Audiohobby.pl

Kto się wybiera na Audio Show 2014?

brodacz

  • 1780 / 3843
  • Ekspert
12-11-2014, 11:11
Powiem tak.Orfeusz gra tak niesamowicie ,ze K1000 przy nim graja w glowie a MK1 maja barwę bladą.
To są słuchawki z najlepszym stosunkiem jakości do ceny bo przy nich wszystkie inne graja tak samo.

Nikt kto nie słyszał jeszcze Orfeusza u Wiktora nie ma pojęcia ile kolorów i odcieni jest zawartych w muzyce na zwykłej płycie cd.

« Ostatnia zmiana: 12-11-2014, 11:12 wysłana przez brodacz »

Fatso

  • 290 / 4029
  • Zaawansowany użytkownik
12-11-2014, 11:23
Powiem tak.Orfeusz gra tak niesamowicie ,ze K1000 przy nim graja w glowie a MK1 maja barwę bladą.
To są słuchawki z najlepszym stosunkiem jakości do ceny bo przy nich wszystkie inne graja tak samo.

Nikt kto nie słyszał jeszcze Orfeusza u Wiktora nie ma pojęcia ile kolorów i odcieni jest zawartych w muzyce na zwykłej płycie cd.
A jak ktoś słuchał Orfeuszy nie u Wiktora?

Dla mnie to niestety jest wydatek po którym musiałbym zostać pustelnikiem-rozwodnikiem. Dlatego mając ciągle w głowie jak grają Orfeusze, próbuję swoim torem Staxowym iść w tym kierunku.
To co powyżej napisałem to moje zdanie na dzień w którym je wygłosiłem. Dzisiaj mogę mieć już inne przekonania, zgodnie z zasadą, że tylko krowa się nie myli. I nie możesz mieć o to do mnie, drogi użytkowniku, pretensji. Jeśli zaś zawiodłeś się na moim braku stałości w przekonaniach, to trudno.

brodacz

  • 1780 / 3843
  • Ekspert
12-11-2014, 11:28
Powiem tak.Orfeusz gra tak niesamowicie ,ze K1000 przy nim graja w glowie a MK1 maja barwę bladą.
To są słuchawki z najlepszym stosunkiem jakości do ceny bo przy nich wszystkie inne graja tak samo.

Nikt kto nie słyszał jeszcze Orfeusza u Wiktora nie ma pojęcia ile kolorów i odcieni jest zawartych w muzyce na zwykłej płycie cd.
A jak ktoś słuchał Orfeuszy nie u Wiktora?


U mnie Orfeusz z Eurydyką kosi wszystko już od pierwszych taktów ale to u Wiktora muzyka gra najlepiej z tego co dane mi było  słuchać.Dlatego tak napisałem odnosząc sie do lepszego.

« Ostatnia zmiana: 12-11-2014, 11:34 wysłana przez brodacz »

4m

  • Gość
12-11-2014, 11:36
Nikt kto nie słyszał jeszcze Orfeusza u Wiktora nie ma pojęcia ile kolorów i odcieni jest zawartych w muzyce na zwykłej płycie cd.
Biedny Zimerman dopiero u Wiktora by się dowiedział jak brzmi fortepian... ;)

majkel

  • 7476 / 5908
  • Ekspert
12-11-2014, 11:40
Też słuchałem precjozów Wiktora, ale nie miał wówczas SR-Omegi ani T2. Dla mnie Orfeusz albo Sony MDR-R10. Staxy jakoś mi się nie zapisały w głowie jako coś wybitnego. Przyjemne, ale nie wszechstronne. Ciekawe czy te Ultrasone Edition 5 to już liga R10?

