Audiohobby.pl

ZASILANIE - SPRAWDZONE ROZWIĄZANIA I URZĄDZENIA.

saudio

  • 724 / 5280
  • Ekspert
08-04-2020, 22:52
Teraz z tymi ograniczeniami to ciężko, tym bardziej że Songolo jest raczej na zamówienie.
Na razie będzie zasilacz, zmniejszy potrzebę gniazd:) a potem zobaczymy.

Karol

  • 2011 / 4330
  • Ekspert
08-04-2020, 23:02
Obejrzałem ceny i mój zapał znacząco osłabł. Chyba na razie zostanę, przy tym co mam.
Znając siebie, to do zakupu Lucarto Audio Songolo KS300 za 6400 PLN, możne byłby się jakoś przekonał.
Wymagałoby to zapewne sporo pracy nad sobą, ale nie jest to niemożliwe.
Co do tego Synergistic Research PowerCell 8 UEF SE, za jedyne 17020 zł, żadnych możliwości nie widzę.. :(

Songolo KS300, to na pewno kondycjoner?
Czy coś tak taniego, (w porównaniu do innych), będzie równie funkcjonalne, jak te o wiele droższe?
« Ostatnia zmiana: 09-04-2020, 00:16 wysłana przez Karol »

saudio

  • 724 / 5280
  • Ekspert
09-04-2020, 09:24
Obejrzałem ceny i mój zapał znacząco osłabł. Chyba na razie zostanę, przy tym co mam.
Znając siebie, to do zakupu Lucarto Audio Songolo KS300 za 6400 PLN, możne byłby się jakoś przekonał.
Wymagałoby to zapewne sporo pracy nad sobą, ale nie jest to niemożliwe.
Co do tego Synergistic Research PowerCell 8 UEF SE, za jedyne 17020 zł, żadnych możliwości nie widzę.. :(

Songolo KS300, to na pewno kondycjoner?
Czy coś tak taniego, (w porównaniu do innych), będzie równie funkcjonalne, jak te o wiele droższe?
Songolo to Chyba kondycjioner Ma zabezpieczenia i filtry, składowej stałej też.
A ten PowerCell bez SE wychodzi taniej niż Songolo;) promka.
@Pastwa Ty lepiej pisz jak ten Keces się sprawuje, czy to olbrzymie trafo coś daje?
« Ostatnia zmiana: 09-04-2020, 09:26 wysłana przez saudio »

pastwa

  • 3815 / 5900
  • Ekspert
09-04-2020, 11:58
Spoko, zrobie jakis krytyczny odsluch Kecesa w ten weekend i podziele sie wrazeniami. Ta zmiana padow przez ostatnie kilka dni zupelnie mnie rozregulowala w przypadku AT, musze sie teraz ponownie zaadaptowac sluchowo.

saudio

  • 724 / 5280
  • Ekspert
09-04-2020, 12:04
Super, z góry dzięki.

pastwa

  • 3815 / 5900
  • Ekspert
12-04-2020, 12:14
Keces BP-1200, czyli zbalansowany rozdzielacz pradu. Wersja z 4 gniazdami, dosyc przyciezka bo az 12kg.

Technikalia konstrukcyjne i projektowe ladnie sa opisane (ze zdjeciami) na stronie producenta. Sam uklad jest masakrycznie prosty w swym dzialaniu i to chyba jego glowna zaleta. Koreanski BP-1200 zastapil u mnie inny kondycjoner pradu, brytyjski Isol-8 Minisub Axis.

BP1200. Najprosciej mozna by okreslic jego wplyw jako przesuniecie 'strefy nocnej ciszy w sieci' o dobrych kilka godzin, czyli mozemy miec nasz prad 'po polnocy' juz za dnia czy tez wczesnym wieczorem, o ile robi to u kogos roznice. Dochodzi jeszcze jedna rzecz, a mianowicie redukcja wpywu na siebie podpietych do rozdzielacza urzadzen.

Juz Isol-8 dawal poprawe, dosc subtelna ale jednak, bylo konsekwentnie lepiej niz z elektronika podpieta (laczowkami Chorda) prosto do gniazda w scianie badz mojej DIY listwy, gralo zwyczajnie plynniej, latwiej sie sluchalo.

