Audiohobby.pl

Magnetofon

Chaos

  • 844 / 5010
  • Ekspert
26-12-2012, 16:58
> meloV8, 2012-12-24 21:54:10

model wyglada ciekawie. trzy przyzwoite glowice, kalibracja dla lewego i prawgo kanalu... nie jest to dwuwalkowy arystokrata ale tez daje rade. pytanie w jakim masz go stanie technicznym? podpiecie do pradu niczego tu nie wyjasnia. wazne jak gra i nagrywa, czy nie gniecie tasm itp.

czy warto go trzymac? hmm... na to pytanie musisz sobie sam odpowiedziec. tacy jak ja najchetniej przytuliliby kazdego sprawnego grata. jesli jednak nie sluchasz kaset to nie wiem czy ma to sens...

meloV8

  • 1552 / 5887
  • Ekspert
26-12-2012, 22:28
Dzieki za odzew. Stan mojego tasmociagu ciezko mi okreslic. Jest troszke przykurzony, ale sprawdzilem na kasecie i odtwarza muzke poprawnie. Jest w czarnym lakierze, tylko ma jeden feler - brakuje plastykowego okienk na kieszeni kasety, to by mozna dorobic z kawaleczka pleksi.

jmaciek

  • 389 / 4860
  • Zaawansowany użytkownik
01-01-2013, 21:38
Pomyślności w Nowym Roku dla wszystkich zakręconych na szpulki - duże i małe!

Epizodu szpulowego ciąg dalszy. Trafił do mnie TK 145 DL i muszę przyznać, że mnie zaskoczył. Nigdy w życiu nie słyszałem tak dobrego dźwięku mono - bardzo dobrze nagrywa \'na automacie\' - naprawdę słucha się tego z dużą przyjemnością. W porównaniu do posiadanego ZK 120T kolosalna róznica (pamiętam jak grała 120T ojca 30 lat temu i też nie było zachwytu). Nie wiem czy wynika to ze stanu technicznego magnetofonów czy też z kraju pochodzenia. Skłaniałbym się ku temu drugiemu. Oba są w stanie bardzo dobrym a TK w bardzo dobrym - przy 120T wymieniłem paski, nasmarowałem mechanikę a przy 145 nic nie trzeba było robic - tylko standardowe czyszczenie. Grundig pracuje bezszelestnie, zachowuje się jakby fabrykę dopiero opuścił, podczas pracy Unitry słychać mechanizm - niedużo ale słychać. Posiadam jeszcze ZK 140 (spokojnie - nie będę go opisywał aby nie zanudzić Kolegów ;-) - nie przyglądałem się dokładnie - odpaliłem tylko i też słychać pracę mechanizmu - stąd stawiam na to, że Grundig bardziej przykładał się do jakości produkcji niż Unitra - a może jednak Unitry były bardziej eksploatowane w Polsce lat 70-tych - bo licencję zakupiliśmy chyba po zakończeniu produkcji u Grundiga? I jeszcze te lampy - po godzinie pracy magnetofon jest gorący, w pokoju cieplej i czuć \'zapach\' starej elektroniki który wygania z pomieszczenia innych domowników tak, że pozostaję tylko sam i TK :-)

Pozdrawiam,
Maciek

MAG

  • 2393 / 5905
  • Ekspert
01-01-2013, 22:26
Wszystkim życzę w nowym 2013 roku przede wszystkim zdrowia oraz spełnienia marzeń.






Janusz_Szy

  • 53 / 4469
  • Użytkownik
02-01-2013, 00:05
Witam
"jmaciek" I jeszcze te lampy - po godzinie pracy magnetofon jest gorący, w pokoju cieplej i czuć \'zapach\' starej elektroniki który wygania z pomieszczenia innych domowników tak, że pozostaję tylko sam i TK :-)

To samo tyle ze zapach nie jest mocno intensywny nawet po godzinie .
Za to po 3 godzinach słuchania jest już wyczuwalny dla domowników .
Z początku obawiałem się ze uszkodzę moja  A3 Technicsa bo lubię głośno posłuchać muzyki , lecz nie ma to
wiele wspólnego z poziomem dźwięku .Nie co szybciej zapach jest wyczuwalny przy bardzo głośnych odsłuchach .
Czy lampowym wzmacniaczom zawsze towarzyszy ten zapach rozgrzanego laminatu ?
Czy można w jakiś sposób ograniczyć lub pozbyć się tego zapachu , Radyjko czasem u mnie gra przez parę dni
nie gaszone .
Z tego tez powodu wole słuchać na Technics SU-V900 zapach rozgrzanych końcówek mocy transformatorów i
laminatu A3 nie przeszkadza (przynajmniej mnie) lecz budzi niepokój w obawie o wiekowy „klocuszek”
Pozdrawiam

