Audiohobby.pl

Anti-Cable

Mr. Zydelek

  • 237 / 5904
  • Aktywny użytkownik
27-04-2009, 17:43
Jeśli chodzi o długości kabli wszelakich, to jestem zwolennikiem by były jak najkrótsze. Takie niezbędne minimum.
Jedyna wyłącznością może być sieciówka. W niektórych systemach im dłuższe tym lepsze efekty, ale zasady 100% nie ma.

Mr. Zydelek

  • 237 / 5904
  • Aktywny użytkownik
10-05-2009, 12:12
Niewiarygodny efekt mozna uzyskać z Anti IC\' silver high rez stosując sieciówki ACP.

lancaster

  • Gość
10-05-2009, 12:14
Zydelek, OK....a jaks fota tego ACP ?:)

Mr. Zydelek

  • 237 / 5904
  • Aktywny użytkownik
10-05-2009, 17:14
Spoko Lan.... w swoim czasie wszystko będzie.
Na dzień dzisiejszy do anty oferty dołączyły anty stożki. Są to absorbery składające się z trzec szt. po trzy części. Dedykowane są zamiast kolców i podkładek. Jeden komplet to podparcie sprzętu w trzech punktach. Element górny i dolny ze specjalnego stopu z wyżłobieniami odziela kulka z innego stopu. Urządzenia jak i plyty granitowe w ten spośób postawone "pływają" uwalniając się od degradujących dzwięk zakłóceń. Efektem działania jest bardzo znaczne polepszenie rozdzielczości dzwięku, namcalność jest wyborna a przy tym dzwięk nie zostaje odchudzony ani osuszony (ustawianie na miękko). Pobobnie nie zostaje przerysowany ani przeostrzony (ustawianie na sztywno). Proporcje pomiędzy jednym a drugim są wysmienite. Kiedy zastosowałem anty podkładki po raz pierwszy oniemiałem, że takie coś może w tak słyszalny i pozytywny sposób wplynąć na odbiór muzyki.

lancaster

  • Gość
10-05-2009, 18:04
Zydelek, porównywałeś z np. vibrapodami ? Wiem ze tam "technologia" ogranica sie do kawałka gumy....no ale jakis tam punkt wyjscia jest...
....no i opisałbyś chociaz jak ten ACP wyglada ???

cir

  • 360 / 5904
  • Zaawansowany użytkownik
10-05-2009, 20:32
Zydelek nie wiem czy pamietasz ale kiedys rozpływałes sie na temat budowanej przez siebie audiofilskiej platformy z komorami /sektorami zasypywanymi piaskiem
pytałem cie wtedy o jakies blizsze szczegóły -ale bez efektu
były w koncu jakies osiagnięcia w tym temacie ?

L3VY

  • 224 / 5642
  • Aktywny użytkownik
10-05-2009, 21:37
Zainspirowany wątkiem zrób własnego Veluma na audiostereo zacząłem majstrować własną sieciówkę.

Główna zaleta i to wyróżnia ją od innych to możliwość regulacji odległość obu żył od siebie, przez co zmienia się indukcyjność i pojemność co przekłada się na zmianę brzmienia systemu. Każda żyła jest dodatkowo wzmocniona, by była na tyle sztywna by móc wisieć w powietrzu, aby zredukować wpływ drgań i nie stosować podstawek pod kable sieciowe. Prace na sieciówkami do wzmacniaczy trwają (głównie rezystancja i spełnienie Polskich norm). Fotki prototypu:
« Ostatnia zmiana: 01-01-1970, 01:00 wysłana przez lancaster »
_________________________________________
Pozdrawiam Mirosław Andrejuk
profesjonalne adaptacje akustyczne   www.AcousticLab.pl

L3VY

  • 224 / 5642
  • Aktywny użytkownik
10-05-2009, 21:40
Co do brzmienia to jest cudowna, po prostu trzeba posłuchać. Do nie dawna myślałem, że Groneberg Quattro Reference jej bardzo dobrą sieciówką, lecz to co zrobiłem zostawiło GQR daleko za sobą.
_________________________________________
Pozdrawiam Mirosław Andrejuk
profesjonalne adaptacje akustyczne   www.AcousticLab.pl