Lutek

  • 535 / 5875
  • Ekspert
12-11-2014, 11:58
Marchewa, dzieki za dobre slowo, ciesze sie ze sie podobalo. Cala firma na to pracuje, ja tam sie wlasciwie opierdzielam bo zestawy zestroje, troche pomoge z noszeniem sprzetu, poustawiam a poxniej to juz w zasadzie tylko spacerki po wystawie i pogadanki ze znajomymi ;-)

Sprzet na wystawie mamy dzieki uprzejmosci znajomego z wawy, po prostu nie trzeba wozic wlasnego a jest OK,
dobra.. serio nie chce ciagnac tego watku, gdybym chcial to juz dawno bym to robil.
Raz jeszcze dziekuje w imieniu firmy i wlasnym

Rowniez przylaczam sie i gratuluje bardzo dobrych opinii co do jakosci grania Pylon-ow. I nie badz taki skromny:
"...ja tam sie wlasciwie opierdzielam bo zestawy zestroje, troche pomoge z noszeniem sprzetu,..."
A od kogo przede wszyskim zalezy jakosc grania kolumn, jak nie od projektanta i wlasnie tego strojenia...?

brodacz

  • 1780 / 3843
  • Ekspert
12-11-2014, 12:15
Też słuchałem precjozów Wiktora, ale nie miał wówczas SR-Omegi ani T2. Dla mnie Orfeusz albo Sony MDR-R10. Staxy jakoś mi się nie zapisały w głowie jako coś wybitnego. Przyjemne, ale nie wszechstronne. Ciekawe czy te Ultrasone Edition 5 to już liga R10?

Mnie tez to bardzo ciekawi jak i to czy wersja unlimited jest gorsza.

ps.R10 są chyba mało uniwersalne,one są takie delikatne.

palton

  • 422 / 5416
  • Zaawansowany użytkownik
12-11-2014, 17:50
Na mnie zrobiły wrażenie następujące kolumny:

Dynamika i wykop: czerwone DIY z Audiostero.pl,
Dzięki w imieniu konstruktorów. }Czerwone" kolumny kolegi _muchy_. miały lepszą przestrzeń i barwę środka, za to kolumny Tomka na Seasie (inspirowane, czy też wykonane według projektu Yoshi-ego), grały bardziej detalicznie i konturowo, z lepiej zebranym basem. Nie wiem, czy słyszałeś system z kolumnami Tomka, tutaj był eszcze większy wykop i dynamika.
« Ostatnia zmiana: 12-11-2014, 18:13 wysłana przez palton »

palton

  • 422 / 5416
  • Zaawansowany użytkownik
12-11-2014, 18:03
Wrażenia z dziś:

Bardzo miło było poznać Paltona i zamienić kilka zdań, atmosfera w pokoju DIY bardzo serdeczna.
Również dzięki za spotkanie. Czasu mało, trochę szkoda, że nie pogadaliśmy dłużej. Atmosfera była w tym roku naprawdę doskonała, serdeczność, samoocena konstruktorów (właściwie nie trzeba było w nic ingerować) i pozytywne nastawienie zaowocowało niezłym dźwiękiem i super zabawą.

Audio to pasja i wystarczy jej nie przeszkadzać złośliwościami, a wszystko się samo układa.

Pozdrawiam
Robert

PS. W tym roku wsłuchiwałem się szczególnie w słowa przedstawiających się kolegów z którymi rozmawiałem. Poza Tobą, nie usłyszałem żadnego nicka z audiohobby. Nazwiska lana też wyczekiwałem, niestety... nic z tego.

palton

  • 422 / 5416
  • Zaawansowany użytkownik
12-11-2014, 18:07
ciesze sie ze sie podobalo. Cala firma na to pracuje, ja tam sie wlasciwie opierdzielam bo zestawy zestroje, troche pomoge z noszeniem sprzetu, poustawiam a poxniej to juz w zasadzie tylko spacerki po wystawie i pogadanki ze znajomymi ;-)

