Audiohobby.pl

Fanklub Grado

gruesome

  • 778 / 5852
  • Ekspert
21-12-2019, 21:36
Na moje oko wyglądają podobnie do starych:



Swoją drogą w tej recenzji, z której wziąłem zdjęcie, jest że GS3000e mają niżej schodzący bas od Audeze LCD-X.

Alucard

  • 2557 / 3622
  • Ekspert
21-12-2019, 22:02
Są grubsze ewidentnie. Jest takie zdjęcie gdzieś, porównanie GS1000 e na poprzednich z GS3000 albo PS2000 na tych nowych. Widać tam jakie są różnice.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

-Pawel-

  • 4724 / 5519
  • Ekspert
22-12-2019, 11:09
Chyba teraz będą już takie na wszystkich duzych Grado, może one wnoszą coś ciekawego.
Z moich obserwacji wynika, że nie jest to kwestią możliwości sonicznych samych padów, tylko ich dopasowania do charakterystyki danego drivera.

Alucard

  • 2557 / 3622
  • Ekspert
22-12-2019, 11:44
Myślę że w Grado to wiedzą, nowe GS i PS maja niby duzy bas, więc gąbki musiały zostać spasowane lepiej niż poprzednie i jak się założy te cieńsze to dźwięk pewnie będzie mniej obciążony. Grubość padów lub konsystencja gąbki też pewnie ma znaczenie. Grubsze pady, lepsza izolacja.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

gruesome

  • 778 / 5852
  • Ekspert
22-12-2019, 12:19
Jest raczej odwrotnie, grubsze pady bardziej oddalają przetwornik od ucha, co skutkuje mniejszym basem i ogólnie mniejszym, gorzej wypełnionym dźwiękiem. Oczywiście zależy od konkretnych słuchawek (przetwornik + obudowa + wytłumienie + konstrukcja padów) jaki będzie końcowy efekt.

Natomiast im gęstsze boki gąbek, tym więcej basu zatrzymują. Jest taki mod do Grado "tape mod"  polegający na zaklejeniu boków gąbek taśmą izolacyjną:



I on dodaje bas i odejmuje wysokie. Kiedyś próbowałem, ale nie przypadło mi za bardzo do gustu. Choć porównując do zdjęcia to chyba za mało tej taśmy dałem, może jeszcze kiedyś spróbuję.

gruesome

  • 778 / 5852
  • Ekspert
22-12-2019, 12:32
Przykładowo można założyć zamienniki typu G do starych RS1 i mamy bas słuchawek planarnych :) Reszta pasma również się "rozmydla". Z zamiennikami L są natomiast rewelacyjne. Z oryginałami L brzmią jak słuchawka telefoniczna, zero basu, wyśrubowana średnica i krwawe soprany.

@-Pawel- czyli RS1 z oryginalnymi padami brzmią tak źle? Zastanawiam się, czy to nie to samo, co ja doświadczyłem, czyli pady z serii "e" dają cienki dźwięk ze słuchawkami ze starszych serii. Bo zakładam, że "oryginały" to oryginały które teraz można kupić, czyli do serii "e"?

Z zamiennikami jest jeszcze ten problem, że są różne zamienniki. Np. ja do GS1000 dostałem dwa komplety zamienników i jeden z nich grał dla mnie wyraźnie lepiej od drugiego (ten gorszy miał miększe gąbki).

-Pawel-

  • 4724 / 5519
  • Ekspert
22-12-2019, 13:46
@-Pawel- czyli RS1 z oryginalnymi padami brzmią tak źle? Zastanawiam się, czy to nie to samo, co ja doświadczyłem, czyli pady z serii "e" dają cienki dźwięk ze słuchawkami ze starszych serii. Bo zakładam, że "oryginały" to oryginały które teraz można kupić, czyli do serii "e"?

Jest dokładnie tak jak napisałeś.

Alucard

  • 2557 / 3622
  • Ekspert
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2557 / 3622
  • Ekspert
23-12-2019, 10:44
Opinia gościa z Australii o PS500e który porównywał je z RS1e- "The headphones sound clear, lively and dynamic, great fun to listen to. In my opinion, far superior than the RS1e headphones that are $100 more expensive."

