goldplanar maja zupełnie inny przetwornik od tych Takstarow, cos bardziej jak w HEDD, czyli AMT.

Alu, masz juz FT5, moze warto sie szarpnąć na FT3 i zrobić profesjonalne porównanie, ja bardzo chętnie przeczytam :)

Alucard

  • 2557 / 3615
  • Ekspert
22-12-2023, 12:55
No tak, bo ja się wypróżniam srebrnikami :D
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2557 / 3615
  • Ekspert
22-12-2023, 14:51
Ten przetwornik w Goldplanar wyglada ciekawie. Tylko jeśli to AMT pytanie jak oni dostroili tam dół względem reszty. HEDD uderzały w formowanie dźwięków na planie trójwymiaru czyniąc je same trójwymiarowymi, nie tylko przestrzeń. Do tego szybkość i separacja wzorcowe. Teraz są dwójki. Ciekawe czy chińczyki pokonałyby te nowe HEDD 2.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2557 / 3615
  • Ekspert
23-12-2023, 15:42
Słucham cały czas na Fiio FT5, testuję, i trochę ciężko to pisać ale to musi zostać napisane, bo prawdę trzeba mówić nawet jeśli to niewygodne. Klasyfikacja z słuchawek które posiadam wyglada następująco dla mnie jeśli chodzi miejsca od najlepszych do najgorszych:

1. Fiio FT5 - 2400zł
2. Fina D8000 - 16 500zł + poduszki typu G - 400zł
3. Pioneer SE Master 1 - 11 000zł + 8 żyłowy kabel srebrny - ok. 1500zł

Cóż... Tak to już jest.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

pastwa

  • 3815 / 5907
  • Ekspert
23-12-2023, 18:58
To akurat nic zaskakujacego, znajomy woli do muzyki wokalnej i to jednoznacznie, GS3k za 3tysiaki od obu Utopii za 20kola. Chociaż w jazzie juz ma inny ranking.