Audiohobby.pl

Shigaraki clone :)

  • Gość
21-04-2008, 12:17
>> Triceramops, 2008-04-21 12:15:58
Oferta chyba niezbyt atrakcyjna... Ktoś miałby poświęcić czas na klonowanie i jeszcze zapłacić za dawcę?
;-)))


czytaj ze zrozumieniem ja mam jvc wysle go komus kto wybebeszy wstawi zasilaczacz kondy itp oczywiście zapłace za ta usługe

-----------------------------------------------------------------
"Nie o to chodzi, by złapać króliczka, ale by gonić go"
------------------------------------------------------------------

Triceramops

  • 280 / 5915
  • Zaawansowany użytkownik
21-04-2008, 16:57
Ależ ja doskonale rozumiem to, co zostało napisane, a że zabrakło przecinków, to już nie moja wina.
 ;-)

lancaster

  • Gość
02-05-2008, 08:56
Andy, czytalem ze dałes dzielnik 300/100ohm ? Jak sie spisuje i czy dźwiek się poprawił w stosunku do ołączenia bezpośredniego bez rezystorów ?

Andy777

  • 180 / 5902
  • Aktywny użytkownik
03-05-2008, 11:50
Ten dzielnik to konieczność, wyjście digit z transportu jest bez żadnego inferface, te 5V i niezablokowane DC oraz bardzo mała impedancja nie ma się nijak to standardu 75/0.5V. Potwierdza to obraz oscyloskopowy. Wykonanie tego dzielnika to obowiązek, niezależnie od tego, jak wiele zmian brzmieniowych wprowadza, każde inne rozwiązanie nie będzie optymalne i próba osiągnięcia dobrego dźwięku poprzez zmiany innych elementów jest tym bardziej nieoptymalne i skazane na niekończące się eksperymenty.
Co do całego projektu, mam już prawie wyrobione zdanie, co od czego zależy i co warto grzebać, wkrótce się nim podzielę.

lancaster

  • Gość
03-05-2008, 11:56
Andy OK, ale jak to sie ma do sytuacjiw  ktorej DAC znajduje sie 5 cm od transportu ? U mnie np jest przełacznik załączjacy 75ohm i przy zewnetrznym DAC brzmienie jest lepsze z załaczony rezystorem(w szeregu dodatkowo 75ohm - takie kupiłem i dałm identiko w szereg i rownolegle :)) za to z wewnętrznym dAC lepiej gra bez załącznia rezystora....fakt ze od strony DAC nie mam rezystora a tylko kondy 10n. Myslisz, ze jakby sie wlutowalo rezytsor od strony DAC i rezystor od strony transportu to brzmienie bedzie lepsze ?

Andy777

  • 180 / 5902
  • Aktywny użytkownik
03-05-2008, 14:35
Miałem też tak blisko, ale to był jak się okazało za słaby DAC dla tego super transportu.
Zainwestuj parę złotych np w AB z alergii, zrób dzielnik 100/300, i na pewno nie zaszkodzi. Dopiero jak to zrobisz, masz zagwarantowane dopasowanie impedancji z 75 po stronie DACa i standardowym kablem cyfrowym (u mnie lepiej gra 6 stóp niż 3), oraz nieprzeciążanie transportu zbyt dużym prądem (wg specyfikacji 12mA).  

Andy777

  • 180 / 5902
  • Aktywny użytkownik
03-05-2008, 17:32
Mój przepis na Klona:

0. Nie mieć złudzeń, że zagra ze słabym DACem
1. Sprawdzić dawcę, czy czyta wszystko w tym porysowane płyty (jeden na pięć przerabianych nie chciał), jeśli jest problem, wymienić dawcę
2. Zrobić PSU np. wg przepisu Petera
3. Zrobić dobry i sprawdzony zegarek z własnym zasilaniem, u mnie doskonale sprawdził się jocko
4. Wylutować dławik
5. Można wylutować dwa creamiki smd z głównego zasilania
6. NIE RUSZAĆ POZOSTAŁYCH CERAMIKÓW, NIE WYMIENIAĆ ANI USUWAĆ ŻADNYCH ELEKTROLITÓW
7. Zrobić dzielnik napięciowy na wyjściu cyfry, 100/300, u mnie sprawdziły się AB
8. Podłączyć długim 6-stopowym interconnectem, u mnie gra Belkin
Słuchać.
9. Teraz dopiero można majdrować przy kondziu C906, u mnie najlepiej gra 10n MultiCap RTX.

Tyle w temacie.

lancaster

  • Gość
03-05-2008, 18:05
1. Sprawdzić dawcę, czy czyta wszystko w tym porysowane płyty (jeden na pięć przerabianych nie chciał), jeśli jest problem, wymienić dawcę

To nie wiedzielm, 4 szt ktore maialem u siebie czytaly(i czytają) bezblędnie

2. Zrobić PSU np. wg przepisu Petera

Ja mam inne i nie wiem czy warto mi przerabiać....mam dławik CLC z nawinietymi uzwojeniami na jednym rdzeniu dla - i dla +. Wartosć dlawika mniejsza niż ta ktorą Pwter dawał w np. NOS dAC, ale nie wiem jaki tutaj jest zastosowany. W kazdym za duzy dławik zwyczajnie muli.

