Audiohobby.pl

Magnetofon

AUDIOTONE

  • 9396 / 5838
  • Ekspert
23-05-2016, 20:07
No to gratuluję AUDIOTONE.

Fajnie że odżył.

Macie rękę do tego.

A mnie troche odeszły chęci na reanimacje.

Ech. Kurcze. Nie nadaje się chyba do tego, to chyba nie dla mnie.

Poza tym myślę też o sprzedaży decków.


Nie martw twojego także ożywimy tak jak Aiwkę :)

Fakt troszkę zaparcia i ciągłe rozkręcanie i skręcanie i będzie działać .
A czemu piszesz że się nie nadajesz do tego ? Co cię zniechęca ?

A o sprzedaży co się dzieje ?



W moim leżą paski bo niema siły czasem zaskoczyć i pstryka jak dziki ... A jak zaskoczy to idzie wszystko.
Tak myślę ze u Ciebie może być podobnie... Bo przewijanie chodzi ok czasem powoli ale działa a start raz zaskoczy raz nie...
« Ostatnia zmiana: 23-05-2016, 20:10 wysłana przez AUDIOTONE :) »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

eMandDe

  • 2204 / 2979
  • Ekspert
23-05-2016, 20:12
Stoi ich ze 40 stuk I co z tego ?

Sam kiedys mówiłeś że tyle samo miałeś i sie pozbyłeś.

Może to ta magiczna cyfra 40 której sie nie przekracza albo trudno ja przekroczyć,

Zadałem sobie pytanie ile można ich mieć ?

Stoją i sie kurza. I trzeba  ofkurzać.

A może powinienem sprzedać wszystkie i fundnąć sobie Dragona i mieć spokój.

Jeden a wypas.

Dobrz, że mam tylko jeden MD, DCC i DAT.
Dobrze, że choroba nie przeszła na te.

A może powinienem sprzedać wszyystkie i wszystko co sie HI FI zwie i zrobić sobie wycieczke tj. wypad z tego naszego kraju.
« Ostatnia zmiana: 23-05-2016, 20:20 wysłana przez eMandDe »

eMandDe

  • 2204 / 2979
  • Ekspert
23-05-2016, 20:14

W moim leżą paski bo niema siły czasem zaskoczyć i pstryka jak dziki ... A jak zaskoczy to idzie wszystko.
Tak myślę ze u Ciebie może być podobnie... Bo przewijanie chodzi ok czasem powoli ale działa a start raz zaskoczy raz nie...

Nie AUDIOTONE.

Mój nigdy nie zaskoczył ze startem !!!

I tak sobie myślę że to elektronika. A za to sie nie biorę.

Chyba damy mu spokój.
Niech spoczywa w pokoju.

Ostatnio rozebrałem ONKYO i zgubiłem taką pofkładkę na oś capstana i mam dość.
Poza tym nie świecą dwie żaróweczki od kieszeni i przycisku POWER-a, a to juz grzebanie w elektronice,

To nie dla mnie.

Dam temu spokój.
« Ostatnia zmiana: 23-05-2016, 20:17 wysłana przez eMandDe »

AUDIOTONE

  • 9396 / 5838
  • Ekspert
23-05-2016, 20:18
Jak przewijanie chodzi to ok a jakie to są efekty jak wrzucisz mu start ?
Słychać coś ? Jakieś stuki jakieś zgrzyty ? Coś się kręci ? Silnik główny działa ?
E no nie poddawaj się  :)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

eMandDe

  • 2204 / 2979
  • Ekspert
23-05-2016, 20:22
AUDIOTONE

Dziękuję za chęci.

Dzisiaj pobaw sie przy swoim i daj mu drugie życie.

Ja swojego spakuje do wora i pójdzie na odstawke na śrubki.

Mam dość.
Naprawdę.

Mam doła

Sorry.

Lepiej będzie jak nic nie bedę pisał.

Musze sie uspokoić bo jeszcze odbije sie to na innym decku i pójdzie za technicsem.

