Audiohobby.pl

Magnetofon

monotoniac

  • 6 / 2702
  • Nowy użytkownik
11-12-2016, 21:24
"Powiem tak : informacji napisałeś prawie tyle co w encyklopedii, by nie być niegrzecznym.
Opisz dokładnie co się dzieje, a poza tym wszystko co możliwe opisane jest tu w tym temacie, tylko trochę szukania."

Rozumiem, daję zatem możliwie dokładną odpowiedź. Po naciśnięciu play rolki wykonują 1/3 obrotu po czym zatrzymują się a kaseta unosi się do góry z lewej strony. Wtedy gaśnie oznaczenie play na wyświetlaczu a kaseta opada, napęd rolek wyłącza się. To wszystko co mogę na ten temat napisać. Sprawdziłem 7 sprawnych kaset. Wnętrze kieszeni kasety, dwie rolki gumowe i cały tor przesuwu wygląda na czysty.
« Ostatnia zmiana: 11-12-2016, 21:36 wysłana przez monotoniac »

_arwas_

  • 171 / 2751
  • Aktywny użytkownik
11-12-2016, 21:30
Widać zaczyna się promowanie NAD-a
Teraz zobaczycie jak urosną ceny  !!!!
Już jeden delikwent wystawił na wiadomym portalu z ceną nieadekwatną do stanu.
Nawet jakby za niego wołał stówę to i tak bym go nie wziął. Jest brzydki i nie mógłbym się jakoś do niego przekonać.



Tyle było ostatnio o Technics RS AZ7 a przed chwilą sprzedał się nie sprawny za 345 zeta. I u tego sławetnego sprzedawcy.

Dobre.
Dobre dla kogoś kto chce za równie chorą cenę sprzedać chorego decka. Dawaj linka bo szukam i nie mogę znaleźć a jak nie zobaczę to nie uwierzę ;)


A oto link Arwas

http://allegro.pl/technics-rs-az7-uszkodzony-magnetofon-kasetowy-i6620503039.html
Hmmm ... F03 ..... :
http://www.onkologia-online.pl/icd10/show/2259,otepienie_blizej_nieokreslone
"F03 - Otępienie bliżej nieokreślone
Przedstarcze:
- otępienie BNO
- psychoza BNO
Pierwotnie zwyradniające otępienie BNO
Starcze:
- otępienie:
- BNO
- typu depresyjnego lub paranoidalnego
- psychoza BNO
Nie obejmuje:otępienie starcze z majaczeniem lub ostrym stanem zmącenia świadomości (F05.1)
starość BNO
  :D

Gratuluje nowego nabytku arwas.
Ty k......a szpionie ty!! :P A by ci się bezpiecznik spalił i nie mógł go znaleźć! 

A o czym mowa? Bo tych nabytków dzisiejszych to trochę jest :D

No i odpaliłem pierwszego szpulaka nagrałem wczoraj i dzisiaj słucham. I jestem w małym szoku.
Taki nieporozny a  ...

Wow !!!


Boje się tylko, żeby nie przerodziło się to w chorobę.
To, że jesteś chory (jak i cała reszta tutaj) to wiesz, jednakże szpulaki to dalszy etap rozwoju tej choroby. Nieuleczalnej zresztą.

z wyjątkiem CD-491, bo ten trzyma cenę. Wisiał prawie 2 miesiące TD-392, top model, który kosztował 1500 marek, w pięknym stanie, ostatecznie za 370zł ktoś się zlitował, choć sprzedawca był skłonny jeszcze opuścić, rozmawiałem z nim.
Obserwację zakończyłem na 370 zł a później jakoś wyleciał mi z pamięci. Heh, jakbym wiedział iż jeszcze można troszkę z ceny dziabnąć to pewnikiem bym wziął., ale po prostu o nim zapomniałem. Ostatnio młyn w robocie (końcówka roku i remanenty :/ ) Bardziej widzi mi się 491, w 392 już chyba księgowość mieszała.

A co do "top wanted" to ja jestem skromny. Żadnego smoka ani 1000zxl nie chcę.

