Audiohobby.pl

Jakie sluchawki?

sale uu

  • 2 / 5451
  • Nowy użytkownik
30-05-2009, 00:32
czy te Vivanco SR-470 są lepsze od Koss UR40?

Paszeko

  • 1277 / 5468
  • Ekspert
30-05-2009, 10:59
>> Gabriel, 2009-05-03 21:12:31
>Od dłuższego już czasu pracuję na moich starszych studyjnych Sony MDR V150. Są wygodne, lekkie, mają dobry bas, świetne średnie i czyste wysokie, >całość bez zniekształceń (używane są np. w studiach filmowych). Brzmienie po całości - wielogodzinna praca/odsłuch nie męczy.

Słuchawki tym symbolem oznaczone kosztują na allegro ~100 zł. To te o których piszesz ("studyjne" za taką cenę?) czy jakaś podróbka albo całkiem inny model o tym samym oznaczeniu?

Gabriel

  • 1229 / 5696
  • Ekspert
30-05-2009, 17:05
>>PaszekoTo są starsze już słuchawki, stąd cena nie jest wysoka. Spójrz na oficjalną stronę Sony > cena.Pytano mnie już o te MDRy z alecośtam.
Słuchawki, które wskazano mi na linkach - nie przypominają mi za bardzo moich (kupiłem je poza Polską)Różnice, względem moich (oryginalnych) jakie można zauważyć z bliska, natychmiast:Napis "SONY" - u mnie jest on "z poziomych pasków sztuk 19 (po długim czasie INTENSYWNEGO użytkowania - ściera się, z alleeee... napisy sa płaskie.Napis "SONY" - centralnie pod początkiem "N" widnieje "O" w "STEREO" - z allee... - napisy są przesunięte.Nadruki - z alle.. sa ciemniejszeWtyk - z alle.. > gumowy początek jest krótszy i szerszy, przejściówka "duzy jack" > "mały jack" różni się od mojej i wygladem i jakością.
W oryginale nie jest pozłacana, i podobnie jak wtyk słuchawek - również jest wykonana bardzo dokładnie.Kabelek - wnętrze z OFC, osłona w dotyku jest matowa i "silikonowata", te na aukcjach -  bywają połyskujące.Parametry i technologie podawane przez sprzedawców są niezgodne nawet z oficjalnymi danymi od Sony.Delikatność wypełnienia poduszek w oryginale VS twardsze poduchy w "okazjach"Wygląd przetwornika w moim egzemplarzu - wentylowany magnes itd..., wzgledem podróbek - sam wygląd to przyrównanie "merc vs maluch". Nie wspominając o lutowaniu...
Opakowania podróbek sa... inne.Tak, oryginały mają wytłoczone "MADE IN CHINA"
........Być może Sony wypuściło różniące się drobnymi szczegółami serie. Te, które widziałem lub wskazano mi - oryginałami nie były. Na alle... widziałem (kiedyś) tylko 1 używany oryginał (moje - raczej są oryginalne :)
Te, o których piszę - widziałem u dźwiękowców-realizatorów na planach filmowych. Producent określił je jako słuchawki z przeznaczeniem do realizacji udżwiękowienia, studyjne. O zapędach w stronę brzmień "filskich" - nikt nigdy nie pisał.
Raz jeszcze potwierdzam to, co pisałem o nich wcześniej: wielogodzinna praca z nimi nie męczy, precyzyjny, bez "zapiaszczenia", bez zniekształceń itd. dźwięk.Są na tyle dobre, że na nagraniach zrealizowanych "na żywo"/bardzo starannie (wiekszość, nawet audiofilskich wydawnictw może tylko próbować udawać realizm) - i w połaczeniu z dobrym sprzętem - słuchawki znikaja z głowy, odsłuch 3D.
W specyficznych nagraniach odsłuch u mnie kończył się zerwaniem ich z głowy - byt realistyczny, zbyt "z zaskoczenia" przekaz. Dla audiofilów - umożliwiają wychwycenie błędów/niedociągnięć realizatorskich na samplerach. MP3 - męczy, słychać kiedy algorytm kodowania nie radzi sobie z materiałem.Nie wszystkim ich charakterystyka podejdzie. Ale o tym koledzy audiofile - chyba wiecie.
 

Gabriel

  • 1229 / 5696
  • Ekspert
30-05-2009, 17:13
Dodam jeszcze, że "paskowany" napis "SONY" jest wytłoczony wtryskarką, paski napisu 3D sa malowane.