I znowu bedę miał uraz do tej firmy.
« Ostatnia zmiana: 23-05-2016, 20:29 wysłana przez eMandDe »

AUDIOTONE

  • 9396 / 5838
  • Ekspert
23-05-2016, 20:48
:( no przykro mi to słyszeć ...
ale jutro na pewno będzie lepiej :)
 W moim paski do wymiany dwa idlery , i coś automatyczne wykrywanie rodzaju kaset nie działa ciągle świeci się metal...........
i obroty skaczą jak dzikie ... paski rozciągnięte do granic dziwie się że w ogóle zadziałał . Była kupa zimnych lutów ...
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

eMandDe

  • 2204 / 2979
  • Ekspert
23-05-2016, 21:11
Dasz radę AUDIOTONE

Wierze w Ciebie.

Ja wydałem na moje zabawki od 14 stycznia br. bez 4 zł 6300 PLN

To troche za dużo. Tak myślę.

I nie pisze, żeby się chwalić, wręcz odwrotnie. Czekam żeby mnie ktoś napisał, że mam fioła.
I nie z tego powodu mam do nich niechęć. Ja mam niechęć do ich napraw bo tak jak pisałem to nie dla mnie.

A jak tak pójdzie z tymi zakupami to bedę musiał brać kredyty, a się nie zatrzymam.
Mam taką wadę, że jak się czegoś uczepie to kupuje na umór. Nie mam hamulców. I jak już mam to trudno sie mi z czymś rozstać.
Powinienem sobie określić jasno widełki. Np kupuje tylko SONY albo AKAI, Albo mp trzy czy dwu gowicowe, albo z podwójnym bądź pojedyncym capstam albo np srebrne.

Byłoby ich mniej. A tak jest ich tyle i nadal się rozglądam.
To troche winy, że tutaj jestem.
Czyrtam i sie zabakcylowałem.

Nie dobrze.

Nie myslcie, że mam do Was żal. Nie, a do siebie.

Nie wiem co będzie jutro AUDIOTONE ?

Na pewno wtorek 24 maja 2016 rok o czym Ty dokładnie wiesz tak jak i ja.

He he he.

Wytrwałości Ci życze AUDIOTONE.
« Ostatnia zmiana: 23-05-2016, 21:14 wysłana przez eMandDe »

Filwoj

  • 383 / 5553
  • Zaawansowany użytkownik
23-05-2016, 21:26

[/quote]
A powiedz mi Wojtku dlaczego masz podwójne czy potrójne egzemplarze tego samego modelu ?
Co Cie skłoniło do tego, żeby nabyc drugi czy trzeci taki sam w końcu deck ?
I jeśli możesz to zdradź jakie to ?

Dziekuje za odpowiedź z góry.
[/quote]
Mam trzy egz. Ta-2570, dwa AD-F910, dwa CF-5500. Onkoyo bardzo mi się podoba brzmieniowo i wyglądem. Dwa z nich są w pełni sprawne, w jednym padło zasilanie (sam zrobiłem) zwarcie i muszę sam naprawić:) Mam jeszcze czwarty egzemplarz ale niekompletny, na części.
Obie Aiwy sprawne a Grundigi czekają na złożenie w jeden. W tej sytuacji nie mogę żadnego się pozbyć...
Wojtek

AUDIOTONE

  • 9396 / 5838
  • Ekspert
23-05-2016, 21:35
Każdy z nas ma troszkę jakby... no.... taka manię zbieractwa... bo jest tego za dużo dostępnego i każdy fajny , inne ciekawy, chciało by się mieć wszystkie. Tylko gdzie to stawiać, i kiedy słuchać. ja ograniczyłem się do 10 sztuk ale już mam znów 12.... bo idzie do mnie następny technics tym razem ten malutki RS-M02. taki fajny mały wszędzie się zmieści.. Ale nie o tym. Ograniczyłem bo zamiary były takie by zostawić sobie jeden dwu kasetowy max 2 sztuki. Potem jakiś najlepszy soniak, na pewno pioneer, będzie znów dragon lub CR-7,ale cześć co mam teraz napewno pójdzie na sprzedaż  teraz na chwilę obecna poszukuje 7ES Soniaka ale jest jeden ale w nie zadowalającym stanie cena przystępna ale stan nie :( .
I też siedzę czasem i myślę co z tym robić kiedy słuchać , brak czasu . W salonie stoi soniak i teac słuchałem może ich łącznie jakieś 5 godzin razem... W sypialni gdzie siedzie i sobie grzebie to dwie Aiwy chodzą 24 h.... Na jednej słucham , a na drugiej non stop coś nagrywam...

kolejna sprawa zbieractwo kaset tego także ciężko mi sobie odmówić... faktem jest że ograniczyłem się tylko do nowych TDK, ale używki ...no to wszystkie trzeba nakarmić przecież te stwory czymś...

