Audiohobby.pl

Magnetowid VHS Stereo Hi Fi

pień

  • 2246 / 1044
  • Ekspert
21-12-2023, 11:18
Też na to wpadłem :)  że to podpis pod zdjęcie.
   Tylko czym to oddzielić jedno od drugiego?   Spacje i inne takie nie działają :(

ArturP

  • 1310 / 2804
  • Ekspert
21-12-2023, 11:24
()jakiś obrazek([/url])[/url] reszta textu. Wszystko co jest między [/url] należy do opisu obrazka.
Pewne "skróty" takie jak [/url] są przez silnik forum ignorowane w texcie po edycji.
« Ostatnia zmiana: 21-12-2023, 11:29 wysłana przez ArturP »

JaKub92

  • 1822 / 5493
  • Ekspert
21-12-2023, 18:50
Tymczasem znowu pani listonosz przytargała mi paczkę :)
   Konkurencja Blaupunkta hehehehe
Jest nieco grubszy-  raczej wyższy o jakie 2 cm.   Zwyczajnie nieco głębsza wytłoczka w której siedzą bebechy. Nie wiem czy to związane z tym że to jest maszyna S-VHS  czy tak im wyszło przypadkiem bo metalowy dekiel jest identyczny.    Z małym wyjątkiem :)   Jest pomalowany normalnie a nie tylko podkładem jak dla wersji exportowej hehehehe   i raczej nie wymaga remontu blacharskiego.   Zwykły spa powinien wystarczyć w sumie dla całości sprzętu.
   W środku widok zupełnie podobny :)  Zasilacz większy chociaż moc nominalna chyba taka sama-  jest większy i sterczy radiatorem na zewnątrz.   
   Taśmę zapisaną przez blaupunkta odtwarza jak swoją :)  oraz steruje się pilotem blaupunkta bez problemu.

ed:   No i jest to cholerne indeksowanie !    Nawet wpadli na to samo co i ja :)   że to bardzo może ułatwić wyszukiwanie na automacie początku kolejnej sesji nagrywania heheheheeh  czego nie omieszkali wypisać w instrukcji.
   Ponadto-  jeżeli nie indeksowało się nagrań to spoko :)   Jest też opcja automatycznego motania taśmą do zadanego czasu -  który podaje się z klawiatury albo z pilota .     Tyle że trzeba ten czas znać -  zanotować.
     Indeksy lepsze w/g mnie  bo to jest nagrane na taśmie-   można ich wstawić 20-cia  nawet do istniejących zapisów pod warunkiem że trochę ciszy jest pomiędzy blokami.   Tam coś piszą że min 10 sek inaczej lipa będzie.
   Dobra, idę sprawdzę czy uda mi się zaindeksować coś w Blaupunkcie-  tam sobie będzie coś nagrywać a ja odpalam opcję >szmatex<  i łapię się za Panasia :)

O, przyszła maszyna! :D Fajnie, że wszystko z nim OK po wstępnych oględzinach i testach.

Odnośnie index'owania, przypomniałem sobie, że pierwszy magnetowid (SONY SLV-SX70), który sobie kupiłem w celach czysto użytkowych mając 15 lat, ma funkcję "Index Search" i wyszukuje to po prostu po przerwie między nagraniami. Dawno go nie używałem, parę lat temu zdechło coś w zasilaniu i tak sobie czeka na "lepsze czasy".

Mówisz, że jednak Panasonic rozczarował Cię dźwiękiem... Trochę dziwne, zwłaszcza ten szum i przydźwięki, które opisujesz. Przyczepiłbym się do kondensatorów w zasilaczu pierwsze co. Sam zauważyłeś, że Blaupunktowi pomógł recap (a chyba nawet nie zdążyłeś zrobić kompletnego). Także rób recap i ponów testy :)
Zwróć też uwagę na to, co napisał kolega SAnd - funkcja Audio Mix musi być wyłączona, jeśli chcesz mieć dźwięk rzeczywiście Hi-Fi. Zakładam, że to zrobiłeś, ale piszę tak w razie czego.
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

