Audiohobby.pl

German Maestro Loan Program na Audiohobby.pl !!

piter z

  • 375 / 5903
  • Zaawansowany użytkownik
07-05-2010, 11:56
jeżeli jest miejsce to też może bym się wklepał - tylko pewnie niebardzo w okolicy czegokolwiek bo sanok

asmagus

  • 4439 / 5449
  • Ekspert
07-05-2010, 12:11
Zatem lista zamknięta

Przyjęty.

Lista po aktualizacji wygląda tak:
1. asmagus
2. Piotr Ryka
3. majkel
4. rolandsinger
5. domzz
6. lancaster
7. Gustaw
8. szwagiero
9. Max
10. jeycam
11. Mnementh
12. piter z

Proponuję kolejność:
Przyjęty.

Lista po aktualizacji wygląda tak:
1. asmagus
2. Piotr Ryka
3. majkel
4. rolandsinger
5. domzz
6. Max
7. lancaster
8. Gustaw
9. jeycam
10. szwagiero
11. Mnementh
12. piter z

Czyli marszruta Kraków, aglomeracja śląska, Poznań (jeycam tam studiuje więc tam go podpinam), Warszawa, Sanok. Piter Z (prześlij mi adres i telefon) odsyła słuchawki do GM w Niemczech (jak pisałem dołożę się do tej wysyłki kurierem z ubezpieczeniem).

Jeśli nikt nie zgłasza sprzeciwu - sporządzę w weekend listę i wyślę do GM.

Zakładam, ze jak wszystko przebiegnie sprawnie i słuchawki wrócą do GM będziemy mogli wypożyczyć sobie "coś" innego. Jest tez szansa zapewne na puszczenie kolejnego takiego programu jeśli będą chętni a tan skończy się powodzenie tzn. słuchawki w stanie zdatnym do użytku wrócą do GM. Dostałem informację, że do przesyłki dołączono również inne niż standardowe pady (firma ma ich bogata ofertę) nie wiem jakie, jak rozpakuję paczkę w przyszłym tygodniu opisze co przyszło - http://www.german-maestro-shop.de/epages/61902279.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/61902279/Categories/LOGIC/Zubeh%C3%B6r/Ohrpolster

_____________
Magnetofon Onkyo TA-6511 --> TANIO SPRZEDAM

domzz

  • 1113 / 5817
  • Ekspert
07-05-2010, 13:41
Proponuję recenzje ujawnić dopiero po odsłuchach przez wszystkich, żeby nikt się nie sugerował wypowiedziami pozostałych.

domzz

  • 1113 / 5817
  • Ekspert
07-05-2010, 13:44
Ahh, szkoda, że nie ma żadnych słuchawek w wersji 300ohm. Może zamiast GMP 435 dałoby się ściągnąć GMP 450 PRO, które właśnie są 300omowe.

asmagus

  • 4439 / 5449
  • Ekspert
07-05-2010, 13:53
Domzz nas jest 12 więc na pierwszą recencje trzebaby czekac około pół roku :) Nie sądzę by był to dobry pomysł.

Co do innych słuchawek tak jak pisałem, jeśli wszystko teraz dobrze przeprowadzimy to GM pewnie udostępni nam inne (starsze) modele.



_____________
Magnetofon Onkyo TA-6511 --> TANIO SPRZEDAM

asmagus

  • 4439 / 5449
  • Ekspert
10-05-2010, 21:50
Kurier kilka godzin temu dostarczył do mnie do domu GMP 8.35 D oraz GMP 435 S

Słuchawki są zupełnie nowe, dziewicze. Właśnie sobie pogrywają frywolnie.

GM dołączyło do każdej pary, na potrzeby testu, poza standardowymi, 3 pary różnych padów.

