Audiohobby.pl

Smarfron's Audio Nirvana

Rolandsinger

  • 2894 / 5902
  • Ekspert
12-06-2013, 21:42
One S jest na pewno nieco gorszy od One, ale generalnie jest w ścisłej czołówce.
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

majkel

  • 7476 / 5901
  • Ekspert
14-06-2013, 15:13
Dziś spędziłem chyba pół godziny z Samsung Galaxy nr nie pamiętam, platforma Android. Po 10 minutach znalazłem zakładkę, do której się wchodzi, by ujrzeć klawiaturę. Dużo szybciej (przypadkiem zresztą) dotarłem do opcji update firmware czy wersji jądra. Bluetooth jest czysto teoretycznie. Słuchawka telefonu nie widzi i vice versa, a wszystko zawsze robię tak samo. Na jakimś forum wygóglałem, że w niektórych sztukach telefonu system jest źle wgrany i trzeba iść do salonu - Niebieskiego Zęba bez tego nie będzie.

Wnioski - parę dni temu śmiałem się w rozmowie, że niedługo będą takie urządzenia (kieszonkowe), które potrafią dosłownie wszystko, tylko nie znajdzie się człowiek, który będzie potrafił owe urządzenia do tego zmusić. Równie dobrze będzie można nosić w kieszeni swój szczęśliwy kamień. Samsung z Adroidem coś tam jeszcze robi, tzn. to co normalny telefon, tylko znacznie mniej wygodnie, a pozostałe 95% telefonu to nazwijmy "junk apps". Poznałem wiele ich nazw, ale na szczęście już prawie żadnej nie pamiętam. Niektóre wołały o akceptację licencji, do czego oczywiście nie doszło.

Android to typowy wykwit szalonego informatyka z odchyleniem open source, który się brzydzi ergonomią i zapomniał, że soft pisał pod telefon, ale nie zapomniał o opcjach konfiguracji parametrów nie dostrzegalnych gołym okiem czy uchem. Przykładowo - w żaden graficzny sposób nie wynika, że zakładek jest więcej niż ekran pokazuje. Wiele rzeczy trzeba wiedzieć, że są, bo nie ma spojlera do nich. Rozmieszczenie kropek linkujących do stron menu jest w sam raz dla palców dwulatka. Pasek przewijania jest, ale trzeba wiedzieć, że to tylko wskaźnik i niczego się nim nie przewinie. Obraz się przewija, co akurat ma sens.
Telefon ten jest ogromny jak na swoje możliwości telefonu, mniejsze od mojej nokii z odsuwaną klapką i klawiaturą. Tzn. możliwości deklarowane są te same, tylko że od Samsunga się ich wszystkich nie wyegzekwuje, a od nokii owszem.

fallow

  • 6457 / 5871
  • Ekspert
14-06-2013, 15:18
Ja to nie wiedzialem, ze Ty Majkel taki muzealny antypostepowy arystokrata jestes lol :))

Sprobuj iOSa - tam nie ma nieprzemyslanych rzeczy i wszystko jest proste, dziala i gra jak gitara.

majkel

  • 7476 / 5901
  • Ekspert
14-06-2013, 15:23
Dzięki Fallow za poradę. Na pewno tak zrobię, gdy już nie będzie można nabyć telefonu z normalną klawiaturą. Pamiętam, jak raz widziałem w akcji smartfona, w którym wszystko odbywało się i wyglądało sensowniej niż na Samsungu. Możliwe, że to było Jabłko.

Rolandsinger

  • 2894 / 5902
  • Ekspert
14-06-2013, 15:29
Majkel, bierz Nokie z WP8, bedziesz zachwycony. Dziala jak normalny telefon, a moze duuuuzo wiecej. W 5 min. maks masz wszystko skonfigurowane. Intuicyjnosc jest obledna w tym OS, wszystko na jednym ekranie i w zasiegu kciuka.


________________________________________

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber beim Universum bin ich mir nicht ganz sicher.

z.B.

