Audiohobby.pl

Elektrostaty - wątek ogólny

Fatso

  • 290 / 4034
  • Zaawansowany użytkownik
23-12-2014, 17:20
No i jak z tym słuchaniem elektrostatów?

Ja dzisiaj wreszcie dostałem wzmaka, więc test drive SR009 za mną (a może raczej w trakcie).
To co powyżej napisałem to moje zdanie na dzień w którym je wygłosiłem. Dzisiaj mogę mieć już inne przekonania, zgodnie z zasadą, że tylko krowa się nie myli. I nie możesz mieć o to do mnie, drogi użytkowniku, pretensji. Jeśli zaś zawiodłeś się na moim braku stałości w przekonaniach, to trudno.

Baele

  • 753 / 5134
  • Ekspert
23-12-2014, 17:24
Wybaczcie, ale od wczoraj z malutkim synkiem (ma zalediwe 4-miesiące), koczujemy z żoną w szpitalu...
Nie w głowie mi teraz słuchawki :-(

Fatso

  • 290 / 4034
  • Zaawansowany użytkownik
23-12-2014, 17:36
Wybaczcie, ale od wczoraj z malutkim synkiem (ma zalediwe 4-miesiące), koczujemy z żoną w szpitalu...
Nie w głowie mi teraz słuchawki :-(
Kurcze, niefajnie. Trzymam kciuki !
To co powyżej napisałem to moje zdanie na dzień w którym je wygłosiłem. Dzisiaj mogę mieć już inne przekonania, zgodnie z zasadą, że tylko krowa się nie myli. I nie możesz mieć o to do mnie, drogi użytkowniku, pretensji. Jeśli zaś zawiodłeś się na moim braku stałości w przekonaniach, to trudno.

alghar

  • 639 / 5625
  • Ekspert
23-12-2014, 19:47
Baele  trzymam  kciuki,  Spokojnych Swiat i choć  507 pod  choinką  ;)

mirek10

  • 1212 / 4413
  • Ekspert
23-12-2014, 20:34
Wszystkim kolegom audiofilom sluchawkowym zycze spokojnych swiat i szczesliwego nowego roku!!!

-Pawel-

  • 4724 / 5518
  • Ekspert
24-12-2014, 08:10
Wybaczcie, ale od wczoraj z malutkim synkiem (ma zalediwe 4-miesiące), koczujemy z żoną w szpitalu...
Nie w głowie mi teraz słuchawki :-(

Jarek, to niemiła wiadomość, trzymajcie się!

Wesołych Koledzy! ;)

MAG

  • 2393 / 5900
  • Ekspert
24-12-2014, 14:58
Wszystkiego najlepszego  spokojnych i zdrowych świąt wszystkim Kolegom życzę.

Marek

Baele

  • 753 / 5134
  • Ekspert

-Pawel-

  • 4724 / 5518
  • Ekspert
29-12-2014, 00:13
Widzę, że również przeprosiłeś się z Bondami, moje też pochodzą z serii 71xx tylko ciut dalej :) Gratuluję fajnej kolekcji słuchafonów ;)

Nie znam (jeszcze) Edition 5, ale SR-007 to jak do tej pory najbardziej "emocjonalne" słuchawy jakie miałem na głowie obok "specjalnego" egzemplarza SR325i. Twoje porównanie wyszło bardzo ciekawie. Można zrobić jeszcze jakieś tournee po energizerach i właściwie to koniec drogi, dalej pozostaje już tylko kolekcjonowanie prawdziwych okazów i perełek :)
« Ostatnia zmiana: 29-12-2014, 00:55 wysłana przez -Pawel- »

Baele

  • 753 / 5134
  • Ekspert
29-12-2014, 00:20
Widzę, że również przeprosiłeś się z Bondami, moje też pochodzą z serii 71xx tylko ciut dalej :) Gratuluję fajnej kolekcji słuchafonów ;)

Nie znam (jeszcze) Edition 5, ale SR-007 to jak do tej pory najbardziej "emocjonalne" słuchawy jakie miałem na głowie obok "specjalnego" egzemplarza SR325i. Twoje porównanie wyszło bardzo ciekawie. Można zrobić jeszcze jakieś tournee po energizerach i właściwie to koniec już drogi, dalej pozostaje już tylko kolekcjonowanie prawdziwych okazów i perełek :)

Paweł,
dokładnie tak. Te 007 grają zupełnie inaczej niż te, których słuchaliśmy u Ciebie 2,5 roku temu. Korci mnie jeszcze kupno tych najnowszych 007, o których pisał @Wiktor.
Dodam jeszcze, że Eurydyka wymiotła SRM-717 - to zupełnie inna liga :-)
Ale o tym już w blogu nie pisałem.

