Audiohobby.pl

Drobiazgi , które potrafią ...

UmpaDupaTrytkiFrytki

  • 29 / 5699
  • Użytkownik
02-10-2008, 23:26
co daje to kolo od wozu?


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
-Fajny z niego pedał, prawda Rysiu?
-Fajny...
-Fajny z niego pedał, prawda Rysiu?
-Fajny...

Gabriel

  • 1229 / 5697
  • Ekspert
02-10-2008, 23:29
>> UmpaDupaTrytkiFrytki, 2008-10-02 23:26:00
co daje to kolo od wozu?"First steps in developing the vinyl-disc Walkman; the head-mounted turntable. A high moment of inertia was considered essential to reduce wow & flutter."
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Któryś z aniołów trącił mnie skrzydłem, chyba nawet za mocno..

UmpaDupaTrytkiFrytki

  • 29 / 5699
  • Użytkownik
02-10-2008, 23:36
aaa, dzieki :D ciekawe czy kontynuowano pomysl na walkmana z winylami :)


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
-Fajny z niego pedał, prawda Rysiu?
-Fajny...
-Fajny z niego pedał, prawda Rysiu?
-Fajny...

Gabriel

  • 1229 / 5697
  • Ekspert
03-10-2008, 00:08
>> UmpaDupaTrytkiFrytki, 2008-10-02 23:36:33
aaa, dzieki :D ciekawe czy kontynuowano pomysl na walkmana z winylami :)
***********"Łokmena" na winyle nie widziałem. Widziałem za to samochodowy odtwarzacz winyli.http://bp1.blogger.com/_MNryFK1u_Ew/SE09_QiV-4I/AAAAAAAAAKk/D0gr4SNTARM/s1600-h/car-record-player.jpg::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Któryś z aniołów trącił mnie skrzydłem, chyba nawet za mocno..

Nothingface

  • 50 / 5900
  • Użytkownik
03-10-2008, 01:02
>> Dudeck, 2008-10-02 11:13:14
... poprawić dźwięk lub polepszyć odsłuch małym nakładem kosztów lub pracy .
Może jakiś mały poradnik ?>>


-kombinowanie z kątem odchylenia kolumn i ich odległością od sąsiadujących powierzchni (meble,ściany).
-ułożenie jak najdalej od siebie kabli sygnałowych i zasilających.
-słuchanie muzyki po godz.22.00 (najlepiej w weekendy).
-wnikliwe i długotrwałe odsłuchy przed następną zmianą elementu w systemie (największa poprawa brzmienia-niewiele kosztuje a wymaga jedynie cierpliwości)

UmpaDupaTrytkiFrytki

  • 29 / 5699
  • Użytkownik
03-10-2008, 09:02
>> Gabriel, 2008-10-03 00:08:52

wypas, ciekawe jak te winyle graly gdy sie po wertepach jezdzilo ;P


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
-Fajny z niego pedał, prawda Rysiu?
-Fajny...
-Fajny z niego pedał, prawda Rysiu?
-Fajny...

Dudeck

  • 5101 / 5868
  • Ekspert
03-10-2008, 09:31
">> Gabriel, 2008-10-02 17:20:04
Dudeck - a co z miedzią beztlenową? :)"

Nie znam wszystkich tajników produkcji kabli OFC - fakt faktem , że jak żelazo czy wspomniana miedź jest w czystej postaci to też bardziej podatna ma korozję czy utlenianie .
Miałem kiedyś kable głośnikowe firmy Monster Cable - końcówki zzieleniały tak , że aż palce brudziły . Sam przewód pod izolacją był na całej swojej długości tak samo zielony .
Teraz mam Oehlbacha ,  który już czwarty rok spisuje się bez zarzutu - same końcówki , które niedawno obciąłem były lekko ciemniejsze od tych "nowych" .

Co do zapytania co to takiego ? , to zanim mnie uświadomiono obstawiałem , że to izolatory ze słupów wysokiego napięcia - zachodziłem tylko w głowę , gdzie ktoś to może wykorzystywać w swoim audio ?
Młody i głupi byłem wtedy :)

Pozdrawiam .

Dudeck

  • 5101 / 5868
  • Ekspert
03-10-2008, 09:37
">> Nothingface, 2008-10-03 01:02:52
-słuchanie muzyki po godz.22.00 (najlepiej w weekendy)."

Chodzi o słuchanie audycji z tunera ( brak większych zakłóceń odbioru ) czy wogóle ( wieczorem i w weekendy jesteśmy już wyluzowani i nastawieni tylko na odsłuch - ja tak mam ) ?
Lubię słuchać wieczorami i zupełnie nie leży mi rano czy południe - lepiej też "odbieram" jesienią czy zimą niż latem - serio .
Pozdrawiam .

