Audiohobby.pl

Media serwer

Sabor

  • 278 / 5703
  • Zaawansowany użytkownik
24-09-2008, 12:18
Testów ciąg dalszy...
Oraz rozwianie wątpliwości i odczuć... - sor\'y, Gustaw, piszę - odczuć, bo wyniki tych prób są dość... jednoznacze.
Pliki 16/44.1, odtwarzane kolejno na iTunes 7.7.1 oraz 8.0, nagrywane na drugim komputerze i porównywane na EAC. Wyjście z maca ustawione na 16/44.1.
Żadnych różnic...
Wyjście ustawione na 24/96 - odtwarzane i nagrywane w 16/44.1 - różne pliki.
Tak więc, jak Gustaw pisałeś - trzeba przestawiać wyjście. Ale okazuje się, że wszystkie iTunesy odtwarzają dobrze...

:)

Sabor

  • 278 / 5703
  • Zaawansowany użytkownik
24-09-2008, 13:20
Front Row - żadnych różnic...
Jeśli ktoś chciałby na własną ręke zweryfkować te wszystkie wyniki, tu mała uwaga - plik odtwarzany przez FrontRow, EAC wskazał jako różny od oryginału.
Okazało się, że rzeczywiście - różnił się nieco początkiem. Front Row jakby odtwarzał z minimalnego - kilka próbek (!) wyciszenia. Po przycięciu początków plików w nieco innym miejscu, EAC nie wskazał żadnych różnic.
Być może był to jednostkowy przypadek, jednak wobec braku różnic, nie chciało mi się powtarzać próby i jakoś tego weryfikować.
Mam nadzieję, że rozwiałem tym samym wątpliwości. Maczek może być doskonałym music serwerem - także z Front Row w roli playera
Jakaś tam ilość różnych ustawień, czy to odtwarzania, czy wyjść, z pewnością może spowodować inne wyniki, jednak przy prawidłowym wszystkiego skonfigurowaniu, działa. Bit-Perfect.

:)

konto_usuniete

  • 56 / 5425
  • Użytkownik
24-09-2008, 22:13
>> Sabor, 2008-09-24 12:18:59
Testów ciąg dalszy...
Oraz rozwianie wątpliwości i odczuć... - sor\'y, Gustaw, piszę - odczuć, bo wyniki tych prób są dość... jednoznacze.

Sabor ja nie mam monopolu na rację i nie ma potrzeby pisać "sorry" :-) Muszę się z tym przespać co napisałeś. Bo może to inne programy nie są bit-perfect i dodają trochę ciepławego nalotu ? Ciekawe doświadczenie. Spróbuję poszukać punktów w metodologii testu do których można się doczepić ;-)

Nie zmienia to faktu, że iTunes w moim systemie brzmi za ostro.

PS. A jaki masz system operacyjny ? Może tutaj należy szukać przyczyny ? U siebie mam Leoparda 10.5.5+najnowszy QT i najnowszy FrontRow.









Sabor

  • 278 / 5703
  • Zaawansowany użytkownik
24-09-2008, 22:33
System dokładnie taki sam, po wszystkich ostatnich uaktualnieniach...
Zastanawiałem się nad powodem ew. różnic. Ponieważ wszystkie testy wykonywałem na wav-ach, spróbowałem więc applelossles. Może codeki/decodeki etc...
Oryginalny wav do peceta, jego skompresowany plik do itunesa, nagranie, zapis w .wav, plik do peceta, porównanie w EAC-u. Żadnych różnic...
Stosowałem też przeróżne celowe "wałki", żeby odróżnic pliki, zawsze EAC "reagował" właściwie wskazując różnice, więc "na sztywno" zgodnych plików też nie miał ustawionych..  No co, różne rzeczy chodzą po głowie, jak tu... takie rzeczy
Też myślę cały czas o tym, gdzie może tkwić błąd...

:)

Sabor

  • 278 / 5703
  • Zaawansowany użytkownik
25-09-2008, 03:32
Robie co moge...
Dotąd wszystkie pliki były "gołymi" numerami, beż żadnych tagów, obrazków itd. Przygotowałem więc trzy kawałki - wav, spuszkowany i spuszkowany z opisami, obrazkiem i wszystkim co tam można było dodać. Już myślałem, że może taki "większy" plik coś tam kaszani...
Zarówno z iTunesa jak i FrontRow - żadnych różnic.
Już nie wiem... :(


:)

cocor2007

  • Gość
12-10-2008, 22:02
Panowie,

nie wiem czy to odpowiedni wątek, ale może dacie radę:

co muszę zrobic ( kupić)  aby zgrać trochę winyli na CD, a nie mam osobnej nagrywarki z wejściem analogowym.

