Audiohobby.pl

Słuchawki uczynią cię głuchym

Ultrasoniak

  • 92 / 4937
  • Użytkownik
23-11-2010, 01:49
Wymądrzać na temat systemów w ultrasone się nie będe poprostu działa to na zasadzie redukcji cisnienia  nie zmniejszając głośności jednocześnie, między przetwornikiem a uchem jest blacha z powycinanymi otworkami o różnej średnicy niekróre z nich są dodatkowo przysłonięte. Dobrze to wykombinowali ci DDRowcy  bo pokrywa się to z moimi odczuciami. Poprzez to zmyślne rozproszenie dzwięk odbiera się całym uchem a nie tylko kanałem słuchowym.
Moje poprzednie k701 słuchałem o wiele głośniej by wycisnąć z nich więcej wrażeń poprostu podgłaśniałem a z tymi 2900 słucham o wiele ciszej i nie mam potrzeby podgłaśniać dzwięk jest od razu dobry w całym paśmie nawet gdy jest bardzo cichy. Dodam że to jedna z cech które zauważyłem zaraz na początku, przyzwyczajony do dość głośnego słuchania szybko zmieniłem nawyki.

Maniakiem Ultrasone nie jestem nikt mi nie płaci za to co piszę, a szkoda.

fallow

  • 6457 / 5884
  • Ekspert
23-11-2010, 11:35
Redukcja cisnienia to akurat faktyczna zaleta sluchawek Ultrasone, przy mniejszym niz w innych sluchawkach SPL odnosi sie wrazenia sluchania na podobnej glosnosci. Dla mnie zaleta - nic dodac, nic ujac.

Dzwiek calym uchem odbiera sie w kazdych sluchawkach wokolusznych, Ultrasone poza modelem Edition10 wokoluszne nie sa. (Chyba, ze ktos ma male uszy) Natomiast do kazdego elementu malzowiny fala dzwiekowa dochodzi i w Ultrasonach i w kazdych innych sluchawkach. Co do ochrony przed promieniowaniem - pozwole sobie tego nie komentowac, rownie dobrze mozna ekranowac sobie mieszkanie anty-elektromagnetycznie np.
Znacznie bardziej prawdopodobne jest dla mnie to, ze kiedy dali juz tam ten metalowy filtr, logicznym krokiem bylo wykorzystanie go jako "ekran" i dorobienie "technologi reklamowej".

Natomiast to, ze czesc fali dzwiekowej kieruje sie bezposrednio do kanalu sluchowego stosuja juz z powodzeniem inni producenci, chociazby Sennheiser. Tyle, ze "system" ma inna nazwe -  E.A.R. Wielu z nich poszlo nawet dalej i pozycjonuje przetwornik pod katem, co pewnie i Ultrasone za jakis czas zrobi i bedziemy miec jeszcze nowszy system o nowej nazwie albo kolejna zupdetjowana odslone S-Logica.

Panom z Ultrasone na pewno mozna pogratulowac pomyslowosci na wymyslanie na sile nowych rewolucyjncych z nazwy rozwiazan. Oczywiscie nie zmienia to wcale faktu, ze niektore ich sluchawki posiadaja cechy wybitnie - np. Ultrasone Edition9 a czesc z tego faktycznie ma jakies zastosowanie - np. mozna sluchac ciszej.

Ultrasoniak

  • 92 / 4937
  • Użytkownik
23-11-2010, 20:21
Przetwornik pod kątem i niecentrycznie jest już w Ultrasone od dawna teraz w nowszej wersji ponoć jeszcze bardziej skutecznej S Logic Plus, kupiła od nich ten patent Yamaha o czymś to świadczy. Ich słuchawki z dopiskiem pro są przeznaczone na rynek profesjonalny więc są stworzone dla realizatorów spędzających z nimi dużo więcej  czasu niż przeciętny meloman i nie sądze by mogli wciskać bajki zawodowcom siedzącym przed stołami mikserskimi za grube miliony.Dzisiaj higiena i bezpieczeństwo pracy a przedewszystkim zdrowie jest najcenniejsze, poczucie konfortu że słuchawki mają wyeliminowane promieniowanie elektromagnetyczne na pewno pomaga w efektywności pracy tym którzy tego potrzebują. He He chyba staje się Ultrasone fanem.

fallow

  • 6457 / 5884
  • Ekspert
23-11-2010, 20:46
Jeseli rzeczywiscie wierzysz w to, ze realizatorzy uzywaja sluchawek w jakimkolwiek kluczowym etapie realizacji to z mojej strony EOT :)

Jezeli jeszcze ktos mialby cokolwiek oceniach na sluchawkach equalizowanych w tak ogromny Loudness i grajacych tak nierowno jak Pro 900 czy Pro 2900 to ja juz zupelnie dziekuje. To sa sluchawki dobre do niemieckiej elektroniki lub wydobywania basu z kawalkow w ktorych go nie ma - z tego drugiego akurat sam potrafie czerpac solidne poklady przyjemnosci, ale nie na dluzsza mete.
Do "kultury" i zrownowazenie przekazu takich np. Edition8 to sa lata swietlne. Nawet do "rownowagi" (o ile mozna tak o nich powiedziec) Edition9 brakuje im bardzo duzo.

Cala "wielka" rola sluchawek konczy sie na jakims tam monitoringu kiedy po prostu nie mozna z roznych wzgledow uzyc glosnikow albo jakis muzyk potrzebuje odsluchu by nie przeszkadzac innym lub innych nie slyszec.

Reszta Twojego wpisu brzmi dla mnie jak marketing przedstawiciela firmy Ultrasone i to jeszcze wyjatkowo zawzietego, ktoremu wydaje sie ze trafil na podatny grunt.

