Audiohobby.pl

Magnetofon

robinson

  • 43 / 5202
  • Użytkownik
24-05-2016, 18:32
Audiotone, spróbuj paski od Technicsa M250. Te mechanizmy są identyczne. Nie miałem Twojego modelu, ale 253 i 250 maja praktycznie taki sam mechanizm. Przynajmniej tak mi się wydaje po zdjęciach. Pzdr

Radmar

  • 1138 / 5902
  • Ekspert
24-05-2016, 19:10
Nano, coś dla Ciebie... Ale nie tylko dla Ciebie. :)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Marek

Radmar

  • 1138 / 5902
  • Ekspert
24-05-2016, 19:12
cd...
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Marek

Radmar

  • 1138 / 5902
  • Ekspert
24-05-2016, 19:12
cd...
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Marek

eMandDe

  • 2204 / 2979
  • Ekspert
24-05-2016, 19:35
Radmar

Śliczny ten Twój magnetofon Technicsa.

Super !!!

AUDIOTONE

  • 9396 / 5838
  • Ekspert
24-05-2016, 21:10
Radmar >>> Ta 270 super :)
gratuluje.
Audiotone, spróbuj paski od Technicsa M250. Te mechanizmy są identyczne. Nie miałem Twojego modelu, ale 253 i 250 maja praktycznie taki sam mechanizm. Przynajmniej tak mi się wydaje po zdjęciach. Pzdr

Dziękuje za cenne uwagi.
Ale co następuje prześledziłem chyba już wszystkie serwisówki od serii RS-M2xx i co zauważyłem mój RS-M265X ma trzy paski do napędu capstana numer paska QDB0326, do napędu prawego talerzyka nawijającego numer paska QDB0286 , i do podnoszenia mostka z głowicami numer paska QDB0287.
I po długim dogłębnym wertowaniu chyba 20 serwisówek dopasowałem dwa paski pomocnicze , zaś główny do napędu capstana nie pojawia się w żadnym innym modelu. Chyba że jakiś model mnie ominął...

Podaje poniżej modele pasków i dostępność w innych magnetofonach Technicsa z mechanizmem RS-M250 Series.

Numer części------------------------model paska---------------opis------------------------- dostępność w innych magnetofonach
M11..............................................QDB0326...............Flywheel belt........................tylko w RS-M265X
M12..............................................QDB0287..............CHANGING BELT....................265X,250,245X,255X,275X,280
M47..............................................QDB0286.................TAKEUP BELT......................250,255X,265X,275X,280

Czyli dwa paski dobiorę ale do capstan-a będzie ciężko... poszukam jeszcze .


eMandDe>>>>>>>>>
Tak myślałem na temat Twojego technics-a i tam jest taki malutki pasek nie zauważyłem go wcześniej .Od drugiego silnika pomocniczego to ten pasek właśnie jest od mechanizmu podnoszenia mostka z głowicami. I jeśli tak jak mówisz przewija dobrze to znaczy że ślinik pracuje , trzeba sprawdzić ten pasek czy nie jest rozciągnięty .To na początek . :)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

kendail

  • Gość
24-05-2016, 22:38
ale w tym modelu  JVC TD-V521
bylo cos co mnie wyprowadzilo optycznie z rownowagi

niestety nie pamietam co to bylo
jakas LED    nie wiem  caly pokoj sie sweicil
Jeszcze nie dotarł, ale przypuszczam co to może być. Wyświetlacz. Na wszystkich fotach w sieci jarzy się niczym reklamowy neon.

eMandDe

  • 2204 / 2979
  • Ekspert
24-05-2016, 22:50

Tak myślałem na temat Twojego technics-a i tam jest taki malutki pasek nie zauważyłem go wcześniej .Od drugiego silnika pomocniczego to ten pasek właśnie jest od mechanizmu podnoszenia mostka z głowicami. I jeśli tak jak mówisz przewija dobrze to znaczy że ślinik pracuje , trzeba sprawdzić ten pasek czy nie jest rozciągnięty .To na początek . :)

Mamten mechanizm na werzchu.
Bawiłem sie nim i patrzyłem jak działa. Co mogłem to nasmaroałem smarem i olejem silikonowym i mechanizm ttroche jakby lżej chodził.
Paski są !! - nie wiem jak sie mierzy naciąg ? Jeszcze w każdym bądź razie się nie rozpuszczają jak masło ale pewnie maja juz sporo km za sobą.
Jak porusze kółkiem to poprzez pasek porusze też silnikiem - tym pomocniczym i idlerem więc nie powinno niby być źle.Musze go poskładać i poprzyglądać się. Może coś już puściło ? Jutro spubuje bo dzisiaj nie mam siły.

A powiedz mi AUDIOTONE. Czy jest możliwość żeby zawieszał się sam przycisk ?
Chodzi o przycisk PLAY i o PAUSE.
I co może być że jak się zawiesi funkcja PLAY to słychac silnik ale nie podnosi mostka a tym samym nie startuje tj nie ciągnie kasety.
Jednak bardziej martwi mnie i zastanawiam się dlaczego wówczas nie mogę wyłączyć tej funkcji PLAY normalnie przyciskiem STOP ?
Muszę po prostu wyłączyć decka POWER-em.
« Ostatnia zmiana: 24-05-2016, 22:52 wysłana przez eMandDe »

eMandDe

  • 2204 / 2979
  • Ekspert
24-05-2016, 23:01
JVC TD-V521
ale w tym modelu  JVC TD-V521
bylo cos co mnie wyprowadzilo optycznie z rownowagi

niestety nie pamietam co to bylo
jakas LED    nie wiem  caly pokoj sie sweicil
Jeszcze nie dotarł, ale przypuszczam co to może być. Wyświetlacz. Na wszystkich fotach w sieci jarzy się niczym reklamowy neon.
Nie wydaje mi się żeby wyświetlacz tak migotał. Mam deck YAMAHA KX 580 i tam też jest bursztynowy wyświetlacz i nie ma takowych efektów.
Mnie sie wydaje że nano myśłał o innym modelu decka JVC gdzie co chwila zmiania się jedna cyferka ukazująca pozom dB czy cos takiego. I ona zmianiając sie mogła dawać takowe wrażeni.

