Audiohobby.pl

Fanklub Grado

Alucard

  • 2557 / 3615
  • Ekspert
28-12-2019, 15:15
Jest też dla niego inne zastosowanie. Tyle Wat mocy wydziela pewnie sporo ciepła. Puszczasz sobie muzyke a jednoczesnie stawiasz na nim garnek i gotujesz zupę. Albo można usmażyc jajka. I co źle?
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Tytus1988

  • 148 / 1732
  • Aktywny użytkownik
28-12-2019, 15:26
To wciąż za mało, wstyd z takich tanioch napędzać nawet Kossy Porta. Do Grado w przyszłości sięgnę po coś nieco droższego i zakończe poszukiwania. Mój wybór padł na coś takiego:
http://www.onlycreative.it/opera-only

Słuszny wybór - po dokonaniu zakupu koniecznie daj znać :)

gruesome

  • 778 / 5845
  • Ekspert
28-12-2019, 21:02
Jednak są, ale ja w tym budżecie wolałbym Orfeusza. 200k i słuchawki+wzmacniacz załatwiony.

Okazuje się, że nowy Orfeusz ma DACa wbudowanego (8x ES9018), więc tylko transport potrzeba. Zatem nowy Orfeusz to takie rozwiązanie dla takich z ograniczonym budżetem, co nie mają na MSB i kable ;).

gruesome

  • 778 / 5845
  • Ekspert
28-12-2019, 21:41
A moje GS1000 w ostatnich dniach zaczęły grać inaczej. Wcześniej barwy były chłodne, srebrne, teraz są złote. Przestrzeń się powiększyła i otworzyła. Dźwięk nabrał gładkości. Więc coraz bardziej przypominają mi opisy tych słuchawek, choć pisałem, że w ogóle mi ich nie przypominają. Nie wiem, czy te słuchawki wymagały dogrzania, czy tylko mózg mi się dogrzał :).

@Tytus1988 a dla Ciebie jak grały barwowo te GSy? Chłodno? I jak brzmiały wokale na nich?

pastwa

  • 3815 / 5907
  • Ekspert
28-12-2019, 21:48
Nie rozumiem tego rozwiazania w Orfeuszu, mowa o wbudowywanym DACu, kazdy kto ma do wystrugania te 250kPLN na topowy zestaw sluchawkowy od Sennheisera, bedzie tez stac na jakies osobne, wysokiej klasy zrodlo, zamiast  slabiutkiego wmontowanego na stale (brzmieniowo ten juz przestarzaly konwerter na Sabre to odpowiednik osobnych DACow za jakies 15kPLN).

gruesome

  • 778 / 5845
  • Ekspert
28-12-2019, 21:59
Nie rozumiem tego rozwiazania w Orfeuszu, mowa o wbudowywanym DACu, kazdy kto ma do wystrugania te 250kPLN na topowy zestaw sluchawkowy od Sennheisera, bedzie tez stac na jakies osobne, wysokiej klasy zrodlo, zamiast  slabiutkiego wmontowanego na stale (brzmieniowo ten juz przestarzaly konwerter na Sabre to odpowiednik osobnych DACow za jakies 15kPLN).

Podejrzewam, że Orfeusze z łatką "najlepszych słuchawek na świecie" są kupowane w sporej części dla tej łatki, niekoniecznie przez audiofili, więc jakiś kompletny kombajn niewymagający dostawiania niepasujących wizualnie klocków jest przydatny marketingowo.

No i ma wejścia analogowe:

Sekator

  • 447 / 3325
  • Zaawansowany użytkownik
28-12-2019, 22:06
Nie rozumiem tego rozwiazania w Orfeuszu
Ja zaś od dłuższego czasu nie rozumiem ciebie. Czy to coś zmienia? Nie.

pastwa

  • 3815 / 5907
  • Ekspert
28-12-2019, 22:23
Ja zaś od dłuższego czasu nie rozumiem ciebie. Czy to coś zmienia? Nie.

Nic nie zmienia i nic nie wnosi do dyskusji, jak zwykle ;')

pastwa

  • 3815 / 5907
  • Ekspert
28-12-2019, 22:24
Podejrzewam, że Orfeusze z łatką "najlepszych słuchawek na świecie" są kupowane w sporej części dla tej łatki, niekoniecznie przez audiofili

To jest chyba sedno sprawy.

