Audiohobby.pl

Wzmacniacze słuchawkowe wysokiej klasy

Alucard

  • 2557 / 3622
  • Ekspert
30-05-2018, 13:09
Szukałem na necie ofert tych Grace ale nie ma nigdzie. Znalazłem za to coś od Polaków w sumie, no bo Mytek. Wygląda korzystnie, szczególnie Manhattan, chociaż te niższe też, ale obawiam się że niższe mogą mieć słabszy amp słuchawkowy w środku. Przeznaczenie tych urządzeń to chyba głównie jak DAC.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

pastwa

  • 3815 / 5914
  • Ekspert
30-05-2018, 13:27
Mytek robi DACi nastawione na detal i krawedzie, bol glowy dla posiadacza z czym to potem zestawic aby chcialo sie dluzej sluchac muzyki, mnie te wyroby rozczarowaly i jeszcze ich wyglad dosc kontrowersyjny...

ps. fajne komba w 'nizszej' cenie warte rozwagi to przykladowo Benchmark 3 albo Lynx Studio Hilo.
« Ostatnia zmiana: 30-05-2018, 13:35 wysłana przez pastwa »

Synthax

  • 2323 / 4133
  • Ekspert
30-05-2018, 13:44
Wszedłem na stronę Grace Design i zauważyłem że jest tylko jeden wzmacniacz słuchawkowy G900, myślę że coś nowego się kroi skoro zdjęli z oferty świetne comba G903 i G920.
Czy Grace ma jakiś konkretny charakter który odciska się na brzmieniu? Czy jest podobny brzmieniowo do Myteka? Które na moje nieszczęście gra szkicowo i zbyt lekko...

rafaell.s.cable

  • 1166 / 5373
  • Ekspert
30-05-2018, 16:26
Szukałem na necie ofert tych Grace ale nie ma nigdzie. Znalazłem za to coś od Polaków w sumie, no bo Mytek. Wygląda korzystnie, szczególnie Manhattan, chociaż te niższe też, ale obawiam się że niższe mogą mieć słabszy amp słuchawkowy w środku. Przeznaczenie tych urządzeń to chyba głównie jak DAC.

Proszę bardzo Grace Design m920:

https://www.ebay.pl/sch/i.html?_from=R40&_trksid=m570.l1313&_nkw=282982301386&_sacat=0


Fantastyczne wejście słuchawkowe poza tym super DACgniazda RCA, XLR tak że każdy monoblok z kolumnami też wysterujesz tak że w sumie rozwojowe urządzenie nie tylko słuchawkowe.

rafaell.s.cable

  • 1166 / 5373
  • Ekspert
30-05-2018, 16:38
Wszedłem na stronę Grace Design i zauważyłem że jest tylko jeden wzmacniacz słuchawkowy G900, myślę że coś nowego się kroi skoro zdjęli z oferty świetne comba G903 i G920.
Czy Grace ma jakiś konkretny charakter który odciska się na brzmieniu? Czy jest podobny brzmieniowo do Myteka? Które na moje nieszczęście gra szkicowo i zbyt lekko...

Fantastyczny neutralny płynny muzykalny dźwięk bez zamulania ale i bez niepotrzebnego cyfrowego nalotu, precyzyjnie pokazywana scena ale w naturalny niewymuszony sposób; piłka stoi po stronie zarówno słuchawek jak i końcówek mocy oraz kolumn.  Pewnie po wakacjach ruszą z nowym modelem ale cena tego jest bardzo dobra.
Ten sprzedawca widzę też ma starszy m903;  ciut droższy ale bez cła można nabyć tutaj:https://www.ebay.pl/itm/Grace-Design-M903-Pre-Amp-Headphone-Amp-Digital-Processor-Ex-Demonstration/263717214700?hash=item3d66c559ec:g:IVcAAOSw0A9aMmSi

Synthax

  • 2323 / 4133
  • Ekspert
30-05-2018, 17:28
Mytek robi DACi nastawione na detal i krawedzie, bol glowy dla posiadacza z czym to potem zestawic aby chcialo sie dluzej sluchac muzyki, mnie te wyroby rozczarowaly i jeszcze ich wyglad dosc kontrowersyjny...

ps. fajne komba w 'nizszej' cenie warte rozwagi to przykladowo Benchmark 3 albo Lynx Studio Hilo.
Mytek jest tak wyposażony że chcialoby się go mieć ... gdyby nie ten dźwięk :)

mirhon

  • 438 / 5802
  • Zaawansowany użytkownik
30-05-2018, 18:03
Mytek jest tak wyposażony że chcialoby się go mieć ... gdyby nie ten dźwięk :)

Miałem długo starszy model Mytek Stereo Dac 96 i złego słowa nie powiem. Nie zamieniłem go nawet na chorda Hugo ( nie TT). Lepiej zagrał mi dopiero wspomniany wcześniej Korg.

