Audiohobby.pl

Wzmacniacz do Jamo d870 (concert 11)

parantulla

  • 3 / 5901
  • Nowy użytkownik
04-09-2010, 18:55
>> dzejmsbond, 2010-09-04 14:46:15
Zastanawiające co piszesz. Kolumny kupiłem w Szwecji razem z centerem i nawet kablami Supra. Po sprzedaniu centralnego, tyle mnie kosztowały. Zaglądałem do środka, na 100% są oryginalne.


No to zmienia postac rzeczy. Za to jeszcze mnie zastanawia sytuacja o której wspominasz, że na godzinie 13-tej jest trochę lepiej... W moim PM-17 gałka volume rzadko kiedy wędrowała dalej niż na godzinie 10-tej maksymalnie 11-tej, kiedy łomot był już trudny do wytrzymania, a wychylenie membran groziło zerwaniem zawieszeń i mechanicznym uszkodzeniem głośników (parka tych magnezowych Exceli, to wydatek rzędu 2.200PLN za nowe) także nawet nie jestem w stanie sobie wyobrazic jak daleko by pofrunęły membrany, gdybym odkręcił niechcący gałę na 12 czy 13 ;) a u Ciebie dopiero wtedy zaczyna jako tako grac...  Dziwna sprawa...
ZA DARMO NIE MA NIC

dzejmsbond

  • 13 / 5454
  • Nowy użytkownik
05-10-2010, 12:31
No i jestem już po wymianie wzmacniacza. Zupelnie przypadkiem stałem się posiadaczem NAd\'a S300. Tutaj nie ma żadnych wątpliwości co do tzw. wydajności prądowej. Dźwięk teraz ma więcej klasy, jest mniej agresywny (!), ale z basem ten sam problem.
Rozkręcilem jeszcze raz kolumny i na 100 nie były modyfikowane. Werdykt jest chyba tylko jeden. Złe pomieszczenie do tych kolum. Dziwne bo 450-tki miały ten sam kaliber glośników i tego problemu nie było!
Jaki problem?
Słychać tylko najniższe pomruki, natomiast zero wykopu i czytelności w wyższym basie. Jest tam dosyć duży bałagan.
Ciężko mi się będzie rozstać z Concertami, ale chyba to jedyne wyjście.
Jakie kolumny polecacie? Pokój 16m silnie wytłumiony.

lancaster

  • Gość
05-10-2010, 13:40
Odrobina kryptoreklamy :-)

http://audiohobby.pl/topic/7/5500#koniec

Nie maja najmniejszych problemów z oddaniem dynamiki w pełnym paśmie, a do tego sa łatwe do wysterowania.
Podejrzewam, ze nie musiałbyś nawet zmieniać wzmacniacza, żeby otrzymać to czego szukasz.

  • Gość
05-10-2010, 14:03
>> dzejmsbond, 2010-10-05 12:31:24
Jakie kolumny polecacie?

może Mr. Q coś poradzi

Żądam usunięcia Cenzury - poważnie.