Audiohobby.pl

CD do 500 zł

foxbat

  • 1057 / 5910
  • Ekspert
07-05-2009, 21:00
Gabriel, McGyver na 100% wiedzial, ale nie powiedzial! :)
"jamnik" - wyraz zakazany na audiostereo

Gabriel

  • 1229 / 5704
  • Ekspert
07-05-2009, 21:27
Cisza... a na audiostereo nie mam konta. Nie piszę o przyłączeniu równolegle do rezystora upływu siatki drugiego rezystora o wartości  blisko 90x mniejszej, choć to też zabawne jest.
168V,,, a co będzie gdy tak jak u mnie wczoraj napięcie w gniazdku będzie miało 260V, 262V przez kilkadziesiąt minut ??, U mnie jedna zabawka wczoraj padła - stabilizator nie wytrzymał tego co dostał z mostka, druga przegrzała się na tyle, że wyrzuciłem ją do kosza i zrobiłem nową, lepszą... taa, szybki jestem ;).
To nie jest offtop z mojej strony -- ciekawi mnie tylko u ilu osób składających w ciemno coś, nad czym jak widzę rozwodzą się od baaardzo dawna  - miało problemy. Wiem, że część osób taki problem spotka, bo składają w ciemno, zazwyczaj jednak niewiele osób ten błąd jaki jest na schemacie popełni... No, ale żeby nie było, że robię offtopa - kiedyś miałem CD, faaajny CD, cieszyłem się nim może 2 dni. Nastąpiło coś takiego jak u mnie wczoraj... I cieszę się CD, ale już innym.
Część osób czytając definicje np. kondensatora, a potem potrafi kłócić się do upadłego że jest tak i tylko tak jak w definicji... Bez większego wpływu a może mniejszego wpływu w zależności od sytuacji.. Definicje znają na pamięć, każdy szczegół, zwłaszcza te dotyczące wpływu kondensatora na dźwięk a układy składają tak, jak widnieje na schemacie.Foxbat -> wkleiłeś, to muszę zareagować, bo ktoś za bardzo zaufa temu co publikują i męczą od miesięcy, a potem może być zonk. Widziałem takie zonki robione przez zawodowców.
Foxbat: wiedział czy  by wiedział?? ;) Bo ja powiem, za chwilę... ;)  Co z tego, że w temacie o CD do kilkuset PLN..Gab

Gabriel

  • 1229 / 5704
  • Ekspert
07-05-2009, 21:34
Czytam dalej to audiostereo i.... "może nic nie sknocił"   nice ;)

foxbat

  • 1057 / 5910
  • Ekspert
07-05-2009, 21:39
Gabriel, sugerujesz niewiedze mojego mistrza duchowego????
"jamnik" - wyraz zakazany na audiostereo

Gabriel

  • 1229 / 5704
  • Ekspert
07-05-2009, 21:46

A który to?

Gabriel

  • 1229 / 5704
  • Ekspert
07-05-2009, 21:48
Noooo, tyle wskazówek dałem...

Gabriel

  • 1229 / 5704
  • Ekspert
07-05-2009, 21:58

Bummmm !!http://www.youtube.com/watch?v=B8gFgIQl2HI

Gabriel

  • 1229 / 5704
  • Ekspert
07-05-2009, 22:02

Bummm !********To jest prawidłowe:http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/39/Polarized_capacitor_symbol_3.png******Po ślepym wpięciu dokładnie tak, jak jest na wałkowanym od miesięcy choćby na AS schemacie podanym wcześniej, przy zasilaniu "168V" możecie zacząć zastanawiać się czy zrobi "bummm"...Zrobi, nie zrobi... patrzcie jak składacie.... od miesięcy... Może nie zauważyłem tego prostującego wpisu, mało czytam forów.A może jednak ktoś zauważył??  Nie?? Nie ma się czego wstydzić, każdemu się zdarza...
;)

foxbat

  • 1057 / 5910
  • Ekspert
07-05-2009, 22:50
nie znasz mojego guru duchowego? olala...
"jamnik" - wyraz zakazany na audiostereo