Tak myśle.

AUDIOTONE

  • 9396 / 5838
  • Ekspert
24-05-2016, 23:02
Przycisk raczej nie blokuje jak słychać silnik to ok .
Zablokowany masz mechanizm podnoszenia mostka z głowicami . Przyczyna pasek za luźny lub sprzęgło zatarte.
 Tam z boku masz takie białe koło zębate , spróbuj min poruszać d górę i w dół. Mostek powinien się podnieść i opuścić.
Powinno kręcić się z malutkim oporem , bo w środku tego koła są krzywki .
u Ciebie może to wyglądać troszkę inaczej ale koło jest to samo.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

eMandDe

  • 2204 / 2979
  • Ekspert
24-05-2016, 23:26
Przycisk raczej nie blokuje jak słychać silnik to ok .
Zablokowany masz mechanizm podnoszenia mostka z głowicami . Przyczyna pasek za luźny lub sprzęgło zatarte.
 Tam z boku masz takie białe koło zębate , spróbuj min poruszać d górę i w dół. Mostek powinien się podnieść i opuścić.
Powinno kręcić się z malutkim oporem , bo w środku tego koła są krzywki .
u Ciebie może to wyglądać troszkę inaczej ale koło jest to samo.

Tak własnie robiłem i mostek sie podniósł a potem ponownie opadał.
Nasmarowałem tam wszystko co o siebie ociera. Tak jak mówiśz w środku tego koła sa krzywki i tam własnie zrobiłem smarowanie żeby lżej było silnikowi.
Jak poskładam to bede widział.
Może sie odmulił. A jak nie tzn pasek jest rozciągnięty.
Uspokoiłeś mnie tym, że przycisk nie może sie zablokować.
Poza tym facet opowiadał mi że nie chciał zaskoczyc a jak już zaskoczył to grał. Pewnie cos z tym jest.
Zobaczymy.

Dziekuję AUDIOTONE.

U mnie wygląda to tak
« Ostatnia zmiana: 24-05-2016, 23:33 wysłana przez eMandDe »

AUDIOTONE

  • 9396 / 5838
  • Ekspert
24-05-2016, 23:30
Co do rozciągnięcia paska to trudno ocenić . Pasek powinien być delikatnie ściśliwy , a zobacz jak włączysz Start czy ten pasek będzie się kręcić czy nie, bo jeśli stoi i ślizga się to za luźny i koło niema siły obrócić krzywkami i podnieść mostka z głowicami .

Podnoszenie jest zrobione identycznie jak u mnie. Mechanizmy różnią się tylko umiejscowieniem silnika kapstanu, i z przodu mikro wyłącznikami . Które przydało by się także przeczyścić jakimś preparatem typu KONTAKT 60 , w celu pozbycia się nagromadzonego osadu tlenków i brudu z powierzchni styku. Bo one są odpowiedzialne za poprawne załączanie funkcji mechanizmu .
« Ostatnia zmiana: 24-05-2016, 23:41 wysłana przez AUDIOTONE :) »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

eMandDe

  • 2204 / 2979
  • Ekspert
24-05-2016, 23:35
Co do rozciągnięcia paska to trudno ocenić . Pasek powinien być delikatnie ściśliwy , a zobacz jak włączysz Start czy ten pasek będzie się kręcić czy nie, bo jeśli stoi i ślizga się to za luźny i koło niema siły obrócić krzywkami i podnieść mostka z głowicami .
Zwrócę na to uwage AUDIOTONE tylko jak go złoże do kupy.
Tam bedę miał skierowana uwage.
Wówczas wyjdzie czy pasek jest ok czy juz nie.

AUDIOTONE

  • 9396 / 5838
  • Ekspert
25-05-2016, 00:00
eMandDe Tutaj na schemacie te styki są podane jako S502 - S505.
Bo jak coś nie styka to mechanizm potrafi "zgłupieć" lub nie włączyć funkcji poprawnie . To tak w skrócie .


kendail mój były JVC TD-V711 świecił w nocy jak choinka . Wyświetlacz w nim był czytelny fajnie ale gdy w pomieszczeniu było ciemno to nie było nic widać z sporej odległości tylko bursztynową poświatę :)
Co ciekawe na rynek Japoński Victor-y były z wyświetlaczami świecącymi na kolor "biały" jak zwykłe lluorescencyjne .
« Ostatnia zmiana: 25-05-2016, 00:03 wysłana przez AUDIOTONE :) »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

nano

  • 9079 / 4991
  • Ekspert
25-05-2016, 00:01
radamar

dzieki
miodzisko dla oka

dzieki


---

JVC TD-V521
tego mialem 100%
i cos migotalo     nie kreski z wyswietlacza
cos wrednego
sorry nie pamietam
poczekajmy na deck