Mam za to HP nx6110 . Dodam, że nigdy nie wypalałem żadnej płyty, więc prosze o porady w ludzkim języku :)))

magus

  • 20990 / 5902
  • Ekspert
12-10-2008, 22:12
cocor,

specem nie jestem, ale potrzebujesz przelotkę z rca na jacka, odpalasz jakiegoś Audacity lub Nero Wave (chyba oba mają opcję nagrywania) i .... heja! :)
potem jeszcze zabawa w dzieleniem pliku na utwory (albo nagrywasz każdy utwór osobno)

ale jaka bedzie tego jakość, to ci nie powiem
Odszedł 13.10.2016r.

cocor2007

  • Gość
12-10-2008, 22:16
Myślisz, zę HPek zamieni mi analog na cyfrę?

A gdzie mam tego jacka wepchać ? :))  Nie ma takiego wejścia sygnału, tylko USB i jakieś takie wielopinowe...

magus

  • 20990 / 5902
  • Ekspert
12-10-2008, 22:19
powinieneś mieć liniowe wejście chyba
obok wyjścia na słuchawki - zazwyczaj są 3 dziurki
Odszedł 13.10.2016r.

cocor2007

  • Gość
12-10-2008, 22:23
są 2, czyli to "niesłuchawkowe" ze znaczkiem (chyba) mikrofonu , to je ono ?

magus

  • 20990 / 5902
  • Ekspert
12-10-2008, 22:30
sprawdź  w jakiejś instrukcji

moje trzy to słuchawki, line-in i SPIDiF
Odszedł 13.10.2016r.

cocor2007

  • Gość
13-10-2008, 20:09
nie da rady, słabo wyposażony w wejścia ten mój HPek. Chyba najtaniej bedzie kupić używaną nagrywarkę audio na alledrogo :(

magus

  • 20990 / 5902
  • Ekspert
13-10-2008, 20:50
cocor,

ale jakieś wejście analogowe audio musisz mieć - na mikrofon do Skypya
chyba że masz wbudowany...
Odszedł 13.10.2016r.

Triceramops

  • 280 / 5902
  • Zaawansowany użytkownik
13-10-2008, 21:09
Ponieważ również mam nx6110 i brakowało mi cyfrowego wyjścia SPDIF, kupiłem kiedyś zewnętrzną \'kartę\' Creative Sound Blaster Connect. Karta wyposażona jest w liniowe wejścia CINCH, a według opisów na pudełku umożliwia zgrywanie winylowych płyt na komputer. Wydaje się, że potrzebny jest jeszcze przedwzmacniacz gramofonowy, chyba, że sama karta jest wyposażona w odpowiedni układ (choć brak jakiegokolwiek przełącznika phono). Zajrzałem na alledrogo - ktoś sprzedaje SB Connect z ceną wyjściową 75zł, może warto spróbować...

Gabriel

  • 1229 / 5696
  • Ekspert
13-10-2008, 23:04
@cocor2007Tutaj masz dobry program do nagrywania:http://audacity.sourceforge.net/Nagrywaj na wejście liniowe w laptopie (zrzut 1), ale pamiętaj o wyciszeniu pozostałych wejść - zmniejszą się szumy i śmieci. Nagrywanie ustaw na stereo (zrzut 2).Nagrywaj sygnał z wyjścia wzmacniacza korekcyjnego (krzywa RIAA);
Jeżeli masz tylko wzmacniacz liniowy sygnału z wkładki (np. na 5532 + kilka rezystorów) to korekcję RIAA możesz znaleźć w Audacity > Efekty >> Korekcja graficzna i wybierasz RIAA (zrzut 3).
Pamiętaj tylko o zmniejszeniu wzmocnienia przed korekcją > zaznaczasz kawałek nagrania lub całość
dalej > Efekty >> Wzmacniaj  i zmniejszasz wzmocnienie. W ten sposób unikniesz przesterów.
Każde działanie możesz cofnąć.:)
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Któryś z aniołów trącił mnie skrzydłem, chyba nawet za mocno..