>>Kwantum przydanego mu basu jest wręcz wstrząsające, tworząc obrazy nacechowane potęgą i mocą, a jednocześnie spowite wszechobecnym niemal basowym łoskotem<<

>>Nowe gniazdko sieciowe spowodowało, że nagle miałem mnóstwo dźwięków. Nadciągały z każdej strony, wewnętrznie zróżnicowane, niby razem, ale każdy osobno, w swojej własnej misji.<<
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

fallow

  • 6457 / 5871
  • Ekspert
14-06-2013, 15:37
Ja bym jednak tego Majkelowi nie robil. Facet ma techniczny background wiec stawiam, ze jednak iOS bardziej mu przypadnie do gustu. Poza tym to znacznie dojrzalszy system niz swiezynka od M$. M$ to taki iOS dla ubogich :)))

fallow

  • 6457 / 5871
  • Ekspert
14-06-2013, 15:39
Bez obrazy oczywiscie :)

Zal bierze jak M$ usilnie probuje urwac target na swoj OS nie majac konkretych zalozen. Szukaja i szukaja tak tej grupy docelowej i poza krajami swiata B i C gdzie wygrywaja po prostu cena, trudno im cokolwiek urwac tym wiekszym.

Rolandsinger

  • 2894 / 5902
  • Ekspert
14-06-2013, 15:46
Ee tam. Nie przesadzajmy. WP8  po prostu lata, nawet na srednich bebechach, nie da sie popsuc, statystyczna jakosc aplikacji jest o lata swietlne przed Andkiem, te same appki sa znacznie bardziej dopieszczone graficznie niz wersje na Andka, co nie znaczy, ze geek taki, jak Ty wycisnie z Andruta znacznie wiecej. To ja dodam jeszcze, ze taki geek z MeeGo zrobi juz co chce.


__________________________________________

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber beim Universum bin ich mir nicht ganz sicher.

z.B.

>>Kwantum przydanego mu basu jest wręcz wstrząsające, tworząc obrazy nacechowane potęgą i mocą, a jednocześnie spowite wszechobecnym niemal basowym łoskotem<<

>>Nowe gniazdko sieciowe spowodowało, że nagle miałem mnóstwo dźwięków. Nadciągały z każdej strony, wewnętrznie zróżnicowane, niby razem, ale każdy osobno, w swojej własnej misji.<<
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

asmagus

  • 4439 / 5450
  • Ekspert
14-06-2013, 15:51
Ja tam nie jest jakoś przywiązany do żadnej marki i chyba wszystkie "większe" już miałem w wysokich modelach i prawda jest, ze w telefonach jest co raz mniej telefonów, a więcej komputerów.

Niemniej jednak ja do tego podchodzę jeszcze inaczej, mnie smartfon służy do pracy głównie. Dzięki temu, że obsługuje html i javę mogę w każdym miejscu gdzie jestem, bez dodatkowych urządzeń, w dowolnej chwili "wyceniać" i przyjmować zlecenia, które wykonuję sobie później na spokojnie. Czasem na wycenę zlecenia mam kilka minut, w sam raz by za pomocą smartfona to zrobić w korku ;)
Inny faktor to bardzo dobra jakość rozmów, którą ów smartfon winien się cechować (tu na początku wszystkie Androidy najbardziej kulały moim zdaniem). Wygląd jest daleko w tyle dla mnie.

Wracając jednak do wątku głównego, z telefonu w podróży nie słucham muzyki zbyt często (raczej jabłuszka), lecz muszę przyznać, że Xperia Z gra bardzo dobrze. Z Senkami IE8 nie ma problemów. Nic nie szumi, dźwięk jest czysty i szczegółowy jak na przenośny player. Sony umieściło w menu playera Walkman opcję eliminacji/zmniejszenia crosstalk zwaną wyraźne stereo, ale przyznam, ze z IE8 nie słyszę różnicy czy jest włączona czy wyłączona. Xperia Z ma Noise -81.9dB / Crosstalk -81.3dB ale z słuchawkami ponoć Crosstalk spada wg. gsmarena do -56.4 (to i tak lepiej niż w Galaxy SIII ale gorzej zdecydowanie niż w S IV, który w tym zakresie jest mistrzem). Nie wiem na ile ww crosstalki są winą słuchawek z zestawów tych telefonów, ale z IE8 nie słyszę nic niepokojącego.