pień

  • 2246 / 1044
  • Ekspert
21-12-2023, 23:25
 Oczywiście że audio mix wyofowany :)
   No rozczarował mnie, zgadza się.   Jednak tak jak napisałem-  z całościową oceną trzeba poczekać na recap.    Jakoś już mi  nie chciało się go rozgrzebywać,  jak by nie było działa-  a tak by rozpruty leżał :)   Trzeba po prostu będzie przejrzeć wszystko po kolei-  tzn.   Kenwooda trzeba zrobić bo zajmuje miejsce serwisowe.
 To zaś że Panaś  ładnie wygląda nie zaświadcza o pełnej sprawności.    Ja też wyglądam ładnie  heheheheh   a jestem dalej na zwolnieniu.   Tak więc-  zakładam roboczo że kolega magnetowid cierpi na jaki zasuszony elektrolit i obluzowaną masę :)
  Blaupunkt za to nie odpuścił zadziwiania mnie raz po raz.    Dzisiaj jeszcze jedną kombinację wspomagająca nagrywanie >zapodałem<
I normalnie z trudem wierzę w jakość wyniku.  Poważnie :) 
   A z drugiej strony gęba mi się cieszy :)
Fakt że wspomagałem się już sprzętem teoretycznie przeznaczonym do zastosowania w studio.  Nie manipulowałem barwą-  generalnie chodzi tylko o poziom sygnału :)
  Gdybym był oblatany w technice video to bym zrobił filmik jakie Wojtek robi, pobrać sygnał z wyjścia słuchawkowego.
    Może jakoś kamerę do laptopa przyczepię czy cóś bo telefonem tego nie ogarnę chyba.
Gdybym wstawił wprost jaki plik audio to mi nikt nie uwierzy że to pochodzi z widło hifi  hehehehehe
   No i jeszcze taśmy-  moje basfy  chyba są jednak nieużyteczne do zapisu dźwięku.   Myślę że przyszła na nie pora-  coś tam nagrywa ale ich warstwa magnetyczna jest już na zdechnięciu :(  Wykazują szereg wad w stosunku do Fuji.   Innych jeszcze nie przerobiłem to powiedzieć nie mogę.   Może jutro coś nagram na Sony dla porównania.

ed:  dzisiaj ćwiczyłem Fuji 240-kę   tą do powszechnego użytku.   O ile sama taśma jest bardzo OK to trzy grosze dorzuca jakość mechaniczna.   W Fuji  HiFi  to taśma na szpule nawija się bez uskoków-  absolutnie równa i wygląda jakby to był lity w masie krążek wstawiony do środka.   W tej zwykłej to schodki są a najgorsze w tym że te schodki były już po wyciągnięciu z opakowania-  takie fabryczne nawinięcie.
Wydaje się że w miejscach gdzie poszczególne zwoje wystawały to jest lekki błąd synchronizacji.   Zdarzają się odcinki gdzie taśma >warczy<   Fuji  HiFi  -  którą odsłuchałem w całości jak leci po nagraniu-trzy godziny to nie było najmniejszego uchybienia w dźwięku-  nic,  zero :)
« Ostatnia zmiana: 21-12-2023, 23:51 wysłana przez pień »

pień

  • 2246 / 1044
  • Ekspert
23-12-2023, 15:17
 Dzisiaj nagrałem szumy :)
Słabo wyszło niestety-  mikrofon w telefonie chyba przesterowało a poza tym on skubany w żaden sposób nie przeniósł rzeczywistego poziomu głośności.  Nic to,  chodziło o szum :)

pień

  • 2246 / 1044
  • Ekspert
10-01-2024, 17:54
Trochę po sąsiedzku było motane.   Nasz mod zasugerował żeby trzymać się tematów bo jak by co to......
no właśnie .....  cicho siedzi i pewno obserwuje......



 Muszę odszczekać to co tam napisałem.  Dokładnie to chodzi o to że Panasonic ma zdecydowanie gorsze audio niż Blaupunkt.
Przede wszystkim to miał urwany jeden malutki styk w małym przełączniku zawiadującym ustawieniami dźwięku.   Czy to ma być HiFi  czy też zwykłe audio albo czy mają być mieszane.    No i ten skubany styczek robił kontakt na >mieszane<   no i mieszał drań.   A ja już wnioski wyciągałem hehehehehe .   Dobrze że mnie to męczyło-  jest już OK-  naprawiłem i  Panasonic gra nie gorzej od Blaupunkta ;)

JaKub92

  • 1822 / 5493
  • Ekspert
11-01-2024, 01:39
Nasz mod zasugerował żeby trzymać się tematów bo jak by co to......no właśnie .....  cicho siedzi i pewno obserwuje......

 Muszę odszczekać to co tam napisałem.  Dokładnie to chodzi o to że Panasonic ma zdecydowanie gorsze audio niż Blaupunkt.
Przede wszystkim to miał urwany jeden malutki styk w małym przełączniku zawiadującym ustawieniami dźwięku.   Czy to ma być HiFi  czy też zwykłe audio albo czy mają być mieszane.    No i ten skubany styczek robił kontakt na >mieszane<   no i mieszał drań.   A ja już wnioski wyciągałem hehehehehe .   Dobrze że mnie to męczyło-  jest już OK-  naprawiłem i  Panasonic gra nie gorzej od Blaupunkta ;)

Hehe szczerze mówiąc, to ja poruszyłem temat, żeby przenieść ostatnie wpisy z tamtego tematu tutaj, ale Wojtek stwierdził, że będzie wyrwane z kontekstu i tutaj też miał rację. Mniejsza z tym ;) Po prostu o magnetowidach Hi-Fi i o nagrywaniu dźwięku na VHS piszemy tutaj :)

