Audiohobby.pl

Magnetofon retro, czy warto?

Hammer

  • 4692 / 2307
  • Ekspert
23-02-2022, 19:57
Naie pesymistyczny, tylko wtłaczano nam systemy, które były nietrafione, z jednej strony sporo droższe a z drugiej nie oferowały nic dobrego w porównaniu do płyty cd.
Cd zostało a reszta padła.

Wojciech7

  • 1510 / 1109
  • Ekspert
23-02-2022, 20:03
Narazie jeszcze jest CD -Audio.

meloman

  • 67 / 811
  • Użytkownik
23-02-2022, 20:14
Naie pesymistyczny, tylko wtłaczano nam systemy, które były nietrafione, z jednej strony sporo droższe a z drugiej nie oferowały nic dobrego w porównaniu do płyty cd.
Cd zostało a reszta padła.


Zalezy co dla kogo,  jesli ktos lubi sluchac atrapy muzyki zamiast prawdziwej muzyki, to ma prawo sluchac z plyt CD. Ja slucham muzyki tylko i wylacznie z plyt winylowych. Jesli decyduje sie na przegranie czegos na MD, to robie to tylko z plyt winylowych. Muzyka z plyt winylowych jest najprzyjemniejsza dla ucha i nie da sie jej porownac z zimna , cyfrowa muzyka odtwarzana z plyty CD.

Apropos odtwarzaczy MiniDisc ...

Nie zamierzam nikogo przekonywac, bo jak wiadomo, ile sprzetu, tylu sluchaczy i odwrotnie i kazdemu cos innego odpowiada i to jest okay, ale mimo wszystko powinienies kiedys sprawdzic jakis porzadny MD- Player, przegrac plyte winylowa i odsluchac, zakaldajac przy tym ze masz porzadny wzmacniacz i koumny :-)
« Ostatnia zmiana: 23-02-2022, 20:17 wysłana przez meloman »

pień

  • 2246 / 1044
  • Ekspert
23-02-2022, 20:16
Hammer jest pesymistycznie bardzo nastawiony na sprzet muzyczny, wiec poczekam moze ktos inny cos napisze  ciekawego w temacie ? ;)

Ale w sumie to prawdę pisze :)    Tak ze zdychaniem sprzętu (nic nie jest wieczne)   jak i z tymi wszelkimi wynalazkami.
  CD  to było coś gdy się pokazało i wywarło na mnie wielkie wrażenie.   Miałem jakiegoś tam scheidera czy cóś przywiezionego z niemiec, jeden z pierwszych CD wogóle.
Znajomi przychodzili po to żeby to cudo zobaczyć.   Na początku płyty trzeba było w Pewexie kupować psia mać :)  Pierwsze CD jakie miałem to U2   i jak Bono dał głos to ja z kanapy spłynąłem
Było fajnie.
  Wszystko co potem to takie już- wiecie towarzyszu-  naciągane, żeby firmy miały na czym zarabiać.
Wszystkie te późniejsze od >CD  systemy to jak aparaty na kasetkę APS.     Niby postęp ale starciu z filmem 35mm   raczej słabo wypadały.

Gramofon zaś posiadam i jestem z tego powodu zadowolony.   Winyl to była potęga :)
Ile tych płyt natłoczyli to chyba w milionach ton trzeba liczyć.    I jak się ma gramofon to można dale to odtwarzać sobie-  pięknie :)
(ja vinyli nie kopiuję-   nie po to kupiłem gramofon-  będę słuchać aż się zedrą)
  Tak więc jak ma się w domu kaseciaka, gramofon i CD   to obskakuje się wszystkie wielkie systemy zapisu dźwięku bez problemu.
Zobaczę gdzie np. jakiego winyla którego zawartość może mi się spodobać to go kupię.    CD-  to samo.
Nawet kilka nagranych fabrycznie taśm mam i sobie chwalę.
  Zostały jeszcze szpulowce ale nie mam ciśnienia.  Na taśmy matki nie mam co się czarować -  tymczasowo mnie nie stać :)

meloman

  • 67 / 811
  • Użytkownik
23-02-2022, 20:22
etam, CD niestety umiera, winyl rzadzi :D

http://popruntheworld.pl/riaa-smierc-plyty-cd/

meloman

  • 67 / 811
  • Użytkownik
23-02-2022, 20:24
(ja vinyli nie kopiuję-   nie po to kupiłem gramofon-  będę słuchać aż się zedrą)

Ja za winylami smigam dzien i  noc, mam do nich dostep za grosze,wiekszosc w idealnym stanie, ostatnio przykladowo plyty stare 60 letnie jak nowe ! (dwa albumy The Beatles)

pień

  • 2246 / 1044
  • Ekspert
23-02-2022, 20:28
No i kij z nim z tym CD.   Prawda jest taka że streaming teraz rządzi :)    I winyl też mu nie groźny, że o kasecie nie wspomnę.

A z tymi winylami to bądź kolegą-   przyznałeś się że za grosze masz :)
No to po parę groszy dam i browara na dokładkę- będziesz do przodu.

meloman

  • 67 / 811
  • Użytkownik
23-02-2022, 20:30
hehe, niestety nie mieszkam w Polsce, od 30 lat zreszta.