Mr. Zydelek

  • 237 / 5904
  • Aktywny użytkownik
11-05-2009, 11:11
>> cir, 2009-05-10 20:32:23
Zydelek nie wiem czy pamietasz ale kiedys rozpływałes sie na temat budowanej przez siebie audiofilskiej platformy z komorami /sektorami zasypywanymi piaskiem
pytałem cie wtedy o jakies blizsze szczegóły -ale bez efektu
były w koncu jakies osiagnięcia w tym temacie ?

Niestety plany nie zostały zrealizowane. Projekt pozostał na etapie do realizacji. Moją wadą jest "chroniczny" brak czasu:). Pomysłów wiele ale z realizacją są problemy.

cir

  • 360 / 5904
  • Zaawansowany użytkownik
11-05-2009, 19:56
to mamy podobnie
ja popełniłem 2 pod monobloki ale zabrakło mi cierpliwosci pod koniec i zasypałem całosc piaskiem kwarcowym ile weszło bez strojenia :)
czy ma wpływ na dzwiek nie odpowiem bo nie mam zapału tego wszystkiego dzwigac zeby sprawdzic

Road To Nowhere

  • 1033 / 5904
  • Ekspert
13-05-2009, 18:54
>Zydelek jak tam porównania srebrnego IC Anti na Bulletach i na srebrnych końcówkach ?

Mr. Zydelek

  • 237 / 5904
  • Aktywny użytkownik
14-05-2009, 17:08
Zdecydowanie dużo bardziej przejrzystym, z lepszym oddaniem planów, namacalnością jest IC na srebrnych bulletach. Miedziane złocone lekko przymazują rozdzielczość w stosunku do full versji, a czy to lepiej czy gorzej to każdy winien oceniać sam w swoim systemie:)

Roger7

  • 3 / 5870
  • Nowy użytkownik
05-06-2009, 13:11
> Mr. Zydelek, 2009-04-09 16:37:09
>Ktoś pytał się o sposób przygotowania druta. Emalię należy usuwać iglakiem ( precyzyjny pilnik ślusarski), a >końcówki konfekcjonować widełkami, bananami albo zabielać cyną lub czystą odtłuszczona miedź pokryć cienką >warstwą cyanoakrylu marki SICOMET. Jest to lepiszcze o przepływie prądu stosowane do klejenia cewek w >telewizorach. Nie dopuszcza powietrza a tym samym zapobiega utlenianiu się.

Witam

Chciałem się jeszcze dopytać jak najlepiej zakonfekcjonować kable ?
Chodzi o głośnikowe miedziane 10AWG i 28AWG (srebrne)  do bi-ampingu
oraz kable do interconnectu miedziane 18AWG i 28AWG (srebrne) ?
Czym ciąć takie grube kable jak 10AWG, potem należy emalię usunąc iglakiem ?

Pozdrawiam
Roger7

L3VY

  • 224 / 5642
  • Aktywny użytkownik
05-06-2009, 15:48
Odpowiedź udzielona na AS.
_________________________________________
Pozdrawiam Mirosław Andrejuk
profesjonalne adaptacje akustyczne   www.AcousticLab.pl

Mr. Zydelek

  • 237 / 5904
  • Aktywny użytkownik
05-06-2009, 17:03
Od wczoraj "ćwiczę" sieciówkę ACP Reference. REWELACJA !!!
Dziś jeszcze dziewicza sieciówka będzie porównywana z najwyższym Elektraglide (sorry za przekręcenie nazwy ale wiadomo o co chodzi).
Hektary przestrzeni, mnóstwo powietrza, monstrualny 100% kontrolowany bas, przepiękna barwa, magiczna rozdzielczość i wspaniała plastyczna góra.

L3VY jak wygrzeję to w przyszłym tygodniu będziesz miał okazję odsłuchu.