Fatso

  • 290 / 4034
  • Zaawansowany użytkownik
29-12-2014, 08:05
Widzę, że również przeprosiłeś się z Bondami, moje też pochodzą z serii 71xx tylko ciut dalej :) Gratuluję fajnej kolekcji słuchafonów ;)

Nie znam (jeszcze) Edition 5, ale SR-007 to jak do tej pory najbardziej "emocjonalne" słuchawy jakie miałem na głowie obok "specjalnego" egzemplarza SR325i. Twoje porównanie wyszło bardzo ciekawie. Można zrobić jeszcze jakieś tournee po energizerach i właściwie to koniec już drogi, dalej pozostaje już tylko kolekcjonowanie prawdziwych okazów i perełek :)

Paweł,
dokładnie tak. Te 007 grają zupełnie inaczej niż te, których słuchaliśmy u Ciebie 2,5 roku temu. Korci mnie jeszcze kupno tych najnowszych 007, o których pisał @Wiktor.
Dodam jeszcze, że Eurydyka wymiotła SRM-717 - to zupełnie inna liga :-)
Ale o tym już w blogu nie pisałem.
Ten SRM-717 wymagał niestety solidnego przeglądu. Na szczęście jak go od Ciebie brałem to z założeniem, że będzie podstawą do wydłubania czegoś solidnego. Także kompletnie mnie nie dziwi, że Eurydyka aż tak bardzo go odstawiła.

Ale czas chyba zasiąść do odłożonego czas jakiś temu projektu, co by zmontować go do kupy...
To co powyżej napisałem to moje zdanie na dzień w którym je wygłosiłem. Dzisiaj mogę mieć już inne przekonania, zgodnie z zasadą, że tylko krowa się nie myli. I nie możesz mieć o to do mnie, drogi użytkowniku, pretensji. Jeśli zaś zawiodłeś się na moim braku stałości w przekonaniach, to trudno.

-Pawel-

  • 4724 / 5518
  • Ekspert
29-12-2014, 11:32
Jarek, właśnie zastanawia mnie czy tamte SR-007 nie były jakieś walnięte. Wydaje się niemożliwe, aby sam sprzęt towarzyszący robił TAKĄ różnicę, pomijając już fakt, że SRM-717 akurat do 007 nie jest najlepszym rozwiązaniem. To mogły być mk1 z przetwornikiem mk2, który jest strojony pod nieco inną obudowę i Stax robi głupio wkładając je do starych słuchawek. Grają wtedy jak potłuczone. Same mk2 też pamiętam jako brzmiące co najmniej dziwnie, składałem to wcześniej na tor wystawowy, ale jestem skłonny przyjąć tezę, że nowe Stay tak grają, a wówczas temat Omeg uważam za zamknięty. Też mnie korci żeby dać jeszcze szansę tym srebrnym w swoim systemie, ale jakoś coraz mniej mi na tym zależy :)

marcinz

  • 184 / 4711
  • Aktywny użytkownik

wiktor

  • 2503 / 5913
  • Moderator Działu Słuchawki
29-12-2014, 20:23
Wbrew temu, co Koledzy napisali o Stax SRM-717, uważam ten model za bardzo dobre rozwiązanie właśnie dla SR-007. Jest to wzmacniacz gdzieś pośrodku, między modelem lampowym 007t / 007tII a obecnym tranzystorem 727II.

Rzeczywiście, w bezpośrednim porównaniu z Eurydyką trudno nie odnieść wrażenia innej sygnatury dźwięku. Przez kilka lat używałem 717-ki zdecydowanie częściej niż pozostałe wzmacniacze Staxa. Dorównywał holografią lampowym Staxom, a przy tym nie tracił typowych cech dobrego tranzystora. Dla basolubów zdecydowanie numer 1 w ofercie Staxa.

Jeśli aż tak źle Kolegom zagrał, warto by było sprawdzić parametry i dokonać regulacji. W przypadku problemów jak to zrobić, dajcie znać. Dzięki uprzejmości Pana Sebastiana Kienitza znajdzie się wiarygodne info serwisowe dla tej procedury.

;)

-Pawel-

  • 4724 / 5518
  • Ekspert
29-12-2014, 20:47
Wiktorze, domyślam się, że trzeba trafić na dobry egzemplarz zarówno 717'stki jak i Omeg. U Ciebie jest tak, że masz najlepsze egzemplarze wszystkiego, więc zapewne często nasze pogawędki muszą Cie bardzo dziwić i zastanawiasz się wówczas o czym oni takie bzdury wypisują ;) Zresztą w Staxie jest jeszcze gorzej jak w Grado, trzeba zebrać do kupy wiele czynników i nagle jest ten moment gdy człowiek otwiera oczy i uświadamia sobie dlaczego to jest takie dobre :)

Powiedzcie mi, że to żart z tymi Hifimanami, nie założę na głowę czegoś tak paskudnego! :D