Audiohobby.pl

Kolekcjonerskie , Audiofilskie Płyty CD .........

MAG

  • 2393 / 5903
  • Ekspert
31-05-2009, 14:06
Witam zakładam wątek pod tytułem -jak wyżej , chciałbym aby forumowicze wpisywali tutaj tytuły płyt godnch uwagi , dobrze zrealizowane czy np trudno zdobyte ,  można opisac historię w jaki sosób została przez nas zdobyta taka płyta podzielmy sie tymi perłami nie trzymajmy ich głęboko w szafie zapraszam serdecznie od siebie także cos dołożę choć nie ma tego zbyt wiele .

Dudeck

  • 5101 / 5884
  • Ekspert
02-06-2009, 00:09
Trudno zdobyte ? Chyba te jeszcze z czasów PRL-u ; ale wtedy wszystko było trudno zdobyte " , np.
A-ha "Stay on these roads"
Anita Baker "Giving you the best i got"
Mike & The Mechanics "The living years"

Dudeck

  • 5101 / 5884
  • Ekspert
04-06-2009, 14:20
Do moich płyt CD "wzorcowych" zaliczam te z Deutsche Grammophon . Wydania oryginalne , porządnie i starannie zrealizowane .

darius

  • 1 / 5460
  • Nowy użytkownik
07-06-2009, 10:21
proszę o podanie linku strony, z której można ściągnąć próbki nagrań referencyjnych o rozdzielczości najlepiej 24bit/192khz w oryginale a nie w plikach z kodowaniem stratnym

rezasurmar

  • 61 / 5472
  • Użytkownik
10-06-2009, 13:50
W swojej kolekcji mam kilka ciekawych audiofilskich płyt. "Amused To Death" Rogera Watersa w werski 20Bit, Japońskie wydanie "Dark Side of The Moon", "Momentary Lapse of Reason" Pink Floyd, Pierwszą polską audiofilską płytę czyli "4 pory roku vivialdiego" wydanie DUX, "A window in Time" Rachmaninof - TELARC, "Overtura do 1812" Tchaikovsky - TELARC, "Bolero" Ravel - TELARC, 24Bit remaster "Kind Of Blue" Miles Davis, "Blue Train" J. Coltrane - Blue Note, Świetnie też są zrealizowane Koncerty Petera Gabriela. Mam "Real World" w wersji audio i DVD. Bardzo wysoko ocenianą płyta jest też "Stepping Out" Diany Krall.
GRADO GS1000i

cadam

  • 4401 / 5918
  • Ekspert
11-06-2009, 01:01
Tom Russel "The man from God knows where"

Widziałem recenzję tej płyty na audiostereo i postanowiłem ją mieć. Pod długich poszukiwaniach znalazłem ją w empiku w dziale jazz. Płyta jest dobrze nagrana i służy mi do oceny sprzętu, jeśli na tej płycie sprzęt dobrze zabrzmi to zagra na każdym krążku.

asmagus

  • 4439 / 5465
  • Ekspert
16-06-2009, 09:47
Obawiam się, że to co ja zaproponuję nie jest ani audiofilskie ani trudno zdobywane, z całą pewnością jest jednak dobrze zrealizowane - dwie płyty, nieambitne, jednak zupełnie inne niż studyjne dokonania zespołów, które je dokonały. Warto mieć moim zdaniem te dwa koncerty:
MTV HEY UNPLUGGED
MTV NIRVANA UNPLUGGED IN NEW YORK

luxaudio

  • 4 / 5447
  • Nowy użytkownik
20-06-2009, 14:30
Witam wszystkich uzytkowników ;)
Polecam płyty Pete\'a Namlooka \'\'The Dark Side of the Moog\'\' nagrane razem z Klausem Schulze . \'\'Moog\'\' to syntezator który jest bardzo trudny do zdobycia w oryginale oczywiście . Jak się nie myle to moogów jest 11 (płyt). Polecam i pozdrawiam.

Pete Namlook & Tetsu Inoue - Shades of Orion 2