Gabriel

  • 1229 / 5704
  • Ekspert
07-05-2009, 22:52

Wiem za to jak "działają" kondensatory podpięte ODWROTNIE do 168V... tyle miesięcy i nikt nie zauważył nawet?... olala...

torque

  • 9 / 5814
  • Nowy użytkownik
08-05-2009, 00:58
Hmmm..  w prawdzie zamieszczony schemat może i przedstawia błędną polaryzację kondensatorów, ale myślę że każdy kto ma chociaż trochę oleju w głowie i podstawową wiedzę, montując elementy, będzie jednak wiedział że pasek na koszulce kondensatora oznaczający masę został nadrukowany w celu, by podłączać to wyprowadzenie własnie pod masę a nie pod napięcie.
Ja mimo że jestem amatorem, nie udało mi się wysadzić w powietrze kondensatorów - no ale może ktoś jest zdolniejszy ode mnie :) (przyznam że nie zwracałem uwagi na sposob oznaczania polaryzacji na schemacie w tym przypadku). W każdym razie, zgadzam się z tym, że takie błedy trzeba wytykać, zeby na przyszlosc bylo ich
mniej.
Zamieszczony schemat przedstawia moją starą konfigurację (teraz jest WKWA) - oczwywiście przerobiłem w tym celu schemat ze strony lampizatora.
Pozdrawiam

Gabriel

  • 1229 / 5704
  • Ekspert
08-05-2009, 01:11
>> torqueZajrzyj na stronę lampizatora, przepatrz sobie schematy a zobaczysz coś ciekawego... Na as widzę, że schemat i wariacje jego wałkowane są od miesięcy... nikomu nie chciało się poprawić tego? Zbyt błaha sprawa?... Tutaj też nikt nie widział?http://www.lampizator.eu/LAMPIZATOR/REFERENCES/SATCH/IMG_5501.jpgtyle że na stronie Fikusa, na pierwszym schemacie, na jakim zauważyłem te odwrotnie wpięte kondensatory, przy mostku prostowniczym widnieje mały znaczek plus, jednak elektrolity są oznaczone tak jakby miały być wpięte odwrotnie."ale myślę że każdy kto ma chociaż trochę oleju w głowie i podstawową wiedzę, montując elementy, będzie jednak wiedział że pasek na koszulce kondensatora oznaczający masę został nadrukowany w celu, by podłączać to wyprowadzenie właśnie pod masę a nie pod napięcie."Grać to raczej gra, bo lutując kondensatory w układ - ludzie jednak patrzą (chyba...)na ich oznaczenia na obudowie, ale schemat jest skopany, ale nie zawsze każdemu ten błąd umknie...
Chociaż jak widzę dyskusje na temat: która stroną do masy wlutować NIEPOLARYZOWANY kondensator i porady...  "nie udało mi się wysadzić w powietrze kondensatorów" a wiesz, że nie muszą "wylecieć w powietrze" ? ;) Masa? Która masa? Wirtualna/semetryczne ??"przyznam że nie zwracałem uwagi na sposob oznaczania polaryzacji na schemacie w tym przypadku)"Podziwiam odwagę...;)
Gab

Gabriel

  • 1229 / 5704
  • Ekspert
08-05-2009, 01:14
Gdyby "podmienili"... ;) a tak do mojego powyższego wpisu:
http://www.lampizator.eu/LAMPIZATOR/REFERENCES/SATCH/IMG_5501.jpg

Gabriel

  • 1229 / 5704
  • Ekspert
08-05-2009, 01:18

Brrr... edit:  wirtualna/symetryczne (zasilanie) - jeszcze mnie ktoś posądzi o "niedopatrzenia"...

Gabriel

  • 1229 / 5704
  • Ekspert
08-05-2009, 01:22
No... i w taki sposób "lekko" przestawiłem wątek, za co kolegę Selphy serdecznie przepraszam, mam nadzieję jednak, że pozwoli to uniknąć popełnienia błędu i doświadczając (zapewne) jego skutków, przynajmniej kilku osobom.;)Gabriel