Pisze do mnie facet z Estonii żeby mu sprzedał te PS500e. Zastanawiam się czy to zrobić, szczerze mówiąc nie mam ochoty ich sprzedawać już. Jak myślicie, zostawić je sobie? Audeze leżą i w ogóle nie słucham ich. 95% czasu PS500. Nie chcę mieć jak z SR225e kiedyś :D
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

gruesome

  • 778 / 5852
  • Ekspert
23-12-2019, 11:29
Opinia gościa z Australii o PS500e który porównywał je z RS1e- "The headphones sound clear, lively and dynamic, great fun to listen to. In my opinion, far superior than the RS1e headphones that are $100 more expensive."

RS1e wg wykresów mają obcięte wysokie tony, więc nie dziwne, że PS500e są "clear".

Cytuj
Pisze do mnie facet z Estonii żeby mu sprzedał te PS500e. Zastanawiam się czy to zrobić, szczerze mówiąc nie mam ochoty ich sprzedawać już. Jak myślicie, zostawić je sobie? Audeze leżą i w ogóle nie słucham ich. 95% czasu PS500. Nie chcę mieć jak z SR225e kiedyś :D

Aż takie słabe te Audeze? Jak dasz głośno, niski bas powinien być bez zniekształceń i spadków i w swojej muzyce powinieneś mieć efekt ściany.

Ja to bym na Twoim miejscu za te pieniądze poszukał starych GS1000, bo to na moje ucho unikalne połączenie mocno otwartej konstrukcji z potęgą i subbasem.

mirek10

  • 1212 / 4414
  • Ekspert
23-12-2019, 12:19
Grado RS1e to sa sluchawki dla koneserow,graja inaczej od wszystkich,studyjne granie jak monitorow w studio,tak ze albo sa zajebiste dla kogos, albo nie pasuja za nic,dla mnie jest opcja pierwsza i sobie je  kupie, graja dla mnie lepiej od wszystkich innych modeli Grado jak i innych znanych sluchawek na swiecie.Tylko trzeba kupowac te z brazowym obiciem palaka a nie czarnym,gdyz w czarnych jest zle odadzony driwer i nie graja dobrze..

Alucard

  • 2557 / 3622
  • Ekspert
23-12-2019, 13:14
Jak dasz głośno, niski bas powinien być bez zniekształceń i spadków i w swojej muzyce powinieneś mieć efekt ściany.
Ściana i głośność to nie wszystko a czyste i żywe granie to nie tylko kwestia sopranów. Audeze nie są złe, są okej, mega uniwersalne, ale brakuje ołowianej kuli o której pisał majkel. A dla mnie kula musi być. Ponadto jest jakieś specyficzne ozywienie w dźwieku Grado, nigdy nie jest nudno.  Audeze są dla fana wierności w muzyce, dobrych doznań z ładną muzyką, podają wszystko z kulturą i masą, dystyngowany dźwięk. Grado są dla wariatów i zboczeńców czyli dla mnie idealne :)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2557 / 3622
  • Ekspert
23-12-2019, 13:14
graja dla mnie lepiej od wszystkich innych modeli Grado jak i innych znanych sluchawek na swiecie
No, w końcu to powiedziałeś :) Jednak są lepsze słuchawki od K1000. Tak ciężko było w końcu przyznać?
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

pastwa

  • 3815 / 5913
  • Ekspert
23-12-2019, 15:45
Moj znajomy chce sie zamieniac, swoje stare GS1000 za moje nowe GH2. Dla mnie obecne przetworniki sa jednak troche lepsze, bardziej rozdzielcze od tych starych, czysciej graja z lepsza separacja przestrzenna, wiec raczej drugi raz do tej samej wody nie bede wchodzil.

pastwa

  • 3815 / 5913
  • Ekspert
23-12-2019, 15:47
Audeze są dla fana wierności w muzyce, dobrych doznań z ładną muzyką

Akurat Audeze, 2ki czy 3ki nie sa jakos specjalnie wierne nagraniom, ale rzeczywiscie, bardziej dla tych co lubia ladniej niz prawdziwiej.