1.Nakamichi RX-505
2.Marantz SD-9000
3.Pioneer CT-9x, CT-F1250
4.Alpage AL-300, FL-6000
5.Hitachi D-5500m
6.Teac V-8030S
7.Luxman K-03, K-05
8.Alpine AL-85, AL-90
9.Philips N5846
10. Każdy deck vintage byle był: srebrny albo champagne, duży, z wycieraczkami, miał mnóstwo pokręteł, przełaczników, pięknie podświetlony żaróweczkami.

jmaciek

  • 389 / 4845
  • Zaawansowany użytkownik
11-12-2016, 21:51
Hmmm ... F03 ..... :
http://www.onkologia-online.pl/icd10/show/2259,otepienie_blizej_nieokreslone
"F03 - Otępienie bliżej nieokreślone
Zły kierunek poszukiwać a co za tym idzie i diagnoza.
AZ7 w przeciwieństwie do większości innych decków potrafi powiedzieć co go boli i to robi.
Trzeba go tylko umieć wysłuchać -> SM: http://elektrotanya.com/technics_rs_az7_e_eb_eg_sm.pdf/download.html

artekk

  • 1694 / 5889
  • Ekspert
11-12-2016, 21:52
Alpage AL-300 - miałem, ale był zepsuty, oddałem. Właściciel miał się odezwać, jak naprawi, ale cisza do dziś.

TEAC V-8030S - hmm...
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

_arwas_

  • 171 / 2751
  • Aktywny użytkownik
11-12-2016, 22:00
ja dam przyklad
majac tyle deckow

Jakie TYLE DECKÓW ja się pytam???

stanowczo protestuje lczenia deckow we wlasnych zbiorach
nie jestesmy na metematyce w szkole

Cytuj
Ty lepiej weź kalkulator :P

juz policzylem

dwa

dwa
..

jeden naprawiam drugi slucham

dwa

:D

_arwas_

  • 171 / 2751
  • Aktywny użytkownik
11-12-2016, 22:03
AZ7 w przeciwieństwie do większości innych decków potrafi powiedzieć co go boli i to robi.
Sęk w tym, że ja go nie chcę. To, że deck ma w miarę ładnie grać to jedno, ale ma również wyglądać bo u mnie słuchanie z kasety to jest celebracja muzyki, swoiste misterium. A w dobie "i nie ma już niczego"(do decków) to łatwiej naprawiać decki na elementach dyskretnych.

TEAC V-8030S - hmm...
To pokrętło rodem z sejfów ... :)
« Ostatnia zmiana: 11-12-2016, 22:09 wysłana przez _arwas_ »

eMandDe

  • 2204 / 2984
  • Ekspert
11-12-2016, 22:09
Hmmm ... F03 ..... :
http://www.onkologia-online.pl/icd10/show/2259,otepienie_blizej_nieokreslone
"F03 - Otępienie bliżej nieokreślone
Zły kierunek poszukiwać a co za tym idzie i diagnoza.
AZ7 w przeciwieństwie do większości innych decków potrafi powiedzieć co go boli i to robi.
Trzeba go tylko umieć wysłuchać -> SM: http://elektrotanya.com/technics_rs_az7_e_eb_eg_sm.pdf/download.html

No prosze jaki mądry magnetofon.
Mój też ma focha. Po ok 2 sek wyłącza każdą funkcje PLAY, FF czy REV. Poza tym jak go przywlekłem do domu to licznik stał w miejscu. Raz zrobił kalibrację taśmy i defekt sie pojawił ale do dzisiaj nie podał mi co go boli.

He he he

AZ7 w przeciwieństwie do większości innych decków potrafi powiedzieć co go boli i to robi.
Sęk w tym, że ja go nie chcę.

TEAC V-8030S - hmm...
To pokrętło rodem z sejfów ... :)
[/quote]

Arwas


Ja Cię kiedyś złapię na tym jak kupisz albo nabędziesz w inny sposób tego AZ 7
Od razu każę GO wysłać do mnie. !!!