I tak to użytkuje tylko dwóch , a czasem w niedzielę coś posłucham w salonie i nacieszę ucho bo skupie si etylko na muzyce a nie muzyka w trakcie naprawy znów czegoś...hehehehe


A co do RS-M265X to wykrywanie rodzaju taśmy działa moja wina brak masy ... Mechanizm musi być podłączony masa do płytki głównej... i wsio działa :) Nawet napisali o tym w instrukcji serwisowej... A ja ciemny ... nie zauważyłem...

« Ostatnia zmiana: 19-12-2019, 20:42 wysłana przez AUDIOTONE :) »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

kendail

  • Gość
23-05-2016, 22:37
A Ty jak tam kendail ?
Zadowolony z 75-tki ?
Oczywiście. NA razie słucham tych samych kaset na różnych deckach i AKAI brzmi dla mnie "z mięsem", soczyście. Bardzo jestem zadowolony, do tego stopnia iż kupiłem oryginalne boczki do 95 i trochę podrasuję swoją 75-kę.

kendail

  • Gość
23-05-2016, 22:46
Ja wydałem na moje zabawki od 14 stycznia br. bez 4 zł 6300 PLN

To troche za dużo. Tak myślę.
Może dużo faktycznie. Jednak lepiej wydać pieniądze na coś co Ciebie cieszy, co daje radość nawet chwilową. Życie mamy jedno i szkoda wydawać kasę na fajki czy alkohol. Lepiej na hobby : sprzęt i muzykę. Jedni zbierają znaczki, drudzy klej do znaczków. Jeśli nie można mieć wszystkiego to może warto w czymś się specjalizować: np. decki europejskie lat 80-tych. Niektóre z nich są piękne i wzorniczo, i dźwiękowo. Może nie warto łapać drogich "okazji" a poczekać na prawdziwe okazje. OStatnio poszła excelia za 300 zeta. Ech :/

AUDIOTONE

  • 9396 / 5838
  • Ekspert
23-05-2016, 22:46
To gratuluje 75-tki moja już niedawno wróciła do żywych i ustawionych :) bo była po przejściach . A z boczkami to gdzie Ci się udało ? A pilocik masz ?

jaka Excela za 300 zł?
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

nano

  • 9079 / 4991
  • Ekspert
23-05-2016, 22:58
pioneer ct 757


filwoj

dzieki za opis  o odlerze
dzieki tobie
stracilem dzis nerwy
i nie mam sil nawet sluchac muzy
a co dopiero wypic cosik
ech

wymiana idlera przez klape to trza byc zegarmistrzem
ale trzeba miec duzo cierpiowosci  oj duzo

jestem na tym etapie


nie no
na serio dzieki !!

przy tej zawleczce stracilem 40 minut  ostatnia fotka
« Ostatnia zmiana: 23-05-2016, 23:03 wysłana przez nano »

kendail

  • Gość
23-05-2016, 23:00
AUDIOTONE :)
Za dwa kawałki japonckich wiórów, ponoć w idealnym stanie (na fotkach wyglądały no w miarę) dałem stówę :(
A ta excelia to Aiwa XK-007. Bez boczków ale excelia :/ Pilocika do akacji nie mam, na alledrogo jest oferta :

http://allegro.pl/pilot-akai-rc-g95-rc-g65-gx65-gx75-gx95-zamiennik-i6214434440.html

i się zastanawiam czy kupić. Bo ze mnie taki leń, że nie chciałoby mi się pstrykać pilotem. A po drugie tasiemka ma przejść cała od początku do końca bez pstrykania.

nano

  • 9079 / 4991
  • Ekspert
23-05-2016, 23:05
edmande


zrob sobie przerwe
w tym hobby tak jest

raz u gory
raz na dole


"a w zyciu najpiekniejsze sa tylko chwile"

audoline

super  ze technics ruszyl

trza miec nerwy ze stali
i

niesamowicie
systematycznie podchodzic to deckow
tego sie nauczylem w naprawianiu machnizmow


..

kandai

milcze lepiej na temat
AKAI 
znasz moje zdanie


milczenie zlotem jest    niekiedy

ale czytam wsio co piszecie


gratulacje mimo wsio
« Ostatnia zmiana: 23-05-2016, 23:09 wysłana przez nano »