Sekator

  • 447 / 3325
  • Zaawansowany użytkownik
28-12-2019, 22:35
Czekam po prostu aż dojdziesz do wniosku, że co najmniej Krell FBI nadaje się co do niektórych słuchawek. Spoko.

pastwa

  • 3815 / 5907
  • Ekspert
28-12-2019, 22:49
No to sie raczej nie doczekasz bo tym zdaniu nie ma wiele logiki ;')

Tytus1988

  • 148 / 1732
  • Aktywny użytkownik
29-12-2019, 00:25
A moje GS1000 w ostatnich dniach zaczęły grać inaczej. Wcześniej barwy były chłodne, srebrne, teraz są złote. Przestrzeń się powiększyła i otworzyła. Dźwięk nabrał gładkości. Więc coraz bardziej przypominają mi opisy tych słuchawek, choć pisałem, że w ogóle mi ich nie przypominają. Nie wiem, czy te słuchawki wymagały dogrzania, czy tylko mózg mi się dogrzał :).

@Tytus1988 a dla Ciebie jak grały barwowo te GSy? Chłodno? I jak brzmiały wokale na nich?

Ich brzmienie było w moim systemie soczyste, barwne (w porównaniu do moich D8k, Cz1, NH, czy pożyczonych 009 - porównywalne do L5k), energetyczne, potrafiące ukazać ogrom przestrzeni w odpowiednich nagraniach. W zestawieniu z D8k, NH ich dźwięk był mniej analogowy i zrównywały się z grubsza pod tym względem dopiero przy gramofonie. Wokale określiłbym jako barwowo zróżnicowane, posiadające dość "chropawe tekstury", lepsze od STAX-ów nasycenie, masę, ale potrafiące podkreślić sybilanty i na moje ucho trochę zbyt mocno były podszyte sopranami. Miało to oczywiście swój urok, ale w D8k wokale są dojrzalsze, spokojniejsze. Po przejściu z Grado na finale mogą się wydać nawet nieco zmatowione, lecz w moim odczuciu są naturalniejsze.

Sekator

  • 447 / 3325
  • Zaawansowany użytkownik
29-12-2019, 07:39
W moim odczuciu te D8000 są po prostu matowe bez porównywania do czegokolwiek nawet. Bardzo słaby sprzęt. Porównywałem sobie z RS1 dodatkowo i... nawet nie ma co porównywać.

pastwa

  • 3815 / 5907
  • Ekspert
29-12-2019, 09:12
Jak sie czlowiek przyzwyczai u siebie do krzykliwej prezentacji to mu sie potem normalny, badziej naturalny dzwiek wydaje wlasie zmatowionym, ale niech poslucha dluzej to perspektywa sie moze zmienic i to bardzo.

gruesome

  • 778 / 5845
  • Ekspert
29-12-2019, 09:35
W moim odczuciu te D8000 są po prostu matowe bez porównywania do czegokolwiek nawet. Bardzo słaby sprzęt. Porównywałem sobie z RS1 dodatkowo i... nawet nie ma co porównywać.

@Sekator Ty te D8000 słuchałeś kilka minut na Audio Show? Moim zdaniem wyciąganie opinii z takich odsłuchów nie ma większego sensu. Słuchawki często wymagają dłuższej adaptacji, szczególnie jak się przechodzi z dynamików na planary, bo inaczej pompują powietrze. Np. mam T60RP, które normalnie grają dużą sceną i dużym dźwiękiem, ale ostatnio jak je po przerwie założyłem, to grały bardzo wąsko i delikatnym dźwiękiem. Słuchałem dobre 30 minut i ciągle mi tak źle grały. Odpuściłem, spróbowałem ponownie po kilku godzinach, i bach, dźwięk wrócił do normalności.

Ja nawet jak w salonie posłucham przez godzinę jednych słuchawek, to nie mam zbyt dużego zaufania, czy to, co usłyszałem, jest rzeczywiście tym dźwiękiem jakim one grają długofalowo.
« Ostatnia zmiana: 29-12-2019, 09:41 wysłana przez gruesome »