O dźwięku nie będę się jeszcze wypowiadał :)

GMP 8.35 D
Słuchawki na żywo wyglądają zdecydowanie lepiej niż na zdjęciach w internecie. GMP 8.35 D są zrobione tak, że wierzę, że można po nich stąpać i nic się nie stanie. Są tez bardzo wygodne. Solidne wykonanie. Materiały nie sa luksusowe, powiedziałbym, że zwykłe jednak bardzo, bardzo solidne. Maja najgrubszy kabel jaki widziałem w seryjnych słuchawkach (nie wiem ile tam miedzi a ile osłony).

GMP 435 S
Najwygodniejsze słuchawki jakie kiedykolwiek miałem na uszach. Folder głosi "The cardamatic suspension and the specifically engineered ear pads guarantee perfect comfort and fit" - to nie "chłyt matertingowy" ale święta prawda. Bardzo wygodna regulacja pałąka. Nie wiem jak z trwałością tego modelu będzie bo zawieszenie driverów zrobione jest z bardzo lekkiego plastiku, który nie sprawia wrażenia solidności takiego jak 8.35 D. Jest jednak co najmniej dobrze, z pewnością nie gorzej niż w AKG 271 mk II. Widać, że tu dokonana została redukcja wagi. Producent podaje dla nich 0,240 kg (AKG 701 ważą 0,235) jako, że wydawało mi się to dziwne sprawdziłem dokładnie. 0,240 w GM GMP 435 S to waga z kablem a w AKG bez kabla. Niby mała różnica ale wiemy ile waży kabel :)

Więcej niebawem.
_____________
Magnetofon Onkyo TA-6511 --> TANIO SPRZEDAM

Bednaar

  • 556 / 5859
  • Ekspert
11-05-2010, 00:08
Mnie się szczerze mówiąc bardziej z wyglądu podobają te 8.35 D - właśnie wyglądają mi na takie solidne, no i wolę kabelek wyprowadzony jednostronnie. 435 S wizualnie trochę zbyt "efektowne". Ciekaw jestem opinii, jak grają - zwłaszcza model tańszy, moim zdaniem ładniejszy ;)

asmagus

  • 4439 / 5449
  • Ekspert
11-05-2010, 10:25
Tak jak pisałem, na szerszą opinię trzeba poczekać, to nowiutkie słuchawki i nie wiadomo czy ich dźwiek zmienia się po wygrzaniu czy nie, jedne potrzebują 10 godzin, inne 100 a jeszcze inne 500. Wygrzewam je na "lekkim ogniu" od wczoraj.

Jedno mogę w tej chwili napisać, mają fantastyczną linię basową. Nie jest to bass dla "bashedów" ale w porównaniu do AKG czy Sony 7509 HD jest imponujący, schodzi nisko, ma impakt ... mam nadzieję, że to nie zniknie pow wygrzaniu :)

Co do wygody jeszcze kilka uwag:
GMP 8.35 D cisną mnie w głowę, dokładniej uciska mnie pałąk na czubku głowy - gdy "podniosę" go tak by głowy nie dotykał jest lepiej ale słuchawki wtedy lekko się opierają na uszach czego osobiście nie lubię. Może gdy ktoś ma włosy dłuższe niż kilka milimetrów pałąk nie przeszkadza.

GMP 435 S - bardzo, bardzo, bardzo wygodne - minusy konstrukcj sa tylko 2, jeśli masz małą główkę słuchawki nie będą dobrze dolegać, będą luźne i nie da się nic z tym zrobić chyba, że ... zastosowanie grubszych padów pomoże - sprawdzę; kabel jest bardzo sztywny. Plusy jednak zdecydowanie przeważają - podtrzymuję po nocy spędzonej z tymi słuchawkami opinię, że są najwygodniejsze ze wszystkich, które miałem przyjemność wkładać na głowę i jeśli ktoś ma normalną lub dużą głowę będą bardzo, bardzo wygodne.

 _____________
Magnetofon Onkyo TA-6511 --> TANIO SPRZEDAM

  • Gość
12-05-2010, 13:24
czy któryś z kolegów z Wa-wy ugościł by mnie na godzinnym odsłuchu?
Chciałbym sprawdzić GMP 8.35D z przenośnym playerem.

zdezintegrowany

asmagus

  • 4439 / 5449
  • Ekspert
12-05-2010, 15:20
Z pewnością ktoś Ci to umożliwi - staramy się, mimo, że tego nie widać ;) pomagać sobie w kwestiach audio.

