Audiohobby.pl

Audiofilskie bezpieczniki

marcow

  • 1045 / 5356
  • Ekspert
30-10-2009, 15:18
Widziałem jakichś stronach audiufilskie bezpiecznikiczy ,ktoś już to przerabiał i czy to ma sens?
marcow

lancaster

  • Gość
30-10-2009, 15:35
Wiesz coś wiecej o technologii w jakiej zostal zrobiony ?
...slyszałem opinie że wlacznik w sprzecie degraduje dxwięk, wiec bezpiecznik to moze byc koszmar:)

lancaster

  • Gość
30-10-2009, 15:37
....w sumei ile toto kosztuje ? Pwnie pare dolarów ? ...nawet jesli to tylko psychoakustyka ladnie wygląda :)

Dudeck

  • 5101 / 5868
  • Ekspert
30-10-2009, 15:37
Ale i tak najważniejsze jest , aby zdemagnetyzować w specjalnej maszynce płytę CD każdorazowo przed jej użyciem .

lancaster

  • Gość
30-10-2009, 15:40
...a bezpiecznik "przestrzelić" piorunem i kriogenizowac.....trochę sie nabijam, ale nie raz już bylem zdziwiony ajk drobiazgi potrafia wplynać na całosć....

Gustaw

  • Gość
30-10-2009, 15:44
195 zł za sztukę.

Eee......prawie darmocha ....a darmocha, jak dobrze wiemy, nie może zagrać :-)

Molibden

  • 1906 / 5903
  • Ekspert
30-10-2009, 16:07
Tylko jak taki bezpiecznik się przepali to trochę szkoda, nie? ]:->
I gdzie miałby zastosowanie, rzadko inne niż wzmacniacz urządzenia mają bezpieczniki po stronie pierwotnej.
Uważam że to jest element z krainy voodooo, musi działać tak samo jak zwykły bezpiecznik.
To już lepiej go zewrzeć na stałe, licząc się z konsekwencjami lub dać sobie spokój z tematem.
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!

MIKADO

  • 82 / 5545
  • Użytkownik
30-10-2009, 16:12
Dla czystości audiofilskiego sumienia nabyłem bezpiecznik  sygnowany AHP do wznaka, jednak jedocześnie zastosowałem czyszczenie wszelkich styków ściereczką Xlo Tpc i dodatkowo potraktowałem wszystko Resonem Licon rezultat wart polecenia ale nie wiem czy nie za sprawą drugiej części operacji :)
MIKADO

Gustaw

  • Gość

chrees

  • 1653 / 5900
  • Ekspert
30-10-2009, 16:22
Ja osobiście skupiłbym się na filtrach szumu do interkonektów, kabli sieciowych i przewodów głośnikowych. Ten ostatni zaadaptowałbym do słuchawek CALa. Nie macie pojęcia ile one zbierają śmieci...
Jakoś nie mogę znaleźć porządnego audiofilskiego kabla USB... Gustaw? ;>




-------------------------------------------------------------------------------
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.
.
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.

Gustaw

  • Gość
30-10-2009, 16:41
>> chrees, 2009-10-30 16:22:13
Jakoś nie mogę znaleźć porządnego audiofilskiego kabla USB... Gustaw? ;>

Czekam właśnie na przesyłkę z moim audiofilskim kablem USB, wykonanym przez mnichów tybetańskich podczas pełni księżyca ......
.... niech będą błogosławieni cierpliwi a będzie im dane :)

fallow

  • 6457 / 5870
  • Ekspert
30-10-2009, 16:46
Sorry za off-top. Hal macz za taki audiofilski tybetanski kabel :D :) ?

Molibden

  • 1906 / 5903
  • Ekspert
30-10-2009, 16:48
> chrees, 2009-10-30 16:22:13
Ja osobiście skupiłbym się na filtrach szumu do interkonektów, kabli sieciowych i przewodów głośnikowych.
> Ten ostatni zaadaptowałbym do słuchawek CALa. Nie macie pojęcia ile one zbierają śmieci...

To układ Zobla na słuchawki i po sprawie. np 10 ohm i 330nF (foliowy).
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!

chrees

  • 1653 / 5900
  • Ekspert
30-10-2009, 17:08
Dzięki Molibden za rzeczową i profesjonalną odpowiedź (naprawdę dziękuję). Miałem jednak na myśli, że mógłby być nawet układ ZDJoebla, ponieważ postanowiłem żyć ze wszystkimi śmieciami i nie walczyć z sieciowymi i kablowymi upiorami. Tylko nie pomylcie mnie przy tej okazji z Pawłem ;>



-------------------------------------------------------------------------------
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.
.
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.

Molibden

  • 1906 / 5903
  • Ekspert
30-10-2009, 17:13
Mógłbyś jeszcze zaekranować kabel słuchawkowy, ale nie wiem czy ze zwględu na pojemności pasożytnicze międzyżyłami oraz między nimi a ekranem to dobry pomysł (ca. 70-100pF/m).
Taki układ Zobla miałby być wlaśnie przy słuchawkach - w muszlach - i na małych elementach się tam zmieści (rezystor 0.5W, kondensator MKT na 63V chociaż lepiej na więcej i MKP).
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!