Jozwa9

  • 1 / 4170
  • Nowy użytkownik
08-01-2013, 21:40
Witam, na wstępie przepraszam jeśli coś napisze niefachowo. Mam zamiar zakupić decka, podoba mi się Pioneer ct 939 i Pioneer 939mk2. Który jest lepszy? czym one się różnią? Mk2 jest chyba zewnętrznie ładniejszy, ma dodatkową regulację ale jest droższy. Pozdrawiam

MAG

  • 2393 / 5905
  • Ekspert
08-01-2013, 22:01
Lepszy nie lepszy tak naprawdę mark2 różni się tylko tym że ma pokrętło Level C , więc przepaści nie będzie cokolwiek byś kupił.




d(-_-)b

MAG




Gardenus

  • 1605 / 5905
  • Ekspert
13-01-2013, 16:03

Cena końcowa ostro poszła w górę.
Nareszcie doceniono wartość tego magnetofonu choć ok. 300 zł była by to właściwie rozsądna cena.
Mam go już u siebie cztery lata i  jak dotychczas nie zawiódł mnie.

http://allegro.pl/magnetofon-optonica-rt-7100-unikat-i2933348442.html

Pozdrawiam ze zaśnieżonego Szczecina.
W piątek jazda po mieście to była masakra.

meloV8

  • 1552 / 5887
  • Ekspert
13-01-2013, 19:50
Moj Akai GX-F90 wskoczyl jednak na aukcje http://allegro.pl/show_item.php?item=2946954433

Gardenus

  • 1605 / 5905
  • Ekspert
19-01-2013, 16:36
http://allegro.pl/magnetofon-szpulowy-philips-sk-31-ng-i2959942693.html

Zapewne sprzedający jest zbyt młody aby wiedział o czym pisze.

MAG

  • 2393 / 5905
  • Ekspert
20-01-2013, 10:14
Gardenus jak mu ktoś napisze to się dowie i następnym razem będzie rozróżniał :)

Ta dzisiejsza młodzież ...



d(-_-)b  MAG






Corvus5

  • 2596 / 5385
  • Ekspert
20-01-2013, 14:19
Fajny ten napęd CD z powyższej aukcji. Widać, że wiekowy. I fajne czarne płyty CD. W jakim bitrate jest na nich muzyka?

Mogło być gorzej.

gotyk1

  • 1310 / 5905
  • Ekspert
27-01-2013, 17:45
Cześć wszystkim. Ostatnio słuchałem dużo muzyki - oczywiście tylko z kaset. Radość i zabawę zniszczył jednak jeden z moich sonek, który zaczął oczywiście mielić tasiemkę. Tym razem jednak spokojnie, bez paniki przyjrzałem się lewej rolce, odważnie wziąłem śrubokręt do ręki (spokojnie, spokojnie - przy głowicy nic nie ruszałem) i zacząłem kręcić tym plastikowym regulatorem które siedzi na bolcu lewej rolki. Przy obracaniu w jedną stronę rolka wyłaziła w stronę otworu na kasetę, przy kręceniu w drugą wsuwała się w stronę ścianki z okienkiem podświetlenia. Wystarczy po prostu mieć jakąś tanią śliską 90tkę której nam nie szkoda poświęcić i na której można próbować. W końcu udało mi się ustawić ramię rolki w położeniu w którym taśma jechała jak po szynach. Ustawienie właściwe jest gdy rolka wsuwa się w stronę ścianki z kasetą i plastikowy regulator zaczyna dawać już nieco oporu podczas kręcenia.

Radmar

  • 1138 / 5921
  • Ekspert
27-01-2013, 19:19
Gotyk, chłopaku, 100 lat Cię nie było widać. Gdzie byłeś jak Cię nie było. :)

Grunt, że się udało z rolką. Ech te magnetofony z mechanizmem dwuwałkowym.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Marek

gotyk1

  • 1310 / 5905
  • Ekspert
27-01-2013, 20:13
Po prostu nie zaglądałem bo miałem inne sprawy na głowie

w ogole na alegro jest sporo ciekawych dekow teraz jest tez akai gx-6 a na tego bardzo mocno chorowalem jakis czas temu, potem mi przeszlo