Audiohobby.pl

II ZLOT OLDTIMERÓW AUDIO

marcow

  • 1045 / 5355
  • Ekspert
17-01-2010, 12:27

Przedstawię tutaj moje przemyślenia dotyczące organizacji tej imprezy w przyszłości.
Jednocześnie chcę żeby moje uwagi były zaczynem od małej dyskusji na temat następnych
corocznych spotkań:

1. Termin spotkania:
Goście zgłaszali żeby następne.spotkania odbywały się w bardziej sprzyjających warunkach,
gdy będzie dłuższy dzień, będzie cieplej.
Z tym że, lepiej jest jak dzień dłuższy to się zgadzam. Sprawa dojazdów, Lepiej się dojeżdża i wraca samochodem jak jasno.
Natomiast jeżeli się tyczy pogody to nie można zagwarantować optymalnej w żadnym terminie. Pamiętam opady 30 cm śniegu 1 maja
a latem mogą byś tornada, powodzie lub niebywałe upały.
Po zastanowieniu sugeruję żeby spotkania odbywały się co roku w ostatnią  sobotę zimy. W przyszłym roku będzie to 19 marca.

2. Cel spotkania:
Podstawowym celem powinno być ratowanie i prezentacja zabytków Audio
Wymiana informacji dotyczących serwisu, obsługi tych urządzeń.
Umożliwienie nabycia i wymiany części zamiennych i akcesów.
Umożliwienie nabycia materiał eksploatacyjnych oraz instrukcji serwisowych.
Zorganizowanie miłego spotkania przyjaciół vintage.

3.Temat spotkania:
Tutaj spodziewam sie największej dyskusji. zastanawiam sie co powinno być dopuszczone na taką imprezę.
Co jest wyznacznikiem ,że dane urządzenie jest oldtimerem, czy dopuszczalne są replik starych urządzeń?
Mam dużo pytań i wątpliwości, czekam na sugestie!

4.Miejsce spotkania:
Ogłaszam ,że" II ZLOT OLDTIMERÓW AUDIO" odbędzie się 19 marca 2011w Poznaniu
O miejscu (hotel, restauracja, hala targowa) zadecyduje liczba chętnych.

Na zakończenie chciałbym zadać pytanie. Czy nazwa tej imprezy wam się podoba, czy może trzeba wybrać sobie jeszcze jakiegoś patrona?
Czekam na Wasze uwagi!

marcow

Corvus5

  • 2596 / 5366
  • Ekspert
17-01-2010, 12:29
2011 rok?

lancaster

  • Gość
17-01-2010, 13:10
marcow jeśli planujesz organizować większa impreze to moze coś na ksztalt triode festival ?
http://www.triodefestival.net/
Czyli oldtimery, high end, diy
Jestem jak najbardziej za....jakiś czas temu byla rozmowa na ten temat, nawet chcialem sie rozgladac za lokalizacją na ten rok.
Jeśli byś się podjął byłoby super.
Oczywiście jestem zainteresowany wzięciem odziało w imprezie. Myslę ze uda sie tez zalatwić coś firmowego, więc 2 pomieszczenia masz juz zaklepane :)

magus

  • 20990 / 5902
  • Ekspert
17-01-2010, 14:14
marcow,

myślę, że najpierw trzeba sobie odpowiedzieć właśnie na pytanie po co (cel) ma być organizowana ta impreza
1. ratowanie od zapomnienia starych klocków (zabytków) - czyli nie ważne jak co gra, ma być stare
2. ratowanie od zapomnienia "innego" dźwięku - czyli nie ważne ile ma lat, ważne, że stara (i dobra) konstrukcja
3. zwyczajnie impreza poświęcona dobremu dźwiękowi - czyli znika przydomek "oldtimer" (i wszelkie pokrewne), a impreza nabiera charakteru tak jak sugeruje lancaster (wszelakiej maści dobry dźwięk - stary, młody, hi-end, konstrukcje konwencjonalne i szerokopasmowe, pudła zamknięte i odgrody, głośniki klasyczne i tuby, cd i winyl, lampa i tranzystor, produkcje komercyjne i diy.... wszystko, byle naprawdę dobrze grało) - oczywiście, wszelkie gazetkowe opinie nas nie interesują, bo to jest impreza miłośników audio i dobrego dźwięku, a nie święto marketingowców

można ewentualnie zrobić impreze nr 3 uwzględniającą imprezę 1 lub 2, lub obie - czyli podzieloną na działy (lub dni) - oldtimer, konstrukcje nie-mainstreamowe, diy, open

oczywiście, ostatnia opcja oznacza dużo większe przedsięwzięcie, ale też i większe zainteresowanie wśród Audiohobbiczów i nie tylko
Odszedł 13.10.2016r.