Pylon grał bardzo dobrze, to jedna z dwóch prezentacji )poza naszym DiY), na którą zwróciłem uwagę. Jestem umówiony z Mateuszem na test kolumn, jednak muszę trochę poczekać, zanim zostaną zrealizowane zamówienia z targów...
« Ostatnia zmiana: 12-11-2014, 18:14 wysłana przez palton »

Lutek

  • 535 / 5875
  • Ekspert
12-11-2014, 18:57

Dzięki w imieniu konstruktorów. }Czerwone" kolumny kolegi _muchy_. miały lepszą przestrzeń i barwę środka, za to kolumny Tomka na Seasie (inspirowane, czy też wykonane według projektu Yoshi-ego), grały bardziej detalicznie i konturowo, z lepiej zebranym basem. Nie wiem, czy słyszałeś system z kolumnami Tomka, tutaj był eszcze większy wykop i dynamika.
[/quote]

Mozesz Robert cos wiecej napisac o tych prezentacjach, tzn. ilu drozne kolumny, jakie glosniki, jakim wzmakiem napedzane, jaki odtwarzacz itp.

palton

  • 422 / 5416
  • Zaawansowany użytkownik
13-11-2014, 00:15
Mozesz Robert cos wiecej napisac o tych prezentacjach, tzn. ilu drozne kolumny, jakie glosniki, jakim wzmakiem napedzane, jaki odtwarzacz itp.
Tutaj musieliby się wypowiedzieć konstruktorzy, nie chce się tutaj nadmiernie rozpisywać, wszak to wątek ogólny o wystawie, a nie tylko o pokoju DiY.
Kolumny _muchy_ (czerwone), miały na górze szmacianego seasa, średni (15cm) i nisko tonowy(18cm), to nasz STX.
kolumny Tomka, miały na górze topowego illuminatora SS, średnie i niskie to magnezowe Seasy. 
O

lancaster

  • Gość
13-11-2014, 07:55
"Nazwiska lana też wyczekiwałem, niestety... nic z tego."

Robert, my sie umawialismy ? Na calej wystawie raz mi mignales na korytarzu, nikt z Pylonu nie wspominal ze pytales o mnie.

Ged

  • 1716 / 5910
  • Ekspert
13-11-2014, 11:37
Bardzo subiektywny raport z wystawy AudioShow 2014

Dźwięk wystawy (ex aequo)
- Equilibrium/Audiothlon/Equiaudio/Ether Ceramique Aqual (Accutony)
- Franco Serblin Accordo
- Wilson Audio – zawsze

Wstęp
W tym roku zrobiłem sobie plan: gdzie wchodzić a gdzie nie warto (za duże głośniki, za drogie, analog). Przymierzam się do kolumienek do 16 metrów kwadratowych. Na pierwszym miejscu była dla mnie estetyka, na drugim dźwięk, ponieważ nie chcę patrzeć przez lata na coś brzydkiego, a posłuchać muszę i tak u siebie. Zatem celem było poszukiwanie głośników, które dobrze wyglądają i grają obiecująco.

Dziękuję bardzo tym wystawcom którzy grali z CD, pozwalali na użycie swoich płyt lub chociaż dali mi swój tablet do sterowania (Raidho). Nie wszystkich odwiedziłem, więc nie można mojej relacji traktować w kategoriach obiektywnej oceny. Spośród prezentujących na pochwałę zasługuje Pan z Nautiliusa prezentujący Spendory – szacun ! W kategorii najlepszy pomysł na prezentację – Grobel Audio (magnetofon !). Najfajniejsze z całej wystawy były spotkania ze starymi i nowymi kolegami. Przez drogę dowiedziałem się więcej rzeczy niż przez całą wystawę. Relacja Pawła z odsłuchu prądu – hit dnia ! Ogólnie jest to bardzo potrzebna wystawa, oszczędza mnóstwo czasu tym, którzy chcą coś kupić. W jednym miejscu można zobaczyć bardzo wiele różnorodnego sprzętu. Za parę złotych. Potem można zadzwonić do sklepu i wypożyczyć sprzęt do swojego domu. Zero presji sprzedawcy. Może następnym razem zrobię tak jak Paweł i Dominik – będę pełne dwa dni.

