Audiohobby.pl

Starodawne wzmacniacze słuchawkowe

fallow

  • 6457 / 5888
  • Ekspert
11-09-2009, 08:26
Chodzi o to, ze kazdy lubi inny dzwiek. Jak zawsze jest tyle zdan ilu uzytkownikow. Na HeadFi mozna uzyskac nawet potwierdzenie, ze najlepiej zagraja z puszka sardynek :)) Zalezy jaki lubisz dzwiek. Mnie np. podobala sie ich energetycznosc kiedy byly terminowane symetrycznie i napedzane z RudiStora NX33 jednak z Woo Audio 2 graly glebiej i bardziej bajkowo, co mnie sie akurat podobalo.

Ja akurat zbyt cieplego toru bym in nie dawal, bo one same w sobie sa juz troche cieple i ospale przy tym przydalaby sie im lepsza rozdzielczosc i szybkosc stad sam zastanawialem sie nad rekablowaniem ich srebrem.

EMU1212m to bylo dla mnie idealne zrodlo dla tych sluchawek. Cieplej i mniej precyzjnie grajace to moim zdaniem nie jest juz do nich za dobry wybor. Chyba, ze sie ma wzmacniacz zylete :)

-Pawel-

  • 4724 / 5523
  • Ekspert
11-09-2009, 08:51
Fallow, a co mógłbyś powiedzieć o zestawieniu GS1000+Woo vs GS1000+Sensauris, zdaje się, że miałeś doczynienia z dwoma konfiguracjami. Czy poza lepszym basem na Sensaurisie GS\'y całościowo potrafiły wypaść lepiej niż na WA2? Podbicie w górnych pasmach wzmagające sybilizację rozumiem, że i tak zostało więc powiedz tylko, które połączenie wydałoby Ci się lepsze gdyby nie sybilowały na żadnym z tych wzmaków.

Żeby nie było, że OT to dodam, że w weekend popróbuję słuchania starych wzmaków kolumnowych sony, pioneer i marantz w połączeniu z GS1000 :)

chrees

  • 1653 / 5918
  • Ekspert
11-09-2009, 09:16
-Pawel- ---> Mam nadzieję, że okaże się dla Ciebie pomocne stestowanie zestawienia E-MU 1212m + Sensarius + Grado PS1000, co uczynię, wespół z Gustawem, lancasterem i pewnie kimś jeszcze, już w nadchodzącym tygodniu. Co prawda GSy i PSy różnią się od siebie, ale zawsze będzie to "pewna wskazówka". Charakter brzmienia Grado jest w PSach, w pewnym stopniu, zachowany ;>





-------------------------------------------------------------------------------
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.
.
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.

-Pawel-

  • 4724 / 5523
  • Ekspert
11-09-2009, 09:25
W zasadzie nie chodzi mi o sam charakter tego połączenia tylko czy nie będzie niedoborów technicznych w samym wysterowaniu/napędzeniu słuchawek jeśli wiesz co mam na myśli, sama sygnatura pozostaje dla mnie kwestią gustu. Ale będę bardzo wdzięczny za wszelkie opinie ;) W ogóle zdziwiłem się, że 32-ohm\'ówki potrafią tak przymulić jakby potrzebowały elektrowni :/ A może one mają tak grać? Hmm...no nie wiem póki co bez Sensaurisa nie ma co się porywać na droższe dynamiki. Ehh już tylko odliczam kolejne dni do października i pierwszych spotkań z nowym ampem, szkoda tylko, że nie będę miał wtedy pod ręką GS1000, niestety nie stać mnie na te dwie przyjemności naraz...

majkel

  • 7476 / 5918
  • Ekspert
11-09-2009, 09:45
>Charakter brzmienia Grado jest w PSach, w pewnym stopniu, zachowany ;>

Można się z tym zgodzić dodając, iż nie ma w dźwięku tego, co niektóre osoby wkurza. Ogólnie to jest tak, że łatwiej jest dobrać do PS1000 tak, żeby było przyjemnie i nic nie przeszkadzało, ale trudniej, żeby było magicznie.

aml

  • 34 / 5375
  • Użytkownik
11-09-2009, 11:34
Fallow kończąc ten OT chciałem przytoczyć jeden z postów, z którym często się spotykam szukając wzmaka pod K701.
@Unkle Erik (Head-Fi):
Be careful if you decide to go with tubes. The K-701 is a 62 Ohm headphone and also very inefficient. That\'s on the low side for impedance and most inexpensive OTL tube amps will struggle, due to their high output impedance. Impedance matching between the output impedance and the headphone impedance is critical for power going from the amp to the headphones. The K-701 is inefficient, so if you lose a lot of power with an impedance mismatch, then you won\'t power them adequately.

If you want to get output impedance down around where the K-701\'s impedance is (and impedance matching is very important), then you\'ll either want an amp with output transformers or a solid state amp.(...)

(...) The least expensive way to get a suitable output impedance for the K-701 is with a good solid state amp. Solid state has lost some popularity lately, but it can sound really, really good. I think my next project will be finally putting the Beta22 together. Man, does that thing sound good.

majkel

  • 7476 / 5918
  • Ekspert
11-09-2009, 11:39
Było o tym niedawno. Powyższe uwagi mają się do lampy 6S33S jak pięść do oka. Ona ma wydajność prądową 500mA, w impulsie do 800mA i jest wymarzona z tego powodu do OTLa.

Arek_50

  • 1130 / 5921
  • Ekspert
11-09-2009, 12:25
alghar......wyszukiwarka  ,wpisz NVA sa conajmniej trzy strony..na forum