Audiohobby.pl

DAC na układach PCM65P

pień

  • 2244 / 1038
  • Ekspert
26-04-2024, 13:14
 Wszedłem w posiadanie dwóch kości   BB  PCM65P  i przyszło mi do głowy żeby ulepić na nich jakiegoś DAC-a. 
Kość egzotyczna jakby :)    Pojęcia nie mam jak to może grać a jedyne co wyczytałem to że jest >wypasiona<   
  Przyszło mi do głowy zbudować DAC-a na nich.   
Ma ktoś z kolegów jakiś projekt płytki do tegoż układu?  Byłbym wdzięczny za wskazówki :)
  Patrzę -szukam-  ale jakiś ślepy jestem bo nic nie znalazłem.   Obudowa długa i z mnóstwem nóg  - dip 64 ?  czy jak to tam fachowo się nazywa.     W każdym razie potwory w porównaniu do PCM jakie mam w CD.

Golden Eye

  • 23 / 1191
  • Użytkownik
Dzisiaj o 00:24
Wszedłem w posiadanie dwóch kości   BB  PCM65P  i przyszło mi do głowy żeby ulepić na nich jakiegoś DAC-a.
Kość egzotyczna jakby :)    Pojęcia nie mam jak to może grać a jedyne co wyczytałem to że jest >wypasiona<   
  Przyszło mi do głowy zbudować DAC-a na nich.   
Ma ktoś z kolegów jakiś projekt płytki do tegoż układu?  Byłbym wdzięczny za wskazówki :)
  Patrzę -szukam-  ale jakiś ślepy jestem bo nic nie znalazłem.   Obudowa długa i z mnóstwem nóg  - dip 64 ?  czy jak to tam fachowo się nazywa.     W każdym razie potwory w porównaniu do PCM jakie mam w CD.

Pewnie nie obędzie bez jakiej przejsciówki do jakiś innych bardziej popularnych chipów.
Ja ostatnio kupiłem dac z przetwornikami, które nie są moimi docelowymi po to właśnie aby włożyć tam układy na przejsciówkach.

Do Pcm65 ciężko znaleźć kartę katologową.
Wiem, że pcm64 to następca dac729, pcm 65 pewnie podobnie, tylko 65 ma więcej nóżek niż 64(dip42)
Nie wielu jest dawców tego układu.
Ciekawy jestem jak to zagra.
Powodzenia!
« Ostatnia zmiana: Dzisiaj o 00:59 wysłana przez Golden Eye »