Audiohobby.pl

ProAc 1SC

kroliczek

  • 5 / 5561
  • Nowy użytkownik
13-02-2009, 08:41
Proszę o porady odnośnie tych kolumn. Miałem niedawno możliwość zakupu, ale jako że miałoby się to odbyć  w ciemno zrezygnowałem.
Czuję, że źle zrobiłem bo nęcą mnie nadal :)

kroliczek

  • 5 / 5561
  • Nowy użytkownik
14-02-2009, 09:44
Nie mieliście styczności z 1SC ?
Może na innym serwisie będą wiedzieć cokolwiek, tylko muszę poczekać jeszcze kilka dni na możliwość zadania pytania :)
ProAc podobno dobrze współgra z lampą ?

lancaster

  • Gość
14-02-2009, 09:50
Praac to genetalnie uwazam dobre kolumny w ramach koncepcji :)
Nie myslales o np. Studio 100 ? prawdzone i na bank dobre.
O 1SC tez tylko czytalem...ale wyczytalem tyle ze kiedy ostatnio mialem okazje poechać psouchac to chyba pierwszy raz nie za bradzo mialem czas :)

Czym chcesz dokladnie te packi popedzic ?

kroliczek

  • 5 / 5561
  • Nowy użytkownik
14-02-2009, 10:05
1SC są ładniejsze :-)

frank

  • 527 / 5906
  • Ekspert
14-02-2009, 11:00
Zdecydowanie lepiej Response 2 lub 2s.
Jedynki to maleństwa do niewielkich pomieszczeń.

Berberys

  • 112 / 5900
  • Aktywny użytkownik
14-02-2009, 11:12
Frank!
Sam słyszałeś, czy tylko Ci się wydaje???
Miałem przez kilka godzin okazję posłuchać zestawienia ProAc 1SC w dość sporym prawie dwudziestometrowym pokoju wraz z dzielonym wzmacniaczem Accuphase oraz cd Sony ES z modyfikacją Swoboda i to co mogę o nich powiedzieć, to to, że w małym pokoju udzuszą się po chwili. To nie są monitory do klitek, choć ich wielkość i wielkość głośników tam zastosowanych mogłyby wywrzeć takie wrażenie.
Katowaliśmy je różną muzyką w tym w dużej części mocnym rockiem - i nieczego nie było brak - w szczególności wrażenia potęgi brzmienia! One świetnie udają duże kolumny!
Możesz mieć jeden problem - one są niezbyt skuteczne i wymagają mocnego pieca! Z Manleyem Stngray zagrały w trybie pentodowym, ale miałem wrażenie, że to jeszcze nie to!
Więcej odnośnie moich wrażeń oraz fotki znajdziesz tu i na stronie poprzedniej - http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html?temat=36214&p=29#k
Pozdrawiam

Berberys

  • 112 / 5900
  • Aktywny użytkownik
14-02-2009, 11:14
Aha!
ProAc Studio 100, których również słuchałem, nie stanowią substytutu 1SC. To inne granie!

lancaster

  • Gość
14-02-2009, 11:22
Berberys, a jak bys miał porownac 1SC z 100-kami ???
"pierwsze wrażenie"  ?:)

frank

  • 527 / 5906
  • Ekspert
14-02-2009, 14:23
Berberys
Nic mi się nie wydaje,uwielbiam brzmienie ProAca ,ale ten model jest zdecydowanie do mniejszych pomieszczeń.
16 - 20 metrów to nieduży pokój,fakt, to głośniczki ocierające się o magię brzmieniową,ale prezentują mniej klarowny i wyrównany "sound" niż dwójki.
Można do tego dodać jeszcze brak niskiego basu,temu też polecałbym stosowanie tego modelu w mniejszych pomieszczeniach.
Fakt,że nie byłeś w stanie ich "zajezdzić" o niczym nie świadczy.
Radziłbym posłuchać Response 2