BP-1200 tez wnosi subtelna poprawe wzgledem Isol-8 ale w wiekszym obszarze i calosciowo jest to bardziej przekonujace wzgledem jego ceny, poprawia sie bowiem zasadniczo seperacja na bardzo dalekich planach, dzwieki nie 'chowaja' sie za soba, jest wiekszy porzadek i slychac wiecej bo z 'wczesniej' jednego zrodla dzwieku zrobily sie teraz, dajmy na to, 3 osobne, poprzednio nalozone na siebie, stad dajace wrazenie, ze jest tylko jeden. Sa one tez mocniej podane, zatem bardziej widoczne, zwlaszcza mowa o tych mocno oddalonych sygnalach. Lepsza jest tez bez watpienia mikrodynamika, male impulsy maja wiecej energii, co akurat przeradza sie w bardziej wciagajace muzycznie doswiadczenie, nie tak stateczne/oklaple. Jest tego oczywiscie wiecej, ale krotki opis zawsze lepszy od dlugiego ;')

Natomiast dynamika makro jest tez lepsza na kolumnach, wydaje mi sie, ze Isol-8 troche limitowal prad urzadzeniom o jego wiekszym poborze (w skokach dynamicznych) dlatego wczesniej wzmacniacz byl prowadzony prosto do sciany.

I to w zasadzie tyle, jak odpialem Kecesa to muzyka ma sie wrazenie ze 'siada' i robi sie balagan sceniczny.

saudio

  • 724 / 5280
  • Ekspert
12-04-2020, 12:47
Dzięki za podzielenie się spostrzeżeniami. U mnie 4 to będzie trochę mało, może zostanę z tym co mam.

pastwa

  • 3815 / 5900
  • Ekspert
12-04-2020, 13:48
No bo Ty bys pewnie potrzebowal BP-2400 z 8 wyjsciami.

gruesome

  • 778 / 5838
  • Ekspert
12-04-2020, 14:13
Jak podłączy się prosty rozgałęziacz bez żadnych filtrów to chyba żadnego pogorszenia nie może być? Zatem ta liczba wtyczek w urządzeniu nie wydaje mi się bardzo ważna. Zakładam tutaj użycie przedłużacza na dobrych kablach i gniazdkach.

pastwa

  • 3815 / 5900
  • Ekspert
12-04-2020, 14:34
Nie wiem czy dobrze rozumiem co chcesz zrobic. Z prostym rozgaleziaczem nie dostajesz juz symetrycznego rozdzialu pradu, zatem nie masz ani separacji od sieci ani izolacji wzajemnej urzadzen, czyli od tego, co generuje sama elektronika podpieta do tego rozgaleziacza, a takie cos oferuje Keces, o ile ma odpowiednia ilosc wyjsc.

saudio

  • 724 / 5280
  • Ekspert
12-05-2020, 21:12

pastwa

  • 3815 / 5900
  • Ekspert
13-05-2020, 10:14
No i jak ? ogralo sie juz urzadzenie, zostaje, wnosi poprawe ?

Napiecie takie bardziej angielskie,czasem moze lepiej nie wiedziec wszystkiego ;')

ps. Ja chwilowo rozkoszuje sie odmiana grania poprzez glosniki.

saudio

  • 724 / 5280
  • Ekspert
13-05-2020, 19:58
Dopiero co zakończyłem przepinania, nie było łatwo bo trzeba było odkurzyć, ustawić i ułożyć kabelki.
Póki co to załączony Power Metal i grzejemy.
Na szybko największa zmiana na basie schodzi niżej, nie ma go więcej, ale jest czyściej, w miejscach gdzie wcześniej wchodziło prawie dudnienie teraz jest czyściutko. Ogólnie całość teraz jakby czyściej gra tak bym to opisał, jak się wszystko ułoży, z tego co pisał konstruktor to Mundorfy potrzebują trochę czasu, to postaram się coś napisać, ale na pewno nie będę przełączał z powrotem.
Jeżeli chodzi o napięcie to takie jest od jakiegoś czasu coś pomiędzy 233 a 236.

Corvus5

  • 2596 / 5367
  • Ekspert
13-05-2020, 21:46
Między 233V a 236V - niemalże idealnie. Wartość napięcia skutecznego w sieci przeważnie waha się w granicach 230-239V zależnie od poboru prądu w sieci, a więc i pory dnia, a także pośrednio roku zależnie od zmiany zaczepu na transformatorze SN/nN. Zmiana dźwiękowa poprawna - niskie częstotliwości nie są głośniejsze, po prostu jest mniej zniekształceń i przez to harmoniczne są bardziej ułożone, co sprawia, że pasmo niżej schodzi.

W ogóle czy puszczając przez ten transformator nie zbliżamy napięcia bliżej do sinusoidy i jednocześnie filtrujemy wyższe harmoniczne z sieci? Normalnie w sieci jest odkształcona sinusoida zbliżona do prostokąta, a tutaj czystszy sinus?

saudio

  • 724 / 5280
  • Ekspert
13-05-2020, 21:52
W Songolo nie ma trafa.

A jeżeli chodzi o Keces to chyba masz rację zwłaszcza wyższe częstotliwości nie przejdą przez transformator.