Skrót odwiedzonych pokoi:

16 Hz kolumny– bardzo dobrze grają, wyglądają źle. Teoretycznie można zrobić okleinę jaką się chce. Ale zero gwarancji, że to będzie ładne.

Akkus Monolith – dobrze gra za niewielkie pieniądze. Może inne ich modele są ładniejsze ?

Albedo Aptica – na Accutonach. Dźwięk naprawdę bardzo dobry, wspaniała stereofonia czy scena – jak kto nazwie. Wygląd – koszmar, dla mnie nie do zaaceptowania. Z tego powodu wykluczam je z dalszych rozważań.

Ancient Audio – niestety nie wiem o co chodziło Panu Waszczyszynowi. W moim odczuciu dźwięk bez procesora był tak zły, że to niemożliwe aby tak grało cokolwiek (tak jakby sam zepsuł ten dźwięk specjalnie aby pokazać zalety procesora). Wg moich kolegów odwrotnie – dźwięk z procesorem był gorszy niż bez .

Ascendo Rosewood – tylko wystawiane przez SoundClub – nie podobają mi się.

AudioResearch (nowy)– może być (pod względem wyglądu), ale wolę stary. Może ceny starych modeli spadną ?

Boenicke Audio – przepiękne, prawdziwe drewno (klon !), super scena, ciekawe jak zagrają w moim pokoju, boję się, że ten dźwięk będzie męczący po dłuższym czasie. Ale na pewno do posłuchania.

Cary + Kudos – budżetowe, nieduże głośniki, dobrze grały, może miały trochę mało basu ?

Diapason Adamantes – posłuchałem dłużej tylko dlatego, że Piotr Ryka polecił mi ten pokój. W ogóle jakoś było śmiesznie bo trzeba było przejść przez inne pomieszczenie :). Granie – super, ceny – OK, wygląd – masakra (oczywiście dla mnie).

Equilibrium/Audiothlon/Equiaudio/Ether Ceramique Aqual (Accutony) – zacznę od minusów – nie wiadomo jak te kolumny się nazywają i jaka firma je produkuje; poza tym nie ma nigdzie opinii o nich; natomiast grają fenomenalnie i kosztują niedużo (ok. 20tys ?). Wygląd – OK, płyta MDF klon, wykonanie solidne, oglądałem je dookoła, jest dobrze. Dźwięk – Accutony – otwarty, jasny, mnóstwo szczegółów, świetny bas, dobra, prezycyjna średnica. Robi wrażenie, nie tylko przez krótką chwilę. Zobaczymy jak będzie na dłużej. W tym dźwięku jest wszystko czego mi trzeba.

ESA – nie grało i nie wyglądało. Nie wiem. Przecież ludzie to chwalą.

Fonica gramofony– ładne, serio. Zero informacji o cenie. Nic nie grało.

Franco Serblin Accordo – świetny pomysł na prezentację. Bardzo przyjemny dźwięk, bardzo ładne kolumny, ich kolor nie pasuje do moich przyszłych mebli. Niezła cena. Świetna przestrzeń/scena. Widać było, że ludzie przychodzą tam odpocząć od innych ostrych prezentacji. To argument za tymi głośnikami. Bezwzględnie do wypożyczenia.

Harbeth HL5Plus – nic specjalnego, wiele osób poleca te kolumny, może przy dłuższych odsłuchach ujawniają swoje zalety, w tej chwili nie myślę nad ich wypożyczeniem.

JAG – dźwięk kolumn - OK, nowy wygląd elektroniki – lepszy, ale ciągle nie moja bajka.

Lampizator - nie wiem o co chodziło w tej prezentacji. Ogromne klocki elektroniki, gigantyczne kolumny, małe pomieszczenie ?

Magico S3 – dlaczego nie zagrały ????

