Audiohobby.pl

Nasze wlasne kable glosnikowe i interkonekty...

zyzio

  • 960 / 5794
  • Ekspert
01-11-2009, 10:39
Akurat Arek bywa prostacko chamski, więc na opluwanie można powiedzieć, że jak najbardziej sobie zasłużył ;)
Drut jak drut w jednym systemie sprawdzi sie lepiej, w innym gorzej, na pewno nie jest to jakiś przełom i Bóg wie co, Sonusoliva też jest konkurencyjna do drogich drutów, a Pan Witek pokorny i sympatyczny - z takich osób radziłbym brać przykład :)

lancaster

  • Gość
01-11-2009, 12:06
AMC, sam preferuje solid core., kable puszczone luzem w izolacji bawelnianej. Przekrój zyly zalezny od zestawow ktore maja byc nim spięte(wysza skutecznosc - cienszy, grubszy-cięższy dźwięk)....trzeba dobrać.
w tej chwili bawie sie np. 7 rożnymi kablami Neotecha, ale nie sadze żebym zmienil swój typ:)
Na "gotowo"(hehe :)) kable wlutuję w plytke(zarowno kable sygnałowe jak glosnikowe) a polaczenie wykonam na zewnatrz za pomoca zlacza umozliwiającego bezposredni styk obu przewodow.

Z wlutowywaniem kabli na płytkę to akurat sugestia Arka i Rafaella.

Adam-Magic Corner

  • 27 / 5828
  • Użytkownik
01-11-2009, 13:21
Twoje Lancaster sugestie są jak najbardziej słuszne. Moja końcówka mocy MF A2 jest trochę "mulasta" ale solidny solid core wydobył ja z tego mułu. Podziwiam zresztą konstruktora tej końcówki, bo niby MF lubi wysokoskuteczne kolumny i to 8 ohmowe, to z moimi dynaudio na 4 ohmach  daje radę. Odwdzięcza mi się piękną srednicą. Tych "kostek" to poszukaj dobrej jakości. Może jakieś złocone sie trafią. Gdyby wystepowały luzy w wypełnieiu otworu, to dołóż dodatkowe druty. Powastanie wtedy mozliwość solidnego sprasowania. Wyeliminowanie RCA to wielki krok dla ludzkości.

Adam-Magic Corner

  • 27 / 5828
  • Użytkownik
01-11-2009, 13:32
Zyzio. Może Arek jest postolinijny i nie owija w bawełnę. Ma na dokładkę ogromną wiedze audiofilską. Zresztą stary jest :) to się w życiu nasłuchał.

zyzio

  • 960 / 5794
  • Ekspert
01-11-2009, 14:14
Jeśli na starość nie zwaham się nazwać kogoś za nic idiotą to nie chcę dożywać takiej starości :)

Arek_50

  • 1130 / 5903
  • Ekspert
01-11-2009, 14:29
.