Audiohobby.pl

Długść interkonektów, a jakość.

Reaper

  • 521 / 5900
  • Ekspert
12-10-2009, 21:45
Chodzi mi o to jakiej maksymalnie długości moze być powiedzmy srednio-dobrej klasy interkonekt, zeby nie były zauważalne żadne straty przy słuchaniu muzyki.

Chodzi o to, że ze wzgledu na brak miejsca pare rzeczy musze umiescic w odległosci okołó 1,5 metra od wamacniacz.

Pozostałe są pod wzmakiem i połączone kablami 0,5m.

Gardenus

  • 1605 / 5887
  • Ekspert
12-10-2009, 22:30
To jeszcze znośna długość  dla kabla.

marcow

  • 1045 / 5356
  • Ekspert
13-10-2009, 08:28
Niektóre firmy twierdzą że, dobry interconekt powinien mieć conajmniej 1 m. Sam używam długich niektórych prawie 2m intrconektów i nie słyszę różnicy w porównaniu z krótszymi.
Bardziej na dźwięk na wpływ jakość kabla. Dobry długi kabel będzie lepiej przenosił sygnał niż krótki gorszy.
Do przesyłania sygnałów na duże odległości najlepiej połączeń XLR jak w sprzęcie profesjonalnym.

Jak się pytali założyciela firmy Audioqest (nie pamiętam nazwiska) jaka powinna być długość kabla to odpowiedział:
"Taka żeby starczyła z punktu A do punktu B a jeszcze lepiej były na tyle długie żeby je się wygodnie podłączało."

marcow

Chruper

  • 143 / 5887
  • Aktywny użytkownik
13-10-2009, 18:01
Też się wypowiem, raczej dla uspokojenia, gdyż nie wiem od jakiej długości zaczynają się mierzalne spadki i pogorszenie sygnału, ale kiedyś zobiłem sobie pięciometrowy (był mi potrzebny na pewein czas) i nie słyszałem różnicy. Co prawda się nie wsłuchiwałem (nie zastnawiałem się na tym), ale skoro nie zapaliła się żadna "lampka", znaczy się odruchowo nie zarejetrowałem niczego, to byłbym spokojny. W ostatnim okresie przepinałem parokrotnie gramofon (zabawa klockami) raz krótkim (0,7) raz długim (1,5) i żadnej różnicy, więc byłbym spokojny :).

Reaper

  • 521 / 5900
  • Ekspert
13-10-2009, 19:44
Też tak myślałem, ale wolelem zapytac jakie macie doswiadczenia na tym polu.