Nothingface

  • 50 / 5900
  • Użytkownik
03-10-2008, 11:08
>> Dudeck, 2008-10-03 09:37:48>>

Był taki wątek na audiostereo kiedyś związany z wpływem godziny odsłuchu na jakość brzmienia systemu.Większość się zgodziła,że najlepiej  hifi gra właśnie w weekendy późnym wieczorem i nocą.
Co do podłoża tych odczuć-tu zdania były już podzielone.Jedni optowali za tym,że prąd w sieci energetycznej staje się wtedy "czystszy" co ma zbawienny wpływ na nasze urządzenia grające (większość zakładów pracy,biur itp nie pracuje wtedy właśnie),drudzy skłaniali się ku twierdzeniu że zasadnicza przyczyna tego zjawiska leży w naszej psychoakustyce (wyluzowanie-jak to nazwałeś),lepiej i czyściej odbieramy wtedy bodźce dźwiękowe.Jeszcze inni twierdzili,że "szumy dnia" cichną (odgłosy ulicy,sąsiadów,dźwięki pracujących urządzeń domowych...) co też może mieć istotny wpływ na odbiór muzyki.
Tak czy inaczej to ciekawe zagadnienie,myślę,że każda z wymienionych przyczyn po trosze wpływa na to że odczuwamy jakoby nasz system sprawował się lepiej w reprodukcji muzyki właśnie w tych porach.
Tak na marginesie,sprawdziłem kiedyś wysokiej klasy miernikiem napięcie w gniazdach w domu,w tygodniu wahało się między 233 -236V w ciągu około sekundy,w niedzielny wieczór stabilizowało się na poziomie równym 235V-bez wahań.

Dudeck

  • 5101 / 5868
  • Ekspert
07-10-2008, 11:35
Nie ustawiać kolumn zaraz na tle ściany - zwłaszcza te z tylnym bassrefleksem .

Triceramops

  • 280 / 5903
  • Zaawansowany użytkownik
07-10-2008, 11:52
"Nie znam wszystkich tajników produkcji kabli OFC - fakt faktem , że jak żelazo czy wspomniana miedź jest w czystej postaci to też bardziej podatna ma korozję czy utlenianie ."

Mam wrażenie, że jest wręcz odwrotnie - dobrej jakości kable, np typu UPOCC raczej nie zielenieją... Zmiana koloru następuje zazwyczaj pod wpływem agresywnych substancji zawartych w marnej jakości izolacji (chlor?). Najlepszym tego dowodem jest fakt, że zielenienie zachodzi równomiernie na całej długości zaizolowanego przewodu, a z dala od końców dostęp powietrza jest praktycznie niemożliwy.  Dodatkowo gładka powierzchnia wyższej jakości drutów wydaje się mniej podatna na korozję.

magus

  • 20990 / 5903
  • Ekspert
07-10-2008, 12:19
Wieczorny odsłuch

znam też teorię, że wieczorem umysł już nie zajmuje się sam sobą tak bardzo (kotłujące się myśli), bo jest już trochę podmęczony ciągłą dzienną pracą
wtedy, zakładając, że zmęczenie to nie prowadzi do senności, mózg lepiej przyjmuje bodźce z zewnątrz - jest bardziej wyczulony
Odszedł 13.10.2016r.

Dudeck

  • 5101 / 5868
  • Ekspert
07-10-2008, 12:55
A kto mi powie w jakim stopniu zwinięcie "w cewkę" kable zasilające poszczególne urządzenia oddziaływują na pobliskie interkonekty ?
I czy , ( po za czystą teorią ) , jest ktoś w stanie wyczuć taką ewentualną degradację sygnału ?

Molibden

  • 1906 / 5903
  • Ekspert
07-10-2008, 17:24
Nie. W końcu to nie są kable mikrofonowe, a i tam wpływ jest niewielki jeżeli pobierany prąd i długości kabli nie są jakieś masakryczne.
_________________________________
Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!

Dudeck

  • 5101 / 5868
  • Ekspert
08-10-2008, 10:56
No to się cieszę ( bo u mnie tak jest ) : nawet jeśli coś ma wpływ i widać to zaledwie "na piątym miejscu po przecinku" ,  to ja to też robię  ; a tak dla własnej satysfakcji .
No i w końcu ziarnko do ziarnka i .... już słychać poprawę :)   .
Pozdrawiam .