Berberys

  • 112 / 5900
  • Aktywny użytkownik
14-02-2009, 14:53
Wracam pamięcią...
Wybaczcie, gdy moje spostrzeżenia nie będą trafiać w sedno, obie pary kolumn słuchałem w zupełnie innych pomieszczeniach i w zupełnie innych zestawieniach sprzętowych, a pomiędzy ich odsłuchami minęło pewnie sporo ponad rok!
Setki grały bardziej papierowo (cokolwiek miałoby to znaczyć) ;-)
Grały dynamicznie - z olbrzymią chęcią do gry, ale ich barwy były mocno stonowane, właśnie nieco papierowe - akwarelowe (nie powiem, że mi się nie podobało).
1SC są znacznie bardziej nasycone - stosując tę samą metaforę - olejne.
Góra pasma - w jedynkach jest ewidentnie bardziej przejrzysta, dużo, dużo więcej atmosfery, mikrowybrzmień, dźwięczności i bezpośredniości.
Minus - góra zwraca na siebie uwagę i jest (chyba???) lekko eksponowana!
Stereofonia też znacznie lepsza (na to spostrzeżenie na pewno miało wpływ bardzo niewielkie pomieszczenie, w których słuchałem setek).
Dół - jedynki kłamią, ale robią to w doskonały sposób. Nawet duże składy w stylu "Piratów z Karaibów" wypadły z ikrą i wypełnieniem, a na dodatek bez utraty analityczności, czy z oznakami zagubienia!
Setki - mimo, iż gabarytowo znacznie większe nie dawały złudzenia obcowania z dużym dźwiękiem. Były fajnie przejrzyste, ale miałem wrażenie pewnej nerwowości w ich graniu. Zwróciła uwagę szybkość ich grania, co było wielką ich zaletą!
Na moje ucho, przepraszam jeśli się mylę, jedynki, choć nie są tak równymi, są kolumnami grającymi w większości aspektów lepiej.
Frank!
Jeżeli tylko będę mieć okazję posłuchać Responsów 2 - z olbrzymią ochotą to uczynię!
A moje wcześniejsze pytanie potraktuj z przymrużeniem oka ;-)), tym bardziej, że jako Twoją wypowiedź potraktowałem wcześniejszą wypowiedź Lancastera o Studio 100 - stąd chyba małe nieporozumienia, za które przepraszam!
Pozdro dla Wszystkich!

audioexpert

  • 1 / 5696
  • Nowy użytkownik
14-02-2009, 19:20
kroliczek-z jakiej miejscowości jesteś??Mam do sprzedania 1sc.Napisz na PW

foxbat

  • 1057 / 5906
  • Ekspert
14-02-2009, 20:03
no, ale przeciez ProAC nadaja sie tylko do tjuningu :)

-------------------------------------------
atopos TY JÓZWO!
"jamnik" - wyraz zakazany na audiostereo

kroliczek

  • 5 / 5561
  • Nowy użytkownik
15-02-2009, 08:43
audioexpert, PW poszło.
foxbat, nie bardzo rozumiem Twój głos w dyskusji. Co masz na myśli ?
Czytałem wątek o francuskich kolumnach i tam tez od razu proponują tuning.
Są jakieś kolumny których nie trzeba tuningować ?
Pytam ironizując.

foxbat

  • 1057 / 5906
  • Ekspert
15-02-2009, 09:07
kroliczek, dlugo opowiadac ;) a czy sa kolumny ktorych nie trzeba tjuningowac? oczywiscie! niestety nie podam nazwy, bo doswiadczony konstruktor znow mi przesle mile PW...

---------------------------------------------
atopos TY JÓZWO!
"jamnik" - wyraz zakazany na audiostereo

kroliczek

  • 5 / 5561
  • Nowy użytkownik
17-02-2009, 17:08
foxbat, potrafisz człowieka zainteresować :-)
Co to za zestawy?

Naprawdę tak niewiele osób słuchało 1SC?
Myślałem, ze te monitory są popularniejsze.