He he he

A co do pokrętła od sejfów to pewnie takie same jak u Ciebie za obrazem.

He he he
« Ostatnia zmiana: 11-12-2016, 22:13 wysłana przez eMandDe »

_arwas_

  • 171 / 2751
  • Aktywny użytkownik
11-12-2016, 22:20
Ja Cię kiedyś złapię na tym jak kupisz albo nabędziesz w inny sposób tego AZ 7
Problem byłby gdybym dostał w prezencie. Prezenty należy wziąć i nie pozbywać się. Jednakże nie przewiduję , że znajdzie się ktoś kto będzie chciał sprawić mi przyjemność i ofiaruje mi decka będąc przy tym tak wrednym i złośliwym i kupi mi właśnie AZ7!:D

jmaciek

  • 389 / 4845
  • Zaawansowany użytkownik
11-12-2016, 22:21
Sęk w tym, że ja go nie chcę.
Tak o niego pytasz że już wszyscy sądzą, że go chcesz :-)
to łatwiej naprawiać decki na elementach dyskretnych.
Generalnie tak ale tu sprawa jest prosta - F03 = sprawdź i wymień silnik - nie ma co wnikać...
Mój też ma focha. [...] do dzisiaj nie podał mi co go boli.
Ściągnij SM, na stronie 10 masz instrukcję jak wejść w tryb serwisowy i sprawdzić funkcje magnetofonu.

eMandDe

  • 2204 / 2984
  • Ekspert
11-12-2016, 22:23
Widać zaczyna się promowanie NAD-a

Teraz zobaczycie jak urosną ceny  !!!!

Już jeden delikwent wystawił na wiadomym portalu z ceną nieadekwatną do stanu.

Toż piszę, że zbyt paskudne i plastikowe są, żeby ktoś je chciał, dlatego nie obawiam się wzrostu cen.
To samo Harmana się tyczy, z wyjątkiem CD-491, bo ten trzyma cenę. Wisiał prawie 2 miesiące TD-392, top model, który kosztował 1500 marek, w pięknym stanie, ostatecznie za 370zł ktoś się zlitował, choć sprzedawca był skłonny jeszcze opuścić, rozmawiałem z nim.
Ludzie nie wiedzą, co dobre i fajnie, lepiej dla nas.

Faktycznie klient nie mógł się go pozbyć, aż ktosik sie zlitował, no i ma.

He he he


Problem byłby gdybym dostał w prezencie. Prezenty należy wziąć i nie pozbywać się. Jednakże nie przewiduję , że znajdzie się ktoś kto będzie chciał sprawić mi przyjemność i ofiaruje mi decka będąc przy tym tak wrednym i złośliwym i kupi mi właśnie AZ7!:D

I właśnie to będzie inna forma nabycia.
Napiszesz, kolego jak przyjdziesz do mnie np. na 50-tkę. (albo "stówkę" bo wtedy zapomnisz że go nie chciałeś) to weź pod pachą ten wstrętny deck co stoi u Ciebie pod sprzętem.
Taki lekko brązowy,, no wiesz o jaki mi chodzi.

He he he


Mój też ma focha. [...] do dzisiaj nie podał mi co go boli.
Ściągnij SM, na stronie 10 masz instrukcję jak wejść w tryb serwisowy i sprawdzić funkcje magnetofonu.

Nie znam się ani na ściąganiu ani na elektronice. Dam spokój U mnie robi jako pomnik Technicsa na razie, ale dziękuje jmaciek za podpowiedź.

Może kiedyś uda mi się.


To ja dodam również moje "Top 10 Most Wanted". Kolejność alfabetyczna. Z tej listy zrealizowaną mam na razie tylko jedną pozycję. :)


Apropo mojego "Top ... Most Wanted" to nie mam takiego top.

Co przyniesie życie to będzie. Te które posiadam to i tak na razie nie mam czasu na nacieszenie się nimi a tu myśleć jeszcze o takich jakich nie mam.