Gdzie ten przetwornik pod katem w Pro 900 np. ?

aasat

  • 2263 / 5897
  • Ekspert
23-11-2010, 21:59
Wygląda na to, ze wyeliminowane promieniowanie elektromagnetyczne odbywa się po prostu przez wstawienie sporego kawałka blachy miedzy driver a ucho, a otworów jest tu jeszcze mniej niż w starych ortho.

Dla mnie to jest dowód, ze przede wszystkim liczy się ciśnienie w komorze miedzy driverem a błoną bębenkową, a nie to ile jest otworów czy jest ich mało czy dużo

Kuba_622

  • 312 / 4940
  • Zaawansowany użytkownik
23-11-2010, 23:31
I pewnie jeszcze zwiększają płodność młodych kobiet i pól uprawnych :)

Dawniej, to się jeździło do sanatoriów, a nie słuchawki zakładało...

-Pawel-

  • 4724 / 5519
  • Ekspert
24-11-2010, 00:03
A dlaczego nikt nigdy nie porusza problemu prawidłowego wysterowania słuchawek przez wzmacniacz?

Z własnego doświadczenia wiem, że większość słuchawek dynamicznych, które z założenia nie były zaprojektowane z myślą o sprzęcie przenośnym, po podłączeniu do dziurki w laptopie czy przypadkowym playerku gra dźwiękiem niesamowicie szybko męczącym słuch. Dźwięk taki odbieram jako "świszczący" i bardzo szybko odczuwam wówczas zmęczenie słuchu i muzyka staje się wręcz nieprzyjemna, można odczuć "przytkanie" po krótkim czasie. Proporcje tonalne stają się obojętne bo tnie na każdym pasmie suchym dudnieniem. Mając dobry wzmacniacz słuchawkowy w moim odczuciu słuch jest traktowany przez słuchawki znacznie łagodniej, nawet przy głośniejszym słuchaniu. To są oczywiście moje prywatne odczucia, nie wiem jak to dobrze wyjaśnić.

Ultrasoniak

  • 92 / 4937
  • Użytkownik
24-11-2010, 03:47
Może pokusze się o rozkręcenie swoich 2900 to przyjrze się uważniej
Co do tego basu zupełnie się nie zgadzam bas pojawia się tam gdzie powinien być jest głęboki ale nie dominuje  nad całością i nie przysłania reszty pasma nie próbuje się wpychać tam gdzie go nie proszono.Myśle że są to najlepsze słuchawki ultrasone wliczając to edytion 9. O edytion 10 jeszcze nic nie wiem więc się nie wypowiadam.
A co to takiego niemiecka elektronika? Regionalizacja brzmienia dzisiaj już nie ma najmniejszej racji bytu.Kiedyś mówiło się o brzmieniu japońskim(wątłe wzmacniacze z małym transformatorkiem wszystko na układach scalonych czyli dużo wat ale mała wudajność prądowa) francuskie  (takie kontrolowane konturowe szczupłe) niemiecki(wiadomo bas i góra) itp.itd. Od długiego czasu wszystko się zmieniło wię kolego przestań myśleć takimi stereotypami.

Radical

  • 721 / 5217
  • Ekspert
10-12-2011, 18:30
>> cadam, 2011-12-10 18:09:15
http://tech.wp.pl/kat,130038,title,Miliony-ofiar-odtwarzaczy-MP3,wid,14036426,wiadomosc.html
-------------------------------------------

Moim zdaniem to przez jakość pchełek dokładanych do ipodów. Mnie zaczyna lecieć krew z uszu po koładnie 7 sekundach słuchania na tym barachle.

Cypis

  • 2479 / 5053
  • Ekspert
10-12-2011, 21:17
>> fallow, 2010-11-23 11:35:29
>> Redukcja cisnienia to akurat faktyczna zaleta sluchawek Ultrasone

http://pl.wikipedia.org/wiki/Poziom_ci%C5%9Bnienia_akustycznego

Tak się niewinnie zapytam. Skoro ciśnienie akustyczne to po prostu... głośność, to jak, bez dokonywania cudów, firma Ultrasone zmniejsza ciśnienie przy zachowaniu tej samej głośności?

Pzdr, Tomek
d(-_-)b

fallow

  • 6457 / 5884
  • Ekspert
10-12-2011, 21:26
To samo ma Sennheiser i inne firmy. Przy mniejszym cisnieniu niz przy tradycyjnie skonstruowanej komorze, muszli i ulozonym przetworniku tak jak w tradycyjnych sluchawkach zachowuje sie _WRAZENIE_PERCEPCJI_ takiego samego poziomu glosnosci przy de facto mniejszym cisnieniu.

Moje Shury maja to zrobione bardzo podobnie, w wiekszosci ATH jest juz tak samo. W zasadzie w wiekszosci nowych sluchawek sa podobne rozwiazania.

majkel

  • 7476 / 5914
  • Ekspert
10-12-2011, 21:29
Czyli to jest tak jak ze zwykłymi bateriami, których nikt nie widział, ale mają 10% pojemności Duracell, albo ze zwykłym proszkiem, który pierze na szaro nie usuwając plam tylko kolory. Unia Europejska musi być w posiadaniu Zwykłych Słuchawek, na których kalibruje dopuszczalną moc wyjściową. :)

fallow

  • 6457 / 5884
  • Ekspert
10-12-2011, 21:31
A Grado ? :D Tam chyba nie ma kompletnie zadnych zabiegow poza wyeliminowaniem rezonansow na wiadome tylko dla Johna sposoby :).

fallow

  • 6457 / 5884
  • Ekspert
10-12-2011, 21:36
PS. Wzialem udzial w konkursie Grado - PS500 Giveaway. Mam nadzieje, ze wygram :)