3. Zrobić dobry i sprawdzony zegarek z własnym zasilaniem, u mnie doskonale sprawdził się jocko

jocko to super zegar, ale co do zegarow mam mieszane uczucia i chyba jednak przy odpowiednim zesttrojeniu całości wolę kwarc.


4. Wylutować dławik

No pewnie:) Drugi zbędny

5. Można wylutować dwa creamiki smd z głównego zasilania

Te chyba akurat wywaliłem, dwa pozostale smd które usunąłem szybko wrócily na swoje miejsce bo dźwięk tracił fakture i przestawała byc muzyka a zaczynało jakieś "gładkie" i lekko rozjaśnione "coś"

6. NIE RUSZAĆ POZOSTAŁYCH CERAMIKÓW, NIE WYMIENIAĆ ANI USUWAĆ ŻADNYCH ELEKTROLITÓW

Dbry glowny kond główny w zasilaczu na plytce nie zawadzi. BG N 50/100V sprawdza się dobrze - tu nie zauwazyem żadnej degradacji, ale ze 100uF/35V BCcomp i tak podoba mi się bardziej :)

7. Zrobić dzielnik napięciowy na wyjściu cyfry, 100/300, u mnie sprawdziły się AB

A ja mam miniaturki równeiż węglowe i na bank ich nie ruszam :) ....choc AB są swietne i mam wrażenie będa lepsze w tym miejscu od caddock

8. Podłączyć długim 6-stopowym interconnectem, u mnie gra Belkin
Słuchać.

Rozmawiałem kiedys z Lennym i okazało się ze w cyfrze im dłuższy IC tym .... lepszy. Najlepiej dac ze 2-3m. Ponoc poprawa jest wytłumaczalna naukowo :) Lenny nawet próbował mi to kiedys tlumaczyc ;)

9. Teraz dopiero można majdrować przy kondziu C906, u mnie najlepiej gra 10n MultiCap RTX.
Tego bym spróbował. Na razie wlutowaem vishaya iebieskiego i nic mnie specjalnie nie drazni. W cyfrze nie przekonują mnie wielkie kondy z ich nożkami które trzeba czasami po 1 cm wyginac zamiast wlutować konda możliwie "szczelnie"

Też zauwazyłem, ze przekombinowywanie ukladu jak to było praktykowane w wątku na audiostereo do niczego dobrego nie prowadzi. Dxwie zaczyna sie "wyginac" w różne strony. Pól biedy jak strojacy słyszy to i wie jak ew. opanowac....moimzdaniem doklądanie/usuwanie elementów tylko po to by je kompensowac innymi w innym miejscu toru jest bez sensu. Nawet jezeli dajemy niby "najlepsze"....niewiele to IMHO daje.

Andy777

  • 180 / 5902
  • Aktywny użytkownik
03-05-2008, 21:17
3. u mnie zmiana ceramik->kwarc daje mniej niż kwarc->zegarek
5. tak jest, tych dwóch obok oscylatora nie ruszać, one są tam po prostu niezbędne; btw. mają pojemność ok 170nF
8. chodzi o czas, po jakim wracają odbicia, dla krótkiego kabla interferują z nadajnikiem który jeszcze nie zakończył nadawać danego impulsu

lancaster

  • Gość
04-05-2008, 17:26
Przy krótkim polączeniu(wewnatrz urzadznia) transport-player na 100% lepiej est gdy rezystorów jakichkolwiek nie ma.
Przynamniej u mnie :)

Andy777

  • 180 / 5902
  • Aktywny użytkownik
04-05-2008, 18:42
>> lancaster, 2008-05-04 17:26:20
Przy krótkim polączeniu(wewnatrz urzadznia) transport-player na 100% lepiej est gdy rezystorów jakichkolwiek nie ma.
Przynamniej u mnie :)

z jakim DACiem? a próbowałeś z dzielnikiem 100/300 lub zbliżonym?

wshodni

  • 11 / 5839
  • Nowy użytkownik
26-05-2008, 17:21
 
Osobiśie wstawiłem dzielnik  100/300
wshodni

lancaster

  • Gość
26-05-2008, 17:24
no dobra -tez taki wstawie. Wtedy ten rezystor 75ohm na wejsciu dAC zostaje ma sie rozumieć ?
kurcze....odległość pare cm i dopasowanie dla linii 75ohm ???

Andy777

  • 180 / 5902
  • Aktywny użytkownik
26-05-2008, 17:32
chodzi o to, żeby DAC dostał standardowy sygnał 0.5Vpp oraz żeby nie przeciążyć nadajnika, który wydaje z siebie kilka Vpp; gdybyś zobaczył na oscyloskopie obraz sygnału bez dzielnika, byłbyś przerażony:); dopasowanie linii w tym przypadku jest drugorzędne

Triceramops

  • 280 / 5915
  • Zaawansowany użytkownik
26-05-2008, 19:45
Skoro standardowe 0,5Vpp jest korzystne (sam mam wrażenie, że po zmianie rezystora w klonie na 300R brzmienie sie poprawiło), to zastanawiające czemu antyjitter Monarchy DIP podwyższa sygnał aż do 5V...