Mark Levinson + JBL – bardzo dobry dźwięk.

McIntosh – nie jest wcale taki brzydki jak wcześniej sądziłem. Warto się przyjrzeć bliżej.

Morel – dobre granie, brzydkie kolumny :) Cena sensowna.

Raidho D1 – mili ludzie prezentujący. Wygląd OK, ale nie są tak piękne jak Accordo. Cena – koszmar. Niestety tutaj lekko się zdenerwowałem. Na stronie dealera widnieje cena 59 tysięcy, na zdjęciu są kolumienki brązowe, nie ma nic o dodatkowej cenie podstawek. Zatem mogłem przypuszczać (moja wina) że z rabatem będę miał brązowe głośniczki za mniej niż 50 tysi. Okazuje się, że cena brązowych/drewnianych jest 69 tysi + podstawki 7 tysi. Na pytanie czy podstawki grają Pan prezentujący odpowiedział, że owszem dźwięk jest lepszy. Zatem razem aby posłuchać tych głośniczków trzeba dać kaucję prawie 80 tysięcy. To wpłynęło na moją ocenę dźwięku i już mi się tak nie podobały. Sorki.

Soundart (nowy)– nadal robi rzeczy niezbyt ładne.

Spendor + Accuphase  -  świetne, przyjemne granie, retro wygląd, może trochę za duże do 16 metrów (bardziej wyglądem niż graniem). Coś w stylu Harbeth.

Sveda Audio – cóż, jak byłem w pokoju to od basu jakaś część elewacji dostała drgań i grało głównie to :). Te kolumny są dla mnie za głębokie. Poza tym – muzyka, którą puszczali była tak dynamiczna, że musiało wyjść dobrze.

Technics (nowy) – wg mnie bardzo ładny, porządne wykonanie, dobre granie dużych kolumn, małych nie słyszałem.

Vivid Audio – grało dobrze, wygląd nie dla mnie.

Wilson – zawsze i wszędzie, w każdej aplikacji, to jest mój dźwięk. Amerykański – OK, może napompowany, może przewalony bas, może na dłuższą metę męczący, może się z tego wyrasta. Ale na razie - dla mnie - MEGA !

Zeta Zero – nie moja bajka (zarówno dźwięk jak i wygląd).

Wniosek – głośnikami, które grają równie dobrze lub lepiej niż słuchawki są kolumny na Accutonach. Postaram się wypożyczyć Accordo, Audiothlon, Boenicke, może Raidho ?, Magico ? może będą już małe Wilsony ?

Pozdrawiam WŁ

palton

  • 422 / 5416
  • Zaawansowany użytkownik
13-11-2014, 11:46
"Nazwiska lana też wyczekiwałem, niestety... nic z tego."

Robert, my sie umawialismy ? Na calej wystawie raz mi mignales na korytarzu, nikt z Pylonu nie wspominal ze pytales o mnie.
Oczywiście, że nie. Tak tylko mówię, że szkoda. Rok temu rozmawialiśmy, ale traktowałem Cię jak nieznanego mi zwiedzającego. Nie znałem Twojego nazwiska, a tak się właśnie przedstawiłeś. U nas w pokoju, jestem przyzwyczajony, że ludzie mówią nicki ewentualnie imię. Chciałem pogadać świadomie wiedząc z kim mam do czynienia, ale trudno. Może za rok, a może wcześniej jeśli zechcesz. W Pylonie nie pytałem o Ciebie, bo do wczoraj nie wiedziałem, że z nimi współpracujesz.
Tak, czy inaczej, dobra robota z Twojej strony. Pylon grał naprawdę dobrze. Może jakiegoś super wyrafinowania nie było, ale dynamika i ogólne wrażenie powoduje, że jesteście w trójce, którą wyróżnię w swojej części fotorelacji.
« Ostatnia zmiana: 13-11-2014, 11:49 wysłana przez palton »