Ten pałąk od 8.35 D, wczoraj go dokładnie badałem, wyrobi się i przestanie ugniatać myślę, że to kwestia godzin używania, konstrukcja tych słuchawek ma umożliwić przetrwanie wybuchu bomby atomowej chyba - odkąd "ruscy" zniknęli z bazarów (albo ja zniknąłem z bazarów) nie widziałem przedmiotu tak "gniotsja nie łamiotsja". By je mechanicznie uszkodzić trzeba by zatrudnić ... pseudokibica. Teraz wiem, że to zdjęcie to nie lipa.

Słuchawki się dalej "grzeją" więc o dźwięku nie będę pisał jeszcze.
_____________
Magnetofon Onkyo TA-6511 --> TANIO SPRZEDAM

domzz

  • 1113 / 5817
  • Ekspert
12-05-2010, 17:05
Mnie starczy nawet mniej niż 7dni na testowanie, więc jeśli jest ktoś chętny z okolicy Katowic, to mogę mu odstąpić połowę swojego czasu :)

  • Gość
14-05-2010, 13:42
asmagus -->

czy w wolnej chwili wrzucisz kilka zdjęć tych sluchawek, to co mozna znaleść w sieci niestety jest bardzo słabej jakości ... no chyba że ja nic ciekawego nie mogę znaleść ;)

pozdrawiam,
zdezintegrowany

domzz

  • 1113 / 5817
  • Ekspert
14-05-2010, 14:05
O tak, Asmagus robi ładne zdjęcia, więc ja też poproszę o takie HQ.

asmagus

  • 4439 / 5449
  • Ekspert
14-05-2010, 15:13
Tak, wrzucę nawet więcej niż kilka po weekendzie.

Ciekawa rzecz spotkała mnie wczoraj

Podłączyłem GMP 435 S do dziurki w CD Onkyo DX 7511 (chciałem zobaczyć jak sprawują się z dziurki w CD), włączyłem płyte Agi Zaryan (Blue Note Records), pierwszy utwór to "Cherry Tree Avenue" ... w 26 sekundzie Aga Zaryan śpiewa słowo "Stories w którym "S" dwa razy sybiliowało tak mocno, że myślałem, że przewierci mu cała głowę jak świdrem.

Mówię sobie "ale jaja", niby takie fajne słuchawki a piszczą dziko; postanawiam temat zgłębić, podłączam Meier Audio Corda Concerto do CD i dopiero do niego słuchawki i syczenie/sybiliacja dalej w tym fragmencie jest niemiłosierna.

Wkładam płytkę do komputera, patrzę na przebieg ścieżki i nie jest przesterowana; wgrywam płytę iTunsem (lossles) do iPoda 5.5 G, podłączam LOD\'em do Concerto i .... sybiljacji nie ma "Stories" brzmi jak "Stories" a nie jak "Sssssssssstoriesssssss".


Porównuję z AKG 271 mk II, sybiljacja jest taka sama, HMP 8.35 D również natomiast Sony 7509 HD  ... Sony tę sybiljację na CD ONKYO DX-7511 kryją, słychać ją ale jest jakby "zneutralizowana".

_____________
Magnetofon Onkyo TA-6511 --> TANIO SPRZEDAM

asmagus

  • 4439 / 5449
  • Ekspert
16-05-2010, 12:16
Słuchawki lekko wygrzane, ok 110 h każde więc można chyba zacząć krytyczne odsłuchy.
Jako, że jest to sztuka trudna poprosiłem moje "dziewczyny" o pomoc i słuchają sobie GMP 435 S w wolnych chwilach.
Dowody poniżej.


_____________
Magnetofon Onkyo TA-6511 --> TANIO SPRZEDAM