marcow

  • 1045 / 5355
  • Ekspert
17-01-2010, 14:39
Właśnie o takie konstruktywne wpisy mi chodzi.
Old ma zostąć nie chcę żeby byla to impreza typu masowego musi zostać pewna elitarność
ale bez przesady. Myślę że można podciągną pod to "Klasyczne Audio",ale wszystko jest otwarte.
Specjalnie ogłosiłem termin następnego zlotu w dzień po pierwszym, żeby był czas na uzgodnienia i dyskusje!
Nie ma to też być czyś na kształt AS.
marcow

Bacek

  • 2366 / 5895
  • Ekspert
19-01-2010, 09:35
A ja dla przekory proponował bym termin gdzieś w środku/końcu maja (byle nie w tygodniu sąsiadującym z 1-3 maj, tak najlepiej trzeci weekend). Pogoda jest już wtedy za zwyczaj fajna, wszystko spod ziemi wyłazi aż chce się z domu ruszyć. A ludzie jeszcze zazwyczaj masowo na urlopy nie wyjeżdżają.


------------------------------------------------------------------------------------------------
Prawdziwa głupota za każdym razem pokona sztuczną inteligencję.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

marcow

  • 1045 / 5355
  • Ekspert
19-01-2010, 10:43
Ale wszyscy dwukołowcy (rowery, motory)nie dają się już odkleić od siodełek i co tydzień są jakieś rajdy, zloty.
Sam jestem rowerowym maniakiem i w takich pięknych chwilach wybieram rower a nie słuchanie muzyki.
Nie jestem w tym odosobniony. Ktoś chce jechać (popłynąć) na rajd rowerowy na Bornholm
marcow

Lutek

  • 535 / 5866
  • Ekspert
19-01-2010, 22:28
A czy troche nie za rzadko - raz w roku ? Nie daloby sie dwa razy ? Faktycznie, zima nie jest najlepszym terminem. Duze prawdopodobienstwo nieciekawych warynkow atmosferycznych. Ja bym proponowal druga polowe wrzesnia i koniec marca-poczatek kwietnia, jesli bylaby mozliwosc dwukrotnych spotkan w roku. Temperatury czesto jeszcze kilkunastostopniowe i duzo przyjemniej niz zima. Na maj bym nie ryzykowal, bo po polowie tego miesiaca nie raz mielismy 30-to stopniowe upaly, a przy takich temperaturach, to juz meczarnia a nie przyjemnosc z odsluchow.

marcow

  • 1045 / 5355
  • Ekspert
20-01-2010, 09:19
Zlot Oldtimerów będzie tylko raz w roku. Jeżeli chcecie mogę zorganizować imprezę o trochę innej formule we wrześniu.
W listopadzie jest AS i nie można zbyt często robić imprez o charakterrze ogólnopolskim. Czękam na chętnych i oferty na pw.
Termin II zlotu został ustalony na ostatnią sobotę marca. To ucina coroczne dyskusje i umożliwia długoterminow planowanie.
Koniec marca jest dobry. Patrz mój nik:)
marcow

marcow

  • 1045 / 5355
  • Ekspert
20-01-2010, 12:34
Pomyliłem się w poprzedniej wiadomości.
Zlot będzie się odbywał w ostatnią sobotę zimy a nie marca. Wypadnie to zawsze przed Wielkanocą i w okolicach 20 marca. Latwo to planować. Marzec jest dobry.
marcow

marcow

  • 1045 / 5355
  • Ekspert
05-02-2010, 11:48
Czy ktoś jest zainteresowany zlotem miłośników audio we wrześniu?
marcow

lancaster

  • Gość
05-02-2010, 11:58
To ma być jakaś większa impreza, czy bardziej kameralnie (jak ostatnio) ?
W obu przypadkach nie odmówię sobie tym razem :)

marcow

  • 1045 / 5355
  • Ekspert
05-02-2010, 12:08
Kameralne robi się żeby coś przetestować i nabrać doświatczenia. Też po to by sprawdzić potencjalnych
partnerów przy organizacji.
Potem trzeba zwiększać format. Jeszcze nie jestem gotowy do organizowania olimpiady, ale zlot średniej wielkości może być!
marcow

georg

  • 31 / 5855
  • Użytkownik
05-02-2010, 12:17
oczywiście że jestem za i żałuję że nie mogłem być na pierwszym spotkaniu

marcow

  • 1045 / 5355
  • Ekspert
06-02-2010, 10:04
" II ZLOT OLDTIMERÓW AUDIO" odbędzie się 19 marca 2011 w Poznaniu!
Ten temat zostanie do spraw organizacyjnych powyższego spotkania.

Są jednak propozycje zrobienia zlotu melomanów i audiofilii w innym terminie.
Dla przedyskutowania i zorganizowania tej imprezy, zakładam temat w zakładce SREREO :

"ZLOT PRZYJACIÓŁ STEREO I MELOMANÓW"

marcow