Audiohobby.pl

WLM

  • Gość
26-04-2008, 12:00
Na Beyma 8CX to już raczej nie DIVA. Jedynie podobna koncepcja głośnika współosiowego.

WLM DIVA opisano tutaj http://www.hi-fi.com.pl/testy_hifi_kolumny_txt.php4?id=249 jak zwykle zwyczajem kolorowego pisemka nie podając konkretów, ale na podstawie tego co widać można już wyrazić współczucie nabywcom tej estradowej drobnicy za jedyne 16 koła :)))

Molibden

  • 1906 / 5907
  • Ekspert
26-04-2008, 12:55
Kolejna firma - dojarka :D
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!

Jerzyk

  • 12 / 5906
  • Nowy użytkownik
26-04-2008, 13:37
A na tej stronie sprzedawca zaleca montowanie do kompletu tweetera na srodku Bety:-):-):-)

http://www.usspeaker.com/BETA10CX-1.htm

Czy ktoś by się podjął wykonania klona WLM-a?

lancaster

  • Gość
26-04-2008, 14:45
Jerzyk, bezproblemowo....jeżeli mowimy o divie rzecz jasna.....moznaby nawet zorganizowac jakies grupowe zamówienie.

lancaster

  • Gość
26-04-2008, 14:47
....tylko po co ? PAC podchodzi mi bardziej niż tweeter z altusa w Divach....hehe, te kwieciste opisy eterycznosci PACa.....a tam tesle za 10zł:)))).....dobrze ze panowie redaktorzy wiedza o tym dopiero po testach, bo przed testami opinie byłyby w najlepszym wypadku: "całkiem interesująca ta aplikacja stożkowego kartonowego glośnika tesli"....a tak mamy hiend :))))

Jerzyk

  • 12 / 5906
  • Nowy użytkownik
26-04-2008, 16:21
>> lancaster, 2008-04-26 14:45:40
Jerzyk, bezproblemowo....jeżeli mowimy o divie rzecz jasna.....moznaby nawet zorganizowac jakies grupowe zamówienie.

No to ja jestem chętny się dopisać do zamówienia:-)

tymek

  • 187 / 5907
  • Aktywny użytkownik
26-04-2008, 17:13
97 db - wchodzę w to, jeżeli przynajmniej w połowie gra tak jak opisuję to można zrobic forumowego klonika.

holy

  • 114 / 5907
  • Aktywny użytkownik
26-04-2008, 17:30
opisuja kwieciscie, ale sluchalem dwa razy na AS i objawienia nie doznalem, szczegolnie biorac pod uwage cene kolumn i sprzetu towarzyszacego, a ten przygniatajacy bas, majacy zrobic wrazenie na sluchaczach zniechecil mnie zupelnie - i rzecz najwazniejsza - gosc bez przerwy krecil galkami w aktywnych modulach, czy co to jest...wiec nie zapomnijcie ich takze sklonowac :-)

lancaster

  • Gość
26-04-2008, 17:33
Panowie, weźcie pod uwagę ze na wystawie te kolumny grały ze subem .....ja z kolei słuchaem ich dwa razy....na wystawie - lepiej i w warunkach sklepowych(kiepskich niestety) i z przypadkowa elektroniką. Mogę powiedziec tylko tyle ze moze ten sub nie jest niezbędny ale elektronika to podstawa w przypadku tych zestawów.
Za to pod niektrymi wzgledami są na naprawdę niedoścignionym poziomie w swoją kasę(myślę o cenach nowych w salonie).....
...tak czy inaczerj nie ma kłopotu. Rozejrzę sie w przyszłym tygodniu i dam Wam wstepnie zanć co i jak wygląda.

Pozdrawiam

PS. driver tubowy mamy faktycznie lepszy od nieco jednostajnego apt50(by altus) :)
....miałem za znaomym troche inne plany....do drivera miała byc dorabiana nowa tuba(odlew) bo ze starą gra badziewnie i przedwczoraj własnie wybieralismy driver niskosredniotonowy do niego.
Tuta nie ma problemu z doborem tuby, bo tubę stanowi stożek memmbrany woofera....no i bardzo dobrze :)

lancaster

  • Gość
26-04-2008, 17:35
w tym co pisze holy jest sporo racji....aktywne moduly WLM nie sa jednak specjalnie finezyjne :) - wazne ze skutecznie spełniają swą rolę i efekt koncowy(pomijając "efekty" basowe)jest uważam świetny.

holy

  • 114 / 5907
  • Aktywny użytkownik
26-04-2008, 17:51
dodam, zeby nie wyszlo, ze zbyt narzekam - perkusja zagrala swietnie i ogolnie byl zywy sound, ze znanych mi instalacji tylko u mnie w domu gra rownie dobrze :-)  - niestety poszli pod publiczke i wszystko zepsuli

lancaster

  • Gość
27-04-2008, 10:24

  • Gość
27-04-2008, 11:25
To nawet nie jest ich pomysł na dobór głosników, tylko zwykły monitor Eminenca w ładnej obudowie (nawet zwrotnicę zerżnęli).
Moim zdaniem trzeba by dodać do niego jeszcze jakiegoś basowca, bo dołu będzie brakowało.

lancaster

  • Gość
27-04-2008, 11:30
Dlatego dodaja suba :) ...ale wiesz mi tam styka to co jest....a jak faktycznie bedzie brakowalo to zapakuje np 30cm Icoona(100zł i przy niektórych eminencach niczego mu nie brakowało)....podciągne mu wzmak na mostku LM, lub prosty na fetach.no i bas bedzie w zaleznosci od potrzeb pynnie przechodził z kameralnego do dyskotekowego :)
Masz gdzieś schemat tej zwrotnicy (wiem ze mozna to kupic w stanach jako kit)

a_men

  • 746 / 5901
  • Ekspert
27-04-2008, 11:37
>Lancaster
Sprawdzałem te Icoony w sklepie. Moim zdaniem lepsze niz Alphardy.