Super, że udało Ci się ogarnąć Panasonica i że usterka okazała się tak pierdołowata. Bo nie chciało mi się wierzyć, że między nim a Blaupunktem jest taka przepaść.
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

pień

  • 2246 / 1044
  • Ekspert
11-01-2024, 02:11
No tak - pierdółka kompletna-   kawałek ślizgu w przełączniku odleciało i akurat go wprasowało i wyrównało pomiędzy sąsiednimi i  gdybyś chciał tak zrobić specjalnie to za chiny by to zwarcia nie robiło :(     No a wiesz jak szumi audio w zwykłym trybie pracy, tym z zapisem wzdłużnym na taśmie.  Kaplica :(
I ten szum nakładał się cały czas na hajfaja hehehe   Skubany.
   Na szczęście ten pstryczek to standard taki jak w magnetofonach od timera.    Wymieniłem i po zawodach.
Jeszcze jedno zaobserwowałem-  nie wiem czy tak każdy telewizor robi.
  Otóż -  gdy włożysz kasetę tylko z zapisem audio to telewizor pokazuje środkowy palec-  wyświetla komunikat > brak sygnału i ma gdzieś odtwarzanie samego dźwięku.  Trochę mnie zaskoczyło bo chciałem posłuchać jak te ichnie telewizorowe długie głośniki zagrają.
   Spodziewałem się że będzie wyświetlał ciemność albo ten obraz kontrolny magnetowidu a tu lipa :(

Hammer

  • 4691 / 2306
  • Ekspert
11-01-2024, 08:19
Panasonic tak ma , były magnetowidy co miały blue ekran, w menu chyba sie ustawiało

Wojciech7

  • 1510 / 1108
  • Ekspert
11-01-2024, 16:51
No tak - pierdółka kompletna-   kawałek ślizgu w przełączniku odleciało i akurat go wprasowało i wyrównało pomiędzy sąsiednimi i  gdybyś chciał tak zrobić specjalnie to za chiny by to zwarcia nie robiło :(     No a wiesz jak szumi audio w zwykłym trybie pracy, tym z zapisem wzdłużnym na taśmie.  Kaplica :(
I ten szum nakładał się cały czas na hajfaja hehehe   Skubany.
   Na szczęście ten pstryczek to standard taki jak w magnetofonach od timera.    Wymieniłem i po zawodach.
Jeszcze jedno zaobserwowałem-  nie wiem czy tak każdy telew telewizor pokazuje środkowy palecizor robi.
  Otóż -  gdy włożysz kasetę tylko z zapisem audio to-  wyświetla komunikat > brak sygnału i ma gdzieś odtwarzanie samego dźwięku.  Trochę mnie zaskoczyło bo chciałem posłuchać jak te ichnie telewizorowe długie głośniki zagrają.
   Spodziewałem się że będzie wyświetlał ciemność albo ten obraz kontrolny magnetowidu a tu lipa :(

To się porobiło-:((( Gdyby mój kiedykolwiek tak zrobił-" telewizor pokazuje środkowy palec"to natychmiast dostaje
pisemny rozkaz bez odwołania- elektrozłom.

pień

  • 2246 / 1044
  • Ekspert
11-01-2024, 21:39
 A ja tam lubię mieć interaktywne sprzęty które mają swoje zdanie :)   W sumie ma rację-  nie ma filmu to nie robię hehehehe
  Co to ja wieża HiFi czy inna śpiewaczka ?

ArturP

  • 1310 / 2804
  • Ekspert
12-01-2024, 07:08
Panasonic tak ma , były magnetowidy co miały blue ekran, w menu chyba sie ustawiało
Coś mnie się kojarzy, że niektóre tak miały, ale większość przeze mnie przerzucona nie miała takiej opcji. Magnetowid podczas nagrywania zapisuje sygnały chrominancji i luminancji, te są czytane przez telewizor i w ten sposób pojawia się obraz na ekranie. Jeśli na kasecie brakuje tych sygnałów, to najnormalniej we świecie obraz się nie pojawi i już. Niestety sygnał audio to zbyt mało dla takiego przeciętnego telewizora. Możliwe, że można takie sygnały ustawić w maniu, ale nie jestem tego pewien.

JaKub92

  • 1822 / 5493
  • Ekspert
12-01-2024, 17:00
Niektóre telewizory tak mają niestety :/ Zdarzało mi się, że w trakcie odtwarzania uszkodzonego fragmentu taśmy gdzie obraz mocno śnieżył, TV oprócz wizji odcinał również dźwięk... Wkurzające to jest, a poza tym zupełnie niepotrzebne (przynajmniej mi). Powinna być przynajmniej opcja wyłączenia tego...
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

bsw

  • 519 / 4945
  • Ekspert
23-01-2024, 11:07
Nie ma chyba osobnego watku o filmach o tematyce magnetowidowej - a tutaj jest taki o VHS HiFi Stereo:


JaKub92

  • 1822 / 5493
  • Ekspert
24-01-2024, 03:22
Film jak najbardziej pasuje do tematu, ale jeśli ktoś chce, to śmiało można otworzyć temat o filmach w temacie ;)
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub