Audiohobby.pl

Peter Gabriel

Gustaw

  • Gość
24-03-2013, 20:05
>> -Pawel-, 2013-03-24 20:03:51
Z etiopskich owieczek?

Z afgańskich. Specjalna audiofilska hodowla kol. Ahmeda.

-Pawel-

  • 4724 / 5510
  • Ekspert
24-03-2013, 20:06
A jak od Ahmeda to już ustawiam się w kolejce :>

Ahmed

  • Gość
24-03-2013, 20:10
Moja firma zamówienie przyjmuje mailem lub faksem.

Pawel,
Jest taka kolejka, że Twoje zamówienie mogę zrealizować najwcześniej za 6 lat.

-Pawel-

  • 4724 / 5510
  • Ekspert
24-03-2013, 20:11
W takim razie dostosuj je od razu pod PS-5000is.

-Pawel-

  • 4724 / 5510
  • Ekspert
24-03-2013, 20:13
Koledzy, zdradzę Wam w tajemnicy, że był w moim  życiu moment, kiedy kolumny zagrały tak, że na słuchawkach niemożliwe jest uzyskanie podobnego efektu (czucie dźwięku całym ciałem). To był  koncert Atari Teenage Riot. Tylko, że słuchanie na takich głośnościach wymagało by nie tylko wyrozumiałej rodziny, ale całego osiedla :>

-Pawel-

  • 4724 / 5510
  • Ekspert
24-03-2013, 20:14
...i własnej elektrowni do zasilenia tego wszystkiego.

folab

  • 297 / 5905
  • Zaawansowany użytkownik
24-03-2013, 22:35
Nie wiem czy kolumny Martin Logan za 16000zł to już super kolumny,wiem tylko że przygotowany pokaz na tych kolumnach (przez dystrybutora) z dobrym zestawem towarzyszącym ( całość kosztowała jakieś 40 000zł) podobał mi się ,ale nie grało to lepiej jak Sennheiser HD-600,scena była ogromna bo i kolumny bardzo wysokie ,ale wielkość sceny nie ma dla mnie znaczenia bo jak słucham na słuchawkach to dzieje się coś takiego że mam wrażenie uczestniczenia w koncercie ,nie wiem czy to moja wyobraźnia skaluje obraz ale czuje jak bym tam był.

lancaster

  • Gość
24-03-2013, 23:19
folab, pogadaj z lok'iem np. jego HD600 z dedykowanym lampowcem Black Horse czy jak to sie nazywa, konstrukcja p. Dubiela zdaje sie przy jego zestawie kolumn wywoluja jedynie usmiech zrozumienia jaki otrzymuje u lekarza facet podajacy sie za Napoleona :-)
...aczkolwiek tak z 7-10 lat temu (jak ten czas zapieprza) ten sam zestaw sluchawkowy z soundrackiem "Gladiatora"  byl szczytem szczytow dla mnie...ech to byly czasy....:-)

Szczerze mowiac myslalem ze we watku pokusimy sie  o dorzucenie opinii innych muzykow na temat sluchawek. Byc moze sie nad tym nie zastanawiaja jak Gabriel...a moze jednak ?

majkel

  • 7476 / 5905
  • Ekspert
24-03-2013, 23:55
Pogonić HD600 kolumnami to nie jest żaden wyczyn. Dobrze zrobiona konstrukcja dwudrożna z odpowiednim wzmocnieniem i źródłem jest poza zasięgiem tych słuchawek. Mówimy oczywiście o systemach domowych, bo w sklepie różne przypadki się zdarzają, czasami pozostałość po zabawach poprzedniego klienta. Słyszałem niedawno zestaw za 300000zł, który kompletnie nie grał, ale to z powodu nonsensownego zestawienia całości wyłącznie.

pastwa

  • 3815 / 5905
  • Ekspert
24-03-2013, 23:59
>> lancaster, 2013-03-24 14:02:11
Na TVP Kultura wlasnie program z/o Peterze.
Mało pochlebna opinia Petera o sluchawkach ogolnie :

"nie lubie sluchawek, to kondomy dla uszu. Ciekawe ze uzywajac sluchawek czlowiek falszuje a przy glosnikach spiewa czysto".

