Audiohobby.pl

Hybrydowy wzmacniacz słuchawkowy

fallow

  • 6457 / 5875
  • Ekspert
03-12-2010, 14:31
Rozumiem, ze THD czy tam IMD trzeba zmierzyc, ale przeciez nie chcemy tutaj obrazkow a\'la RMAA tylko sama orientacyjnie skutecznosc tego wzmacniacza dla roznych obciazen.

MicSzu

  • 73 / 4926
  • Użytkownik
03-12-2010, 14:34
Jak widać niestety nie. Matematyka to nie moja dziedzina:)

szwagiero

  • 2239 / 5907
  • Ekspert
03-12-2010, 15:15
MicSzu nie mam nic do Ciebie, ale czy elektronika to Twoja dziedzina? Rozumiem, że złożyłeś pierwszy wzmacniacz, czy porównywałeś go z jakimkolwiek innym czy mamy Ci wierzyć na słowo, że gra dobrze (w Twoim mniemaniu)?

Wydaje mi się, że ciężko Ci będzie znaleźć kupców na tego typu forach, do dyskusji jak widzę również nie ma wielkiego pola do popisu.

Jeśli chcesz, żeby ktokolwiek brał Cię na poważnie to postaraj się o jakiekolwiek informacje o tym wzmacniaczu poza wymienieniem marek podzespołów których użyłeś podczas jego składania. Doceniam Twoją szczerość w odpowiedziach dotyczących np. parametrów, ale to jednak troszkę za mało. Po prostu ja miałbym pewne obawy, czy powinienem używać takiego wzmacniacza choćby ze względu na bezpieczeństwo moje i moich bliskich.

ps. czy płytka to kit AVT czy projektowałeś ją sam?

MicSzu

  • 73 / 4926
  • Użytkownik
03-12-2010, 15:30
>> szwagiero, 2010-12-03 15:15:53
MicSzu nie mam nic do Ciebie, ale czy elektronika to Twoja dziedzina? Rozumiem, że złożyłeś pierwszy wzmacniacz, czy porównywałeś go z jakimkolwiek innym czy mamy Ci wierzyć na słowo, że gra dobrze (w Twoim mniemaniu)?

Wydaje mi się, że ciężko Ci będzie znaleźć kupców na tego typu forach, do dyskusji jak widzę również nie ma wielkiego pola do popisu.

Jeśli chcesz, żeby ktokolwiek brał Cię na poważnie to postaraj się o jakiekolwiek informacje o tym wzmacniaczu poza wymienieniem marek podzespołów których użyłeś podczas jego składania. Doceniam Twoją szczerość w odpowiedziach dotyczących np. parametrów, ale to jednak troszkę za mało. Po prostu ja miałbym pewne obawy, czy powinienem używać takiego wzmacniacza choćby ze względu na bezpieczeństwo moje i moich bliskich.

ps. czy płytka to kit AVT czy projektowałeś ją sam?




A więc tak... Elektroniką zajmuję się już niemal 35 lat, wzmacniaczy, urządzeń elektroakustycznych i wszelakich urządzeń za te lata złożyłem setki i na codzień w pracy zajmuję się elektroniką --> ale pomiary itp. to nie moja działka. ( co wedle moich założeń jest świadectwem na to iż nie jest to AMATORSKA robota byle lutownicą w byle piwnicy lecz solidna konstrukcja wykonana \'\'fachową\'\' ręką z doświadczeniem).


Co do wierzenia w \'\'dobre granie\'\' to nie jest to tylko i wyłącznie moja opinia ale też kilkunastu osób, które nabyły odemnie owe wzmacniacze---> i napewno nie były to \'\'byle przypadkowe osoby\'\' ponieważ mało  kto kupuje słuchawki i odtwarzacze i inne perypetia audio za niebotyczne sumy. Poza tym jak już pisałem jest możliwość \'\'próby\'\' przed zakupem.


Płytka to nie KIT AVT ponieważ jest wprowadzonych kilka modyfikacji.



Pozdrawiam.

Vinyloid

  • 2470 / 5120
  • Ekspert
03-12-2010, 22:25
Myślę, że jeśli kolega MicSzu oferuje odsłuch za kaucją, to nikomu nic złego nie robi. Projekty DIY sa bardzo często sprzedawane na aukcjach bez żadnych certyfikatów bezpieczeństwa a jeśli komuś - nie daj Boże - coś by się stało, to łatwo można dotrzeć do sprzedawcy więc nie leży w jego interesie porażanie klientów prądem. Ten wzmak nawet na budżetowych podzespołach gra bardzo fajnie, co nie zmienia faktu, że na tzw. markowych gra o wiele lepiej. Ale te zdjęcia na dzierganej serwetce...trochę uzasadniają niepokój szwagiero o profesjonalizm ;-)

Haka

  • 2996 / 5193
  • Ekspert
03-12-2010, 22:44

MicSzu

  • 73 / 4926
  • Użytkownik
04-12-2010, 08:59
>> Vinyloid, 2010-12-03 22:25:08
Ale te zdjęcia na dzierganej serwetce...trochę uzasadniają niepokój szwagiero o profesjonalizm ;-)



Rozwiń proszę tą myśl... Co do zdjęć mogę je wykonać jak z profesjonalnego katalogu (zajmuję się równierz fotografią) więc nie problem to dla mnie...     Niepokój wedłóg mnie budzą sprzęty, którym robi się zdjęcia na podłodze byle aparatem z telefonu. Tutaj widać wszystko co trzeba, i nie wiem co kolega tam ZŁEGO widzi, chętnie posłucham.


