Audiohobby.pl

Kable za 10Kzł/m - czy tańsze wogóle przewodzą ?;)

lancaster

  • Gość
31-03-2008, 12:07
Czytając opasle zachwyty nad wszelkiej masci okablowaniem kosztujacym grube tysiące zł/m doszedłem do wniosku ze:
- te za 50zł/m grają z cała pewnoscią lepiej od tych za 5zł/m. Lepsze jest wszystko....nie ma o czym mówić
- te za 500zł/m grają lepiej od tych za 50zl....ta sama sytuacja co powyżej....
- te za 5000zł/m.....ohoho....te to juz zaczynają grać, ale....
-....nie oszukujmy sie grają dopiero te za powyżej 5Kzł/m....a i tak nie podskoczą tym za 10Kzł/m


....coś jak z proszkami....wychodzi na to, ze te sprzed 5 lat to chyba tylko brudziły....w końcu stale pojawiają się o niebo lepsze....i dopiero TE piorą :) ....dlaczego tak oszukiwano i oszukuje sie(w koncu za jakis czas pojawia sie "wielokrotnie lepsze") klientow ?;)

Żeby był całkowita jasnosć....jak dla mnie ktoś moze kupic sobie nawet taki za 100Kzl/m i nie oceniam tego posuniecia, bo to nie moja sprawa na co kto wydaje kase....skupilbym sie nad tym CZY wogóle jest lepiej, czy moze tylko inaczej ?
Czy przypadkiem nie dzieje sie to wszytsko trochę na tej zasadzie, ze audiofil mający np. okablowanie za ten umowny 1Kzł(komplet) i chcący coś tam "doszlifowac" rozglada się od razu za produktem wielokrotnie droższym(nie neguję tego, ze byc moze lepszym).
Moję wątpliwości pojawiły się po odsłuchu kilku dość drogich kabli.

majkel

  • 7476 / 5900
  • Ekspert
31-03-2008, 12:37
Tak lancaster, tylko że trzeba mieć do słuchania kabli odpowiedni sprzęt. Ten od 50000zł zaczyna grać, ale to jeszcze nie to, dopiero ten powyżej 100000zł...

Road To Nowhere

  • 1033 / 5903
  • Ekspert
31-03-2008, 13:09
Też ostatnio miałem okazję "przesłuchać" kilka par drogich kabli głośnikowych i jedne "zagrały"
a inne nie w moim systemie.Trzeba dobrać takie ,które się podobają i na które nas stać i skupić
się na słuchaniu muzyki.

lancaster

  • Gość
31-03-2008, 13:09
hmmmm....no własnie...a potem jak sie złucha takiego za bańkę albo i lepiej to co tu powiedzieć...ze król jest nagi ?:)
Zlinczują ;)

foxbat

  • 1057 / 5903
  • Ekspert
31-03-2008, 13:13
te za jeny graja poukladanie... za euro jakies sztywne... tych za ruble nie znam...
"jamnik" - wyraz zakazany na audiostereo

lancaster

  • Gość
31-03-2008, 13:18
Road, to nie jest watek o tym na co kogo stać :) Moesz przeciez taki otworzyc :) ...wiadomo ze Jasia Kulczyka raczej nie przeskoczymy :)
...to wątek o tym jaka jest rzeczywista a nie marketingowa wartosc tego typu gadzetów.
Caly bajer zeby nie trzeba bylo sie skupiać na sluchaniu muzyki, tylko zeby ona sama z siebie grała :)
....a kable no cóż żeby nie przeszkadzały....z moich doświadczeń wynika ze te drozsze często dzialaja jak filtry(fadel to sie nawet nie szczypie:))....a ze moze sie to komuś podobac to taki sam temat jak to czy ładne kable sa lepszym pomysłem niż te brzydsze :)

lancaster

  • Gość
31-03-2008, 13:19
fox, a te za USD to lepiej poczekać z zzakupem, bo ich wartosc spada z dnia na dzień...co za kable...lipa jakaś ;)

lancaster

  • Gość
31-03-2008, 13:21
Road, tak z ciekawości....co wybrałes i w jakim systemie ?

lancaster

  • Gość
31-03-2008, 22:45
Road, nie będę sie nabijał :)

JUREK

  • 203 / 5883
  • Aktywny użytkownik
31-03-2008, 22:49
Ja proponuję budżetowy kabelek TARA LABS ZERO, 50 k pln za 1 mm....nie za 2 cm....nie za 1,5m .....zresztą długość nie ma znaczenia ale technika he,he...w sam raz dla początkujących wydobywaczy ropy naftowej...to własciwi adresaci tych kabli bo są to kable dla początkujących szejków którym ropa zatkała uszy :-)
JUREK

rafal996

  • 1090 / 5899
  • Ekspert
01-04-2008, 00:23
Nie piszcie tego na AS... Powiedzą Wam, że na pewno w domu macie Diorę i Altusy, a tak w ogóle to nie nauczyliście się jeszcze słuchać. Za jakieś 5 lat nauczycie się i usłyszycie, że poniżej 5 tysięcy to w ogóle nic nie słychać. Ale żeby usłyszeć KONIECZNIE musicie najpierw kupić, nie da się słuchać u kogoś albo w sklepie. Więc zacznijcie juz zbierać kasę, tak jak ja. Może wreszcie przestanę być głuchy jak wydam na kable tak z 15 tysięcy?

gulon

  • 34 / 5887
  • Użytkownik
01-04-2008, 02:10
>> lancaster, 2008-03-31 13:18:27
...to wątek o tym jaka jest rzeczywista a nie marketingowa wartosc tego typu gadzetów.

A co tzn "rzeczywista wartość gadżetów"? Gadzety mają to do siebie, że ich cena nijak się ma do wartości, nazwijmy ją praktyczną. Kable za dziesiątki tysięcy są jak np zegarki Patek Philippe, czas takie mierzą pewnie i dobrze, może nawet bardzo dobrze, ale co z tego jak inne dużo tańsze potrafią być bardziej precyzyjne?

lancaster

  • Gość
01-04-2008, 05:33
gulon, no tak i tu wszystko jasne....ale z kablami jest różnie(mam jeszcze taką nadzieję !)...chyba nie zawsze jest tak ze te tańsze sa lepsze sonicznie od drogich ?...teraz to mnie trochę załamałeś :)

vector

  • 321 / 5902
  • Zaawansowany użytkownik
01-04-2008, 11:17
A co polecacie powyzej 10kPLN za metr?
Bo jak tansze nie zagraja to tylko strata pieniedzy - no nie?

A Ty co mozesz zrobic dla Vectora?

rafal996

  • 1090 / 5899
  • Ekspert
01-04-2008, 11:24
Powyżej 10kPLN za metr to przychodzi mi do głowy tylko nawierzchnia wszystkich pasów autostrady A4 w obu kierunkach. Nie wiem czy gra, trzeba sprawdzić.