Może trafi się kiedyś okazja na coś czego nie mam a wpadnie w oko.
A te cudeńka które napisaliście koledzy fajne, ale albo się nie pojawią albo będą obwarowane taką ceną, żebym musiał sprzedać swoje wszystkie.
Wolę jednak swoje wszystkie.
To trochę jakby marzenia o Ferrari, że będzie okazja, taka prawdziwa okazja.
Zresztą niektóre z nich jak wspomniał bodajże AUDIOTONE wcale nie graja. Wyglądają tylko.
Bo te które napisaliście to podejrzewam, że nie słuchaliście. Kupowały oczy, albo podsłuchane opinie.

A marzenia.

Marzenia fajne, za marzenia się nie płaci jak wiemy ale czy się spełniają - sami powiedzcie.

Czasami.





« Ostatnia zmiana: 11-12-2016, 22:41 wysłana przez eMandDe »

_arwas_

  • 171 / 2751
  • Aktywny użytkownik
11-12-2016, 22:39
Tak o niego pytasz że już wszyscy sądzą, że go chcesz :-)
Ale ja nigdzie o niego nie pytałem!

Mówię poważnie: jest kurde tak brzydki, że nie mam ochoty go nabywać. Jest tyle pięknych decków, że szkoda czasu i pieniędzy na tego AZ7. Ten design co to sobie go Technics wymyślił mi absolutnie nie pasuje. Już ładniejszy jest 671 :)

« Ostatnia zmiana: 11-12-2016, 22:41 wysłana przez _arwas_ »

eMandDe

  • 2204 / 2984
  • Ekspert
11-12-2016, 22:43
Nie no zobacz arwas AZ 7


PIKNY !

Wolisz babcie czy 18-tki ?
« Ostatnia zmiana: 11-12-2016, 22:46 wysłana przez eMandDe »

eMandDe

  • 2204 / 2984
  • Ekspert
11-12-2016, 22:45
A teraz


Zobaczę te głowicę.
Światełko jak u niektórych VINTAGE.

Play Direct

Miodzio.


I kasetę wysuwa, jak żaden. Jeszcze parę lat modyfikacji decków i ułożyłby Tobie kasetę na regale.

He  he he

Jestem ciekawy czy też trabantem dojeżdżasz do pracy czy jakąś furą z ABS=em ?

A tę fotke na dole to strzeliłem jak byłem pod Twoim oknem, kierując obiektyw aparatu w stronę salonu.


« Ostatnia zmiana: 11-12-2016, 23:02 wysłana przez eMandDe »

_arwas_

  • 171 / 2751
  • Aktywny użytkownik
11-12-2016, 23:15
Nie no zobacz arwas AZ 7


PIKNY !

Wolisz babcie czy 18-tki ?
Wolę starą "diablicę" Mam z nią wieczór odsłuchowy. Schodzi nisko, do czeluści piekieł.

ArturP

  • 1310 / 2800
  • Ekspert
12-12-2016, 05:36
"Powiem tak : informacji napisałeś prawie tyle co w encyklopedii, by nie być niegrzecznym.
Opisz dokładnie co się dzieje, a poza tym wszystko co możliwe opisane jest tu w tym temacie, tylko trochę szukania."

Rozumiem, daję zatem możliwie dokładną odpowiedź. Po naciśnięciu play rolki wykonują 1/3 obrotu po czym zatrzymują się a kaseta unosi się do góry z lewej strony. Wtedy gaśnie oznaczenie play na wyświetlaczu a kaseta opada, napęd rolek wyłącza się. To wszystko co mogę na ten temat napisać. Sprawdziłem 7 sprawnych kaset. Wnętrze kieszeni kasety, dwie rolki gumowe i cały tor przesuwu wygląda na czysty.
Może coś pomogę, o ile pamiętam to gdzieś z boku mechanizmu są umocowane elementy podnoszenia mostka do pracy PLAY. Ale najpełniej odpowie Ci w tej sprawie Nano, który napewno to robił i opisał wcześniej w tym temacie.
Nie mam serwisówki do tego magnetofonu.