Trudno polemizowac, moje odczucia sa zblizone. Probowalem nawet ostatnio posluchac sobie, ot tak dla odmiany, na sluchawkach, sciagnalem po 10 sekundach. Ja sie juz \'dusze\' przy takiej prezentacji (co mnie zaszokowalo, bo kiedys nauczylem sie egzystowac z nimi na glowie i szlo z tym zyc). Najwazniejsze, ze nie trzeba wcale drogich glosnikow (wystarcza w zupelnosci takie w cenie GS1000, tylko trzeba je umiejetnie zestawic) aby nie chciec powrotu do nawet najdrozszych nausznikow, tu nie chodzi nawet o przestrzen (chociaz to podstawa muzyki, lokalizacja wzajemna aranzacji scenicznej), tu idzie tez o rozmiar/skale podawanej muzyki, sile basu, ciezar instrumentow (wolumen) brzmienia, jego swobode docierania do nas.... sluchawki w pierwszej chwili pierdza, a nie graja muzyke (sorki za brutalnosc), zapewne, jakbym tak sie nimi \'pokatowal\' z tydzien to bym ponownie dal rada uciec w te perspektywe zapominajac ze jest inny swiat, ale  nie chce, bo po co, skoro nie musze ;\'))

magus

  • 20990 / 5908
  • Ekspert
25-03-2013, 07:55
>> brodacz, 2013-03-24 20:13:24
>Ok Lancaster nie ma sensu sie spierac Ty nie lubisz sluchawek a ja sluchania kolumn siedzac z boku.
>A jesli chodzi o sprzet na ktorym sluchamy to jest wysokiej klasy


no skoro efekty są jak opisujesz, to on raczej jednak nie jest wysokiej klasy
może mieć wysokiej klasy cenę, a nawet recenzje :) ale to tyle

serio, jak chcesz uzyskać "wymierne" efekty porównań, to zrób to, co sugeruje Gustaw, czyli posłuchaj gdzieś Heresy na przykład
są kilkakrotnie tańsze od najdroższych słuchawek, więc jeśli chodzi o cenę to zasady są fair uważam
nawet cały optymalny tor można do nich zestawić w cenie akceptowalnej dla każdego ambitnego miłośnika słuchawek
zgaduję, że takie dość powszechnie uznawane za referencję Staxy (model dowolny) z optymalnym torem nie wyjdą taniej niż powiedzmy 20 tys. :)
tak więc spokojnie można zrobić uczciwe zawody i wtedy powymieniać się opiniami...
Odszedł 13.10.2016r.

Gustaw

  • Gość
25-03-2013, 10:53
>> folab, 2013-03-24 22:35:54
Nie wiem czy kolumny Martin Logan za 16000zł to już super kolumny

1. Logany za 16 tys to zdaje się sam dół oferty
2. Nie dane mi było usłyszeć dobrze grających kolumn firmy Martin Logan.

Gustaw

  • Gość
25-03-2013, 14:06
>> brodacz, 2013-03-25 13:29:44
Wiele firm produkujacych kolumny w instrukcjach opisuje aby starannie ustawiac kolumny aby byly rowno ustawione co do sluchacza.

Czy firma zna charakterystykę mojego pomieszczenia?
Wiedzą, że po lewej stronie stoi duży dębowy kredens po mojej babci? ;-)

>>Ile sie czlowiek na czytal i na eksperymentowal chocby o zmianie samego kata ustawienia kolumny wzgdem sluchacza a wy piszecie ze nie slyszycie zmiany w budowie sceny dzwiekowej gdy usiadziecie blizej jednej kllumny niz drugiej.

Jeżeli zmiany są to są minimalne i nie powodują dyskomfortu w odbiorze muzyki. Wszystko zależy od kolumn, pomieszczenia i ...... oczekiwań. Czy jeżeli zestaw audio gra fajnie muzykę to czy ktoś na serio analizuje jak jest rozstawiona scena?

Czy jeżeli podczas dobrego odtwarzania muzyki z gramofonu kogoś na serio denerwują incydentalne trzaski? Chyba nie. Słucha muzyki i tyle. Notabene znam melomana, który podczas odsłuchu muzyki ze swojego świetnego sprzętu audio zwyczajnie chodzi po pokoju i delektuje się muzyką. Innymi słowy - Scena? Niuanse? Who cares, jeżeli i tak gra fajnie?
Osobiście zaczynam analizować niuanse jeżeli to co słyszę jest średnie lub kiepskie. Przy dobrych systemach nie zwracam na to uwagi.

-Pawel-

  • 4724 / 5510
  • Ekspert
25-03-2013, 14:12
>> Gustaw, 2013-03-25 14:06:30
Osobiście zaczynam analizować niuanse jeżeli to co słyszę jest średnie lub kiepskie. Przy dobrych systemach nie zwracam na to uwagi.


Z systemami słuchawkowymi jest dokładnie tak samo ;)

magus

  • 20990 / 5908
  • Ekspert
25-03-2013, 14:35
brodacz,

ale po co spekulować i zdawać się na to co, jak sam mówisz, ci się wydaje?
moim zdaniem lepiej przekonać się osobiście

tylko uwaga
sens ma jedynie porównywanie słuchawek rekomendowanych przez zwolenników słuchawek z kolumnami polecanymi przez zwolenników kolumn :)
bo inaczej dowiesz się tylko tego, co już wiesz
Odszedł 13.10.2016r.