pastwa

  • 3815 / 5914
  • Ekspert
30-05-2018, 19:49
U mnie natomiast 'wygral' swego czasu Audiolab MDAC wlasnie z wymienionym Mytkiem, dzieki wiekszej spojnosci i plynnosci, choc tez nie grzeszyl jakimis wielce zroznicowanymi barwami albo dociazonym brzmieniem. Dobrze go jednak wspominam.

ps. Musze jednak dodac, ze gdybym posiadal dajmy na to Audeze LCD2 to taki Mytek bylby wrecz wymarzonym lekarstwem na ich przyduszony dzwiek i przycieta gore pasma, wiec tak naprawde decydujaca bedzie reszta sprzetu - sluchawki/kolumny/wzmacniacz.
« Ostatnia zmiana: 30-05-2018, 19:56 wysłana przez pastwa »

Sekator

  • 447 / 3331
  • Zaawansowany użytkownik
30-05-2018, 20:19
bylby wrecz wymarzonym lekarstwem na ich przyduszony dzwiek i przycieta gore pasma
Tylko po co takie słabe słuchawki kupować, a potem je leczyć?

pastwa

  • 3815 / 5914
  • Ekspert
30-05-2018, 21:06
Sa ludzie co lubia taki dzwiek i dla nich nie jest to leczenie, jedynie z mojej perspektywy tak to wyglada.

bum1234

  • 67 / 5569
  • Użytkownik
30-05-2018, 21:11
Zyzio/Bum,

Ilez mozna klepac te sama spiewke, kazdy zna juz chyba na pamiec argumenty o 'zerach' i 'oszustach', zakrawa to na chora obsesje, gorsza od zatwardzialego audiofilizmu ;')

Nie moja wina, że rafaelek to oszust i techniczny ignorant. Jego wiedza to znajomość paru terminów, którymi usiłuje zaimponować mniej zorientowanym ;)

Koniec offtopu.

Alucard

  • 2557 / 3622
  • Ekspert
30-05-2018, 21:14
"Tylko po co takie słabe słuchawki kupować, a potem je leczyć?"

W tym akurat również nie widzę sensu. Niskie Grado np grają angażująco i całkiem fajnie z kartofla, a z systemem docelowym już tylko lepiej, tak że masz już tylko ochotę na wyższe modele od Johna. Bez toru za co najmniej jakieś 10 - 12kzl (MDAC plus powiedzmy bryston) plus kable i transport, nie da się z LCD2 wycisnąć nic co potrafiłoby człowieka wciągnąć. Myślałem że Classic coś wniosą ale z tego co słyszałem to klapa. Jestem jak najbardziej za ulepszaniem dobrego aby osiągnęło szczyty a nie za  poprawianiem padła żeby było jako takie, i to za takie pieniądze. Ale również rozumiem ludzi którzy słuchają na nich muzyki. Mają ten klimat swój nie powiem. Na dobrym torze na pewno np do jazzu zrobią komuś dobrze.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2557 / 3622
  • Ekspert
30-05-2018, 21:16
Takie DT990 i DT880 32 ohm z kartofla albo jakieś ziemniaczanej pyzy jak zwykły smartfon też grają. Szczególnie DT990.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

rafaell.s.cable

  • 1166 / 5373
  • Ekspert
30-05-2018, 21:48
Zyzio/Bum,

Ilez mozna klepac te sama spiewke, kazdy zna juz chyba na pamiec argumenty o 'zerach' i 'oszustach', zakrawa to na chora obsesje, gorsza od zatwardzialego audiofilizmu ;')

Nie moja wina,
Koniec offtopu.
Jesteś głuchy jak spróchniały pień, żadnej merytoryki w temacie, nic konkretnego od siebie o swoich doświadczeniach nie potrafisz napisać!!! Jesteś wrzodem na d.. na paru forach z przymusu tolerowanym! twoja nieuleczalna choroba innym tego nie rekompensuje, wkraczasz z nią z pełnym jej "dobrodziejstwem" w domenę publiczną. Nie będę cię leczył ani dyskutował z czymś czego nie można wyleczyć bo to bez sensu!!! Teraz pewnie napiszesz kolejny OT ale wszyscy cię już zdiagnozowali, nawet ci mniej doświadczeni!

Alucard

  • 2557 / 3622
  • Ekspert
30-05-2018, 21:50
Patrzyłem na ceny używanego Chorda TT i wychodzi to całkiem korzystnie. Około 11 tys, to może być strzał w dychę jako serce systemu, czytałem opis brzmienia dokładniejszy, wygląda jak perfekcyjny DAC pod Staxy, soczysty, obciążony, różnicujący, muzykalny.

Z kolei biorąc pod uwagę głosniki... Specyfikacja TT2 ze strony Chorda mówi jasno że jakieś podstawki albo monitory śmiało można popędzić też z niego. Wszystko w jednym z taką jakością to by było moje marzenie żeby nie robić z pokoju plątaniny kabli plus wieży z 10 klocków. 2 - 4 pary dobrych słuchawek, może jakieś podstawki i spokój. Zobaczymy jak bedzie w sprzedaży ile oni za niego zawołają.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.