Audiohobby.pl

Ear Stream - wątek informacyjny

majkel

  • 7476 / 5913
  • Ekspert
23-12-2013, 10:40
Jest już w takiej wersji, że można spokojnie sprzedawać w Hammondzie jak do BP albo większym i z bateriami na pokładzie. Muszę dokupić op-ampów, bo te, które pierwotnie miały być jednak nie będą jako fabryczne, a właściwy mam tylko jeden. Prace nad obudową mają ruszyć po Nowym Roku.

asmagus

  • 4439 / 5462
  • Ekspert
23-12-2013, 12:08
Czyli ostro do przodu! Fajnie, że celujesz w coś innego niż Hammond. Te sprzęty zasługują moim zdaniem na lepsze paczki. Wizerunek marki też na tym skorzysta, w jego budowanie nie jest sprawą prostą. Myślę, że w przyszłości musisz pomyśleć nad spójnym wzornictwem, jako choćby Schiit Audio, Meier czy nawet Pro-ject. Tak by ktoś znając jeden twój produkt, gdy zobaczy inny wiedział, ze jest od Ciebie nawet jeśli nie będzie wiedział co to za model. Twoje SP podoba się wizualnie, jest oryginalne myślę, ze każdy kolejny produkt powinien nawiązywać do niego, a z czasem i BP i ML powinny doczekać się nowych "paczuszek".

majkel

  • 7476 / 5913
  • Ekspert
28-12-2013, 12:30
W związku z zakończeniem doboru komponentów elektrycznych do wzmacniacza Headonic podaję specyfikację techniczną, jaką uzyskałem drogą ponad miesięcznej pracy nad doskonaleniem dźwięku i parametrów.

Dane techniczne wzmacniacza niezależne od wzmocnienia:
- maksymalne napięcie zasilania: 29.4V DC
- impedancja wejściowa LINE IN: 10kΩ
- impedancja wyjściowa LINE OUT: 870Ω
- maksymalne napięcie wyjściowe: 10V
- pasmo przenoszenia ±1dB dla słuchawek 16Ω: 19Hz – 3MHz
 
Pozostałe dane techniczne przy wzmocnieniu 14dB:
- jałowy pobór mocy: 1.6W
- maksymalny czas pracy bez ładowania: 34 godziny
- czułość wejściowa: 2V
- impedancja wyjściowa dla słuchawek: 0.09Ω przy 1kHz
- moc wyjściowa dla słuchawek: 2.5W/30Ω, 0.33W/300Ω
- separacja kanałów przy 1kHz: 47dB słuchawki 16Ω, 80dB bez obciążenia
 
Pozostałe dane techniczne przy wzmocnieniu 0dB:
- jałowy pobór mocy: 0.9W
- maksymalny czas pracy bez ładowania: 57 godzin
- czułość wejściowa: 10V
- impedancja wyjściowa dla słuchawek: 5.6Ω przy 1kHz
- moc wyjściowa dla słuchawek: 0.34W/30Ω, 0.33W/300Ω
- separacja kanałów przy 1kHz: 50dB słuchawki 16Ω, 100dB bez obciążenia

Przypomnę, iż wzmacniacz ma przełączane wzmocnienie (wersja bez przełącznika będzie miała na stałe 14dB), ale po przestawieniu przełącznika dzieje się więcej niż zmiana wzmocnienia. Na niższym wzmocnieniu jest omijany i wyłączany stopień mocy, a słuchawki i wyjście liniowe są napędzane pierwszym stopniem wzmacniacza, który z racji wydajności prądowej przekraczającej 100mA na kanał radzi sobie z dowolnymi słuchawkami przy cichym odsłuchu, a z czułym także głośniej. Ponadto wzmocnienie 0dB będzie wygodne dla korzystających z czułej końcówki mocy do głośników w sensie zakresu regulacji głośności.

Headonic jako samodzielny wzmacniacz bez własnej baterii przyjmuje zasilanie takie jak Black Pearl lub nieco wyższe, więc posiadacze baterii i zasilaczy do BP mogą z nich zrobić użytek także kupując sam wzmacniacz. Wszystko się mieści w takich samych obudowach Hammond lub na Sonic Pearl. Headonic z bateriami LiIon wchodzi do 1455Q1601, na podstawie czego powstała powyższa specyfikacja. Ładowarka LiIon przyjmuje zarówno kabel sieciowy płaski jak i nakładkę z bolcami do gniazda odpowiednią dla obszaru geograficznego.

sir.jax

  • 241 / 3825
  • Aktywny użytkownik
28-12-2013, 21:12
Kiedy aktualizacja/info na stronie earstream?
:)
Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

majkel

  • 7476 / 5913
  • Ekspert
28-12-2013, 22:33
Gdy produkt nabierze wyglądu. Na razie mogę go robić w obudowach uniwersalnych. Załączam specyfikację jako obrazek, bo się czytać nie da tego powyżej. Przeliczyłem też dokładniej pewne rzeczy uwzględniając charakterystyki elementów. Ponadto na stronie www są zaktualizowane specyfikacje pozostałych wzmacniaczy z oferty. BP i SP zmieniła się lekko impedancja wyjściowa, co współgra z innymi drobnymi korektami.