Hammer

  • 4692 / 2307
  • Ekspert
23-02-2022, 20:30
Miałem MD, DCC , Dat, i tabliczki gliniane do zpisu nutowego  w latach świetności, przeżylem całą epoke tych wynalazków i to wszysto zanim się rozpleniło to padło.
Md zjada muzyke, analog na cyfre i na analogyto zawsze koszmarna strata i żadne próbkowanie tego nie przywróci, bo na każdym kroku dochodzą błędy.Mam md, nawet dwa .
Analogowe płyty? przesłuchamy jedną 50 razy i już mamy rowek wytarty, trzeszczy, szumi , jedynie cd mozna odtwarzać wiecznie., w kólko dopóki urządzenie nie zdechnie.
Takie jest moje zdanie i będzie, ale nawet tez cd nie trawie bo ma za dużą dynamike......za to lubie sobie poleżeć w polach , w górach posłuchać spiewu ptaków, szumu lasu i mam pełne 20K i pierdyliard przestrzeni dźwiękowej......myśle ze wiecie jak brzmią kuranty na Spiszu w dolinie, odbijając się od Tatr...i wydaje sie że te wszystkie sprzę ty są o d... rozbić.
Ale trzeba coś robić, czasem coś posłuchać do spania.....takie życie.

Ma z grosze bo kupuje bilet na metro i łazi po śmietnkach i zbiera ......

meloman

  • 67 / 811
  • Użytkownik
23-02-2022, 20:37
Ma z grosze bo kupuje bilet na metro i łazi po śmietnkach i zbiera ......

he he :D  mam za grosze, bo po takiej cenie moge je tutaj kupic :) ale jak patrze na twojego bloga, to mam wrazenie ze ty po smietnikach lazisz  ;)

Ps; Co za niespodzianka Spike :D  hahaha ty tylko jednak kola potrafisz dobrze skaldac, na sprzecie sie w ogole nie znasz :D
« Ostatnia zmiana: 23-02-2022, 20:49 wysłana przez meloman »

Wojciech7

  • 1510 / 1109
  • Ekspert
23-02-2022, 20:42
le nawet tez cd nie trawie bo ma za dużą dynamike......
To już wiem dlaczego. Można tak nagrać cd-audio z dynamiką mniejszą niż jak zalecają 93dB.Robiłem takie nagrania z dynamiką 79dB, szkoda  że narazie nie mogę ześć do dynamiki płyty gramofonowej-to byłoby super. Nagrania już z dynamika 79 są takie bardziej jak ktoś lubi do ucha akuratne.

pień

  • 2246 / 1044
  • Ekspert
23-02-2022, 21:10
hehe, niestety nie mieszkam w Polsce, od 30 lat zreszta.
  No i jakie to ma znaczenie?    Możesz policzyć w kopiejkach, centach, pensach czy fenigach.
O w morde.....     fenigów już nie ma :)   Mniejsza z tym.
     A poza tym to ja też nie mieszkam w Polsce i wielu innych tutaj z forum również.
ed.  masz 110, 230 czy 240 w sieci?
    Gdybyś miał 127 to o tej porze raczej byś nie pisał :)
« Ostatnia zmiana: 23-02-2022, 21:16 wysłana przez pień »

meloman

  • 67 / 811
  • Użytkownik
23-02-2022, 21:13
No i jakie to ma znaczenie?    Możesz policzyć w kopiejkach, centach, pensach czy fenigach.
O w morde.....     fenigów już nie ma :)   Mniejsza z tym.
     A poza tym to ja też nie mieszkam w Polsce i wielu innych tutaj z forum również.

Ma duze, bo plyty sa ciezkie a wysylka drozsza pewnie od tych plyt, poza tym topic sie robi, nie wiem czy sie to spodoba moderatorowi ;)  Z pytniami nie zwiazanymi z tematem, mozna pisac na priv.
« Ostatnia zmiana: 23-02-2022, 21:19 wysłana przez meloman »

pień

  • 2246 / 1044
  • Ekspert
23-02-2022, 21:22
poza tym topic sie robi, nie wiem czy sie to spodoba moderatorowi ;) 
  Nic mu nie będzie :)   Może nawet nie zobaczy?

Hammer

  • 4692 / 2307
  • Ekspert
23-02-2022, 21:26
Ma z grosze bo kupuje bilet na metro i łazi po śmietnkach i zbiera ......

he he :D  mam za grosze, bo po takiej cenie moge je tutaj kupic :) ale jak patrze na twojego bloga, to mam wrazenie ze ty po smietnikach lazisz  ;)

Ps; Co za niespodzianka Spike :D  hahaha ty tylko jednak kola potrafisz dobrze skaldac, na sprzecie sie w ogole nie znasz :D


którego hehehe bo audio to taki chłamowaty jest co zsbieram to wklejam i będzie więcej fotek to co nazbieram....
a od kółek jestem miszcz jak wiesz , spoko , ale skąd my to się znamy ? napisz na PW ..... bo coś nie kojarze ,a pogadać nawet na skype można no problemo..
czyżby Makaron ?
« Ostatnia zmiana: 23-02-2022, 21:29 wysłana przez Hammer »