Pozdrawiam.

Vinyloid

  • 2470 / 5120
  • Ekspert
05-12-2010, 17:10
Jakość zdjęć nie budzi moich zastrzeżeń ale ta serwetka...wybacz, kojarzy mi sie z Cepelią a nie z audiofilskim sprzętem. A propos na Allegro masz błąd w nazwie kondensatorów - nie JAMNICON tylko JAMICON. Chyba, że to wyluty z jakiegoś "jamnika" ? :-)))

lancaster

  • Gość
05-12-2010, 17:16
MicSzu, krótkie pytanko.
Niebawem bedzie organizowanyw  Poznaniu kolejny meat słuchawkowy.
Tym razem z tego co mi wiadomo pojawią sie m.in wzmacniacze WBA, będzie tez Holdegron, czyli w mojej opinii największa niespodzianka ostatniego spotkania.
Podeslij wzmacniacz, alba zapakuj sie w auto i podjedź ze sprzetem.
Jak dla mnei  wogóle mozesz nie wiedziec co tam jest w srodku, byle fajnie grasło :-)

Montaz urzadzenia bardzo estetyczny, obudowa tez OK. Ile ten wzmacniacz kosztuje jesli mozna wiedzieć ?

Vinyloid

  • 2470 / 5120
  • Ekspert
05-12-2010, 17:21
@ MicSzu
Znalazłem jeszcze jednego byka - powinno być SAMWHA a nie SAMHA.


@lancaster

wzmak kosztuje obecnie 439 zł
http://allegro.pl/lampowo-tranzystorowy-wzmacniacz-sluchawkowy-diy-i1336841505.html

MicSzu

  • 73 / 4926
  • Użytkownik
05-12-2010, 17:39
Odpowiadasz na wpis
>> lancaster, 2010-12-05 17:16:06
MicSzu, krótkie pytanko.
Niebawem bedzie organizowanyw Poznaniu kolejny meat słuchawkowy.
Tym razem z tego co mi wiadomo pojawią sie m.in wzmacniacze WBA, będzie tez Holdegron, czyli w mojej opinii największa niespodzianka ostatniego spotkania.
Podeslij wzmacniacz, alba zapakuj sie w auto i podjedź ze sprzetem.
Jak dla mnei wogóle mozesz nie wiedziec co tam jest w srodku, byle fajnie grasło :-)

Montaz urzadzenia bardzo estetyczny, obudowa tez OK. Ile ten wzmacniacz kosztuje jesli mozna wiedzieć ?


Bardzo chętnie wpadł bym nawet osobiście lecz niestety nie dam rady bo jednak za daleko, ale jesli był by ktoś kto mógłby się zająć wzmacniaczem w moim wykonaniu to mógłbym mu sztukę podesłać, żeby wszyscy mogli posłuchać.  



Pozdrawiam.



ps. za błędy w opisie przepraszam, nie wiem jak się tam znalazły.

lancaster

  • Gość
05-12-2010, 17:40
Kurde, jak za darmo. Serio.
Totalnie za darmo.

MicSzu

  • 73 / 4926
  • Użytkownik
05-12-2010, 17:45
Odpowiadasz na wpis
>> Vinyloid, 2010-12-05 17:21:31
@ MicSzu
Znalazłem jeszcze jednego byka - powinno być SAMWHA a nie SAMHA.


@lancaster

wzmak kosztuje obecnie 439 zł
http://allegro.pl/lampowo-tranzystorowy-wzmacniacz-sluchawkowy-diy-i1336841505.htm



Ty juz sobie odpuść szukania błędów, bo zachwalasz sam swój wzmacniacz pod niebiosa a z tego co widziałem na zdjeciu żadnego  elementu choc trochę lepszego od tych co ja stosuję w mojej wersji w nim niestety nie masz.  Może po za wypasioną obudową:)


Pozdrawiam.

lancaster

  • Gość
05-12-2010, 17:51
Dobra, może na zgodę umówcie sie z Vinyloidem, ze podeslesz mu wzmacniacz a on przywiezie swój i
Twój na spotkanie ?

...wiesz takie propozycje robie bo chetnie bym posłuchał, Wy sie pogodzicie a ja nie bedę miał na głowie urzadzenia :-)))

MicSzu

  • 73 / 4926
  • Użytkownik
05-12-2010, 17:52
>> lancaster, 2010-12-05 17:51:20
Dobra, może na zgodę umówcie sie z Vinyloidem, ze podeslesz mu wzmacniacz a on przywiezie swój i
Twój na spotkanie ?

...wiesz takie propozycje robie bo chetnie bym posłuchał, Wy sie pogodzicie a ja nie bedę miał na głowie urzadzenia :-)))




Jeśli się podejmie to może i tak być.