Bardzo podoba mi się natomiast to, że Xperia Z gra (tu mocno nadużywane słowo) analogowo, w miarę miękko. Denerwować może lekko podbity bass, przynajmniej tak mi się wydaje w porównaniu do iPodów, lecz akurat mnie to nie przeszkadza.

Reasumując, u mnie Xperia Z zastąpi z 32 GB microSD iPoda w pewnych sytuacjach tj. np gdy wskazane będzie ograniczenie bagażu lub "przypadki" tzn. nie będę nosił iPoda tak na wszelki wypadek gdybym miał czas posłuchać. Oczywiście, żadny HIGH-END to nie jest i nie napędzi T1 ale naprawdę zaskakującym jest jak dobrze obecne flagowce się spisują jako odtwarzacze muzyczne.



fallow

  • 6457 / 5871
  • Ekspert
14-06-2013, 15:53
Dalej Rolo nie kumasz pewnej podstawowej sprawy.

Sa wersje aplikacji ktore faktycznie sa tworzone rownolegle multiplatofrmowo ale i sa aplikacje ktore nijak sa takie same a jedynie sluza do tego samego. Na Androidzie jest wolna dystrybucja - kazdy moze zapodac jakie tylko gowno chce podczas gdy na WP8 i iOSie jest weryfikacja.

Aplikacje ktore posiadaja swoja wersje na iOSa i Androida i WP8 - bo takie mozna rozpatrywac w kwestii statystyki - ktora sam poruszyles, zeby probka miala jakikolwiek sens wypadaja obecnie najslabiej wlasnie na WP8. Z bardzo prostego powodu - sam system jest swiezy i API jest skopane. OStatnio mielismy kolejna wielka zmiane API nie wiedziec czemu.

Natomiast to, ze przykladowo wybierzesz sobie 1 z 10.000 aplikacji notatnika na Androidzie i porownasz ja do 1 z 3 aplikacji na WP8 oraz do 1 z 20 aplikacji na iOSie i powiesz mi, ze gorzej Ci sie ja uzytkuje - to juz zupelnie inna sprawa.

Niestety piszesz o tym drugim przypadku a wciskasz mi jakies teksty o statystyce zeby brzmialo bardziej pro. Ja na biezaco mam dostep do takich danych z racjji profesji, zaloze sie ze Ty nie ;)

fallow

  • 6457 / 5871
  • Ekspert
14-06-2013, 15:54
PS. I nie chodzi mi o przywiazanie do marki, co do mobile aplikacje pisze na calkowicie rozne platformy, chodzi jedynie o to by nie wciskac kitu i opakowywac go w fajne slowa :)

fallow

  • 6457 / 5871
  • Ekspert
14-06-2013, 15:56
A co do samego systemu jako platformy, mysle ze iOS 7 obecnie doslownie zmiotl cala konkurencje wprowadzaja mase nowych - swietnych API, ktore pozwola tworzyc cala game aplikacji oparty o zupelnie nowa generacje interfejsu.

Reszta znow bedzie gonic.

majkel

  • 7476 / 5901
  • Ekspert
14-06-2013, 15:57
@asmagus, telefonizowanie się w samochodzie jest karane mandatami. W związku z tym nie mogę przyjąć Twojej argumentacji. :-)

asmagus

  • 4439 / 5450
  • Ekspert
14-06-2013, 16:14
Ja w tym korku oczywiście bez auta stoję ;)

asmagus

  • 4439 / 5450
  • Ekspert
14-06-2013, 16:16
>> fallow, 2013-06-14 15:56:05
A co do samego systemu jako platformy, mysle ze iOS 7 obecnie doslownie zmiotl cala konkurencje wprowadzaja mase nowych - swietnych API, ktore pozwola tworzyc cala game aplikacji oparty o zupelnie nowa generacje interfejsu.
Reszta znow bedzie gonic.


Dla smartfonów, z mojego punktu widzenia, bez znaczenia jaki jest iOS skoro iPhon 5 ma mikroskopijny jak na 2013 rok 4 calowy ekran.