Audiohobby.pl

2a3 300B SETamp

lancaster

  • Gość
17-03-2008, 12:45
moris SunAudio(czy moj klon) ma takie kopyto jezeli chodzi o wzmocnienie ze wierzyc sie nie chce ze to 3,5w wysterowuje kolumny na godz 9-10...a wyzej efektywne na 8-9....kupiłem 100K Bournsa....juz pewnie jadą :)
Ze wszystki które miałem do tej pory zaden Alps itd...Bourns był najbliższy drabince :)

moris

  • 83 / 5906
  • Użytkownik
17-03-2008, 20:20
>>>a_men
ok. To ja naskrobię.... ten wzmacniacz , który sluchalem co prawda nie było bezpośredniego porównania z SETem(oba na 2A3) ale system byl ten sam to mnie lekko zaszokował , bo hmm chyba bardziej podobalo mi się PP niż SET... tzn. mniej magii było na srodku ale tak ogólnie (muzyka woklana , wszelkiego rodzaju spokojny balladowy jazzik lepszy na SET- chociaż jak na mój gust na PP tej magii też nie brakowalo) ale szybciej bardzięj otwarcie na PP, a jako ze gościla bardzo różna muzyka przez wszelakiej maści jazz, Jordi Savall,  soul, a skończywszy na reggae i elektronice to bardziej uniwersalny wydaje mi się PP, jak ktoś szeroką gamę muzyki.

lancaster

  • Gość
28-03-2008, 15:38
moris, PP 2A3 nie słuchalem przy SET....ale kurcze ten SET to dynamikę ma nie do plumkania tylko szczerze jeszcze nie słyszałem wzmaka z większm wygarem na średnicy :)
Teraz grzecznie czekam na lampy(2A3)....jak sie pogrzeje trochę to zrobimy jakies konkretniejsze porównania...wymieniem też max mulace potencjometry na Bournsa ....no i cłaosć okabowana nie przewodem elektrycznym tylko jak nalezy....lampy przybywajcie !:)

__kot__

  • 724 / 5905
  • Ekspert
30-03-2008, 13:19
>> lancaster, 2008-03-28 15:38:45
Jakie lampy zamówiłeś ? - do mnie właśnie przyleciały 2a3 Elektro Harmionix Gold i gz37 Cossor. Tylko nie mam kiedy włożyć i posłuchać. Naskrobię co nieco jak już zamontuję i pograją trochę :)

lancaster

  • Gość
30-03-2008, 13:27
Na razie bedą graly Sovteki....aż nie bedzie potrzeby wymiany:) ...lampy na dniach powinny przyjechac.
EH z tego co kiedyś czytalem potrzebują trochę pograć...mi tam 2A3 Sovteka bardzo pasują dźwiekowo...będę iał do porównania wygrzane EH od Piotra Ryki.

mark11

  • 356 / 5906
  • Zaawansowany użytkownik
30-03-2008, 20:33
U mnie grają Full Music 2A3, prostownik 5U4G Osram/Marconi . Miałem też na chwilę wpięte Sovteki 2A3 i muszę przyznać, że są to całkiem dobre lampy. Nadal poszukuję dobrych 6SN7GT, na razie grają typowe lampy z kitu, chyba Sovteki.
Markus

lancaster

  • Gość
04-04-2008, 21:52
No i wesolo utłukłem jedną 2A3....charczy....
....pal szesć....ale chcialbym wiedzieć czy powodem mglo być to ze zostawiłem na dosć długo wzmacniacz włączony i jeden kanał nie miał obciażenia na zaciskach (w tym kanale lampa padła)....czy może padła dlatego że wylutowałem konda z katody pierwszej 6sn7....celem sprawdzenia jak gra bez konda....potem sie okazało ze po przepieciu głośnika charczy.....dozedlem do tego ze charczy 2A3.....ta lampa chyba nie powinna charczec ?;)
Serio. co mogło być powodem ? Sprawdzalem obie i na 100% były OK.

mark11

  • 356 / 5906
  • Zaawansowany użytkownik
04-04-2008, 22:23
Lancaster nie wiedziałem, że z Ciebie taki lamp killer. Cholera co za pech - ta 2A3 zdechła chyba w 3 dniu użytkowania.
Markus

lancaster

  • Gość
04-04-2008, 22:27
To dla mnie zaden problem !
Kiedys musiała !:) Teraz to chciałbym wiedzieć tylko dlaczego ?....akurat składalem fullrange do kupy i grała 1 kolumna....no i sie narobiło....ale spoko...dwa tygodnie max i znów bedzie stereo....

lancaster

  • Gość
04-04-2008, 22:29
...albo i predzej....Piotr Ryka obiecał podesłać do testów parę EH z opcją kupna w myślę nienajgorszej cenie....jak mi sie spodobają nie mniej niż ?Sovteki to mam już raktycznie lampy zaklepane :)
Jak ci Sovteki grały przy EH ?

mark11

  • 356 / 5906
  • Zaawansowany użytkownik
04-04-2008, 22:29
Szkoda nowej lampki i kasy. Ostatnie na Ebayu w USA jest trochę starych 2A3, ale na razie chyba lepiej będzie jak je odpuścisz do czasu zakończenia owocnych mam nadzieję eksperymentów z fullrange:)
Markus

lancaster

  • Gość
04-04-2008, 22:32
Bez przesady, jeden komplet lamp przytopiłem na dzień dobry....facet wysłał mi ze Stanów zajechane Sylvanie(cięło gorę jak cholercia)....teraz padła 1 szt....niebawem zamawiam kilka rzeczy z tube.it. kupię ta ampe zeby był komplet(koszt koło 30euro)....i tak jestem bardzo zadowolony - serio.

mark11

  • 356 / 5906
  • Zaawansowany użytkownik
04-04-2008, 22:34
Nie miałem EH tylko do porównania stanęły Full Music Mesh, z których jedna charczała kilka razy po 10 minut aż jej przeszło. U mnie Sovtek dawał nieco "szczuplejszy" całościowo dźwięk ale nadal z dobrą dynamiką i basem. Resztę trudno mi ocenić obiektywnie, gdyż jak wiesz mój klonik jest jeszcze na dotarciu i sam sporo miesza w dźwięku. Został mi jeszcze wg Vectora z tydzień grzania lampki.
Markus

lancaster

  • Gość
04-04-2008, 22:36
A to moze ja tego Sovteka zapakuję...niech sobie pocharczy....a nóż mu przejdzie .... :)
Przy cichym suchaniu wcale aż tak mocno nie charczy !:)

mark11

  • 356 / 5906
  • Zaawansowany użytkownik
04-04-2008, 22:39
U mnie było podobnie i po pewnym czasie wrócił do normy. Tak samo przy cichym odsłuchu było prawie ok. Zakłócenia rosły wraz z oddawaną mocą. Na razie jest ok ale w pewnym momencie też szukałem źródła nowych 2A3. Teraz też myślę o zapasowej parze lamp jakby coś odpukać spotkało Full Music.
Markus