  • Gość
05-01-2014, 16:27
Michał, to jak, wiadomo kiedy premiera Hedonica? :)

Synthax

  • 2323 / 4132
  • Ekspert
05-01-2014, 19:21
"Czyli ostro do przodu! Fajnie, że celujesz w coś innego niż Hammond. Te sprzęty zasługują moim zdaniem na lepsze paczki. Wizerunek marki też na tym skorzysta, w jego budowanie nie jest sprawą prostą. Myślę, że w przyszłości musisz pomyśleć nad spójnym wzornictwem, jako choćby Schiit Audio, Meier czy nawet Pro-ject. Tak by ktoś znając jeden twój produkt, gdy zobaczy inny wiedział, ze jest od Ciebie nawet jeśli nie będzie wiedział co to za model. Twoje SP podoba się wizualnie, jest oryginalne myślę, ze każdy kolejny produkt powinien nawiązywać do niego, a z czasem i BP i ML powinny doczekać się nowych "paczuszek"."

+1 :)

brodacz

  • 1780 / 3848
  • Ekspert
05-01-2014, 23:27
Pytanie do wszystkich użytkownikow wzmacniaczy EarStream.
Jak wygląda awaryjnośc waszych słuchawkowców?

patrykvel

  • 282 / 4713
  • Zaawansowany użytkownik
05-01-2014, 23:31
Znaczy sie wzmacniaczy?
Ja uwalilem kilkadziesiat razy BP, ale to glownie z mojej winy. Samoczynnie nigdy nie odmowil posluszenstwa.

brodacz

  • 1780 / 3848
  • Ekspert
05-01-2014, 23:37
Tak wzmacniaczy EarStream.
Kilkadziesiat ??? a mówią ,że lampy sa podatne na awarie.

  • Gość
05-01-2014, 23:45
Miałem Moonlighta i teraz Black Pearl - żadnych problemów, obydwie sztuki spełniały swoją rolę, grając bez awarii.

maccoo

  • 162 / 4202
  • Aktywny użytkownik
05-01-2014, 23:52
patrykvel - a ja myślałem, że z moimi 3-ma razami jestem upierdliwym klientem ;) Ale niestety - BP gra fenomenalnie ale kosztem łatwego wzbudzania się i palenia w nieoptymalnym środowisku. Np - nie wolno stawiać BP w pobliżu komórek, monitorów, dużych zasilaczy impulsowych itd.

  • Gość
06-01-2014, 00:32
U mnie stoi 3cm obok zasilacza do rDaca i chyba z 20-25 cm od monitora. Tak samo było z Moonlightem i oba sprawne. Nie wiem co Wy z nimi robicie hehe.

maccoo

  • 162 / 4202
  • Aktywny użytkownik
06-01-2014, 01:09
Napedzamy orto?

majkel

  • 7476 / 5913
  • Ekspert
06-01-2014, 09:56
Kabak też miał HE-500, a może ma jeszcze. To nie jest kwestia mocy, bo ja pędziłem z BP nawet HE-6 i K1000. Awaryjność, jeśli o niej mówić, dotyczy scalaków od BP - łapią zakłócenia elektromagnetyczne, od których mogą się wzbudzić, a to samo im się dzieje, gdy je zewrzeć tak, że popłynie duży prąd. Ponadto nie są produkowane od paru lat, tak więc miałem parę powodów, żeby stworzyć nowy projekt. :) Mnie też męczy ta sytuacja, w której to wygląda jak ze słuchawkami Grado - jak się chce mieć ten dźwięk, to trzeba się liczyć z regularnymi wysyłkami na Brooklyn. Kości w Headonicu wydają się być bardziej wytrzymałe - mam ustawione wyjście słuchawkowe na zerową impedancję i jak do tej pory nikt tego nie zepsuł, a miało parę osób w rękach, w tym sam robiłem takie eksperymenty, że gra muzyka, a ja wpinam i wypinam słuchawki. Poprawione są też inne rzeczy względem BP: brak szmerów na potencjometrze, offset na wyjściu sprowadzony do znacznie niższego poziomu, no i parametry jak podane wcześniej. Co do brzmienia, to jeszcze przedwczoraj coś grzebałem przy dźwięku i wydaje mi się, że jest idealnie. To już takie czynności bez ingerencji w schemat, wygląd zewnętrzny czy mierzalne parametry.

Moonlighta wykonanego w ostatnich trzech latach nie udało się nikomu uwalić, a nie udzielałem co do niego klientom specjalnych wskazówek użytkowania. O awariach zasilaczy mojej produkcji, takich do DACów, też nie dostałem jak dotąd informacji - produkowane od ponad 2 lat.